Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Full korumalı motora binmeden önce tekrar düşünün

Motovento
    REKLAM ALANI
    CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Burda motorsiklet üzerinde yapılan çeşitli crash test görüntüleri mevcut. Belki bu görüntüler korumalı motora binmeye arkadaşları birdaha düşündürür.

FztUygar, isfa67, mehmetenis ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2. dakika açık kask kullanan arkadaşlara gelsin aynanın karşısına geçip dişlerinize ve burnunuza son kez bakın
    puyol ve isfa67 bunu beğendiler.

mahyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Saatte 280 Km hızla şöför kapısının oradan vursak arabayı ikiye bölebilir miyiz acaba
    yasdal ve kdiner bunu beğendiler.
    Dikkatli bakıyor musunuz?

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    Bir video vardı korumalık takmanın önemini gösteren. Ellerinin fiyatını kafanın fiyatını gösteriyordu onu bulabilirmisiniz

Motosikleti
    Ns200
    Bahsettiğiniz video bu sanırım.. ?
    just4techno, APALA, isfa67 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    öyle bi başlık ki açarken "tam koruma giyindim şu oldu giyinmesem olmazdı" tarzında bir yazı bekledim

ben de çok kullanılmayan bot konusunda dikkat çekeyim

mehmetenis ve GP500-1st bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bakın size bir site paylaşatım. Ama miğdesi sağlam olmayan gece kabus görecek olanlar söyliyeceğim arattırmayı yapmasınlarki sonradan sıkıntı olmasın. Burda koruma giymeyen kişilerin kaza sonrasında ne şekilde olduklarını çok net görebilirsiniz. Bunları da izleyip hala korumasız motora binerseniz zaten size diyecek bir şey yok.
    http://www.liveleak.com/

Bu siteye girin ve arama yapılacak kısma motorcycle accident graphic yazın. sonra çıkan videoları birer birer izlersiniz. Ben direk video koymak istemedim çünkü bu görüntüleri kazayla izleyecek olanlarda olabilir bu yüzden merak edenler girip bu şekilde bakabilir.
    Özellikle koruma giymeyen arkadaşlar mutlaka izlesinler. Ailenize kabus gördürmenizden se siz bu şekilde kabus görün daha iyi
    tinerci ve EldekiDebryj bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakın size bir site paylaşatım. Ama miğdesi sağlam olmayan gece kabus görecek olanlar söyliyeceğim arattırmayı yapmasınlarki sonradan sıkıntı olmasın. Burda koruma giymeyen kişilerin kaza sonrasında ne şekilde olduklarını çok net görebilirsiniz. Bunları da izleyip hala korumasız motora binerseniz zaten size diyecek bir şey yok.

Bu siteye girin ve arama yapılacak kısma motorcycle accident graphic yazın. sonra çıkan videoları birer birer izlersiniz. Ben direk video koymak istemedim çünkü bu görüntüleri kazayla izleyecek olanlarda olabilir bu yüzden merak edenler girip bu şekilde bakabilir.
    Özellikle koruma giymeyen arkadaşlar mutlaka izlesinler. Ailenize kabus gördürmenizden se siz bu şekilde kabus görün daha iyi
    Dediğini yapıp bir sürü vidyo izledim. Kaza sonucu parçalanan adamin kalbinin birkaç metre ileride kendi kendine atması çok ilginçti gerçekten.

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tinerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğini yapıp bir sürü vidyo izledim. Kaza sonucu parçalanan adamin kalbinin birkaç metre ileride kendi kendine atması çok ilginçti gerçekten.
    Çok merak ediyorum videoları ama asla açmaya yüreğim yok. Fakat ilk attığınız video'da korumaların önemi tabiki de var fakat ben korumalara da güvenmiyorum. Boyun hareketlerini farkettiyseniz kendi adıma konuşayım oradaki her kazada ben ölmüştüm :/ Yeni kask alma sürecime hız kazandırıp, bir daha da asla hız yapmam...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:48 ----------

Birde böyle kazalarda acı çekmeden ölüyoruz dimi ani ölüm dimi? Kolu bacağı karşımızda o gözler görmez dimi :/

Gözü fırlayan adam mı ikiye bölünün adam mı nasıl bir site bu videoları izlemedim, isimleri yetti...

Motosikleti
    Alıntı xbuky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok merak ediyorum videoları ama asla açmaya yüreğim yok. Fakat ilk attığınız video'da korumaların önemi tabiki de var fakat ben korumalara da güvenmiyorum. Boyun hareketlerini farkettiyseniz kendi adıma konuşayım oradaki her kazada ben ölmüştüm :/ Yeni kask alma sürecime hız kazandırıp, bir daha da asla hız yapmam...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:48 ----------

Birde böyle kazalarda acı çekmeden ölüyoruz dimi ani ölüm dimi? Kolu bacağı karşımızda o gözler görmez dimi :/

Gözü fırlayan adam mı ikiye bölünün adam mı nasıl bir site bu videoları izlemedim, isimleri yetti...
    Evet bu videoları izleyince ya motora birdaha binmessin yada motora hep ekipmanlı ve sakin kullanırsın. SS motor bırakma sebeplerimden biridir bu videolar diğer sebep de tabi eşimdir. Aman gözünü seviyim kaskını herşeyini en kısa zamanda tam yap. tepeden tırnağa.
    GP500-1st bunu beğendi.
    BETTER SWEAT THAN BLEED ( KAN AKMASINDANSA TER AKMASI ÇOK DAHA İYİDİR)
    BİLMEDİĞİNİ BİLMEMEK EN İYİSİDİR: BİLMEYİP DE BİLDİĞİNİ SANMAK TEHLİKELİ BİR HASTALIKTIR.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Okurken tansiyonum oynadı yeminle

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Psikolojinizi bozmayın liveleak la 2. kez yazıyorum bunu o sitede olumlu şeyler bulamazsınız. Mümkün oldugunca tedbirimizi alıp full dikkat gitmeliyiz videonun 5 dk felan izledim zaten 1.10 daki kazada en üst düzey korumanız olsada boynu kırılıyor orada bıraz assagıdan carparak ve saglam bir boyunluk belki yaşamanızı sağlar öyle bir çarpmada (Türkiyede yollarda birkaç kişi hariç kimse sağlam kask+boyunluk takmıyor)

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200

Izledim izlemesemiydim dedim ... paylasim icin sagol

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    "kurye motoruna, tam koruma biniyorsun haha"
    "mobilet lan bu, 80 den yukarı çıkmaz ki haha"
    "görende 1000 cc ye biniyorsun zannedecek haha"
    "la oğlum ekipmanların 5000, motorun zaten 2000 haha"
    vs, vs.
    Diyen arkadaşlara, yıllardır anlatmaya çalıştığım şey bu.
    25 km hızla, başınızı bir yere vurduğunuzda ölümcül darbe alıyorsunuz.
    40 km hızla, temmuz ayında, o asfaltta çok değil, sadece 1 metre sürüklenmek?
    gibi milyon tane örnek.
    Ama maalesef ki, motosiklet forumunda bile, "o motora öyle binilmez, al bi kask tamam" diyen o kadar çok arkadaş var ki.

Allah hiçbirimize kaza bela göstermesin.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet bu videoları izleyince ya motora birdaha binmessin yada motora hep ekipmanlı ve sakin kullanırsın. SS motor bırakma sebeplerimden biridir bu videolar diğer sebep de tabi eşimdir. Aman gözünü seviyim kaskını herşeyini en kısa zamanda tam yap. tepeden tırnağa.
    insan racing motor tarzını, imajını, görüntüsünü, havasını, , oturuş pozisyonu ve viraj dinamiğini sevebilir ama R25 ten yukarısı pist dışında çok gereksiz.

ninja300 cüler bu motor bana yetiyor diyorsa, gerisi insan egosu ve doyumsuzluğu aslında

Söylediğiniz videoları acmadım çünkü yerli yersiz görünsü insanın zihninde beliriyor aylar sonra bile, izlemiş kadar olduk
    mitili ve APALA bunu beğendiler.

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı APALA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "kurye motoruna, tam koruma biniyorsun haha"
    "mobilet lan bu, 80 den yukarı çıkmaz ki haha"
    "görende 1000 cc ye biniyorsun zannedecek haha"
    "la oğlum ekipmanların 5000, motorun zaten 2000 haha"
    vs, vs.
    Diyen arkadaşlara, yıllardır anlatmaya çalıştığım şey bu.
    25 km hızla, başınızı bir yere vurduğunuzda ölümcül darbe alıyorsunuz.
    40 km hızla, temmuz ayında, o asfaltta çok değil, sadece 1 metre sürüklenmek?
    gibi milyon tane örnek.
    Ama maalesef ki, motosiklet forumunda bile, "o motora öyle binilmez, al bi kask tamam" diyen o kadar çok arkadaş var ki.

Allah hiçbirimize kaza bela göstermesin.

Bana tam olarak şu dendi : oha 600'lük montunu 125 cc ile giyilir mi ya, yapmayın arkadaşlar
    Mutluluk iki bacak arasındadır.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    İzlemeye cesaretim yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Arkadaşlar 400lük montu arıyorum bilenler varsa link atsın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)