Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kapalı Kaskı yazın nasıl kullanıyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığın ilk mesajına bakarsan kullanıcılr bu duruma ne tarz çözümler getirmiş onu merak ettiğim için yardım amaçlı bir soru sordum. Full kask takmayacağım vs diye bişey yazdım da mı sen bunları yazdın çözemedim. 30 yaşında çoluklu çocuklu adamım tvs sürmemden dolayı sen beni serseri falan sandın galiba. emin ol canımı en az senin kendi canını sevdiğin kadar seviyorum! Gelelim konuya yukarıdaki arkadaşın yazdığı ipek balaklava olayı çözer gibi geliyor bana.. Mt revenge kask çok dar bir yapıya sahip ve iç pedleri terletiyor oda olabilir sorun.. İnsanların çözümlerini dinlemeye çalılıyorum sadece. Yarım kask işine gelince okuduklarım ve araştırmalarım sonucu zaten almam. O mesajda insanların yazdığıklarından böyle anlıyorum demek istedim yazanlara.
    Bi onceki sayfada yazmıştın yarım kask diye ondan bütün bu yazdıklarım, ha yarım kask takmışsın ha hiç takmamışsın öyle pek bir fark yok. Apaçi olayına gelirsek benimde kullandığım motor Apache yazıyor yan tarafta hatta bunu nasıl buraya bağladın anlamadım son olarakda yaşıt sayılırız fakat bende çocuk yok ama bu senin yazdığını yine haklı çıkarmaz 90 yaşında olsan yine aynısını yazarım full face kask kullanamıyorsan hiç motora binme bak çoluk çocuk sahibi adammışsın arkanda yetim mi bırakmak istiyorsun ter gözüne gelip dikkatini dağıtıyoruz binme evde bekleyenlerine yazık.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    beynin dağışmaktansa terlemeyi tercih ederim.ama sana ne kdarda anlatsak anlatamıycaz o yüzden yakınında kasksız birisi kaza yaparsa anlarsın gecen haftalarda arkadasım kaza yaptı aksama kadar kasklıydı son dönüşte cıkardı ve kaza yaptı.allah esirgesi ama yüzü ve kafasında derin yaralar oluştu beyin kanaması şüphesiyle tomografı ve müşahade altına aldılar 2 saat

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    kaskın havalandırmaları eger guzelse hıc sorun yok demekkı senınkı kötü. ben yaz kıs kapalı kask kullanıyorum hemde maske takarak ve hıc bır sorunum yok.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi onceki sayfada yazmıştın yarım kask diye ondan bütün bu yazdıklarım, ha yarım kask takmışsın ha hiç takmamışsın öyle pek bir fark yok. Apaçi olayına gelirsek benimde kullandığım motor Apache yazıyor yan tarafta hatta bunu nasıl buraya bağladın anlamadım son olarakda yaşıt sayılırız fakat bende çocuk yok ama bu senin yazdığını yine haklı çıkarmaz 90 yaşında olsan yine aynısını yazarım full face kask kullanamıyorsan hiç motora binme bak çoluk çocuk sahibi adammışsın arkanda yetim mi bırakmak istiyorsun ter gözüne gelip dikkatini dağıtıyoruz binme evde bekleyenlerine yazık.
    Yaw kardeşim orda yazdım ki okuduklarımdan anladığım bu yani böyle mi demek istiyorsunuz dedim. Anlatamıyorum galiba

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:33 ----------

Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beynin dağışmaktansa terlemeyi tercih ederim.ama sana ne kdarda anlatsak anlatamıycaz o yüzden yakınında kasksız birisi kaza yaparsa anlarsın gecen haftalarda arkadasım kaza yaptı aksama kadar kasklıydı son dönüşte cıkardı ve kaza yaptı.allah esirgesi ama yüzü ve kafasında derin yaralar oluştu beyin kanaması şüphesiyle tomografı ve müşahade altına aldılar 2 saat
    Ya full face kask kullanıyorum ve full face kullanmaya devam ediyorum zaten ter için yöntem soruyorum burda cevabımıda aldım zaten sağolsun arkadaşlardan coolmax balaklava alacam.. Neyi anlamıyorum ona anlamadım
    zapalka bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    biri de demiş. eğitimin yoksa sakın trafiğe çıkma ahahahaha abi şaka mı yapıyonuz siz ya :d eğitim müptezelleri :D
    zapalka bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biri de demiş. eğitimin yoksa sakın trafiğe çıkma ahahahaha abi şaka mı yapıyonuz siz ya :d eğitim müptezelleri :D

Ben dedim telike akıllı ol görmiim seni buralarda trollük mü yapıon harbi mi söylüon anlaşılmıo senin mesajlardan

Düzenleme: Arkadaş bi zopa sallayan adam gifi koyamadım al bu sana hediye gelsin

http://img.donanimhaber.com/upfiles/smiley/s19.gif

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Ben dedim telike akıllı ol görmiim seni buralarda trollük mü yapıon harbi mi söylüon anlaşılmıo senin mesajlardan

Düzenleme: Arkadaş bi zopa sallayan adam gifi koyamadım al bu sana hediye gelsin

http://img.donanimhaber.com/upfiles/smiley/s19.gif
    Hahahaha yok dostum troll değilim de eğitim almadan motorun üstüne binmeyin ölürsünüz gibi abartı bir tabir komik geliyor. Kafamız kopmasa bari. Tamam eğitim güzel bişey önemli bir husus da; eğitim almadan trafiğe çıkma demek de bence daha troll
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Çözüm çokta zor değil.
    Yazlık balaklava + Havalandırma kanalları bol full face kask...
    Vizörüde birazcık araladınmı ohh tadından yenmez.(Çokta tavsiye etmiyorum ağzınıza gözünüze bilimum böcek arı vs... girebilir)

Motosikleti
    MT-25
    En güzeli , mis gibi kel olmak..Ya da kazıtmak saçları .. Saç olunca, sıkıntı..

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    yazlık balaklava tavsiyesi olan varmı? linkle beraber.. uçuk rakamlar olmasın lütfen..

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Eskiden Çene açılır kullanırdım. Trafikte açık gitmek için değil. Işıkta falan durunca açmak için. Her şekilde daha hafif, daha dayanıklı doluğunu görüp kapalıya geçtim. Kullanmaya başlayınca alışıyor insan. Bodrum - Antalya gibi yerlerde değilseniz büyük sıkıntı olmaz. Oralarda motor sürmek eziyet.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Hahahaha yok dostum troll değilim de eğitim almadan motorun üstüne binmeyin ölürsünüz gibi abartı bir tabir komik geliyor. Kafamız kopmasa bari. Tamam eğitim güzel bişey önemli bir husus da; eğitim almadan trafiğe çıkma demek de bence daha troll
    Eğitim almadan motor üstüne çıkma demek tuhaf olur malum eğitim motor üstünde oluyor ama eğitim olmadan trafiğe çıkan adamın kafası kopar yani bu abartı değil normal ve beklenen bişey değil mi sence de? Düşünsene adam sabah hayatında ilk kez motor alıyor öğlen e-5' e çıkıyor daha e-5' e bağlanmak için ilk viraj aldığı bağlantı noktasında kalır bu yüzden eğitim şart.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Eğitim almadan motor üstüne çıkma demek tuhaf olur malum eğitim motor üstünde oluyor ama eğitim olmadan trafiğe çıkan adamın kafası kopar yani bu abartı değil normal ve beklenen bişey değil mi sence de? Düşünsene adam sabah hayatında ilk kez motor alıyor öğlen e-5' e çıkıyor daha e-5' e bağlanmak için ilk viraj aldığı bağlantı noktasında kalır bu yüzden eğitim şart.
    Aynen aynen
    zapalka bunu beğendi.
    Yiğit Can

arkadaşlar,onu bunu bırakın da ehliyet almadan motora binmeyin. en önemlisi bu.
    Capitao_3 bunu beğendi.

Artes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sonra kask çorap gibi kokmaya başlıyor o yüzden kask içindeki kılıfları söküp sık sık yıkıyoruz bufta takmak teri emer belli bir sürattan sonra serinletir ama o ıslaklık baş ağrısı yapar en iyisi siz motoru bırakın kaskı serin havalarda kullanırsınız..

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,onu bunu bırakın da ehliyet almadan motora binmeyin. en önemlisi bu.
    yasal bir zorunluluk sıradışı bir durumda haklıyken haksız yere geçmemek için
    Yiğit Can

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS '14
    Havalandırması iyi bir kask aldıktan sonra problem olmaz çok. Işıkta beklerken vs. vizörü açarsın.

Yarım kaskın sağlıksızlığı ortada dostlar.

Benimde ilk kaskım yarım kasktı. Nispeten az terletmekle birlikte rüzgarı ağzıma ağzıma yemek bir tuhaf geliyordu.

Sonra bir Full face kask edindim. Bir akşam kısa mesafe gitmek için çıktığımda elime yarım kaskı aldım. Tam çıkıcam içime bir kurt düştü. "Ulan" dedim "ya körün taşı bize denk gelirse 5 dakikalık yolda" taktım full face yi çıktım. Nitekim dönüşte körün taşı geldi beni buldu. Ön lastiğim inikmiş. Bir virajı alamadım, döner dönmez motor yatıp altımdan gitti. Koruma d emirleri sayesinde bacağım sıkışmadı, motor altımdan gittiği gibi sürüklenip karşı şeride gitti kaldırıma çarpıp durdu. Deri mont (motor montu değil alelacele deri mont) kollarımı korudu. Kafamda yarım kask olsaydı yüzümden yaralanabilirdim.

Yaz meselesine gelince bandanadIR balaklavadır havalandırmadır bir şekilde alışılır.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazlık balaklava tavsiyesi olan varmı? linkle beraber.. uçuk rakamlar olmasın lütfen..
    hem kaliteli hem ucuz

sahibi acaip ilgileniyor her türlü sorunuza içtenlikle cevap veriyorlar

not:amacım kesinlikle reklam değil ben de paramı verip alıyorum
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunlar hep böyle eğitim lobisinin işleri )) Ben anlayamıyorum madem eğitim bu kadar hayati bir hayır isleyin eğitim videolarini free paylasin arkadaş. Tamam bazı şeyler birebir öğretilir falan filan. Lakin madem bu kadar önemli koyun kardeşim egitimlerin videolarini bizler de nasiplenelim
    telike bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)