Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Pazar günü İstanbul sakat arkadaşlar, çıkacaklar dikkat!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Hesapta bu hafta sonu güzel bi temizlik yapacaktım motora bırak kapıya inmeyi çatı katında oturuyorum çatı uçup gidecek diye aklım gidiyor fırtına sesi resmen bu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tecrube icin meraktan şile yoluna cikacam diyen tuzsuzdeli nickli arkadasa bunu soylemeye calistik ama

alinan risk gereksiz yuksek ve suruste dusmemek icin kontra vermekten surerken virajla, ruzgarla ugrasirken ayni anda allahim diye bildigin tum dualari okumak hic eglenceli degil.
    Her insan hayatında bir kere yapmalı ki ikinci sefer neden yapılmayacağını anlasın.. Zorunda olmadıktan sonra kesinlikle çıkmayın hayatınızın bi noktasında yoldayken yakalanıp tecrübe edersiniz zaten..

İşin enteresan tarafı 10 civarı enduro gördüm yolda hatta 8-9 tane ducatiyi beraber gördüm bir kahvede sanırsam toplantı gibi birşey yapmışlar.. Ducati grubunun başındaki millete taktik söylüyordu sürüş ile ilgili.. Acemi yoktur inşallah içlerinde yoksa kamyon altına girme ihtimali var..

Bu arada en son tepeden inip istanbula girilen yerin sonundaki benzinliğe girip nefeslendim.. Midem ağzımdaydı artık ne kadar zorlamışsa beni..

neonxc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Hava durumuna bakılırsa yeni yeni rüzgar şiddetini azaltıyor sanırım.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    daha çıkmayın rüzgar çok var

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Fırtınaya aldırmadım. Riva gezisi yaptım. Zevkli bir sürüş olmadı. Riva`da açık havada çay içmeyi denedim. Bardağımın içine kum doldu. Dönüş yolunda BMW otomobil bariyerlere girdi. Akla zarar bir işti motosiklet kullanmak.

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Biraz önce Garipce'den dondum ve sahil yolunu kullandim. Tarabya otelinin önünde kuru yaprak gibi savurdu beni valla. Aman dikkat arkadaslar!

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Ben de motoru 3 gün önce aldığımdan içim içime sığmıyor sürekli çıkıp turlayasım geliyor bugün sabah 11 gibi turlamaya çıktım,binaların arasında sıkıntı olmuyor ama iki yanı açıklık olan yerlerden geçince savrulup gidiyordum tecrübe de yok zaten Döndüm hemen eve geri baya tehlikeliydi.

mahyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Bu gün ben de İzmir Altınyol da oyana bu yana savruldum birazcıcık
    Dikkatli bakıyor musunuz?

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    kız arkadaşımla camlica tepesine çıkalım dedik. gittik bir fırtına acayip, 10 dk sonra sahile indik. deniz üstümüze çıktı resmen. hemen onu bıraktım geri dönüyordum. bende fırtınayı aldırış etmedim ama 70 km ile giderken az daha bariyerlere giriyordum rüzgardan. birdaha töğbe..

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her insan hayatında bir kere yapmalı ki ikinci sefer neden yapılmayacağını anlasın.. Zorunda olmadıktan sonra kesinlikle çıkmayın hayatınızın bi noktasında yoldayken yakalanıp tecrübe edersiniz zaten..

İşin enteresan tarafı 10 civarı enduro gördüm yolda hatta 8-9 tane ducatiyi beraber gördüm bir kahvede sanırsam toplantı gibi birşey yapmışlar.. Ducati grubunun başındaki millete taktik söylüyordu sürüş ile ilgili.. Acemi yoktur inşallah içlerinde yoksa kamyon altına girme ihtimali var..

Bu arada en son tepeden inip istanbula girilen yerin sonundaki benzinliğe girip nefeslendim.. Midem ağzımdaydı artık ne kadar zorlamışsa beni..
    Dün planladığım şekilde yola çıktım.
    Rüzgar şiddetliydi kabul ama, meteorolojiden ve sağdan soldan gelen yönlendirmeleri gözönüne aldığımda, beklentilerim çok daha şiddetli olacağı yönündeydi.
    Başka bir işim sebebi ile de akşam bir defa da FSM köprüsünü geçerek Levent-Kavacık-Levent yaptım.
    Akşam çok daha rahattı, rüzgar hız kesmişti.

Ben gayet keyif aldım. Böyle şartlardaki sürüşümü biraz geliştirdiğimi düşünüyorum. Sabah gidişim ile akşam dönüşüm arasında, sürüş yumuşaklığı açısından bariz fark vardı.
    Bu arada yolda, beklediğimden çok daha fazla motosikletli gördüm, şaşırdım açıkçası.
    Benim en büyük dezavantajım, Mt-07 gibi hafif bir motosiklet ve benim de 65kg olmam
    R1200gs ler ile artçılı giden arkadaşlar çok daha stabildiler (ya da benden daha tecrübeliydiler).

Şiddetli rüzgarda trafikte sürmek, özellikle de büyük araçların türbülansları oldukça tehlikeli. Forumdaki arkadaşların uyarılarında dedikleri gibi "zorunda kalmadıkça" çıkmak çok anlamsız. Hiçbir zaman bir kamyon ya da otobüsle yanyana gelmemeye çalıştım.
    Ancak, Şile yolu gibi nispeten yoğunluğu daha az olan kısım gerçekten çok keyifliydi.

Şile'ye gidilir gelinir, hatta keyif de alınabilir. Ama bu şartlarda 3-4 saat gitmek zorunda kalınsa, gerçekten insanı hayattan soğutur.
    redlion999 bunu beğendi.

Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Dün neydi o rüzgarlar öyle

Bauhauseden bir kaç parça birşey almak için Yeniköyden Kağıthaneye gideyim dedim ve 6 yıllık motor tecrübenle ilk etapta eğlenceli geldi ama İstinye Bayırı caddesinden Büyükdere caddesine bağlanan üst geçitte solumdan aldığım şiddetli rüzgar nedeni ile barıyerlere girmeme ramak kalmıştı neyseki hızımı hemen kontrol altına alıp rüzgara karşı direnç göstererek kıl payı yırttım, o ara 6 yıllık tecrübenden eser kalmamış yerini yusufçuklar almıştı

Neyse ki sorunsuz bir şekilde gidip geldim geri kalan yolu tabi biraz daha yavaş sürerek

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    dün İstanbul da lodos var diyerek Eskişehir e gittim,

İstanbul dan çıktığıma pişman oldum,Espark AVM önündeki 15 metre uzunluğundaki I love Eskişehir yazılı tabela biz foto çektirdikden 30 saniye sonra rüzgardan devrildi

şoku atlattıktan sonra merkeze döndük,papağan çiğ börek güzeldi
    Sazlıova daki şato ya çıktık rüzgarı daha bi güzel yedik en tepesinde

dönerken İzmit te çay içelim diyerek SekaPark sahile indik çok estiği için rotayı Bekirpaşa Doğukışla ya çevirdik
    akşam 7 civarıydı ve şubat ayında 24 derece sıcak vardı çok boğucu geldi bize burası az nefeslendik tekeri çevirdik..

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    paramotor olur uçarsınız.. kazasız boyasız

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)