Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Spidi Body armourlu full korumalı motosiklet montu üretmiş

Motovento
    REKLAM ALANI
    3Hilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR150 HYPER EDGE
    http://www.hondamototal.com/spidi-so...-tekstil-ceket

http://www.motosikletaksesuarlari.co...lrXRoCeYjw_wcB

Arkadaşlar daha önce aranızda böyle bir ürün gören oldu mu?

Ben ilk defa böyle birşey görüyorum.. Normalde sadece body armourun file yapısından dolayı asfaltta eridiğini duymuştum..
    Ama bu body armourun ceketleştirilmiş hali..
    En büyük artısıda göğüs korumasının da olması.. Ayrıca korumaları EN 1621-2 ve EN 1621-1 Bu paraya alınabilecek en güvenli motosiklet montu olarak düşünüyorum..

Siz ne düşünüyorsunuz ?
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mahyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Diğer ürünleri gibi agresif bir tasarımdan ziyade günlük kullanıma uygun hatları var gibi. Ben beğendim doğrusu. Hem motorda hemde günlük kullanımda güzel duracak gibi. Alıp ta kullanan var mı acaba. Kalitesi, korumaları, kumaşı falan nasıl?
    mehmetenis bunu beğendi.
    Dikkatli bakıyor musunuz?

Alıntı 3Hilal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.hondamototal.com/spidi-so...-tekstil-ceket

http://www.motosikletaksesuarlari.co...lrXRoCeYjw_wcB

Arkadaşlar daha önce aranızda böyle bir ürün gören oldu mu?

Ben ilk defa böyle birşey görüyorum.. Normalde sadece body armourun file yapısından dolayı asfaltta eridiğini duymuştum..
    Ama bu body armourun ceketleştirilmiş hali..
    En büyük artısıda göğüs korumasının da olması.. Ayrıca korumaları EN 1621-2 ve EN 1621-1 Bu paraya alınabilecek en güvenli motosiklet montu olarak düşünüyorum..

Siz ne düşünüyorsunuz ?
    File yapısı erimekten ziyade parçalanarak korumaların olması gerektiği yerden ayrılmasına sebep olur bence. Tekstil ise sürtünmeye karşı çok da dayanıklı olmadığı için eriyerek aynı duruma gelebilir. Fileden tabiki iyi olsa da derinin yerini tutamaz bence. Tabi bu söylediklerim asfalt gibi sürtünmesi fazla olan yüzeyler için geçerli.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Düzenleme 1: Mont yüksek dayanıklı streç malzemeden üretilmiş bunun anlamını bilen var mı?
    Olası düşme halinde hemen parçalanır mı?

Korumalarından şüphem yok omuz ve dirseklerde multitech ce onaylı korumalar kullanılmış.. Sırt ve göğüste de EN 1621-2 ve EN 1621-1 korumalar var.. Beni tek düşündüren kumaşın sağlamlığı..

Ciddi anlamda monta hasta oldum Dainese g laguna seca tex düşünüyordum.. Sırt koruması ile birlikte 650 liraya gelecekti.. Ondan daha az paraya ayrıyeten göğüs koruması da olacak.. Sizce göğüs koruması önemli mi yoksa önemsiz mi Çünkü montlarda pek rastladığım bişey değil
    mehmetenis bunu beğendi.

Düzenleme 1: Mont yüksek dayanıklı streç malzemeden üretilmiş bunun anlamını bilen var mı?
    Olası düşme halinde hemen parçalanır mı?

Korumalarından şüphem yok omuz ve dirseklerde multitech ce onaylı korumalar kullanılmış.. Sırt ve göğüste de EN 1621-2 ve EN 1621-1 korumalar var.. Beni tek düşündüren kumaşın sağlamlığı..

Ciddi anlamda monta hasta oldum Dainese g laguna seca tex düşünüyordum.. Sırt koruması ile birlikte 650 liraya gelecekti.. Ondan daha az paraya ayrıyeten göğüs koruması da olacak.. Sizce göğüs koruması önemli mi yoksa önemsiz mi Çünkü montlarda pek rastladığım bişey değil
    Hoodie ya da poların içine koruma koymuşlar, 3 katlı dayanıklı esnek ( streç ) kumaştan ürettik demişler. Yersen.. Bana güven vermedi açıkcası. Ne kevlar ne de aramid yazmamışlar kumaş içeriğine.

Motosikleti
    Alıntı mahyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğer ürünleri gibi agresif bir tasarımdan ziyade günlük kullanıma uygun hatları var gibi. Ben beğendim doğrusu. Hem motorda hemde günlük kullanımda güzel duracak gibi. Alıp ta kullanan var mı acaba. Kalitesi, korumaları, kumaşı falan nasıl?

Alıntı FztUygar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoodie ya da poların içine koruma koymuşlar, 3 katlı dayanıklı esnek ( streç ) kumaştan ürettik demişler. Yersen.. Bana güven vermedi açıkcası. Ne kevlar ne de aramid yazmamışlar kumaş içeriğine.
    Fuar zamanı istanbula gideceğim mototale gidip @mahyo senin için incelerim eğer asfalt sürtünmelerine dayanıklı bir ürün ise alırım.. HFC kartım sayesinde mototalden %10 indirimim var 540 liraya denkgeliyo.. Birde öğrenciyim falan dersem belki acıyıp 520 ye bırakırlar Alırsam inceleme konusu açarım.. Cevaplar için teşekkürler..

Düzenleme 2: Sormayı unutmuşum arkadaşlar bu göğüs koruması önemli bişey mi?..
    Nerdeyse hiç bir montta standart olarak sunulmuyo.. Tek satılıyo ve pek kimsenin alıp kullandığını da sanmıyorum.. Bence önemli birşey ama neden kullanılmıyor??.. Bunu merak ediyorum..
    mahyo bunu beğendi.

Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Bu monttan kullanıyorum. Pantolonunu da yeni aldım henüz giymedim.
    Sadece göğüste değil sırtta da koruması var zaten almanın nedeni de buydu. İçindeki fileye 4 çıtçıtla göğüs korumasını sabitliyorsun, arkasındaki cebe de sırt korumasını koyuyorsun.
    Dar kalıba sahip (adı üstünde fit), üzerine oturuyor ama esnek olduğundan gayet rahat.
    Şu anda indirimde olabilir ben aldığımda baya pahalıydı diye hatırlıyorum.
    Yazlık olduğundan kışın giyilmez. 5C ısıda içine polar giysem de pek fayda etmedi, içlik de giymem gerekiyordu belki. Üzerimde duruşu bu linkteki fotolarda var. Şu anda önümde, korumalarını söktüm, yıkatıcam fotolarını çekebilirim istersen.
    FztUygar ve 3Hilal bunu beğendiler.
    Kawasaki KLX Türkiye - https://www.facebook.com/groups/klxturkiye/

Motosikleti
    Alıntı Selçuk Keleş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu monttan kullanıyorum. Pantolonunu da yeni aldım henüz giymedim.
    Sadece göğüste değil sırtta da koruması var zaten almanın nedeni de buydu. İçindeki fileye 4 çıtçıtla göğüs korumasını sabitliyorsun, arkasındaki cebe de sırt korumasını koyuyorsun.
    Dar kalıba sahip (adı üstünde fit), üzerine oturuyor ama esnek olduğundan gayet rahat.
    Şu anda indirimde olabilir ben aldığımda baya pahalıydı diye hatırlıyorum.
    Yazlık olduğundan kışın giyilmez. 5C ısıda içine polar giysem de pek fayda etmedi, içlik de giymem gerekiyordu belki. Üzerimde duruşu bu linkteki fotolarda var. Şu anda önümde, korumalarını söktüm, yıkatıcam fotolarını çekebilirim istersen.
    Hocam yeni gördüm mesajınızı.. Şu anda 600 tl ben 540 liraya alabiliyorum honda hfc kartım sayesinde..

Siz arazide kullanıyosunuz Acaba bu ürün asfaltta kullanılabilir mi?

Montun yapısı sürtünmelere karşı dayanıklı mı? Birde 3 kat soft cell malzemeden üretilmiştir deniliyor.. Bu ne demek.. Montun rüzgar geçirmediği doğru mu? Açıklama kısmında rüzgar geçirmez dayanıklı yapı yazıyor da

İçinde termal içliği var mı? Bahar aylarında da kullanılabilir mi?

Ürünün fotoğraflarını çekebilirseniz iyi olur hocam Bu arada bu montun sırt ve göğüs korumalarının fiyatı 300 lira omuz ve dirsek korumaları da yaklaşık 150 lira olsa sadece korumaları 450 lira ediyo.. Bana çok mantıklı geldi.. Sırt korumasının standart ce onaylı olması ve ayriyeten göğüs korumasının da olması beni cezbetti.. Tek korkum asfalt sürüşlerinde olası düşüş halinde sürüklenmelere ve sürtünmeye karşı montun dayanıklı olup olmaması..

Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Hocam yeni gördüm mesajınızı.. Şu anda 600 tl ben 540 liraya alabiliyorum honda hfc kartım sayesinde..

Siz arazide kullanıyosunuz Acaba bu ürün asfaltta kullanılabilir mi?

Montun yapısı sürtünmelere karşı dayanıklı mı? Birde 3 kat soft cell malzemeden üretilmiştir deniliyor.. Bu ne demek.. Montun rüzgar geçirmediği doğru mu? Açıklama kısmında rüzgar geçirmez dayanıklı yapı yazıyor da

İçinde termal içliği var mı? Bahar aylarında da kullanılabilir mi?

Ürünün fotoğraflarını çekebilirseniz iyi olur hocam Bu arada bu montun sırt ve göğüs korumalarının fiyatı 300 lira omuz ve dirsek korumaları da yaklaşık 150 lira olsa sadece korumaları 450 lira ediyo.. Bana çok mantıklı geldi.. Sırt korumasının standart ce onaylı olması ve ayriyeten göğüs korumasının da olması beni cezbetti.. Tek korkum asfalt sürüşlerinde olası düşüş halinde sürüklenmelere ve sürtünmeye karşı montun dayanıklı olup olmaması..
    Keşke daha önce yazsaydın, yarın topluyorum montu foto çekmeye çalışırım. İçinde bildiğimiz file var, içlik falan yok. Rüzgar geçirmiyor ama soğuğa karşı da korumuyor tabii ki çok rahat bir kullanımı var. Dış yapısının sürtünmeye dayanıklı olacağını sanmıyorum olsa bu fiyata satmazlardı. Sürtünmeye dayanıklı bir mont istiyorsan bu mont yanlış seçim olur.

Motosikleti
    Alıntı Selçuk Keleş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke daha önce yazsaydın, yarın topluyorum montu foto çekmeye çalışırım. İçinde bildiğimiz file var, içlik falan yok. Rüzgar geçirmiyor ama soğuğa karşı da korumuyor tabii ki çok rahat bir kullanımı var. Dış yapısının sürtünmeye dayanıklı olacağını sanmıyorum olsa bu fiyata satmazlardı. Sürtünmeye dayanıklı bir mont istiyorsan bu mont yanlış seçim olur.
    Anladım hocam arazi haricinde kullanılmaz yani..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)