Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ekipman Önemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    berkekolik1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley

Evet arkadaşlar ekipman önemi hakkında bir video çektik, kazada ki arkadaş aramızdan biri ise lütfen kusura bakmasın ama yapılan hataları söylemek durumundayız.
    CHaTaN, Nathan, DusenAdam ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Öncelikle bilgi amaçlı yaptığınız bu video için sizi hem tebrik hem teşekkür ediyorum. Bu sayede bir kişi bile dinleyip hayatı kurtulsa yeterlidir. Ben korumalarımı takmadan Bakkala bile gitmem, gitmenizi de tavsiye etmem. Kazanın sizi nerede bulacağını kimse bilemez ve tahmin edemez. Belki manyak dersiniz bilmem ama ben internette yapılmış kaza sonucu oluşan yaralanmaları hayat kayıplarını gördükçe imkansız motorun kontak anahtarını elime full giyinmeden alayım. Size basit gelen belki bir bottur ama inanın sırf o botu giymemenin sonuçlarını bir görseniz o botları ayağınızdan çıkartmassınız emin olun. Sonuç olarak koruma bir bütündür kafanızdan başlar ayağınızda son bulur. 1 kere giymessiniz Azrail de sizi o gün bulur. Slogan gibi oldu
    banno1957 ve berkekolik1 bunu beğendiler.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    çok iyi analiz olmuş kesinlikle haklısınız hocam kanalı takipteyim yararlı bi kanal olur umarım hayırlısı olsun
    berkekolik1 ve banno1957 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Harley
    Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle bilgi amaçlı yaptığınız bu video için sizi hem tebrik hem teşekkür ediyorum. Bu sayede bir kişi bile dinleyip hayatı kurtulsa yeterlidir. Ben korumalarımı takmadan Bakkala bile gitmem, gitmenizi de tavsiye etmem. Kazanın sizi nerede bulacağını kimse bilemez ve tahmin edemez. Belki manyak dersiniz bilmem ama ben internette yapılmış kaza sonucu oluşan yaralanmaları hayat kayıplarını gördükçe imkansız motorun kontak anahtarını elime full giyinmeden alayım. Size basit gelen belki bir bottur ama inanın sırf o botu giymemenin sonuçlarını bir görseniz o botları ayağınızdan çıkartmassınız emin olun. Sonuç olarak koruma bir bütündür kafanızdan başlar ayağınızda son bulur. 1 kere giymessiniz Azrail de sizi o gün bulur. Slogan gibi oldu
    Bir kere ben o hatayı yaptım giymediğim gün azrail teğet geçti, kaza yaptım fakat kolum sürtünmekten kötü oldu daha kötüsü de olabilirdi Allah'tan eldivenim vardı.. O gün akıllandım ama keşke sıcak demeden giyseydim montu hala aklıma geldikçe bunu söylerim.

Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok iyi analiz olmuş kesinlikle haklısınız hocam kanalı takipteyim yararlı bi kanal olur umarım hayırlısı olsun
    Çok teşekkür ederim hocam, bu yorum gerçekten sevindirdi beni
    telike bunu beğendi.

Videoyu çekenin başarılı olduğu tek nokta panik fren sanırım. Ucuz kurtarmışlar gerçekten, geçmiş olsun ikisinede.
    Böyle bir durumda lütfen kazazedenin ayağa kalkmasına izin vermeyin. Bir süre yerde kalsın, kırık ve iç kanama riski olabilir.
    berkekolik1 bunu beğendi.

Motosikleti
    Harley
    Aynen öyle hocam, adrenalin fazlalığından dolayı acı hissedilmiyor, yumruk yediğimde burnum kırıldığında da aynısı olmuştu. Acısı heyecan bittikten sonra çıkıyor.. Yeni videoda buna değineceğim

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Ekipmanim olmasaydi, yaptigim ilk kazamda, cenem su an kirikti,alnim yuzum burnum agzim asvaltta erimisti.. Kesinlikle su an yuruyemiyordum diz kapaklarım erimisti,doku kaybi vardi..hatta ömür boyu ayaga kalkip,tekrar yuruyemezdim... Sol el bilegim kirikti kaburga kemigimde kirik muhakkak vardi.. Gogus bolgem asfaltta sürüklenirken erimisti.. Hatta senaryo daha da kötü olabilirdi.. Ben darbe aldigim ve suruklendigim vucut bolgelerini düşünerek bu tahminlerde bulunuyorum..

Yeni başlayacaklar, arastiranlar, 600 cc ile baslayabilir miyim diyenler .. Daha fazla saymaya gerek yok, yapacağınız ilk kaza oldugunuz yerde düşmek dahi olsa, yapacaginiz ilk kaza durdugunuz yerde elinizin gaz kelebeginde takili kalmasıyla onunuzdeki araca vurmak dahi olsa asla kucumsenemez...çünkü isin ucunda caniniz var, super mario degilseniz !!!

Peki ya ilk kazaniz benim geçirdiğim ilk kazam gibi olursa ?
    pardus81 ve berkekolik1 bunu beğendiler.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    elinize sağlık çok güzel bir anlatım olmuş. umarım bu tarz videoları izleyen herkes bunlardan ders çıkarır. videodaki arkadaş içinde geçmiş olsun...

Motosikleti
    Harley
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Ekipmanim olmasaydi, yaptigim ilk kazamda, cenem su an kirikti,alnim yuzum burnum agzim asvaltta erimisti.. Kesinlikle su an yuruyemiyordum diz kapaklarım erimisti,doku kaybi vardi..hatta ömür boyu ayaga kalkip,tekrar yuruyemezdim... Sol el bilegim kirikti kaburga kemigimde kirik muhakkak vardi.. Gogus bolgem asfaltta sürüklenirken erimisti.. Hatta senaryo daha da kötü olabilirdi.. Ben darbe aldigim ve suruklendigim vucut bolgelerini düşünerek bu tahminlerde bulunuyorum..

Yeni başlayacaklar, arastiranlar, 600 cc ile baslayabilir miyim diyenler .. Daha fazla saymaya gerek yok, yapacağınız ilk kaza oldugunuz yerde düşmek dahi olsa, yapacaginiz ilk kaza durdugunuz yerde elinizin gaz kelebeginde takili kalmasıyla onunuzdeki araca vurmak dahi olsa asla kucumsenemez...çünkü isin ucunda caniniz var, super mario degilseniz !!!

Peki ya ilk kazaniz benim geçirdiğim ilk kazam gibi olursa ?
    Kesinlikle haklısınız, çok geçmiş olsun. Başlangıçta 600cc ile başlanmayacağı ile ilgili bir video çekmeyi düşünüyorum bu yazdığınızdan sonra.

Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elinize sağlık çok güzel bir anlatım olmuş. umarım bu tarz videoları izleyen herkes bunlardan ders çıkarır. videodaki arkadaş içinde geçmiş olsun...
    Çok teşekkür ederim hocam, böyle güzel yorumlar geldikçe yeni video çekmek için sabırsızlanıyorum.

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Selamlar,

Elinize sağlık, video ve anlatım için teşekkürler. Bu tip girişimlerin zamanla sonuç vereceğine inanıyorum ben de. Kanalınız için sizi kutluyorum arkadaşlar, yeni videolar bekliyoruz

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    hayırlı olsun kanalınızın bende abone oldum,umarım güzel bigilendirmelere devam edersiniz.

Bu videoyuda biliyorum,izlemişdim..ders niteliğinde bir videodur..

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    elinize sağlık

Motosikleti
    Harley
    Alıntı Nathan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Elinize sağlık, video ve anlatım için teşekkürler. Bu tip girişimlerin zamanla sonuç vereceğine inanıyorum ben de. Kanalınız için sizi kutluyorum arkadaşlar, yeni videolar bekliyoruz
    Ben teşekkür ederim Bugün yeni bir video daha çektim düzenlemeler yapıyorum bitince paylaşacağım, burada da yayınlarım.

Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kanalınızın bende abone oldum,umarım güzel bigilendirmelere devam edersiniz.

Bu videoyuda biliyorum,izlemişdim..ders niteliğinde bir videodur..
    Evet hocam bende ders olsun diye paylaşmak istedim.

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elinize sağlık
    Çok teşekkür ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)