Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask iade mi etmeli devam mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bell kask aldım. Small bedeni. Kafamda small. 2 sorum var.

Kask yanaklardan sarıyor güzelce sağa sola dönme yok. Ama aşağı yukarı sağa soladan birazcık daha fazla. Bu kafama uymamış mı demek?

ayrıyetten 15 dakika taktım. ağrı vs yapmadı. Eğer şakaklara baskı olsaydı kızarsaydı, bu baskı kaskı çıkarttıktan 3-4 saat sonra kalır mıydı geçer miydi? Çünkü gözümün orayı bağlantı şeyiyle çizdim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    kask yeni olduğu için takmaya başladığınız zaman kafanızın şeklini alacak zamanla tabi bu biraz uzun bir zaman zamanla rahat olmaya başlayacak.Gözünüzü çizmeniz biraz ilginç geldi çıkarırken bağlantı kısımlarını elinizde tutup öyle çekin.O zaman sorun olmaz

Öyle olduda çıkartırken çizdim. Sorum şu, diyelim kask sıktı. şakaklara baskı var kızardı. bu kızarıklık 3-4 saat kalır mı? Elinizi sıkarsınız kızarır sıkmayı bırakınca düzelir ya öyle mi olur yoksa o kızarıklık bir kaç saat devam eder mi

Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle olduda çıkartırken çizdim. Sorum şu, diyelim kask sıktı. şakaklara baskı var kızardı. bu kızarıklık 3-4 saat kalır mı? Elinizi sıkarsınız kızarır sıkmayı bırakınca düzelir ya öyle mi olur yoksa o kızarıklık bir kaç saat devam eder mi
    2 - 3 dakika içinde toparlar o kızarıklık. Şakaklardan bası yaparsa genelde baş ağrısı ya da kulağa doğru yayılan bir huzursuzluk hissedersiniz. Kaskın kullanımla biraz açılacağı da malum. Eğer tek ve ya bir kaç asimetrik ( kafanın iki tarafında aynı yere denk düşmeyen ) noktadan bası varsa daha çok sıkıntı yaratırdı diye düşünüyorum. Bir de çene bağlantısını yaptıktan sonra kaskı yukarı çekince çeneniz içinden çıkacak gibi oluyor mu, o önemli. Yukarı aşağı 0 hareket olması çok da mümkün değil çünkü, illaki çok hafif de olsa yukarı aşağı oynar o kask.
    Uykusuzcorap bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba yukari aşağı oynamamasi gerek, oturunca iyice daha da bollasacaktir. Vizoru acar kaparken de oynar kafanizda, dogru bedeni bulun..

Alıntı FztUygar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 - 3 dakika içinde toparlar o kızarıklık. Şakaklardan bası yaparsa genelde baş ağrısı ya da kulağa doğru yayılan bir huzursuzluk hissedersiniz. Kaskın kullanımla biraz açılacağı da malum. Eğer tek ve ya bir kaç asimetrik ( kafanın iki tarafında aynı yere denk düşmeyen ) noktadan bası varsa daha çok sıkıntı yaratırdı diye düşünüyorum. Bir de çene bağlantısını yaptıktan sonra kaskı yukarı çekince çeneniz içinden çıkacak gibi oluyor mu, o önemli. Yukarı aşağı 0 hareket olması çok da mümkün değil çünkü, illaki çok hafif de olsa yukarı aşağı oynar o kask.

15 dakika tuttum. ağrı vs yoktu. sadece çıkartırken iki kaşımın aynı yeride çizmişim veya sürtmüşüm gibi iz var. gözümün orayı kayışla çizdim zaten takarken de. baskı olsa bence de geçerdi gibi geliyor.

double d baglantısı oldugu icin tam çözemedim bağlamayı birde öyle deniyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba yukari aşağı oynamamasi gerek, oturunca iyice daha da bollasacaktir. Vizoru acar kaparken de oynar kafanizda, dogru bedeni bulun..
    hocam kafam cm olarak 56 cm. medium büyük geliyor bariz. bu small. xsmall mı alıcam?

birde diğer sorumada cevap verirmisiniz.

Doğru bağlantı:
    Uykusuzcorap bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Forumda kask beden ölçüsü nasil bulunur,pek çok konu acildi..hatta kafasinin üstten resmini cekip hangi marka kask bana daha uygundur giibisinden konularda mevcut.. Su an telefondan girdigim için link veremiyorum siz araştırabilirsiniz..

Sorunuzu anlamadim,demek istediğim şey su.. Yukari aşağı oynuyor dediniz , su an pedler acilmamis halindeler bi süre kullaninca bollasacaklar, iyice yukari aşağı oynar,hatta vizoru dahi acarken kask yukari oynar..

Kaskin yarattigi kızarıklık üç dört saat kalici kalmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Bell kaskların bedenleri biraz dar kalıp oluyor diye duymuştum. Yine de en doğrusu siz bilirsiniz rahatsız etmiyorsa sorun yoktur.

ölçü olarak sıkıntım yok zaten 56 cm kafam. 55*56 small. mediumu denemiştim büyüktü. bunda dediğim gibi kaşımın yanında kızarıklık çizik gibi birşey oldu 2 tarafta. giyerken de gözümün yanını çizmiştim. baskıdan dolayımı olmuştur diye merak ediyorum ama kaskı giyeli 4 saat oldu hala hafif var kızarıklık.

Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ölçü olarak sıkıntım yok zaten 56 cm kafam. 55*56 small. mediumu denemiştim büyüktü. bunda dediğim gibi kaşımın yanında kızarıklık çizik gibi birşey oldu 2 tarafta. giyerken de gözümün yanını çizmiştim. baskıdan dolayımı olmuştur diye merak ediyorum ama kaskı giyeli 4 saat oldu hala hafif var kızarıklık.
    Kayışlar deriyi çizdiyse kızarıklık olabilir. Baskıdan olsa o kadar uzun sürmez. Yine de kaskınızın kafa tipinize uygun olup olmadığını bir daha araştırın isterseniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)