Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sırtlık Kullamımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    berkekolik1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley
    Arkadaşlar yeni alacağım motosikletimle beraber sırt korumasıda almak istiyorum, acaba bu nasıl kullanılıyor? Montun içine mi giyiliyor, monta mı monte ediliyor? Birde bu tulumlar da arkada boyun altındaki çıkıntı nedir? ne koruması diye geçiyor?

Bu resimde gördüğünüz sırtta üstteki çıkıntıdan bahsediyorum.

2-

Nasıl kullanılıyor? Mont içine mi giyiliyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Montun içine giyiyorsun aldığın korumanın uzun almasına dikkat belini de korusun,çıkıntı dediğin ise hörgüç olarak geçiyor.
    berkekolik1 ve Kızıl pars bunu beğendiler.

2. foto içe giyiliyor, omuz kayışları üstten tutunmayı sağlarken, resimde görünmeyen ön taraftanda bel/göbek kısmından yapışkan/cırt o bölgeyi sarıyor, dışa/görünür şekilde kullanmak jartiyerli çorap ile kışlık palto kombinasyonuna denk olur, kimi sever kimi söver..
    FztUygar ve berkekolik1 bunu beğendiler.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Sırt koruması montun içine giyiliyor. Üst resimdeki ise korumadan ziyade aerodinami için kullanılan ve insan içinde çok sırıtmak gibi bir eksisi bulunan hörgüçtür
    berkekolik1 bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    o cikinti aerodinamik ocin degil kaskin kaza aninda cok fazla geriye yatarak boynu kirmasini engellemek icin boyle hatirliyorum..
    hellboys bunu beğendi.

Motosikleti
    Harley
    Alıntı Pangea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Montun içine giyiyorsun aldığın korumanın uzun almasına dikkat belini de korusun,çıkıntı dediğin ise hörgüç olarak geçiyor.
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. foto içe giyiliyor, omuz kayışları üstten tutunmayı sağlarken, resimde görünmeyen ön taraftanda bel/göbek kısmından yapışkan/cırt o bölgeyi sarıyor, dışa/görünür şekilde kullanmak jartiyerli çorap ile kışlık palto kombinasyonuna denk olur, kimi sever kimi söver..
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırt koruması montun içine giyiliyor. Üst resimdeki ise korumadan ziyade aerodinami için kullanılan ve insan içinde çok sırıtmak gibi bir eksisi bulunan hörgüçtür
    Hocalarım dizlik gibi rahatsız eder mi acaba? Dizlik aşırı rahatsız ediyor, kaval korumalı dizliğim var 1 kere kullandım desem yeridir. Korumalı pantolon düşünüyorum ondan kevlar.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o cikinti aerodinamik ocin degil kaskin kaza aninda cok fazla geriye yatarak boynu kirmasini engellemek icin boyle hatirliyorum..
    Onun için kullanılan koruma aksesuarı boyunluktur, hörgücün amacı aerodinami. Darbe sönümleme vs. diğer özellikleri ikincil özellikleridir ve tartışmalı konulardır diye biliyorum.

Yazım tarzın bilemedim, umarım trollenmiyoruz kusuruma bakma, ancak malum son zamanlarda forum.. neyse, sırtlık olarak zandona 1006 kullanıyorum, rahatsızlığı sıfır, hatta kullandığım zaman güven hissi vermekte.

Dizlik yine zandona kullanıyorum maalesef mafsalsız almış oldum (bileydim almaz idim) hasılı dizlik ne olursa olsun, mutlaka "" mafsallı "" almanı öneririm aksi halde, ya çok sıkarak kan dolaşımını etkileyeceksin ki sonucunda uyuşma yapıyor bacaklarda, yaa çorap gibi 2e birde yukarı çekiceksin sair sebeblerden kayacak sinir harbi yaşayacaksın yahut mafsallı düzgün bir dizlik alıp keyfini süreceksin

Diğer hususlarda bilgim yok.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onun için kullanılan koruma aksesuarı boyunluktur, hörgücün amacı aerodinami. Darbe sönümleme vs. diğer özellikleri ikincil özellikleridir ve tartışmalı konulardır diye biliyorum.
    aerodinamidir. dediğiniz gibi boyun için boyun korumalıkları var. yanlış hatırlamıyorsam alpinestars ın vardı 1400TL gibi bişeydi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    Harley
    trollemek haddimize mi hocam, estafurllah. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Bu sefer büyük motosiklete adım atacağım, xmax 250 vardı sattım marttan sonra mt-07 geçiş yapacağım, ekipman tam olsun ki herhangi sorunda motosiklet, şoförsüz kalmasın

Bendeki dizlik bu:

Mafsallı fakat rahat rahatsız oluyorum varlığından..

Carbondioxid bunu beğendi.

Ehh , zandona mafsallı düşünüyordum madem rahatsızlık rapor ettiniz, o halde caydım^^ başka mafsallı bulmak gereng.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Alıntı berkekolik1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocalarım dizlik gibi rahatsız eder mi acaba? Dizlik aşırı rahatsız ediyor, kaval korumalı dizliğim var 1 kere kullandım desem yeridir. Korumalı pantolon düşünüyorum ondan kevlar.
    Ben sırt korumasını çok uzun zamandır kullanıyorum beni hiç rahatsız etmedi. Hatta yanlarda beline göre ayarlayıp bağlıyacağın böbreklerini de koruyan cırtlar vardır. Ne tarz motor alacağından bahsetmemişsin. süper sport harici bu tulum tamemen kullanım amacı dışında olur. Çünkü o hörgüç motorun üzerine yattığınızda aerodinamiklipi sağlıyor.
    BETTER SWEAT THAN BLEED ( KAN AKMASINDANSA TER AKMASI ÇOK DAHA İYİDİR)
    BİLMEDİĞİNİ BİLMEMEK EN İYİSİDİR: BİLMEYİP DE BİLDİĞİNİ SANMAK TEHLİKELİ BİR HASTALIKTIR.

Motosikleti
    Harley
    Ehh , zandona mafsallı düşünüyordum madem rahatsızlık rapor ettiniz, o halde caydım^^ başka mafsallı bulmak gereng.
    Hocam veya alışık olmadığım için olabilir, bu ürünle düşme denemesi yaptım kendimi yere bıraktım (motordan değil) hiç bir şey hissetmedim.. Belki alışkın olsam rahat bile edebilirim.

Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sırt korumasını çok uzun zamandır kullanıyorum beni hiç rahatsız etmedi. Hatta yanlarda beline göre ayarlayıp bağlıyacağın böbreklerini de koruyan cırtlar vardır. Ne tarz motor alacağından bahsetmemişsin. süper sport harici bu tulum tamemen kullanım amacı dışında olur. Çünkü o hörgüç motorun üzerine yattığınızda aerodinamiklipi sağlıyor.
    Hocam tulum almayı düşünmüyorum, Sadece o üst tarafı göstermek için tulum resmi koydum. Alacağım motor mt-07 olacak büyük ihtimal moto cage modelini bekliyorum. Akşam daytona yı aradım mart gibi geleceğini söylediler.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    hocam fox mafsallı var elimde düşünürsen.

ama en baştan belirteyim. dizlikler asfalt kullanımı için tavsiye etmiyorum ben. asfalt için pantolon giyseniz daha iyi olur. senin enduro kullandığını bildiğim için sana söyledim hocam
    Carbondioxid ve berkekolik1 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bence MT 07 için asla hörgüçlü bir mont alma. Birde tavsiye olarak ekipmanlarını sonradan takılan ekipman almak yerine ekipmanlı pantolon alman senin için hem koruma anlamında daha faydalı olacaktır hemde kullanım kolaylığı olarak.
    berkekolik1 ve Kızıl pars bunu beğendiler.

Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam fox mafsallı var elimde düşünürsen.
    Açıkçası zandona test edebilirsem ve beğenmez isem sıradaki, Thor mafsallı olacaktır, öneri için teşekkürler..

Motosikleti
    Harley
    Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence MT 07 için asla hörgüçlü bir mont alma. Birde tavsiye olarak ekipmanlarını sonradan takılan ekipman almak yerine ekipmanlı pantolon alman senin için hem koruma anlamında daha faydalı olacaktır hemde kullanım kolaylığı olarak.
    Hocam kevlar pantolon istiyorum fakat dar olanı var mıdır bilmiyorum bol pek sevmiyorum da

Motosikleti
    Alıntı berkekolik1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kevlar pantolon istiyorum fakat dar olanı var mıdır bilmiyorum bol pek sevmiyorum da
    Riderdenim in dar Jean kevlar pantolonları var. Hem yerli üretim olması hemde güzel ürünler üretmeleri sebebiyle bence iyi bir marka Tabi dar derken motosiklete uygun darlıkta
    BETTER SWEAT THAN BLEED ( KAN AKMASINDANSA TER AKMASI ÇOK DAHA İYİDİR)
    BİLMEDİĞİNİ BİLMEMEK EN İYİSİDİR: BİLMEYİP DE BİLDİĞİNİ SANMAK TEHLİKELİ BİR HASTALIKTIR.

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    kavalları çizme giymezseniz ne koruyacak ?

Motosikleti
    Harley
    Alıntı bazen25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kavalları çizme giymezseniz ne koruyacak ?
    çizme şart. bilek için özellikle

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)