Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

benzincide lastiklerin hava kontrolü-şişirme

Motovento
    REKLAM ALANI
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    İyi geceler herkese.

1 ay kadardır yurt dısındaydım. garajdaki 3 motorumuzda 1 ay kadar yattılar. neyse döndük bindim lastikler doğal olarak inmişlerdi biraz benzinciye gittim ön 30 arka 32 havayı bastım. haftada 1 kontrol ederimde lastik taşta durdugu için ister istemez 1-2 basınç düşme oluyor. istanbuldada yağmur var. arkadaş arka frene bir tık sert dokunuyorum lastik anında kitliyor. kendi kendime diyorum acaba alışamadım mı hala yada heralde zemin baya kötü falan ( bu arada yağmur çamur hep kullanıyorum motorları ) neyse 2-3 gün kullandım bu sorun devam etti hatayı kendimde aradım dedim ayağın alışmadı hala falan. evin oradaki lastikçiye gittim havasını kontrol ettirdim adam kontrol etmesiyle beraber arka 40 ön 38 çıktı :D abi sen bunu naptın dıye bır soru dedım benzicide şişirdim. işte klasik sorun burada patladı... arkadaşlar benzincilerdeki çoğu lastik şişirme cihazları doğru basınçları uygulamıyor lastiginize evet orda 30 yazınca bip bip ötüyor ama başıma gelen öne 30 ayarladıgım halde 38 basmış neyse sorunu erkenden farkettik 3 motoruda hemen düzelttik. siz siz olun zorda kalmadığınız sürece benzincide şişirmeyin lastik şişirmek için lastikçiye vericeğini 2-3 tl bozuk para böyle tehlikeli birşeyden daha önemli değildir heralde...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    lastikçilerde hava basarken dikkatli olun lastiğiniz suratınıza patlayabilir..

kalibrasyon ayarlıdır doğru gösterirler ama daha yüksek debide hava basarlar..

motor lastiğine hava basarken saatin mandalına kısa kısa basıp basıncı kontrol etmek gerekir..

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Olabilir inanirim, benzinliklerde yikama makineleri bazen duruverir, ya da parayi alır kopuk cikartmaz ya da köpüğü biter bir sürü şey..

Görevliye söylerim, gelir Türk usülu iki vurur,gider gelir biseyler yapar .. En son su koyar cihaza,halbuki kontrol etse suyu kopugu var mi başka biseyle çalışmıyor.. Calismaya baslar, bu lastik basinc makinelerinede ayari böyle veriyovarsa, yaparlar..

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Aslında 3 motosikletiniz varsa 6 lastik eder, bence lastik havası kontrol aletlerinden 1 tane edinmelisiniz, nette 3 tl den başlıyor fiyatları. Üzerinde ekran olan dijitalleri 35-40 tl civarında. Birde müsait yeriniz varsa kaldırma sehpalarından öneririm =)

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Lastiklerimi şimdiye kadar herhangi bir sorun yaşamadığım, aynı benzinlikte şişiriyorum devamlı. Başka bir yere gitmiyorum.

İmkanınız varsa olası çözümlerden birisi de bu bence.

Saygılarımla.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Lastik havası kontrol şeysinden alcam ben de

free13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu tür cihazların yılda 1 kez kalibre edilmesi gerekmektedir ama sanmıyorum ki hiç bir benzin istasyonu yada lastikçi bunu yapsın.Kalibrasyona gönderilen cihazlarında kalibrasyon merkezinden döndüğündeki kalibrasyon belgesinin incelenmesi ölçüm belirsizliği ve sapmaların hesaplanarak tölerans içi veya dışı olduğuna karar verildikten sonra kullanıma verilmesi gerekmektedir.

Rider95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F
    Ben lastikleri benzincilerde kontrol etmiyorum veya şişirmiyorum.Benzinliğe giderken büyük bir lastikçi var oraya gidiyorum kontrol ettiriyorum.Adam hava basarken istediğim ps'ye ayarlıyo hava fazla basarsa elindeki makine ile geri alabiliyor tam ayar oluyor.+Ücret almıyo kaçtır

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında 3 motosikletiniz varsa 6 lastik eder, bence lastik havası kontrol aletlerinden 1 tane edinmelisiniz, nette 3 tl den başlıyor fiyatları. Üzerinde ekran olan dijitalleri 35-40 tl civarında. Birde müsait yeriniz varsa kaldırma sehpalarından öneririm =)
    onlardan bırkeresınde almıştım 30 tl ye ama ne bılım sonra bozuldu bende bıdaha almadım. 1 tanesı scooter oldugu ıcın kendı sehpası var dıger ıkısınınde sehpaları var garajda bakımları yapıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)