Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Fuardan 0km motosiklet alımı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Evet arkadaşlar malumunuz fuara 1 aydan az kaldı. İlk kez bu fuara katılacağım için tecrübeli forumdaşlardan nacizane bir bilgi istiyorum.
    Fuardan 0km motor alma planlarım var ancak bunun prosedürü nasıldır?
    Üzerine oturmaya izin veriyorlar mı?
    Nakit olarak alımda indirim var mıdır? Euro olarak ödeyebilir miyiz?
    Ödemeyi yaptıktan sonra ne zaman teslim edilir? Başka illere teslimat yapıyorlar mı?
    Şimdiden teşekkür ediyorum, iyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xmax250
    bu dediklerinin hepsi firmadan firmaya gore degisir =) satışlar sonucta bayii ler aracılıgıyla oldugu icin katlan bayiiler tabii ki satış yapıyor.. ama her markanın satışı olur mu fuarda bilmiyorum... onun dısında sordukların dedigim gibi firmanın insiyatifinde olan seyler...

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Alınır alınır, firmalar bütüm kış fuarı bekliyor gelsinler de taze taze satsak diye...
    Fiyatları iyi takip et, genelde en uygun zaman sezon sonu elde kalan stoklardan kurtulmak istediklerinde oluyor.
    TIGERSHARK bunu beğendi.

Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu dediklerinin hepsi firmadan firmaya gore degisir =) satışlar sonucta bayii ler aracılıgıyla oldugu icin katlan bayiiler tabii ki satış yapıyor.. ama her markanın satışı olur mu fuarda bilmiyorum... onun dısında sordukların dedigim gibi firmanın insiyatifinde olan seyler...
    Bayiiler mi katılıyor yoksa firmalar mı ondan emin değilim. Mesela Yamaha motor türkiye yazıyor katılımcı listesinde, özel bir bayiinin katılacağını sanmıyorum belki onlar bayiilerle iletişime geçip o şekilde dağıtım yapıyorlardır.

Alıntı BOO_74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alınır alınır, firmalar bütüm kış fuarı bekliyor gelsinler de taze taze satsak diye...
    Fiyatları iyi takip et, genelde en uygun zaman sezon sonu elde kalan stoklardan kurtulmak istediklerinde oluyor.
    Yeni piyasaya girecek bir modeli almayı düşünüyorum o yüzden lansman fiyatından aşağı vereceklerini sanmıyorum. Bir de bayiisi olmayan illere teslimatı nasıl yapıyorlar onu merak ediyorum aslında.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    2015 te olacak fuarı bilemiyorum ama 2014 deki fuarda birçok motosiklet markası protesto amaçlı fuara katılmadılar. bu sebepten ötürü de birçok kişinin de hayalleri yıkılmıştı. Hangi markalar aklınızda var bir bilgim yok ama şehir dışından gelecekseniz bu düşündüğünüz markaları arayıp fuara katılıp katılmayacaklarını öğrenmenizi tavsiye ederim.

Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 te olacak fuarı bilemiyorum ama 2014 deki fuarda birçok motosiklet markası protesto amaçlı fuara katılmadılar. bu sebepten ötürü de birçok kişinin de hayalleri yıkılmıştı. Hangi markalar aklınızda var bir bilgim yok ama şehir dışından gelecekseniz bu düşündüğünüz markaları arayıp fuara katılıp katılmayacaklarını öğrenmenizi tavsiye ederim.
    Teşekkürler tavsiyeniz için. Yamaha düşünüyorum ve katılımcı listesinde adı gözüküyor. Zaten R25 i fuarda tanıtacakları kesin gibi birşey olduğu için sürpriz yapacaklarını sanmıyorum :D

Motosikleti
    Duke200
    Bende z300 u cok merak ediyorum.Ya ilk goruste ask yasayacagim yada ilk goz agrim duke200 e yuruyecegim

logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben ne olur ne olmaz diye 30 kağıdı cebime koyup tracer a halleneceğim. ne olur ne olmaz... muhtemelen bayiye teslim seçeneği vardır. yani istanbul dışından geliyorsanız seçeceğiniz belirli bir bayiden teslim alabiliyorsunuzdur. ancak nakliye ne yazarlar bilemiyorum

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Bayiler değil firmalar katılıyor bayii elemanları'da Motosiklet satmaya çalışıyorlar büyük motorlarda indirim olabiliyor mesela 600rr geçen yıl fuarda anes motorun sahibi 1500tl indirim yapmıştı

Alıntı logan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ne olur ne olmaz diye 30 kağıdı cebime koyup tracer a halleneceğim. ne olur ne olmaz... muhtemelen bayiye teslim seçeneği vardır. yani istanbul dışından geliyorsanız seçeceğiniz belirli bir bayiden teslim alabiliyorsunuzdur. ancak nakliye ne yazarlar bilemiyorum
    O kalabalıkta 30 kağıtla dolaşmak cesaret ister yahu :D

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı FztUygar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kalabalıkta 30 kağıtla dolaşmak cesaret ister yahu :D
    Cebinde dolaştırmıcaktır arkadaş heralde.Mecazi anlamda o paraya sahip olup gitmekten bahsediyor.Zaten o anda en fazla kapora verebilirsiniz kimse 30 bin lirayı alıp haftaya gel al demez.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    indirime girenler olucaktır. ellerindeki stok durumlarına göre iyi indirimlerde yapılcaktır ama tok markalar ise buna pek yanaşmıcaktır. dün ktm spormoto ile konustugumda şuan öyle bir planımız yok dediler. bu arada muhtemelende çoğu marka motorun üzerine oturtur =) tabıkıde 60-70 bin liralık motor değilse çünkü herkes üzerine bende oturiyim derdine giricegine yasak dicekler :D teslımınıde hemen plaka ruhsattan sonra yaparlar istedigin şekildede ödersin. baktın uzerıne oturtmuyorlar gıt herhangı bır bayısıne denıcem ve ıcıme sınerse alıcam de )
    FztUygar bunu beğendi.

logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dolaşmasına dolasilir da hesapta hazır tutup cep şubesinden havale çıkarmaya hazır bir şekilde gitmeyi düşünüyorum.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Geçen sene bmw ve ducatilere dokunamıyordunuz bile. Mv agustayada öyle. Hondanın neredeyse tüm motorlarının ustune oturabiliyorsunuz. Ktm standından özellikle bi oturun bakın tarzı yaklaşım var bu çok iyiydi. Diğer modellerdede ustune oturmak konusunda sıkıntı yoktu

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    - Çoğu motosiklete oturabiliyorsunuz.
    - Geçen sene Yamahanın standında, bayi temsilcileri de vardı (ben mt07'yi orda almıştım). Onlardan alım yapabiliyorsunuz. Diğer markalarda da bir sürü satış yapılan motosiklet vardı.
    - Benim gördüğüm kadarı ile, fuara özel bir indirim hemen hemen hiç olmuyor. Kıyıda köşede kalmış belki bir marka modelde sembolik birşey ya olur ya olmaz. İndirim açısından beklentilerinizi yüksek tutmayın.
    - Motosikleti almak istediğinizde fuarda sadece kapora verseniz yeter.
    - Teslimatla ilgili durum, tamamen modelin stokta olup olmadığı ile alakalı. Sizin istediğiniz opsiyonlardaki istediğiniz renk model elde varsa, trafik işlemleri ile beraber 2-3 günde alıyorsunuz motoru.
    - İstanbul dışında başka bir ilden teslim almak istiyorsanız, genelde ara nakliyeye firmalar karışmaz, o iş sizin üzerinizdedir. Yaşadığınız yerde ya da yakın bir yerde bayii varsa alımınızı ordan yapın.

Özetle
    Geçen sene için ben "fuara özel fiyat" diye birşey hatırlamıyorum. Honda, Suzuki, Yamaha, Bmw, Triumph normalde hangi fiyattan satıyorlarsa, fuarda da o fiyatlara sattılar.

Hatta ben kask ve pantolon da bakmıştım. Benim baktıklarımda fuardan önce ve sonra fiyat neydiyse, fuarda da fiyatlar oydu. Peşinde şu kadar indirim diye telaffuz ettikleri rakamları normalde de indiriyorlardı.
    Belki sadece bana denk gelenler öyleydi.
    FztUygar bunu beğendi.

Motosikleti
    Duke200
    mont olarak dainese,rukka gibi markaların modellerini gorme sansımız var mı?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    kalabalıktan motorlara ulaşabilirsen satında alabilirsin demektir

fuara hafta sonu kesinlikle gitmeyin arkadaşlar...saatlerce manken seyreden tipler,teyzeler,bebek arabasıyla gelen ablalar,bastonlu dedeler..

kısaca bedava bilet bulan bütün insanlık alemi orada olacak..

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kalabalıktan motorlara ulaşabilirsen satında alabilirsin demektir

fuara hafta sonu kesinlikle gitmeyin arkadaşlar...saatlerce manken seyreden tipler,teyzeler,bebek arabasıyla gelen ablalar,bastonlu dedeler..

kısaca bedava bilet bulan bütün insanlık alemi orada olacak..
    İşim gereği sadece cumartesi günü orada olabileceğim, nispeten erken saatlerde orda olmaya çalışacağım ama bakalım...

Ekipman konusunda haftasonuna kadar ellerinde model beden kalmama ihtimali artar mı acaba? Bir de her gelen deniyor mu o raftaki ürünleri, eğer öyleyse montlar falan teşhir ürününe döner iyice.

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı FztUygar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşim gereği sadece cumartesi günü orada olabileceğim, nispeten erken saatlerde orda olmaya çalışacağım ama bakalım...

Ekipman konusunda haftasonuna kadar ellerinde model beden kalmama ihtimali artar mı acaba? Bir de her gelen deniyor mu o raftaki ürünleri, eğer öyleyse montlar falan teşhir ürününe döner iyice.
    Durum üç aşağı beş yukarı dediğiniz gibi.
    Ekipmanların satıldığı standlar nispeten daha ufak ufak standlar.
    Bir de kalabalık olunca, bildiğin Salı pazarından sütyen alan teyzeler gibi, ortalık karmakarışık oluyor.
    Beden renk model endişeniz varsa ne kadar erken giderseniz o kadar iyi tabi.
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Fuarda model yılı eski sıfır motor denk getirmeye çalışın. Oldukça avantajlı fiyatlarla alabilirsiniz. Onun dışında fuar genelde normal piyasa fiyatlarının üstünde. Avantajı bütün motorları aynı ortamda görüp karşılaştırma ve inceleme şansına sahip oluyorsun. Onun dışında bir fiyat avantajı yok. Hatta fuar sonrası fuarda satılmayan ürünleri bayilerden daha ucuza alma şansın bile var.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)