Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Nedir bu R25 'in hikmeti arkadaş?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Eğer fiyat 15 bin lira olucak ise ben ABS'siz 250lik motora 15 bin lira hayatta vermem.Gider daha fazla verir ABS'li ninja 300 alırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Ben r25 in ciddi anlamda abartıldığını düşünüyorum.

Heleki fiyatı görmeden.
    Çift silindir oluşunun + ve - si var. Yani çift silindir daha iyi diye birşey yok.
    Daha işçilik kalitesini , malzeme kalitesini görmedik.
    Dışarıdan bakılarak direk mükemmel demek yanlış olur diye düşünüyorum.

R125 in fiyatı böyleyken bence r25 te çok makul olmayacaktır.

Yamaha garip bir şekilde mt07-09 a uygun fiyat belirledi.
    Fakat onların yamahada muadili yoktu.
    R125 10 küsürken r25 13 olursa , r125 i bitirmiş olur.

Bence 15 bin tl nin altında olmayacak.
    FztUygar ve manofsteel bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Cbr250R
    Ohh be kardeşim valla ağzına sağlık sonunda gerçekçi bir yaklşaşım duydum motor hakkında. Ulan diyorum herhalde gelmiş geçmiş en iyi motoru yaptı adamlar. Çünkü ne okusam mutlaka birileri ciddi şekilde bu cihazı öneriyor.

Ktm rc200 veya ninja250sl abs alıcam felan. Herkes hemen r25 i bekle onu al diyodu. Sayende sıyrıldım o muhabbetten

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Sinifinin en iyisi olucakta ondan .ote yandan bir markanin en cok satmasi ya da hizli gitmesi onun kalitesini ya da sorunlarini affettirmez ulkemizde senelerdir en cok satan motosiklet markasi mondialdir bilmem anlatabiliyormuyum)

Alıntı igorkem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ohh be kardeşim valla ağzına sağlık sonunda gerçekçi bir yaklşaşım duydum motor hakkında. Ulan diyorum herhalde gelmiş geçmiş en iyi motoru yaptı adamlar. Çünkü ne okusam mutlaka birileri ciddi şekilde bu cihazı öneriyor.

Ktm rc200 veya ninja250sl abs alıcam felan. Herkes hemen r25 i bekle onu al diyodu. Sayende sıyrıldım o muhabbetten
    Adam sadece "işçilik ve malzeme kalitesini bilmiyoruz 15bin TL nin altında olmayacak bence" demiş.
    Sen zaten bunu duymak istiyormuşsun arkadaşım :D

Performans olarak bakarsan ne RC200 ne 250SL ne de CBR250R bu motorun muadili değil. Tabii kağıt üzerindeki verilere ve yabancıların yaptığı incelemelere dayanarak söylüyorum bunu. Sonuçta motor endonezya piyasasında satılan bir motor öyle kimsenin görmediği gizli bir durum yok ortada. Hintliler vs. herkes gitti inceledi pistte kullandı vs. vs.

Ha tabiki bu iş performans değil zevk meselesidir öncelikle, kafana yatmayan bir modeli başkaları dedi diye alırsan sürerken zevk alamazsın. Motorlar bir çıksın meydanee hepsi birbirinden merdane! Git gör dene öyle kararını ver bence
    Bune bunu beğendi.

Şimdi yzf-125 örnek alınarak r25'in fiyatı belirlenemez.Yamaha'nın yzf-125 ve mt-125 sınıfın hemen hemen en pahalı motorları ve bence asıl nedenide kullanılan malzemelerdir.Ama r25'de yzf-125 gibi güzel ve kaliteli malzeme kullanmazlar gibi sonuçta cbr-ninja 250'ye rakip olacak maliyette bence uçmaması gerekir.Bence Malezya'da üretimi olduğu için işçilik ve kaliteden dolayı fiyatı 15-16 gibi yüksek rakamlar olmaz gibi.

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Bence de 15 binin üstünde bir fiyat fazla olur.
    CBR250'yi ben, ne estetik, ne motor karakteristiği (özellikle hızlanma), ne de konfor olarak başarılı bulmuyorum.
    Ancak fiyat ve klasman olarak bir rakibi de pek olmadı açıkçası.
    15 bin'in altındaki bir fiyata, geçen sene mt-07'nin yaptığı gibi ciddi satış rakamlarına ulaşırlar.
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

KutlayGül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650, CBF 1000 ABS
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsi doğruda şu altını çizdiğim kısım çok farklı iki motor benzer kalitede değil, cbr250 ile ninja 250sl benzer kalitede olabilir ama r25' in rakibi ninja 300' dür.

http://ic.maxabout.info/misc/infogra...nfographic.jpg

Aslında o bu değilde şu ötv olmasa yamaha r3 diye bir bomba daha getiriyor ondan almak vardı 321cc 41.4bg evlere şenlik
    Benim kaliteden kastım işçilik olarak. Hoş CBR250 sürmedim hiç. Honda'nın genelde sunduğu vasat üstü işçilikten yola çıkarak söyledim bunu. Motor karakteristiği, kullanımı ayrı konular. O konuda yeni kasa VFR800'ü beğenmemiş (öhöm parası yetmemiş) adamım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)