Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha r1 2004-2005 hakkında ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    online253 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2021
    Öncelikle herkese hayırlı geceler.
    Bir kaç sormak istediğim soru var bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    4 silindir ss motosiklete geçiş yapacağım aklımda yamaha r6 2006-2007 KIRLANGIÇ ve cbr 600 rr 2006-2008 Leyla kasa vardı fakat fiyat olarak 17 sınırım var ve bu fiyata bahsettim modelleri bulamıyorum başka alternatiflere yöneldim kawasaki ninja zx6r 2006 Lara baktım fiyatları istediğim civarda fakat fazla ilan yok ve ikinci eli çok kısıtlı yedek parça teknik destek konusunda da malumunuz ve şuan da yamaha r1 2004-2005 KIRLANGIÇ kasalar uygun gibi geliyor sormak istediklerim ise, pek çok kişiyle konuştum forumdaki konulara baktım 600 cc motosikletler 1000 cc lerden daha fazla yakıyor daha yüksek devir çevirmekten dolayı diye şeyler söyleniyor genelde bu konuda beni aydınlatabilir misiniz ? Ayrıca 2004-2005 ilanlarıda ki motosikletlerin çoğu dışarıdan bakıldığında çok sağlam ve bakımlı duruyor modelden dolayı ne gibi Sıkıntılar olabilir ? Vergi konusunda yıldan kurtarıyorum tek isteğim motosiklet tecrübemi vb konulara girmeden sadece sorduğum konular hakkında açıklayıcı yorumlar atılır yardımcı olunursa çok iyi olur tavsiye edebileceğiniz bir model midir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Aslan besleyen yemini esirgemez. R6 yada R1 ikiside bomba makineler nedendir bilmem tek sevdiğim kasalar bunlar bide gsxr lar var onlarında yüksek modellerinin kasaları güzel duruyor senin bütçeni zorlar onlar. R1 çok tehlikeli makine senin için iyi olurmu bilinmez, sağlamlık konusunda da alıcağın makineyi kesinlikle bir kaç ustaya göstermeni tavsiye ederim tek bir ağıza güvenmemek lazım temizinide buldunmu zaten tadından yenmez. Ama kendine güveniyorsan birde kararın kesinse denersin zaten bi insan bir şeyi kafaya koydumu kim ne derse desin yapıyor.

Sadece artık arkadaşların önerilerini dinlersin tabi şimdi yine atlıcak olanlar olcak ehliyetin varmı eğitim aldınmı kaç km tecrüben var ben yine diyecem AHA YİNE GELDİ TİPİNİ SEVDİKLERİM.

Motosikleti
    Yamaha R25 2021
    [QUOTE=kinqdai;3529950]Aslan besleyen yemini esirgemez. R6 yada R1 ikiside bomba makineler nedendir bilmem tek sevdiğim kasalar bunlar bide gsxr lar var onlarında yüksek modellerinin kasaları güzel duruyor senin bütçeni zorlar onlar. R1 çok tehlikeli makine senin için iyi olurmu bilinmez, sağlamlık konusunda da alıcağın makineyi kesinlikle bir kaç ustaya göstermeni tavsiye ederim tek bir ağıza güvenmemek lazım temizinide buldunmu zaten tadından yenmez. Ama kendine güveniyorsan birde kararın kesinse denersin zaten bi insan bir şeyi kafaya koydumu kim ne derse desin yapıyor.
    Tecrübe ve kullanabilirlik konusunda bir sıkıntım yok ve altıma alacağım motosikletin Gücünün bilincinde olan iradeli bir insanım,17-18 arası r1 2004-2005 alınabiliyor çok da şık ve asil bir kasası var Yakıt konusunda tabiki az çok bilgiye sahibim fakat 600 ile arasında nasıl bir oynama olur aradaki fark beni üzer mi ve 2004-2005 r1 injeksiyon lu modeller diye biliyorum doğru mudur ? Şehir içi hararet sıkıntısının epeyce fazla olduğunu biliyorum, kronik sıkıntı var mı ? R6 gibi bir makinayı kafasına takan adam için r1 de problem yapmaz herhalde ?

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Bir fikrim yok ama internet sitesine göre r6 124 beygir, r1 200 beygir. Farkı olur bence. :D

Motosikleti
    Yamaha R25 2021
    Alıntı Berkay* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir fikrim yok ama internet sitesine göre r6 124 beygir, r1 200 beygir. Farkı olur bence. :D
    200 beygir olan yeni modelleri benim dediğim modeller 173-175 beygir falan olması lazım fakat Yakıt öyle hesaplanmaz 600 cc bir motosiklet 250 km Hız için daha yüksek devir çevirmek zorunda olduğundan daha fazla yakar gibi geliyor
    Berkay* bunu beğendi.

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Alıntı online253 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 beygir olan yeni modelleri benim dediğim modeller 173-175 beygir falan olması lazım fakat Yakıt öyle hesaplanmaz 600 cc bir motosiklet 250 km Hız için daha yüksek devir çevirmek zorunda olduğundan daha fazla yakar gibi geliyor
    Yok ben yakıt konusunda demedim.
    "R6 gibi bir makinayı kafasına takan adam için r1 de problem yapmaz herhalde ?"
    Bu sözünüz için dedim. 600lük ile 1000lik illaki kullanımda fark eder babında. Tabi burda yakıttan bahsettiyseniz ben yanlış anlamışımdır.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı online253 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese hayırlı geceler.
    Bir kaç sormak istediğim soru var bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    4 silindir ss motosiklete geçiş yapacağım aklımda yamaha r6 2006-2007 KIRLANGIÇ ve cbr 600 rr 2006-2008 Leyla kasa vardı fakat fiyat olarak 17 sınırım var ve bu fiyata bahsettim modelleri bulamıyorum başka alternatiflere yöneldim kawasaki ninja zx6r 2006 Lara baktım fiyatları istediğim civarda fakat fazla ilan yok ve ikinci eli çok kısıtlı yedek parça teknik destek konusunda da malumunuz ve şuan da yamaha r1 2004-2005 KIRLANGIÇ kasalar uygun gibi geliyor sormak istediklerim ise, pek çok kişiyle konuştum forumdaki konulara baktım 600 cc motosikletler 1000 cc lerden daha fazla yakıyor daha yüksek devir çevirmekten dolayı diye şeyler söyleniyor genelde bu konuda beni aydınlatabilir misiniz ? Ayrıca 2004-2005 ilanlarıda ki motosikletlerin çoğu dışarıdan bakıldığında çok sağlam ve bakımlı duruyor modelden dolayı ne gibi Sıkıntılar olabilir ? Vergi konusunda yıldan kurtarıyorum tek isteğim motosiklet tecrübemi vb konulara girmeden sadece sorduğum konular hakkında açıklayıcı yorumlar atılır yardımcı olunursa çok iyi olur tavsiye edebileceğiniz bir model midir ?
    hocam bu belirttiğin kırlangıç, leyla kasa hangi tipleri oluyor, diğer kasalara ne deniyor, ayrı ayrı fotoğraflı olarak açıklama yapabilir misin?

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Tamamen gene bilinçsiz sadece duyduklarımı ve bir kaç araştırma sonucu aklımda kalanları yazayım sana.
    Öncelikle ilk yapman gereken şey bence BENZİN'i sıkıntı etme. Tekrar söylüyorum aslan besleyen yemini esirgemez. 600 lük ile 1000 lik motor diyorsun ha birisi 1 litre fazla yakmış ha birisi 1 litre az yakmış sen aldığın sürüş zevki ile o motora yeri gelir petrol bağlarsın

R1 in her üst modelinde sanırım fark değişiyor. Farkdan kastım motor bloğu ve motor aksamında bir kaç değişiklik falan filan yani 90 ları ayrı 2000 leri ayrı 2005 leri ayrı 2010 ları ayrı bir özellik ve yapıya sahip diye biliyorum. Bir yerde de R1 in sanırım bir yeri ters yada farklı bir şekilde yapılmış sanırım 2004 üstü modellerinde geçerlilik gösteren bir şeydi bu yada altıda olabilir tam hatırlamıyorum ama sesi farklı çıkıyor diyorlardı. Diğer 1000 modellere göre daha farklı bir ses ve haz veriyormuş siz düşünün. Bu farklılık motorun hızlı viraj kabiliyetini yükselttiğini de duymuştum doğrumudur bilmem yani. Hararet sıkıntısı olması çok normal motor devir yükseltmiyor, vites yükseltmiyor sürekli 1 - 2 anca bir yere kadar sonrasında motor ısınıp sıkılıyor ee sonuçda bu motorlar ya çıkımda bir 15 20 km ötedeki avm yi gezim gelim için değil

Umarım bildiklerim ve duyduklarım ile yardımcı olabilmişimdir tekrar söylüyorum bunlar duyduklarım ve kendi araştırmalarım sonunda edindiğim bilgiler sende bunları bilen birine söylersin doğrusunu yanlışını sana söyler.
    Bende R1 i aşırı bir tepki var nedeni ise 1. vitesdeki o son hızı. Beni benden her zaman almıştır R1. Bi hayalim var oda hayabusa oda olmazsa eski kasa filan bi R1 oda kısmet olursa inş bu R1 hevesinide bi abimiz soktu maşallah motoruna zehir zehir

EN KISA ÖZETİNLE R1 ABİ YA BAKSANA ESKİSİ BİLE CANDIR.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:08 ----------

Al sana LEYLAAA

AL SANA MECNUN (KIRLANGIÇ)

Benzetemediysen birde burdan bak bence kesin benzeticen

Kırlangıç candır can

Motosikleti
    Yamaha R25 2021
    Resimde gösterdiğiniz r1 benim dediğimden daha eski kasa 2004-2005 olması lazım yani KIRLANGIÇ olacak kuyruk çift egzoz sele altı olanlar 2004-2005 r6 lazım tipi hiç hoşuma gitmediğinden ve para konusunda 2006-2007 r6 kırlangıcada param yetmediğinden 04-05 r1 lere bakıyorum

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    ben bu olaya çok düz mantık yaklaşıyorum;
    1000cc 200 beygirlik bi motosikletle 200 yapmak var
    600cc 120 beygir bi motosikletle 200 yapmak var.

Motosikleti
    Yamaha R25 2021
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu olaya çok düz mantık yaklaşıyorum;
    1000cc 200 beygirlik bi motosikletle 200 yapmak var
    600cc 120 beygir bi motosikletle 200 yapmak var.
    600 cc daha fazla yakar demek istiyorsunuz yani ?

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Çok yanlış şeyler var yazılan

600 ile 1000 aynı hızlarda 1000 daha az yakabilir.ama ş.içinde daha büyük emme enjektör ve hacim yüzünden 1000 fazla yakar.gene +250 hızlarda 1000 gene fazla yakar.ha 150 km sabit hızda 1000lik 600lükten az yakabilir.

Hangi motosikleti alacaksan
    -Owners club forumlarda kronik hastalıklara bakıp almak istediğin motorda bunlar varmı bakacaksın
    -Almak istediğim motorun üretim yılındaki görselliğine bakacaksın.grenaj o yıl üretilenlerdenmi?o yılki desenlermi var? Boyasız deniliyor ama depodaki yamaha logosu biraz geriye yapıştırılmış??gibi
    -Şasinin çıplak fotolarını bulup baktığın motorda kaynak yerleri olması gereken gibimi bakacaksın?farklı açılardan simetrisine bakacaksın elini sokabildiğin yerlerde kaynak yağ vs varmı bakacaksın
    -İmkan varsa soğuk motorun yanına gidip ilk çalışmasına bakacaksın
    -Test ederken düz gidiyomu dişk atıkmı debriyaj kaçırıyomu gidon bilyeleri nasıl,teker bilyelerinde boşluk varmı bakacaksın
    -Zincir lastik masrafı ne durumda?kesene uyuyormu?r1 gibi bir motor zayıf zincirle arka grenajı, onu geçtim bacağa bile zarar verir.öyle eski bitik lastikle hızlanmak durmak hiç beklenmedik tepkiler sonucu yerde biter.
    -Alacağın motorun tr ve dünyada parça durumu ne?
    -Mümkünse arkadaş tanıdık çevrenden nasıl gittiği,bakıldığı,kullanıldığı bilinen bi motor al.bilmediğim bir 2005 r1 almaktansa 1000 tl pahalıya arkadaşımın ok gibi giden bakımlı tertemiz 2003 r6 sını alırım

Gibi gibi....

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:16 ----------

Tabi iyi bir ustaya varsa servis ve servis kayıtlarına baktırmakta var

Arkadaşımız biraz heyecan aramak istedi herhalde çok zamanınızı almaz açtığı konu ve yazdığı mesajlara bakarak 24 eylül de bajaj pulsar 200 Ns aldığına bakabilirsiniz.şimdide kalkmış yamaha r1 istiyor ALLAH AFFETSİN

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    yakıt konusuna bişey diyemem ama daha çabuk yorulur
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)