Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2015 A-2 Ehliyet Direksiyon Sınavı Parkurları ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Herkeze hayırlı akşamlar 2 gün önce A2 ehliyetimi almak üzere sürücü kursuna başvurdum evraklarımı tamamladım ve ücretimi ödedim 22 mart yazılı sınav tarihim ve yanlış hatırlamıyorsam 17 nisanda direksiyon sınavı tarihi olarak belirlendi ve direksiyon sınavına kanuni 100 cc motorla gireceğim söylendi , yaklaşık 6 aydır motosiklet sürüyorum 15.000 km civarı yaptım bu rakamın 12.000 i cup tarzı motorla oldu kalan 3.000 km ise KYMCO CK125 model motosikletimle oldu şuan aktif olarak kymco ck 125 sürüyorum sizlere soracagım şeyler 1.si yakın tarihlerde direksiyon sınavına girmiş arkadaşlarımız varsa sınavdaki tüm parkurları eksiksiz olarak tarif ederse çok sevinirim trafiğe kapalı alanda çalışacağım. 2.sorum ise sürücü kursuyla konuşsam sınava kendi motosikletimle katılma şansım varmı cevaplarsanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Scarty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba ben 2015'in ocak ayının 18.gününde sınava girmiştim.(Direksiyon)
    Parkur çok basit ben hayatımda hiç motosiklete binmemiştim son 2 gün kala 1 cup ile biraz dolaştım sonraki gün kurs eğitim verdi ve o eğitimle parkurda hiçbir sorunum kalmadı.

Şimdi kursundan şunu iste ilk ben direksiyon sınavı olayım.Nedeni ise ilk sen gidersen biraz erken gelmelerini iste ve motosiklet ile parkur üzerinde çalış rahat rahat.

Parkur alanı : Huniler var slalom yapman için 6-7 taneydi sanırım onlardan slalom ile geçiyorsun ardından düz bir platform var orada düz geçmen gerek sağ sol yapmadan direksiyon hakimiyetine bakıyorlar ben platforma gelmeden önce tapagaz ( 20 ile :D ) basıyorum hemen geçiyorum üstünden, onunda ardından 2 huni var yan yana onların birinden başlayıp sekiz çizmen gerek ve bunlar başarılıysa geliyorlar trafiğe çıkıyorsun diyorlar tamam diyorsun çıkıyorsun arkanda kursun aracı sana gideceğin yönü sinyal ile veriyor ayna kontrolü yapıyor musun diye test ediyorlar , 40 - 50 arası git trafiğe göre değişebilir tabi hız.

Ben ehliyetimi alamadım ona göre tavsiyelerime uy , neden alamadın diye sorarsan motor ile pratiğim yoktu ve 2 saat cup sürmekten ona alıştım onda debriyaj diye birşey olmadığı için kursun motoruyla kırmızı ışığa geldim durmak zorunda kaldım ama 2.vitesteydim panik yaptım ( debriyaj ayarını kaçırırsam diye ) ve kırmızı ışık oldu yeşil hadi dedim Bismillah motor 2. viteste farkında değilim gaz veriyorum stop ediyor , gaz veriyorum stop ediyor aynamdan sinyal gördüm sola dön artık bitir diyorlardı son anda fazla gaz verip geçtim sol şeride ve dönüşümü yaptım.Buraya kadar bir sorun yok göz ardı edebilirlerdi taki bir kırmızı ışığa daha yakalanana kadar benim kafam oldu allak bullak gaz veriyorum yetmiyor gaz veriyorum yetmiyor en son sinirden dizime falan vurdum kurs aracından biri indi ver dedi motora kurs sahibine baktım kafasını salladı , bende kaskımı çıkarttım adama verecektim adam dedi bu çalışmıyor , marşa basmadı vurdurarak çalıştırmayı deniyor en son dur abi dedim bastım debriyaja bastım marşa çalıştı adam 2.viteste tekte kaldırdı kaskı almadan gitti o an hem kendimden utandım hem de bu sisteme sövdüm adamlar trafiğe çıkmamız için bize belge verecek ama adam kask takmaya tenezzül etmiyor , motor çalıştırmasını bilmiyor.(Motoru çalıştırmaya çalışan başka bir kursun hocasıymış sonradan öğrendim.)

Not : Kusuruma bakmayın başka bilmeyen arkadaşlar yaptığım saçmalıkları görsünler ve yapmasınlar diye bütün olayları yazdım.
    Enes Bakır bunu beğendi.

Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Bilgilendirdiğin için teşekkürler hemen yarın çalışmaya başlıyorum
    Scarty bunu beğendi.
    Eğer bir gün 4 teker istersem, bi motor daha alırım.

Çalışın hocam , ama zaten pratiğiniz varmış her türlü geçersiniz parkur çok basit tabi huni bulup denerseniz daha verimli olur trafikte sorununuz yok ise parkurdan her türlü geçersiniz.

Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    trafikte hiç bir sorunum yoktu parkurdan korkuyordum açıkcası

Parkur zaten trafiğe alıştırma evresi , 8 çizmek aralardan geçmek için dönüşün rahat mı onun için, slalomda zorlanmazsın en kolayı belki , platformda sıkıntı olabilir fakat dediğim gibi 20 ile üzerinden 1 snde geçersin zaten sıra sana gelmeden önce verecekler motoru sen test edeceksin öyle hemen sınava sokmuyorlar ben, annem maaşımı çektiği için kimliğimi onda bırakmıştım, sınava kimliksiz gittim baştan aşağı failim bukart gösterdim kabul etti gibi bir sürüşüne bakalım dediler sen tur at parkurda dediler 10 dk tur attım geçtim mi kaldım mı anlamadım en son gideyim noluyor dedim meğer geçmişim parkurdan kimse seslenmiyor biraz bekle sonra yola çıkacağız demişlerdi inan bana kırmızı ışıktan o kadar çok korktum ki 2 defa çıktı , sen parkurdan korkma çok basit bir okula git hafta sonu hunileri iste belki verirler kendi okulun varsa oradan istersen daha mantıklık olur onlarda deneyebilirsin kurs bize öğretirken platform üzerinde öğretmedi platformu ben orada öğrendim ve övünmek için yada aşağılamak için söylemiyorum oradan düzgün çıkıp düzgün inen bir ben vardım ama trafikten benim saatimdekilerden bir ben kaldım
    Enes Bakır bunu beğendi.

Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Alıntı Scarty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parkur zaten trafiğe alıştırma evresi , 8 çizmek aralardan geçmek için dönüşün rahat mı onun için, slalomda zorlanmazsın en kolayı belki , platformda sıkıntı olabilir fakat dediğim gibi 20 ile üzerinden 1 snde geçersin zaten sıra sana gelmeden önce verecekler motoru sen test edeceksin öyle hemen sınava sokmuyorlar ben, annem maaşımı çektiği için kimliğimi onda bırakmıştım, sınava kimliksiz gittim baştan aşağı failim bukart gösterdim kabul etti gibi bir sürüşüne bakalım dediler sen tur at parkurda dediler 10 dk tur attım geçtim mi kaldım mı anlamadım en son gideyim noluyor dedim meğer geçmişim parkurdan kimse seslenmiyor biraz bekle sonra yola çıkacağız demişlerdi inan bana kırmızı ışıktan o kadar çok korktum ki 2 defa çıktı , sen parkurdan korkma çok basit bir okula git hafta sonu hunileri iste belki verirler kendi okulun varsa oradan istersen daha mantıklık olur onlarda deneyebilirsin kurs bize öğretirken platform üzerinde öğretmedi platformu ben orada öğrendim ve övünmek için yada aşağılamak için söylemiyorum oradan düzgün çıkıp düzgün inen bir ben vardım ama trafikten benim saatimdekilerden bir ben kaldım
    geçmiş olsun kardeşim valla büyük talihsizlik en yakın zamanda alırsın ehliyetini inşallah.
    Scarty bunu beğendi.
    Eğer bir gün 4 teker istersem, bi motor daha alırım.

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Hocam o kadar KM tecrübeniz varsa eğer korkacak birşey yok. Hatta Bırakın korkmayı biyerinize bile takmayın.
    Altı üstü 6 duba arsı S çiziyorsun. 1 kere 8 yaptırıyorlar. + 6 mt uzunluğunda 20-25 cm genişliğinde bir yerden dümdüz geçiyosun.
    Trafiğe çıkartıyorlar ne derlerse yapıyorsun. Sen sağ ben selamet.
    Scarty ve Enes Bakır bunu beğendiler.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    sınava geçen hafta girdim parkur eskisine göre zor ve çok uzun.. sınav toplam 50 dk sürüyor.. önce slalom ardından 8 çizme ardından düz tahtadan geçiyorsun ardından trafiğe çıkıyorsun yaklaşık 8 km parkur var parkurda büyük ışıklı bir kavşak var oldukça dik bir rampa var aynı rampaya çıp iniyorsun.. 45 kişi sınava girdi benimle 17 kişi kaldı.. benim girdiğim sınav bu şekilde ve oldukça ciddiyetle yapıldı..
    Enes Bakır bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)