Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosikletinizi isteyen arkadaşınıza söyleyebileceğiniz sözler

Motovento
    REKLAM ALANI
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Merhabalar.
    böyle bir konuyu saçma olarak görseniz de aslında gerekli bir şey..
    bu zaman kadar cbr 'mı istediler hep verdim. çok aşırı yüz verdim sanırım. 8000 yaptıysam 2,000 inini belki onlar yapmıştır.
    özellikle çocukluktan bu yana olan bir arkadaşım sürekli alıyor.
    az öncede aynı olay başıma geldi.
    motosikletimi dükkanda anahtar üzerinde tutuyorum. ( dükkan sahibi, dükkana bir şey koyacağı zaman kenara alsın diye )
    ruhsatta bagajda.

sürekli istiyor arkadaşlar bu arkadaşım.
    kötü olmamak ve hevesini kırmamak için bir şey demiyorum. tersleyip veremem diyemiyorum.
    çok iyi niyetli bir insanim ama, abartıldı biraz.
    napicaksın diyorum, evde canım sıkılıyor gezicem diyor.
    hani acil işi olsa eyvallahta, emanet motorlar nasıl gezeceksin.
    birde takıldığı insanlarda ki en büyük motor, yamaha arex 125.
    adamlar motorla oynamışlar, 180 le yanımdan fırladı. ( geçen günüde krank kesmiş )
    hepsi apaçi, yanımdan geçerken motora yatış vaziyetinde geçmiş.

birde bu motoru isteyen arkadaşın,
    Mz 301 i var. ona binmiyor. benim motorumu istiyor. ona niye binmiyorsun diyince km de 40 kruş yakıyor diyor.
    o zaman niye aldın deyinde, tersliyor.

arkadaşlar sizden ricam,
    en kibar hangi dil ile söyleyebilirim?
    bana tavsiye edermisiniz.

vermiyorum dememi istemeyin, diyemem. 21 yıldır arkadaşız.
    kibar bir dil ile nasıl söyleyebilirim.

Bu tür durumları yaşayan arkadaşlardan
    yardımlarınızı rica ediyorm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    sen o arkadasına sat motoru kurtul kardes
    mustbe ve BerKToprak bunu beğendiler.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Satma değilde, onada dedim sanada düzgün motor alalım diye,
    fakat " ben bir motora 8,000 TL" Vermem dedi.

konuşmaya gelince
    "biz eskilerin motorcusuyuz, yeniler bize göre değil diyor"

MZ yeni motor üretirse, onu alırım 8000e diyor
    sezer0696 bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Binekoysun MZ'e o zaman. 40 kuruş gezsin.
    Durumunu anlıyorum. Çok yakın arkadaşın dediğin gibi. Ama o kadar yıllık arkadaşın madem, kırmadan oturup iyi ve kötü yanlarını göstermek lazım.
    Yav bi motosikletimi kıskanıyon gibi laflar edip gevşek konuşmaya başlarsa ne yapacağını bende bilmiyorum. Zor durum. Allah kolaylık versin derim senin için.

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    arkadasın da tatlı su kurnazıymıs. bence artık tavrınızı koyun 21 senelık arkadasın sana hem maddı hemde manevı zarar verıyor sen adamı kıramıyorsun hayat artık cok pahalı hem bak oda bunun farkındakı kendıne motor alamıyo . gecıcen onun sana soyledıgı bahanelerı yok mz yenı motor uretırse alırım falan .kesın tavrını koy ve artık verme motorunu kırılıpda 21 senelık arkadaslıınızı sonlandıracaksa sonlandırsın adamsa hatasını anlar .
    manofsteel bunu beğendi.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    atillatopal9, size tavsiyem arkadaş çevrenizi ciddi biçimde gözden geçirin ve gereksizleri eleyin.
    o arkadaşınızın sizin gözünüzdeki kredisi, 21 yıllık tanışıklığınız sayesinde yüksek olabilir ama siz ona kendi motorunu neden kullanmıyorsun dediğinde çok yakıyor, bundan al dediğinizde; yeni motorlar bana göre değil, motora 8bin lira vermem, biz eski motorcuyuz gibi ipe sapa gelmez yorumlar yapıyorsa hem sizi biraz salak yerine koyuyor-kusura bakmayın en yekten tabir bu- hem de genel olarak saygısız biridir.

her iki durumda sizin ona karşı sunduğunuz kredinin karşılığı onun gözünde size karşı yok demektir.
    bence hata yapmışım deyip bu arkadaşınızla ilişkinizi asgariye indirin. bir daha da vermeyin motorunuzu. bize eğitim veren adam motosiklet kız arkadaş gibidir; başkasınınki istenmez ve sizinki de emanet verilmez derdi.
    biraz kaba belki ama çok doğru bir benzetmedir.
    tinerci bunu beğendi.

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Bence tersle, tekmele, ensesine bas şaplağı yürü lan de, zorla aldım zaten motorumu, git mz'ine bin de Eğer gerçekten arkadaşınsa zaten en fazla 2 gün gönül koyar,sonra unutur ama bir daha da motorunu istemez.

Dene bence
    abeciMotoru bunu beğendi.

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bahane üret belki durumu anlar istemez. Mesela x arkadaşımdan haber bekliyorum x yerine gideceğiz gibisinden : ) bir ikikere aynı cevabı alırsa istemeye çekinir bence

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Hadi bir tur verirsinde alıp gezmek ne oluyo Allah korusun birşey olsa başına bela alırsın
    aklıma şimdi geldi geçen hafta yoldan bir motorluyu aldım yolda kalmış motoru Çalışmıyor du neyse ustasina bıraktım çocuğu ertesi gün aradım ne olmuş diye yağ tıpası çıkmış haberi yok arkadaşı sağolsun altını sürtmüş soylememiş

emc2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    "Geçen gün durup dururken fren hidroliği boşaldı. sıkıyorum frenleri duramıyorum. bir rampaya vurdum ancak durabildim. son günlerde bunu yapar oldu. ustaya göstermem lazım. ha çok lazımsa al bin arkadaşım motosiklet senden önemlimi ama sakat makat kalırsan benden bilme. hatta gel şu kağıda bir imza at bakayım kendi isteğimle aldım diye. " hoş bir bahane olmasa da işe yarayabilir.
    ///MPOWER bunu beğendi.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Benden her motosikletimi isteyene verdim açıkcası.En fazla düşer ,kendine zarar vermesin mal bir şekilde yerine koyulur mantığındayım.Ama aynı şekilde ben kimsenin şimdiye kadar selesine bile oturmadım.Bu benim kişisel görüşüm .İnsanların hevesini kırmak istemedim hiç bir zaman .
    kinqdai bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    at avrat silah derim
    Schizophren, manofsteel ve _kaan_ bunu beğendiler.

EagleRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona 250 | Honda CBR250R
    Veripte kötü olacağına vermeden kötü ol.
    tinerci ve EKONOMİ bunu beğendiler.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    valla en yakın arkadaşımda olsa,bu tür konularda güvensizsem vermem...ha bozukmu atıyor bana,atara atar gidere gider ederim hiç valla,hayatta en sevmediğim olay emanet alınan maldır,birde böyle emanetçi takılıpda rahat tavırlı olan insnalardanda uzak durmalı,isterse 40 yıllık arkadaşın olsun..
    yanakadam bunu beğendi.

üniversitedeyiz,istanbul'a yakın bir yer. arkadaşta araba var.diğer arkadaşlar arabası olan arkadaşa dediler ki " bu cumartesi,5 kişiyiz bak benzin parasını kırışırz,beraber gidelim istanbula gezelim sabaha kadar,eğleniriz" falan.. arkadaş ta "tabi olur fakat bir şartım var,bir yazı yazacağım ve hepiniz buraya imzanızı atacaksınız -kendi isteğimizle bu arabaya bindik,olacaklardan xxxxx arkadaş sorumlu değildir." tarzın birşeyler karaladı ,herkes imzaladı. "mazallah yolda başımıza birşey gelir kaza falan yaparız,hadi hepimiz ölsek sorun değil fakat siz ölür ben sağ kalırsam o vicdan azabını çekemem ve ailelerinizin yüzüne bakamam,gelip benden hesap sorarlar" demişti.

şimdi arkadaşına motoru veremem dahi diyemiyorsan bunu yapman da zor, fakat şunu bil ki,adamın başına birşey gelse emin ol ki ailesi gelir senden hesap sorar.21 yıllık arkadaşlığınız falan kimsenin umrunda olmaz. her zaman kendini garantiye al.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bu dert bendede var kırmamak için veriyoruz motoru ama ne zamana kadar

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    motoru vermeyince arkadaşın her türlü lafları ederken sen edemiyosun, o arkadaşı sepetle, 21 yıl boşuna beklemişsin
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Bir gün birine çarptıklarında iş işten geçmiş olacak arabanı ve motosikletini kimseye verme düşenin dostu yok malesef

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Motoru isteme gelince şimdi bana lazım bir yere gideceğini söyle, her seferinde aynı şeyi söyle...

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    senin arkadaşın mantığı şu ;

en iyi motor arkadaşımın motorudur

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)