Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletinizi isteyen arkadaşınıza söyleyebileceğiniz sözler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Aklıma 3 seçenek geliyor.

1.- Sen de onun bir şeyini iste ve bunu sürekli yap.Mesela gözlük,ayakkabı,t-shirt,mont,şapka v.s v.s.Bu yeterince uyuz eder insan olanı.
    2.- Diğer alternatif motora sıfıra yakın benzin koy anca sana yetsin.Hal böyle olunca bineceksen benzin koy de ya da binme ancak bu bana yeter de.
    3.- İlgili arkadaşa bir kız arkadaş bulun,ona vakit ayırsın kafayı motora takmasın Şaka tabii yoksa değil mi ?
    crxforever bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    yalan dolanla daha fazla üzülürsün. 10 kere motosikletini verirsin bir kere vermezsin kötü olursun.
    katı bir şekilde vermeyeceğini söyle. verdiğinde de sağına soluna çok titiz bir şekilde bak kırık çıkık ara. biraz ayıp olacak ama varsın olsun.
    boş depo ile verirsen "benzin koyuyoruz ya" muhabbetine girebilir.

Rona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    markası ne bunun
    Adaşım Atilla kardeşim benim de durumum senin gibiydi.Yalnız aracımız motosiklet yerine bisikletti.O yıllarda motosiklet almak kimin haddine? mümkün mü? Motosiklet bizim için anca harçlıklarımızı biriktirip birkaç turluğuna kiraladığımız mobilyette'den ibaret lüx pahalı bir şeydi.

Neyse konu çocukluk arkadaşım.Birlikte büyüdüğümüz, yediğimiz içtiğimiz bir gitmeyen,adeta kardeş gibi olduğumuz onbeş yıllık arkadaşlığımız olan bir kişiydi.Benim bisikletim olduğu için maddi imkanı olmasına rağmen kendine bisiklet almamış benim bisikletimi kendi malı gibi kullanıyordu.Ben de aramızdaki arkadaşlık dostluk ilişkisinden dolayı ses etmez kullanmasına birşey demezdim.Bu durum uzun seneler böyle gitti.Bu arada 2-3 tane bisiklet değişti.Ta ki bisikletin bana çok lazım olduğu o güne kadar.Babam iş evraklarını evde unutmuş tren istasyonuna gitmişti ve "annem çabuk yetiştir bunları demişti" .Aceleyle sokağa çıktığımda arkadaşım bisikletimle geziyordu durumu söyledim takmadı .Lakayt bir şekilde laf etti derken sinirlendim,o güne kadar birikmiş ne varsa ağzıma geleni söyledim ve bisikleti altından alıp apar topar babama yetiştim.Geri geldiğimde arkadaşım benimle konuşmadı aradan 1 hafta sonra baktım kendisine yeni bir bisiklet almış turluyor.O gün den bu yana konuşmadı.Eğer gerçekten gözünde değerim olsaydı bu şekilde davranmazdı.Onun gözünde çıkar ilişkisiymiş arkadaşlığımız.Canı sağolsun.

Sende arkadaşına eveleyip gevelemeden durumu dosdoğru söyle.Gerçekten onun gözünde arkadaş dostsanız sana kırılmaz duruma anlar.Değilse zaten önce çamur atar lakayt lakayt konuşur sinirini bozmaya çalışır seninle konuşmaz ve arkadaşlığınızı bitirir.Olsun varsın böyle bitsin.Başının belaya girmesinden iyidir.Yalnız kalmaktan da korkma hayat sana daha iyi insanlarla arkadaşlık imkanı sağlar.Daha gençsin.........
    atillatopal9 ve TimFx bunu beğendiler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Gerektiğinde yol vermek diye bir seçenek var. Muazzam işe yarar,kafa rahatlatır,stresten uzaklaştırır. Deneyin

Doçkinderi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Loading....
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "mazallah yolda başımıza birşey gelir kaza falan yaparız,hadi hepimiz ölsek sorun değil fakat siz ölür ben sağ kalırsam o vicdan azabını çekemem ve ailelerinizin yüzüne bakamam,gelip benden hesap sorarlar"
    Bu arkadaşın yazdığını söyle '' Emanet malın canı tezdir'' falan de . Tabi ne kadar anlayışla karşılar bilemem
    Kasksız motorcuya selam verilmez , genelde sela verilir.

lifeishope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom :)
    Tavrını belli et dostum sen iyilik meleği değilsin.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    arkadaşlar,
    güzel yorumlarınız ve tavsiyeniz için teşekkürler.
    şuanda çok öfkelenmiş ve kırılmış durumdayım.

mala gerçekten önem veren bir insan değilim, paraya hiç önem vermem. ama ben, verdiğim şeyi aynı şekilde geri alma konusunda takıntılıyım.
    ve kendimi ciddi enayi yerine koyulmuş birisi olarak gördüm.

arkadaş beni motorla alacaktı, benden motoru isterken ( iş çıkışı ) ( ev iş motorla 7 dk. )
    ve az önce mesaj attı, ben motoru garaja koydum sen servisle gel dedi.
    eyvallah diye mesaj attım.

eve geldim 5 diş benzin vardı, ve şuanda sadece 2 diş var.
    gerçekten benzin parasında değilim, abicim huyum var biliyorlar bir şeyi nasıl verdiysem öyle almak istiyorum.
    ama ayip yani, ne yüzsüzlük.
    hele ki gelip almıyor bile.
    birde yağmur çiğselemiş, motoru ıslak bırakmış.
    insan bir bez ile silerdi her yeri islak motorun.

ve mesajı attım.
    " kardeşim emanetin canı azdır. yarın bugün motorun başına bir şey gelse, o an ne sen karşılayabilirsin nede ben. geçici süreli ben madur olurum. hadi onu geçtim sana bir şey olsa ben vicdan azabından durmam dedim. bundan sonra ne motoru sen iste kötü ol, ne ben vermeyip kötü olmayım dedim. hakkını helal et kusura bakma dedim. "
    TimFx, beko12345, Berkay* ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Dostlarıma, eğer motora binmeyi biliyorlarsa ve yeterli tecrübede olduklarını biliyorsam tereddüt etmeden veririm motorumu. Gerçek dostlukta mala tamah edilmez. Hergün istesin hergün veririm. Benzin menzin hayatta aramam. Ama bu tarz davranan arkadaşıma da gerekli lafı söylerim. Anlarsa ne ala, anlamazsa bi dahaki sefere vermem motoru olur biter.
    Tavır kesin olmalı ki sonuç hızlı olsun...
    saygılar...

Doçkinderi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Loading....
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve mesajı attım.
    " kardeşim emanetin canı azdır. yarın bugün motorun başına bir şey gelse, o an ne sen karşılayabilirsin nede ben. geçici süreli ben madur olurum. hadi onu geçtim sana bir şey olsa ben vicdan azabından durmam dedim. bundan sonra ne motoru sen iste kötü ol, ne ben vermeyip kötü olmayım dedim. hakkını helal et kusura bakma dedim. "
    En iyisini yaptın
    Kasksız motorcuya selam verilmez , genelde sela verilir.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 classic
    Murphy'nin altın kurallarından biridir : Yaptığın bir iyilik zamanla görevin haline gelir. Bir şekilde bunu yüzlerine karşı söylemelisin. Sana bozuk atarlarsa demek ki arkadaşın değillermiş.
    beko12345 ve xismailaydin bunu beğendiler.

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    r125 te benzini o kadar azaltmak baya km ister 3 diş birden hem seni almıyo hemde kopuk uçurtma gibi geziyor ben bir tur vermeye korkuyorum serviste usta alınca bi değişik oluyorum sendeki iyi cesaret

Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    sevdiğin dizinin en heyecanlı yerinde bitmesi gibi o ne dedi? merakta bırakma bizi
    Sokollu ve tinerci bunu beğendiler.

xaselcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,
    güzel yorumlarınız ve tavsiyeniz için teşekkürler.
    şuanda çok öfkelenmiş ve kırılmış durumdayım.

mala gerçekten önem veren bir insan değilim, paraya hiç önem vermem. ama ben, verdiğim şeyi aynı şekilde geri alma konusunda takıntılıyım.
    ve kendimi ciddi enayi yerine koyulmuş birisi olarak gördüm.

arkadaş beni motorla alacaktı, benden motoru isterken ( iş çıkışı ) ( ev iş motorla 7 dk. )
    ve az önce mesaj attı, ben motoru garaja koydum sen servisle gel dedi.
    eyvallah diye mesaj attım.

eve geldim 5 diş benzin vardı, ve şuanda sadece 2 diş var.
    gerçekten benzin parasında değilim, abicim huyum var biliyorlar bir şeyi nasıl verdiysem öyle almak istiyorum.
    ama ayip yani, ne yüzsüzlük.
    hele ki gelip almıyor bile.
    birde yağmur çiğselemiş, motoru ıslak bırakmış.
    insan bir bez ile silerdi her yeri islak motorun.

ve mesajı attım.
    Breaking Bad finali gibi hevesim kursağımda kaldı ne dedi acaba ? Ödemelimi attı yoksa ?
    tinerci bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    komik yanı, bugün motosikletini satmış az yaksın diye evraksız MZ 150 almış. şuanlık bakımdaymış, bundan sonra motor istemeyecekmiş. dürüst olduğum için teşekkür etti. bende istemek istemiyorum ama, sizde olup bende olmayınca zoruma gidiyordu dedi. anlayışla karşıladı sağolsun. en azından bana gösterdiği kısmı buydu. haydı hayırlısı

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    kimseden borç almam,kimseye kefil olmam,kimseye emanet eşya vermem ve almam... bu yüzden sadece 2 tane dostum var... çeşitli bahaneler üreterek bir süre böyle devam ettikten sonra istemekten vazgeçicektir diye düşünüyorum...
    Bune bunu beğendi.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Çok yakın arkadaşımsa bi küfür ederim okkalı oda muhtemelen bana iyi bi küfür eder altta kalmamak için daha sonra ertesi gün berlikte metrobüsle Fenerin maçına gideriz derdimiz biter Ben çevremde beni sömürecek adam tutmuyorum sömürüldüğümü hissettiğimde de muhabbeti kesiyorum huyum böyle isterse yüz yıllık arkadaşım olsun.

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Ağzına kürekle vurmalisiniz (ciddiyim)

AreSMorriS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 1000RR
    Kardeşim, Yzf'de iki dişe getirmesi için bayağı km yapması lazım. Bu sıklıktadevam ederlerse; onlar biner, sen 3 bin de bir bakım yaparsın. Her şekilde sana külfet oluyor. Bende aynı durumda kaldım zamanında. Motoru satacağımı, km'sinin yükselmemesi gerektiğini ve kendim bile fazla binmiyorum derdim. Bir müddet sonra istemediler ve şu an hiç konuşmuyoruz bile. Menfaat imiş yanımda kalmaları. Ne arıyor, ne soruyorlar.. Ama vaktinde her gün yanımdaydılar, kıza hava atmak isteyen vs kim varsa bendeydi. 21 yıllık arkadaş ama bence biraz mesafe bırak. Kim olsa düşünür bu durumları, istenmez bu kadar.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    valla 21 yıllık arkadaşsa anlayış göstermesi lazım. amma değerli motorun varmış gibi falan trip atarsada yerim öyle arkadaşlığı öyle patavatsız adamdan arkadaş falanda olmaz zaten salla gitsin :D

ha birde buraya üye ise ve bunları görüyosa işte o zaman yandın

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    En garantisi motorda benzinliğe gidecek kadar benzin olsun o arkadaş yolda kalınca mecburen benzin koyacak 1 yada 2 defa benzin alır 3. Ye motoru istemez

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)