Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

c3 climder interkom kullanan var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Resimdeki gibi iki interkom sipariş etmiştim ebay' den bugün elime ulaştı ürünler fakat bi türlü birbirine bağlayamadım, şirkette fazla da inceleme imkanım olmadı açıkçası ama bi kere şansa radyo frekansı çekti galiba bi müzik sesi duydum anca ama dediğim gibi iki makina bi türlü birbirine ses alıp vermedi bu aletlerin nasıl bağlandığını bilen varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim.

Not: Kullanma klavuzunu denedim işe yaramadı.

mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Ben kullanıyorum

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kullanıyorum
    Güle güle kullan hayrını gör

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=g_RUi3kwlpQ

Bende motorcu muhabbetinde gördüm bu ürünü o yüzden sipariş ettim ama dikkat edersin ki o videoda aletin nasıl eşleştirldiği söylenmemiş neyse ki sonunda uldum en eşleşsin diye iki alette aynı tuşa basıyordum meğer ir tanesinde basılacakmış öteki interkom otomatik olarak tuşuna basılanla eşleşiyor.
    LynXMaSTeR ve telike bunu beğendiler.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bende motorcu muhabbetinde gördüm bu ürünü o yüzden sipariş ettim ama dikkat edersin ki o videoda aletin nasıl eşleştirldiği söylenmemiş neyse ki sonunda uldum en eşleşsin diye iki alette aynı tuşa basıyordum meğer ir tanesinde basılacakmış öteki interkom otomatik olarak tuşuna basılanla eşleşiyor.
    ben de alcaktım öğrendiğim iyi oldu :D
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F

dostum kullandıktan sonra sende yorumlarını burda belirtirmisin bizde arkadaşımla almayı düşünüyoruz.

Motosikleti
    cbr 250
    -hangi telefonu kullanıyorsun ?
    -telefondan müzik dinleme özelliği var mı ?

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum kullandıktan sonra sende yorumlarını burda belirtirmisin bizde arkadaşımla almayı düşünüyoruz.

Valla bi kaç saattir bu aletle uğraşıyorum çekim kalitesini test ettim 1km diyordu ben binanın girişine girdiğimde evin içinde olan annemle konuşmam kesildi (3 kat var arada) daha sonra o pencere kenarına yakın bir odaya geldi ben sokağa çıktım aramızdaki bağlantı bu defa geri geldi ama yayın net değildi ne zaman ki pencere kenarına yaklaştı o zaman güzel ses alabildik. Yani kısaca 1km olayı yalan. Açık havada test etmek lazım sanırım.

Ses kaltesi çok iyi gür ve düzgün geliyor çektiği zaman. Kablolar biraz kalın Nitro aikido kaskım var bi tek ona takabildim ama kulak kısımları iraz bastırıyor kaskta kulaklık çukuru olmadığı için MT revenge kaskımda interkom için kulaklık çukurları var ama arka pedi çıkmadığı için ona takamadım, su geçirmez gibi duruyor dış tarafı kalın bi kauçuk ile kaplı, radyo dinletiyor, telefondaki müziğe bağlanabiliyor o sırada çağrı gelirse doğal olarak müzik kesilip telefon moduna geçiyor. Telefonla birisi aradığında alet iki kere çalıyor sonra çağrıyı otomatik olarak kabul ediyor kapatmak isterseniz üstünde ki telefon tuşuna basıyorsunuz ama çağrıyı karşılama işi yok mecur iki kere çalacak (yada var ben bulamadım kitapçığına baktım orda da otomatik açılır yazıyor. Bu arada en beüendiğim yanlarından biride kaskın yanına yapıştırmıyorsunuz klipsi var onu mandal gibi kaska geçiriyorsunuz o tutuyor aleti.

200 lira civarı para ödedim iki alete kask varken artçıyla konuşmak imkansızdı şimdi o paraya değecek diye umuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:43 ----------

Alıntı xxxonepirxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -hangi telefonu kullanıyorsun ?
    -telefondan müzik dinleme özelliği var mı ?
    Az önce cevap verdim o sırada siz mesaj yazmamıştınız Nokia lumia kullanıyorum şirket telefonum bu bir de bunun üstüne sizin mesajı görünce eski bi sony ericsson g705 telefonum vardı onda da denedim oda müzik dinletiyor çağrı karşılıyor ikisinde de sorun çıkmadı
    gursus bunu beğendi.

Motosikleti
    bende şu modeli almayı düşünüyorum.
    acaba diğer intercomlar ile bağlantı kurabilir mi?
    anlayan biri şunun özelliklerine bakabilir mi?

http://www.ebay.com/itm/121413611861

Motosikleti
    xmax250

bu modelden ben kullanıyorum ve bildigim sadece aynı modelden intercomlarla baglantı kurabildigi.. bende 2 tane oldugu icin hic baska bir intercomla denemedim... ama kaliteli ürün özellikle cekim mesafesi ve ses kalitesi vs...

buarada aliexpress de daha ucuz ben ordan almıstım =)

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Bu arada ben bu ürünleri 2x paket halinde aldım ve 80 dolar ödedim kargo dahil, kargoda shipping number da vardı böylece hep takip edebildim kargoyu.

Motosikleti
    Bu arada ben bu ürünleri 2x paket halinde aldım ve 80 dolar ödedim kargo dahil, kargoda shipping number da vardı böylece hep takip edebildim kargoyu.
    motorcumuhabbetinde malzemenin kalitesizliğinden bahsediyodu, hatta bi tanesini kırmışlar, senin izlenimin nasıl hocam?

Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu modelden ben kullanıyorum ve bildigim sadece aynı modelden intercomlarla baglantı kurabildigi.. bende 2 tane oldugu icin hic baska bir intercomla denemedim... ama kaliteli ürün özellikle cekim mesafesi ve ses kalitesi vs...

buarada aliexpress de daha ucuz ben ordan almıstım =)
    link var mı

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    scala rider kullanıyoruz aramaa özelliği ile birbirimizi arayıp bağlanıyoruz belki bundada öle bişi vardır.

Ben de interkom araştırıyorum ve fiyat/performans açısından Climder C3 ile Vnetphone DK118-V6 arasında ikilemde kaldım. Kafamdaki en büyük soru ise Midland Next ile iletişim kurup kuramayacağım... Çünkü arkadaşlarımdan biri bu modeli kullanıyor. Bu yönde bir denemeniz oldu mu acaba?

Motosikleti
    Dominar D400

Verdiğiniz ilnkteki ürün o ürünün eski modeli. Yeni modelin kulaklık yapısı değişik. Yeni modelinden sipariş etmiştim, dün(pazartesi) gelmiş işyerine, çarşamba işyerine gidince alıcam artık.
    Benim aldığım ebay linki: LİNK

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Telefonla birisi aradığında alet iki kere çalıyor sonra çağrıyı otomatik olarak kabul ediyor kapatmak isterseniz üstünde ki telefon tuşuna basıyorsunuz ama çağrıyı karşılama işi yok mecur iki kere çalacak (yada var ben bulamadım kitapçığına baktım orda da otomatik açılır yazıyor.
    ben yıllardır kullanıyorum,çağrı geldiğinde aletin üzerindeki yeşil/mavi tuşa bastığınızda derhal cevaplayabiliyorsunuz.cep telefonu mantığı.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Bune, iki interkomu birbirine bağlamak çok zor değil ancak ilk seferde uğraştırabiliyor. Sendeki modelin çalışmasıda benimki ile aynıdır muhtemelen hepsi aynı çin malı sonuçta. Kısaca iki interkomuda arama moduna alıp(kırmızı mavi ışık sürekli yanıp sönecek) alıp sonra önce birindeki(master olan) sonrada diğerindeki kırmızı ışık sönecek ve bağlanmış olacaklar.

Bu arada bu tarz bir interkom alacak var ise kesinlikle şu ürünü alsınlar.

http://www.ebay.com/itm/261260245822

Arkadaş çevremde biz bunu kullanıyoruz, diğer tip çin mallarını kullananlarda var. Hem kanal sayısı hem de sarj soketi 3.5" jack olması sebebi ile en iyisi bu. Bu modelin 2 tip bağlantı şekli var. Benim attığım ilandaki yeni tip bağlantıya sahip, alırken dikkat edin eski tip bağlantılı olmasın. Yenisi klips tarzı bağlanıyor bu yüzden daha sağlam oturuyor.

Scala interkom ile bağlanmayı denedim sonuç başarısız. Ancak midland ile sorun olmaz diye dusunuyorum o daha universal bir model. Ayrıca çin malı interkomların hepsi birbirine bağlanabiliyor.

Ürünün eksi yanları, tuşları çok ve ufak olduğundan bir alışma süreci geçiyor. Eldiveniniz kalınsa işler çok zor. Ben mevsimlik deri eldivenle pek sorun yaşamıyorum. Bir diğer eksi yönü ise(sanırım çoğu intercomda bu yok) radyo dinleyemiyorum. Telefona fiziksel bir kulaklık takılmış gibi davranmadığından telefonun içindeki muzikleri dinlemek zorundasınız. Yada internet radyosu. Son olarakta sadece navigasyon sesi açık gidiyorsanız çinli abilerimiz alet beklemedeyken ses gelirse yükselerek gönderiyorlar. Bu nedenle navigasyondan gelen ilk komutun ilk 1-2 kelimesini kaçırıyorsunuz ne yazık ki. Ancak aynı anda muzik açıksa muziği kesip direkt navigasyondan gelen komutu duyabiliyorsunuz.

Ancak mikrofon hoperlor kalitesi çok iyi. Siz söylemezseniz kimse motordan konuştuğunuzu anlayamaz.(Gürültülü bir egzosunuz yoksa)
    oluroyle, RAMİREZ ve DusenAdam bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yıllardır kullanıyorum,çağrı geldiğinde aletin üzerindeki yeşil/mavi tuşa bastığınızda derhal cevaplayabiliyorsunuz.cep telefonu mantığı.
    Benimkinde telefon işaretine tıkladığınızda meşgule atıyor yada çağrıyı sonlandırıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:00 ----------

Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bune, iki interkomu birbirine bağlamak çok zor değil ancak ilk seferde uğraştırabiliyor. Sendeki modelin çalışmasıda benimki ile aynıdır muhtemelen hepsi aynı çin malı sonuçta. Kısaca iki interkomuda arama moduna alıp(kırmızı mavi ışık sürekli yanıp sönecek) alıp sonra önce birindeki(master olan) sonrada diğerindeki kırmızı ışık sönecek ve bağlanmış olacaklar.

Bu arada bu tarz bir interkom alacak var ise kesinlikle şu ürünü alsınlar.

http://www.ebay.com/itm/261260245822

Arkadaş çevremde biz bunu kullanıyoruz, diğer tip çin mallarını kullananlarda var. Hem kanal sayısı hem de sarj soketi 3.5" jack olması sebebi ile en iyisi bu. Bu modelin 2 tip bağlantı şekli var. Benim attığım ilandaki yeni tip bağlantıya sahip, alırken dikkat edin eski tip bağlantılı olmasın. Yenisi klips tarzı bağlanıyor bu yüzden daha sağlam oturuyor.

Scala interkom ile bağlanmayı denedim sonuç başarısız. Ancak midland ile sorun olmaz diye dusunuyorum o daha universal bir model. Ayrıca çin malı interkomların hepsi birbirine bağlanabiliyor.

Ürünün eksi yanları, tuşları çok ve ufak olduğundan bir alışma süreci geçiyor. Eldiveniniz kalınsa işler çok zor. Ben mevsimlik deri eldivenle pek sorun yaşamıyorum. Bir diğer eksi yönü ise(sanırım çoğu intercomda bu yok) radyo dinleyemiyorum. Telefona fiziksel bir kulaklık takılmış gibi davranmadığından telefonun içindeki muzikleri dinlemek zorundasınız. Yada internet radyosu. Son olarakta sadece navigasyon sesi açık gidiyorsanız çinli abilerimiz alet beklemedeyken ses gelirse yükselerek gönderiyorlar. Bu nedenle navigasyondan gelen ilk komutun ilk 1-2 kelimesini kaçırıyorsunuz ne yazık ki. Ancak aynı anda muzik açıksa muziği kesip direkt navigasyondan gelen komutu duyabiliyorsunuz.

Ancak mikrofon hoperlor kalitesi çok iyi. Siz söylemezseniz kimse motordan konuştuğunuzu anlayamaz.(Gürültülü bir egzosunuz yoksa)

Teşekkürler yardımınız için ben zaten dün olayı çözdüm yukarda da yazmıştım iki alete aynı anda basıyordum ben meğerse tekine basılmalıymış, bu arada benimkinde radyo özelliği var en beğendiğim özelliklerinden biri de tuşlar çok güzel yerleştirilmiş eldivenim 4riders' ın kalın deri bir eldiveni ona rağmen o ufak ses açma tuşlarını bile rahatça buldum. Bu arada yeni bişey keşfettim sabah müzik dinleyerek gelirken ses açma yada kapama tuşlarına 2 saniye basılı tutarsanız telefondaki bi sonraki şarkıya yada bi öncekine gidiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:02 ----------

motorcumuhabbetinde malzemenin kalitesizliğinden bahsediyodu, hatta bi tanesini kırmışlar, senin izlenimin nasıl hocam?

link var mı
    Valla ben ne desem yalan olur daha yeni aldım ama kaliteli gibi duruyor yani kalite dediğim öyle elinizde kalacakmış gibi bir havası yok. Yanlızca soket takma yerine jakı iyice oturtamayabiliyorsunuz bazen, dışındaki kalın su geçirmez kauçuk yüzünden ona dikkat etmek lazım yoksa ses niye gelmiyor diye aptala dönüyor insan

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba

Konuya girerken derdim intercomdu, gayet faydalı birde video paylaşılmış,tesekkürler. Şu anki derdim,şöyle bir yoldaşım yok yahu..Kıskandırdılar,ne keyifli beraber sürüyorlar ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:00 ----------

Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verdiğiniz ilnkteki ürün o ürünün eski modeli. Yeni modelin kulaklık yapısı değişik. Yeni modelinden sipariş etmiştim, dün(pazartesi) gelmiş işyerine, çarşamba işyerine gidince alıcam artık.
    Benim aldığım ebay linki: LİNK
    memnunmusunuz, sayfada paylaşılanlara göre daha uygun fiyatlı sizin verdiğiniz linkteki intercom?
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    @Bune,

O fonksiyonu belirtmeyi unutmuştum lakin klavuzda yazıyor olması gerek. İnterkomu telefona bağlayıp hiçbir şey açmasanız bile seyir halinde (- yada + tam hatırlamıyorum) basılı tutarsanız telefonun muzik çalarındaki playlistiniz otomatik çalmaya başlar. Arama tuşuna basılı tutarsanız son gelen ya da giden çağrı kimse onu arar.

@oluroyle

İnterkom kullanmak için arkadaşa ihtiyacınız yok. Motor sürerken muzik dinlemek(özellikle trafikte sinirleri alıyor, sesi sonuna kadar acsanızda trafik ve motor seslerini duyabilirsiniz) , gelen aramaları cevaplamak, navigasyon komutlarını duymak için interkom kullanılabilir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)