Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

K 1300 R

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam arkadaşlar. Benim adım Ege. Foruma yeni katıldım. Şimdi size bir sorum olacak. Bir BMW K1300R alabilmek için en az kaç bin kilometre yapmam gerekir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bisiklet ile başla:6 ay
    150 lik motorla basla:5000km
    250 motorla devam: 10000km
    600 lük motorla:15000-20000km
    Artes bunu beğendi.

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Motosiklet için tecrübe kadar yetenekte gerekir. yanlış anlama sende yok demek istemiyorum. Sadece km gibi bir değere takılı kalma, o rakamlar insandan insana değişir.

Daha önemlisi eğitim, bence güvenli sürüş eğitimini almadan bu işlere kalkışma.

Tekerin düz bassın.
    2move bunu beğendi.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

VlknDnmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l>cbr250r>Tvs apache150>Wind hunter150
    Kardeş avrupada adamlar araştırmış, incelemiş şöyle bir yasa geliştirmişler
    16 yaşına bastığında am sınıfı ehliyet alabiliyorsun sadece 45 km ile sınırlandırılmış mopedleri kullanabiliyorsun
    17 yaşında a1 alabiliyorsun en fazla 125 cc olabiliyor ve belli bir kilogram/beygir oranı var ben tam bilmiyorum o oranı geçmemesi gerekiyor motorun.
    2 sene deneyim kazanamadan a2ye geçemiyorsun 2 sene atlattıktan sonra alabileceğin a2 ile ehliyet ile en fazla 35 kw(50beygir civarı ediyor yamulmuyorsam) (cbr 250-500 ninja 300 vs.) kullanabiliyorsun bununda gene kilogram/beygir oranı var muhtemelen ktmnin yada benzer firmaların ürettiği 50 beygirlik ve standartlardan çok hafif yapılmış aletleri kullanamıyorsun

Bundada 2 sene deneyim kazandıktan sonra a sınıfı sınavına giriyorsun ve artık istediğin herşeyi kullanmakta özgürsün...
    Ben çok mantıklı buluyorum bu sistemi...

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Ben çok fazla kesin şu kadar kilometre yapmak lazım gibi söylemlere çok katılan birisi değilim. Hiç eğitim almamış bir kişi ile eğitim almış bir kişi nasıl ayno kefeye ve aynı km tecrübesine konur. Düz yolda bile yürüyemiyen bir kişi ile her tutuğunu başarı ile tamamlayan önsezileri çok güçlü ve zeki bir insan nasıl bir olabilir.
    Bence işin benim tavsiyem eğitim al mümkünse bir kaç farklı yerden al. Küçük hacimli motorla mümkün olduğunca çok sık sür trafiğe gir otobana çık kendini mümkün olduğunca geliştir. Senden iyi kimse ne zaman hazır olduğunu bilemez ve anlayamaz. Ama hayatın boyunca asla tamam ben oldum da deme.

Alıntı VlknDnmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş avrupada adamlar araştırmış, incelemiş şöyle bir yasa geliştirmişler
    16 yaşına bastığında am sınıfı ehliyet alabiliyorsun sadece 45 km ile sınırlandırılmış mopedleri kullanabiliyorsun
    17 yaşında a1 alabiliyorsun en fazla 125 cc olabiliyor ve belli bir kilogram/beygir oranı var ben tam bilmiyorum o oranı geçmemesi gerekiyor motorun.
    2 sene deneyim kazanamadan a2ye geçemiyorsun 2 sene atlattıktan sonra alabileceğin a2 ile ehliyet ile en fazla 35 kw(50beygir civarı ediyor yamulmuyorsam) (cbr 250-500 ninja 300 vs.) kullanabiliyorsun bununda gene kilogram/beygir oranı var muhtemelen ktmnin yada benzer firmaların ürettiği 50 beygirlik ve standartlardan çok hafif yapılmış aletleri kullanamıyorsun

Bundada 2 sene deneyim kazandıktan sonra a sınıfı sınavına giriyorsun ve artık istediğin herşeyi kullanmakta özgürsün...
    Ben çok mantıklı buluyorum bu sistemi...
    Bence çok sıkıcı bir sistem. Bari 125 cc ile başlayabilseydik. Hem mopedleri nereden bulacağız? Mobylette desen fazla yok. Peugeot desen kalitesizler.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adam 60000 liralık motor için ne kadar km yapmam lazım diyor ya.

Alıntı egeefe142 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir BMW K1300R alabilmek için en az kaç bin kilometre yapmam gerekir?
    kurye isen 2000000km kadar yapman lazım.
    taksici isen 1250000km yapman lazım alabilmek için.
    kamyon şoförü isen orasını bilmiyorum.
    Green Arrow bunu beğendi.

VlknDnmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l>cbr250r>Tvs apache150>Wind hunter150
    Alıntı egeefe142 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence çok sıkıcı bir sistem. Bari 125 cc ile başlayabilseydik. Hem mopedleri nereden bulacağız? Mobylette desen fazla yok. Peugeot desen kalitesizler.
    Kardeş sen pokemonu bilirmisin ash ilk bu işe başladığında elinde ne vardı? bir tek gariban pikachu yavaş yavaş catterpillar, pidgeot,charmender toplaya toplaya ilerledi pokemon gymlerinde musabakalara katıldı badget kastı hiç bi sezonunda cort diye gidip ben pokemon liginde kapışcam diye isyan ettimi yıllarını verdi adam karaborsadan satın alsaydı pokemonları girseydi direk johto ligine aynı başarıyı yakalayabilirmiydi sence daha ilk maçta pert olmazmıydı? bunlarıda bi düşün derim ben...
    Ufuk ARSLAN ve Artes bunu beğendiler.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Welcome to Troll

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)