Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tavsiyelerinizi Bekliyorum...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba km 125-6
    öncelikle iyi günler.
    ben yaklaşık 3-4 ay önce ilk motorsikletimi aldım. ( daha önceden sürüş deneyimim vardı , acemi değilim yani )motorsikletim kuba km 125-6 , fiyat olarak peşin 1950 tl verdim ve aldıkdan sonra rodaj süresini vesaire bilmediğim için mahalledeki çok değerli abilerimizinde tavsiyeleriyle motoru açmak için şıkıştırdım ve sürekli hızlı kullandım , anlıyacağınız yeni alınmış motorda şuan 1700 km de 4 ve 5. viteslerden aşşağıya doğru dürüst inmedim. ama şimdi motorumun hızından memnun değilim motorum yokuş aşşağıya max. 110 km/s diyor , bu motoru 170-180 km/s çıkarmak için ne yapmam gerekiyor ?( motor içi oynama ve modifiyeden bahs ediyorum ). bide motorumun hava filtresini çıkardım şuan , hava filtresi olmadan motorum nekadar zarar görür veya geri dönülmez hasarlara yol açarmı ? ( hava filtresini ses için çıkardım , herkez sesini çok beğeniyor tok bi sesi var ayrıca uzakdan duyanlar sanki 2 motorsiklet yan yana geliyormuş gibi bir ses geldiğini söylüyor buna bende şahit oldum )
    hız konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    hiç daha önce 170 km hıza çıktın mı ? (herkangi bir motor la)
    motoru sıkıştırmak ? rodajda
    kardeş kusura bakma da zaten forum da troll kaynıyor pek ciddiye alınmaya bilirsin

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    allah akıl fikir versin polis olsam trafikten men ederim..

Motosikleti
    Kuba km 125-6
    Alıntı sahin08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç daha önce 170 km hıza çıktın mı ? (herkangi bir motor la)
    motoru sıkıştırmak ? rodajda
    kardeş kusura bakma da zaten forum da troll kaynıyor pek ciddiye alınmaya bilirsin
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah akıl fikir versin polis olsam trafikten men ederim..

gelen 2 yorumun neden bu şekilde tepki verdiğini anlamadım , gördüğünüz üzere motor konusunda yeniyim , zaten bu foruma kayıt amacım sizlerin bilgi ve tecrubelerinden faydalanmak. 170 km hız biraz abartı olabilir ama en azından motorumun 150 diyip emsallerini geçmesini istiyorum bu arada sahin08 kardeşim motorla nasip olmadı ama araba ile 220 yapmışlığım var. burakofly polis olsan neden dolayı trafikden men ederisn anlamadım..

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı GiYoTiN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gelen 2 yorumun neden bu şekilde tepki verdiğini anlamadım , gördüğünüz üzere motor konusunda yeniyim , zaten bu foruma kayıt amacım sizlerin bilgi ve tecrubelerinden faydalanmak. 170 km hız biraz abartı olabilir ama en azından motorumun 150 diyip emsallerini geçmesini istiyorum bu arada sahin08 kardeşim motorla nasip olmadı ama araba ile 220 yapmışlığım var. burakofly polis olsan neden dolayı trafikden men ederisn anlamadım..
    Merhaba,
    Yeni üyesiniz,kimsiniz nesiniz bilmiyoruz. Ehliyetiniz var mı bilmiyoruz ama yazdıklarınıza bakarak bilinçli bir sürücü olmadığınızı tahmin edebiliyoruz ve bunu 125-150 cc arası motorunla 170-180 km hızları görmek istemenden anlayabiliyoruz. Öncelikle mahallede ki çok değerli abilerinin de verdiği öneriler ne yazık ki motorunun sağlıksız bir rodaj süreci geçirmesine sebep olmuş bu nedenden ötürü motosiklet konusunda onların önerileri pek fazla dikkate alma derim,ama yinede son karar senin. Motosikletinin hava filtresini sırf daha fazla gürültü sahibi olmak için sökmüşsün ,peki sökmeden düşündün mü yahu bu mühendisler bunu buraya ne için koymuş diye ?

Ne yaparsın ne edersin bilemem ama en azından kafanda kaskın olsun..
    XV

12680 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pcx 125
    Özetle 125cc bir motorsikletle o hızları göremezsin. Daha yüksek ccli bir motosiklet olsaydı senin kötü rodaj yapmanın tek dezavantajı belki emsalleri yanında biraz daha ağır kalırdı o kadar. Modifiye konusundaki tek fikrim o hızlarda o motorla sakata geleceğindir, eyyorlamam bu kadar.

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Dostum yanlış anlamada azla yetinmesini bil. Ben kendi motorumla 120 yi gördükten sonra motor yolda S çizerek gitmeye başlıyor. Aldığın rüzgarın ayrıca motorun dengesinin allahı şaşıyor, ayrıca ben bir defa 100 le giderken ani fren yapmak zorunda kaldım, da ön arka fren sıkarak ayrıyetten vites düşürerek orantılı zar zor toplayarak 50 m boyunca anca durdum oda g*tü başı ayrı oynatarak zar zor durdurabildim. Sen sadece gitmeyi planlıyorsun sanırım. 65.5 200 cc piston(ustası çok en makulü) silindir üst kapak krank karbüratör ve dişlilerinle oynatırsın filan motorun 140 160 ın altında hız seyretmez ama kaç gün yaşarsın onu da Allah bilir. Bindiğin motorun zaten yanlış anlama yani sende bunun farkı varman lazım ilk önce altındaki motor senin 110 yaptığının bile göstergesi değildir. Km ler hep fazla gösterir. 90 la gidersin 120 der. Bunuda geçelim yani o motor şehir içi 60-80 km hızlar için tasarlanmış ve yapılmış sen sürekli hırpalarsan 110 la gidersen çok yakındır eline alırsın motoru oynarsın sonra kaç yapcak diye. Şehir içi 110 la nereye gidicen zaten. Yapma kardeşim az hız yap çok ömürlü bir motorun olsun. Değerini bil abilerinden tavsiye değil ustalarından yada servisinden tavsiye al. Herkezin ipiyle kuyuya inilmez. Yüksek hız istiyorsan , yüksek hacimli bir makineye ayrıyetten full korumalı ekipmana ihtiyacın var HIZ tehlikeyi 2 katına çıkartır 2 kat tehlike senin için ne anlama gelir bilmiyorum ama benim için sakat kalmaktan başlıyor böyle düşünün geride bırakcaklarınız var.

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hem tecrubeli hemde 125lik motordan 170 istiyor :D
    tatlida soyleyelimmi ? :D

Motosikleti
    R125 >> MT25
    O motor 180e çıkarsa bilki ruyadasındır :D işin şakası bir yana çıkabilse bile bu motorla 180le gitmek mantıklı mı ? Büyük cesaret ister bununla 180 yapmak :D

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    diyelim ki bakkalda satılan bir parça var, motoruna takınca 180 yaptırıyor. peki o motorla, o sistemle nasıl durucan? allah aşkına nasıl durucan onu bi söyle?

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    170 Yapabileceğin hatta daha fazla sınırları zorlayacağın bi motor.

Yaptıktan sonra MANŞET OLABİLECEĞİN ÖRNEK BİR HABER TIKLA

Umarım yeterince genel olarak açıklayıcı olmuştur.

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    170 kg 250 cc motosiklet kullanıyorum
    130 lu hızlarda rüzgardan etkileniyor yol eğiminden etkileniyor onu geçtim o hızda gaz kapat aç neredeyse şerit değiştiriyor
    onun dışında bi arkadaş daha yamaha 125 ile yapmak istiyordu ona yazdığım mesajı kopyala yapıştır yapıyorum

son hızı yüksek oranda beygir gücü etkiler yaklaşık 100 de 70
    bu gücün tekere aktarılması yüzde 10 unu
    araç airodinamiği de yüzde 10
    kalanıda diğer etmenler
    tüm bu etmenler 100 de 100 rüzgar direncine karşı savaşıyor
    125 cc motosikletin düz yolda 100 km görmesi normaldir 250 ccde 200 olmaz ortalama 130 140
    yokuş aşağı yapılan hızları kaale almayın

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    kardeşim altındaki makina 125lik 500lük veya650 makina değil o hızlara ulaşman olanaksız ancak rürada görürsün sen rodajı bitir ve olduğunla yetin RABBİM olmayan kardeşlerimede iyi motrlar nasip etsin genç yaşta kazaya bulaşmanı istemeyiz.ALLAHA emanet ol.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    kesin troll dü bu

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Trol yaw fake işte geldi gitti sakin olun.Sizede anlam veremiyorum hemen gaza geliyorsunuz .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)