Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

çelik-kangda motosiklet alırken bir daha düşünün......

Motovento
    REKLAM ALANI
    yamahaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    abi geçmiş olsun işte bilmedik marka alınca başımıza böyle seyler gelmesi normal hepsi aynı mondial de öyle bi fark yok...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    Alıntı benkaan adlı üyeden alıntı
    güçlü motor gösterdiğiniz hassasiyet için teşekkürler
    ya arkadaş sen salıya kadar bekle ama yine olmaz ise tehtit et tehtit....... tüketici hakları var,kötü reklam var.....
    abicim ben adamı tehdit ettim zaten böyle yaparım şöyle yaparım diye karşımdaki zırto ne halin varsa gör deyip suratıma kapattııı..
    firmanın email adresi
    info@celkan.com
    yardımlarınız için tşk ederim.....tüketici haklarına salı günü de bişey cıkmaz ise başvurumu yapacağım adamlar sattığı motorun arkasında durmuyor lanet heriflerr...
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı
    Cok ayip bize su firmanin emailini bulursan bizde toplu protesto emaili atar hele sabah ve hurriyet gazetelerinede bildiriz.Kose yazilainda hep cikar bu olaylar.Dostum resmi yola basvur ve hem firmaya hem de servisi desifre edecegini acik acik soyle.Servisin yaptigi cok buyuk terbiyesizliktir. Kick ayagini degistirerek tum motoru garanti kapsaminda birakamazsin.Sadece Kick ayagi kalir en kotu ihtimale garanti kapsami disinda.Tum yasal gucunu kullan.Tuketici haklari dernegine basvur.Inan bana biri dur demez ise bu insanlar daha cok can yakar.Her bayi boyle dir demiyorum ama para gozude yok degil yani senin basina gelen gibi.
    sevgili zeda3000 dediğine katılıyorum eğer kickstart kolunu sökmeseydim manisa dan izmire araba tutup getircektim bunu yapana kadar benzinlikte bir anahtar alıp kick start kolunu söküp yeniden taktım ve düzeldi bide yolda yağını kontrol ettim kap kara hadi dedim yapmışken yağını da değiştireyimmm sırf bu 2 şey yüzünden başıma gelene bakınnn
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    arkadaş bekleyelim salı gününü eğer olmazsa birşey,başlarız mail bombardımanına.belki çözüm getirir.çok sıkma canını siteden bir çok kişi destekçin olacaktır.bugün sana yarın bize....

Motosikleti
    sevgili benkaan sen ve bana destek verecek olan herkese şimdiden tşk ederim fikrine katılıyorum...bu konuda benim başım yandı başka arkdaşların yanmasın aynı desteği diğer arkdaşlarıma elimden geldiği kadar yapacağımmm
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    işte biz bunu için varız. çok sıkma canını inşallah halledicez

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    tabii ki yolda kalmışsın, motoru çalıştırmak için elinden gelen şeyleri yapacaksın.ne demekmiş garanti bozulur.ben yağ da değiştiririm, söker takarım da.nasıl garantiden çıkıyormuş bakalım.o zaman bu ii...tt herifler her yere ayağına servis göndersinler.manisadayım motor bozuldu gelin dediğinde hemen geliceklermi.
    trraaşşşş..
    alayı sahtekar ve eski düzeni kendilerince çevirmeye çalışıyolar.bu çinliler gelince her şey bozulmaya başladı yaaa.ilk önce kalite bozuldu, şimdi garantiyi kendilerince çin usulü yapıp yutturmaya çalışıyorlar.valla arkadaşım ne gerekiyorsa yap ve başvur.bunlara pabuç bırakma.
    hatta www.sikayetvar.com a da basvur, isim ver. herkes bilsin namussuzları...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çözüm bulunmazsa gonderecegimiz maillerle firmayı kınayalım ne demek ilgilenmemek bide kaytırık servis ne diyorsa o demişler bu çelik motor sektor değistirecek galiba bu kadar kayıtsız kalmaları normal değil

Motosikleti
    salı günü bakacağızzz,,,, dün motoru aldığım yerden bi abiyle konuştum beyfendi bana ben halledeceğin takma kafana dedi... şu an motora binmiyorummm... biraz süre tanıyacağımm eğer ses seda yok ise direk tüketici haklarına...

Motosikleti
    Burgman 400
    Bu marka motor'u ASLA TAVSİYE ETMİYORUM

2005 yılında 2,5 milyar Tl'ye Kangda 125 motor aldım. Motor'u satarken AVRUPA YAKASINDA servislerinin olduğunu söylediler. Verdikleri Garanti Belgelerinde, EFE MOTOR Zeytinburnu diye ADRES yazılı idi. Motor arıza yaptı.EFE motor'u telefon ile aradım. Kendilerinde herhangi bir parçanın olmadığını motor'u KOZYATAĞINDA' ki ana bayi ve servis, ER & AL firmasını aramamı söylediler. Aradım MOTOR'U GETİR DEDİLER. Motor Silivri de dedim, Bir araca bindirip getireceksin yapacak bir şey yok dediler. 80 milyon nakliye ücreti verip bir minübüsün içine motoru yükleyip götürdüm. Giderken minübüsün içinde plastik kaportanın bazı yerleri kırıldı. Serviste nakliye ve kırılan parçalar ne olacak dedim,biz karışmayız dediler. Arızalı parçayı GARANTİDEN değiştirdiler . KEHREN nakliye ve kırılan parçalar konusunu kabul ettim.Ancak, Bir kaç kez daha motoru anadolu yakasından minibüs ile kozyatağına götürmek zorunda kaldım. Bu arada servis yetkilisi kişi ile SERVİS ve nakliye konusunda tartıştım. PARÇA FİYATLARI anormal olmayı başladı. Başka markaların aynı parçasının fiyatları ile arasında % 100' e varan farklar oluşmaya başladı. Ne oluyor dediğimde " FİYATLARIMIZ böyle İŞİNE GELİRSE, Nakliye ise, Bizi ilgilendirmez mecbur getireceksin, ilerde SERVİS HİZMETLERİMİZ düzene girecek " dedi. Ne zaman dediğimde " belli değil " dedi. O zamana kadar ne olacak dedim. Her seferinde VERDİĞİM NAKLİYE ve VAKİT bedeli ne olacak dedim." Karışmayız " dedi.Üstelik gayri insanı ve gayri TİCARİ bir tarzda, SAYGI sınırlarını aşarak azarlarcasına ve UKELACASINA bir tavır aldı. İthalatcı firmanın telefonuna ulaşıp YETKİLİ OLDUĞUNU ifade eden kişiye durumu anlattım. ELEMANIM ne diyor ve yapıyor ise doğrudur dedi. Aldığım güne LANET ettim. Arıza yapıp yolda kalınca ,mecburen avrupa yakasında, başka marka motor servisine götürdüm. Bu sefer de Başkası el sürmüş, GARANTİ KAPSAMINDAN ÇIKTI dediler !

O dönemde işlerim ve sağlığım nedeni ile MAHKEMEYE vermeye VAKİT bulamadım. Bu gün yanı 20 mayıs 2006 tarihi itibarı ile kendi internet sayfalarında " http://www.celkan.com/servisler.htm " http://www.celkan.com/servisler.htm hala AVRUPA YAKASINDA bir servisleri gözükmüyor. Hatta ana servis dedikleri MOTO CENTER
    MERKEZ SERVİS
    yerin bile adresi yok !! Oysa verdikleri garanti belgesinde Avrupa yakasında EFE MOTOR Zeytinburnu diye SERVİS göstermişler. ( Herhalde bu yazımdan sonra farkedip, Adres EKLERLER !!! 20 / 05 / 2006 saat 14 )

Başka marka motor ( Burgman ) alıp kullanmama rağmen, KANGDA Motor, BAŞKA marka servis ve parçalar sayesinde 10.100 km'ye geldi. Ne yapacağımı hala kararlaştırmadım. Ama bu markayı ve firmayı

ASLA ve ASLA tavsiye etmiyorum ve AYIPLIYORUM.

Satarken RESMİ olarak İKİ yıl garanti dediler. Garanti kapsamı gereği, Zorunlu dedikleri 1000 km ve 2500 km bakımlarına bile avrupa yakasından anadolu yakasına götürmek zorunda kaldım.Nakliye, vakit ve yakıt ücretini, hadi önemsemeyelim dedim ama rastgele parça fiyatı uygulamaları, gayri ticari bir davranıştı. Bir keresinde telefon açıp ücret sordum, bir fiyat söylediler, oraya götürünce başka hiç bir şey yapmadıklarını söylemelerine rağmen, fazladan 25 milyon istediler. Neden diye sorduğumda ise BÖYLE dediler. EFE MOTOR , RESMİ servisimizdir yazan KAŞELİ, İMZALI Garanti belgesi hala elimde.

İlk 03/ 2005 de 1000 km , 06/ 2005 tarihinde 2500 km bakıma götürmüşüm .O tarihlerde RESMİ olarak EFE MOTOR'un SERVİSLİĞİNİ ispatlayan bir belgeleri varmı yok mu bilmiyorum.Ancak garanti belgelerinde SERVİS OLARAK gözüküyor. Şu anki İNTERNET sayfalarında ise, böyle bir servis gözükmüyor.Hata AVRUPA yakasında ve tüm istanbulda herhangi bir SERVİS adresi (!) gözükmüyor . Resmi (!) SERVİS sözleşmeleri var ise, TARİHİ nedir, merak ediyorum.Tabi ki her iki firmanın RESMİ evraklarında, bütün bunların açıklaması, BELGELERİ vardır !! En azından ben öyle umuyorum !!!!
    Yeni öğrendim

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    servislere ve rilen yetkinlik belgeleride tamamen uydurma. servislere verdiklerini söyledikleri eğitimlerde uydurma. motorun şarj konjektörünün yerini bilmeyen servisler var. bu motorlarla ilgili eğitim almadınız mı ki yerini bilmiyorsunuz dediğim de de cevap ilginç : her motorun ki başka bir yerinde. yuh yani adam servisi olduğu motoru deneme yanılma yöntemiyle tamir ediyor. bahsettiğim servisler mondial servisleri.
    "İnsanların sizden neler beklediği değil, sizin kendinizden neler beklediğiniz önemlidir." N.F.ERES

Motosikleti
    motoru bugün başka servise götüreyim derken altımda resmen pertlediii....yolun ortasında kaldımm... ya başıma bişey gelseydi allaha emnanet sağ tarafa yanaştım motor çalışyor ama gitmiyor.. servise uzaklık nerden baksan 10-15 km az değilll... lanet motoru elime aldımm ve yavaş yavaş eve doğru geldimm.. izmirliler iyi bilir PİYALE fabrikasının oradan ta bornovaya elimde motoru getirdim.. ne ses var ne seda motoru aldığım yerdennnn.... sinirlerim iyice bozuldu..
    şeytan diyor al motoru kahramanlara git basına da haber ver sonra da yolun ortasında benzin döküp yakk... salı gününe kadar mühletleri varrr... sesleri cıkmadığı taktirde tüketici haklarına şikayet edeceğimmm... daha sonra mail kampanyası ile celkana toplu mail atılmasını öneriyorumm....

temmuzvedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xx1100
    tranıdık bir avukattan firmaya yazı gönder dava açacagını hissettir birde

Motosikleti
    salı gününü bekliyorumm....

Motosikleti
    bugün motorumun yanına gittim şöyle bir baktım sanki cematin meftaya son bakışı gibii... off off ne olacak benim halim siz tavsiyem sakın ama sakın kangda*çelik motosikletlerinden almayınnn... ne servisleri servis ne de kendileri adam gibi bir firmaaa önümde 2 gün var sanki 2 yıl gibi geliyorrr...

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim öncelikle sakin ol bak burada herkez arkanda Kahramanlarda dükkanın tam adını ver (servis değil dükkan daha olamamış zavallı sahtekarlar) baktık olmuyor şiddetli bir protesto kampanyasına başlar hatta hep beraber gider rezil ederiz sahtekarları mahkeme bile yoldur artık öyle kolay değil kanunlar var bu ülkede sen yeterki sakin ol hallolur üzülme kardeşim...

Motosikleti
    Alıntı thundersss adlı üyeden alıntı
    Kardeşim öncelikle sakin ol bak burada herkez arkanda Kahramanlarda dükkanın tam adını ver (servis değil dükkan daha olamamış zavallı sahtekarlar) baktık olmuyor şiddetli bir protesto kampanyasına başlar hatta hep beraber gider rezil ederiz sahtekarları mahkeme bile yoldur artık öyle kolay değil kanunlar var bu ülkede sen yeterki sakin ol hallolur üzülme kardeşim...
    güzel abicim desteğin için tşk ederim... ama cumartesi günü motoru başka servise götüreyim derken yolda kaldımm.... bana çok koydu her adımda adamalara ana avrat düz saydımm... 2.5 saatte eve geldim ve eve geldiğimde direk yattım yorgunluktan 3 saat uyumuşumm harcadığım vaktemi yanayımm yoksa yorulduğuma mı?.....

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya bak bu şekilde bırakma insanlar sanada destek oluyor yanlarına karmı kalsın herkeze aynı şeyi yapacak cesaret bulamasınlar en azından herkeze tanıtırız onları...
    İstanbuldaki aynı şirketteki bayi arkadaşı tebrik ediyoruz burada bir çok müşteri var senden 300 500 ytl yırtar yarın gider onlarca müşteriyi kaybeder...

ya cidden ben istanbuldayım tüm başlığı okudum her türlü protestonun yanındayım kardeşim yani burdan yapılabilecek herşeye elimden geldiğnce yardımcı olurum ne kadar sinirlendim anlatamam.....

dex_cooler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eğer olmadı hemen dava aç, sakın işin peşini bırakma kardeşim.. Susa susa koyun sanıyorlar bizleri.. Böyle dandik firmalar sadece kendi ceplerine giren parayı düşünüyorlar, yoksa senin hayatın, zamanın onların umrundamı?

Eğer bayinin, dükkanın, servisin adını verirseniz güzel güzel rezil olurlar burada.. Elimizden geldiğince kötüleyelim ki hak ediyorlar.. İnsan hayatı bu kadar ucuz mu ya?

Motosikleti
    Alıntı dex_cooler adlı üyeden alıntı
    eğer olmadı hemen dava aç, sakın işin peşini bırakma kardeşim.. Susa susa koyun sanıyorlar bizleri.. Böyle dandik firmalar sadece kendi ceplerine giren parayı düşünüyorlar, yoksa senin hayatın, zamanın onların umrundamı?

Eğer bayinin, dükkanın, servisin adını verirseniz güzel güzel rezil olurlar burada.. Elimizden geldiğince kötüleyelim ki hak ediyorlar.. İnsan hayatı bu kadar ucuz mu ya?
    motoru alıdığım bayi aynı zmanda yedek parça da satıyor.. zamanında bana orada calışan abimizin kıyağı gecti ben halledecem dedi ama ne derece doğru bilmem.... ah salı gel artıkkk!!!!!

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler