Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosikletine Bu Lpg Sisteminden Taktıran Varmı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial
    Selam arkadaşlar bu ürün dikatimi çekti aranızda bu http://www.lpgyedekparca.com/motosik...-urun1074.html veya buna benzer lpg sistemi kullanan varsa yorumlarınızı acilen bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    bir dakika anlamadım şimdi bu bildiğimiz Lpg mi

Altı üstü motosiklet Ne yakıyor ki Lpg takalım 1000cc motoru olanında zaten benzine vericek parası vardır

Motosikleti
    Mondial
    benzinin yarı fiyatına gelir kötümü olur hem almanya hollanda kore gibi bir çok ülkede yaygın artı biz dünyanın en pahalı benzinni kullanıyoruz.
    muhammetcon bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    abi yaygında tehlikeside bi okadar var lpg sıkışmaya gelmez tankı nereye koyucaksınız tuttu bir kaza yaptınız allah göstemesin top case ye koysanız araba arkadan vursa patlama ihtimali var bence gereksiz yinede siz bilirsiniz
    cbr1907 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi yaygında tehlikeside bi okadar var lpg sıkışmaya gelmez tankı nereye koyucaksınız tuttu bir kaza yaptınız allah göstemesin top case ye koysanız araba arkadan vursa patlama ihtimali var bence gereksiz yinede siz bilirsiniz

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı keremer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzinin yarı fiyatına gelir kötümü olur hem almanya hollanda kore gibi bir çok ülkede yaygın artı biz dünyanın en pahalı benzinni kullanıyoruz.
    Valla google da germany motorcycle gas kit,lpg falan aradım 1 tane sonuç çıktı..Hollanda için arattığımda youtube videosu,goldwing ile lpg alırken gördüğünü söyleyen biri ile avrupada motosikletlerde lpg yasak gibi bir bilgi buldum.. Kore için istemediğiniz kadar sonuç var baya kullanıyor sanıyorum.. Ben avrupayı tercih ederim şahsen..

Motosikleti
    Mondial
    abi ya aramızda hiç taktıran yokmu internette bi sürü taktıran var

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla google da germany motorcycle gas kit,lpg falan aradım 1 tane sonuç çıktı..Hollanda için arattığımda youtube videosu,goldwing ile lpg alırken gördüğünü söyleyen biri ile avrupada motosikletlerde lpg yasak gibi bir bilgi buldum.. Kore için istemediğiniz kadar sonuç var baya kullanıyor sanıyorum.. Ben avrupayı tercih ederim şahsen..
    abi bu almanya plakaya dikkat

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:28 ----------

hem googleye lpg li motosiklet yazınca yüzlerce görsel çıkıyor ülkemizde kullanan kişilerin

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    forumda arama yaparsan lpg ile ilgili bir konu vardı. bir çok kişi lpg hakkında tartışıyordu. kendi motoruna uygulayıp kullanan da vardı.
    çok ince ayarlar istediği ve bakım ihmal edilince tehlikeli olabileceği için ben güvenli olsa bile uygulatmazdım.

Sanırım Yamyamaha forumdaşımız uğraş verip tecrübe edip memnun kalmıştı,(sanırım tümü kendi projesi idi) birkaç sene evvel okuduklarıma binaen, kendisi ile iletişime geçmekte faide var, belkide görüp yazar.

Parçalar fabrikasyon kaliteli izlenimi vermekte , ancak tam teşekküllü tüv gibi kurumlardan olur alıyor ise ne ala, bende düşünürüm maaliyet düşük umarım güvenli olarak yaygınlaşır.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    scooterlar için veya uzun yola giden endurolar için olabilir.ancak bir yarış makinasına takıldığında olası bir yüksek suratli çapmalarda belki pek çok roket yanında hafif kalır.herkes benzini bir şekilde alıyor.zaten yüksek cc li pahalı bir motor alan benzinide koyar.he türkiye gelirse kullanılırmı..?
    Hiç şüpheniz olmasın bu ülkede ferrariye,mustang e LPG taktıranlar var.1000 RR ada takarlar..

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    kuba fastwind kullanan arkadaş taktırmışdı o size bilgi verir büyük şehirlerde bol tümsekli yerlerde kullanılmamalı çünkü motosikletle tümseklerden hızlı geçiliyor buda sürekli sarsıntı demek bana güvenli gelmiyor

isfa67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTAR 650
    motorlar genel anlamda zaten az yakıyor e gerek var

mahyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Hayabusa almayı düşünüyorum ama çok yakıyor dediler. Bu sistemi taksak yakıt masrafı azalır mı?

(Sorunun ne kadar mantıksız olduğunu fark ettiniz mi?)
    telike bunu beğendi.
    Dikkatli bakıyor musunuz?

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    muayene mevzusu nasıl olur acaba??

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Bunu taktıran bile bile kendi kafasına sıkmış olur

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bu tür çalışmalarla ilgili birçok paylaşım var. Kullanıcıların memnun olmayan yok gibi.

Bilip bilmeden felaket tellalığı yapanlara aldırış etmemelisin. BMW nin orjinal kitleri var.

Önemli olan teknik konulara dikkat ederek ve emniyetli bir şekilde bilen birinin montajlamasıdır.

Ha ülkemizde buna uygun yasal düzenleme var mı diye sorarsan hayır yok. bunun nedeni de federasyonun bu konuda çalışıp teknik bir analizi devlete sunmamasıdır.

arabayla karıştırdınız galiba,arabada kaza yapan sıkışıp kalıyor lpgde patlayınca kimse yanına yaklaşamıyor,motosiklette o lpg tankını patlatacak kadar sert bir çarpışma olursa zaten sürücü muhtemelen ya ölmüş yada motosikletten çok uzağa fırlamış olur.

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    bi enduroya takan vardı bildiğim malum ekonomi devri

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan ne kadar insan var bu ülkede.

daha dün haberlerde yanan fiat marea marka taksi vardı. lpg deposu patladı mı arkadaşım?

1. bu lpg tankları üretilirken 200 adet üretimden bir tanesi alınır, 50-60 bar basınçta test edilir. sen tüpe bu kadar basınçlı herhangi bişey dolduramazsın.

2. içinde şamandıra vardır, yüzde 80den fazla dolamaz. bu pay, tankın ısınınca genleşecek gazın basıncının artacağından dolayı konulmuştur.

3. emniyet için valfler vardır. çok çok sıkıntılı bir durumda sprey gibi anlık olarak boşaltıp valfi kapatır ve gene patlamaz.

koskoca mühendisler uğraşmış etmiş hesap kitap yapmış.

ama yook, bizimkiler daha iyi bilir.

"roket gibi uçar yeaa".

o mühendisler kim ki?

maxiscooter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güvenliği tartışılır bir konu.normal motor parçalarını yenilerken bile yeri,yuvası belli olan parçayı oturtmaktan aciz bir sözde usta bolluğu varken ekstra bir sistem takılması,uyarlanması,bakım vs zamanında da sorunsuz yapılması gibi konularda sorun yaşama olasılığı daha yüksek sanki.

aslında 2 seçenek daha var.ilki tüm dünyada petrol fiyatları çok çok inmişken hala insanla dalga geçer gibi açıklama yapıp fiyatları indirmeyen kişileri ilgili görevlerinden indirmek.bu seçenekte sadece benzin değil hayat standartlarını bile artırıcı sonuçlar çıkabilir

ikincisi ise lpg sistemi vs derken harcayacağınız parayı motorunuzu yenilemeniz daha makul sanki. Mondial olarak belirtmişsiniz fakat modelini bilemiyorum. Ama çin ürünlerinin ortak noktaların biride müsrifliği yakıt konusunda(sanırım sadece çin cublar az yakıyor) 125-150 cc vitesli motorunuz olduğunu varsayarak nispeten daha az yakan discover,ybr gibi seçenekler yakıt konusunda işinizi göreceği gibi lpg sisteminde olası sorunlar vs yide yaşamamış olursunuz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler