Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motosiklet farklı kullanmaya başlamak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Iyi geceler forumdaşlar. Belli bir süredir yaklaşık 3 haftadır, motosikleti farklı kullanmaya başladım. Ara gaz atmalar, köşeye kadar hızlı gidip ani fren yapmalar, sokak aralarında bile motoru yatırarak döndürmeye çalışmalar, gereksiz hızlanmalar kısaca kendime göre artislik yaparak kullanıyorum diyebilirim. Bu sürüş stili beni aşırı derecede tehlikeye soktuğunu fark ediyorum. Ne yapabilirim ? Eskiden çevreye odaklı sürerdim, tehlikeleri arardım şimdi yola odaklıyım yol boşsa hızlan çevreye bakmıyorum bile. 1 Hafta motoru yatırdım ama hala aynıyım. Bu sürüşle yakında patlayacağımdan da eminim. Sürüşlerden zevk almıyorum artık. Gidiyoruz işte diyerek sürüyorum. Ne yaparak eskisi gibi kullanabilirim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    motordan düşünce eskisi gibi kullanırsın
    chopperrider bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu haraketlerin temel nedeni nedir ? Seni buna teşvik eden unsurlar ne ? Ne seni bu yönde bir değişikliğe itmiş olabilir ?
    hasmet bunu beğendi.

Artçı ile sür.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu haraketlerin temel nedeni nedir ? Seni buna teşvik eden unsurlar ne ? Ne seni bu yönde bir değişikliğe itmiş olabilir ?
    Ybrnin gücünün az gelmesi daha çok hızlı gitmek istiyorum. Düz yolda basmayıp ara sokaklarda hızlı giderek kendimi tatmin etmeye çalışıyorum sanırım. Motoru değiştireceğim fakat maddi sıkıntılar yaşamaktayım bu yüzden değiştiremiyorum

white_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Bastıramadığın apaçi ruhun hortlamış senin.tavsiyem üzme güzelim motoru ne kadar uğraşsanda standart ybr işte limit belli yada al bi rr yak başını...şaka şaka sakın alma bu kafayla

Kola'yı derhal bırakmalısın. (ciddiyim)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Yolcu0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybrnin gücünün az gelmesi daha çok hızlı gitmek istiyorum. Düz yolda basmayıp ara sokaklarda hızlı giderek kendimi tatmin etmeye çalışıyorum sanırım. Motoru değiştireceğim fakat maddi sıkıntılar yaşamaktayım bu yüzden değiştiremiyorum
    Çok bilmişlik yapmamak adına sana sormak istedim. Söz konusu sendromu 2005-2006 yılların da 125R ile bende yaşadım, sanıyorum ki aynı duyguları yaşamış başka arkadaşlarda aramızda vardır. Uzun süre aynı motosikleti kullanmak bir yetinememe duygusu yaratıyor elbette ama bu işin bir sonu var, yani diyelim ki H2R aldın olabilecek en üst limitleri de zorladın, sonra ne olacak ? Bakış açısını değiştirmen gerekiyor, motosikleti neden kullandığını yeniden düşünmelisin. Evet bize hız vb... extrem şeyler haz(zevk) veriyor ama aslında biz motosikleti ruhumuzu tatmin ettiği için kullanıyoruz, ruhumuzu tatmin eden duygular aslında hız değil özgürlük. Hava değişikliklerini algılamak, hayatı kaçırmamak yani saysak bir sürü geçerli öz neden vardır, kendine şunu sor 70 yaşına geldiğin zaman da bu özgürlüğe sahip olmak istiyormusun ? Eğer cevabın evet ise bakış açını da değiştirmelisin kaç cc olduğunun önemi yok önemli olan sen motosiklet kullanıyorsun sen özgürsün.
    agris ve ellaksakir bunu beğendiler.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    PISIKOLEJJJIIKK DELISIN DOSTUUUMM SORUN TAMDA BUU

Neye derlendin sen onu bul once
    surus karakteri değişmez insanin
    ya onceden toton korkuyor du
    Yada icindeki süpersonik gucu ortaya cikardin kim bilir

Neyse yararli birseyler ogrenmek icin;

Portakallı kek yapmak için 1,5 su bardağı toz şekerle 3 adet yumurta çırpılır. Yarım su bardağı ayçiçek yağı,1 su bardağı süt eklenerek çırpılır daha sonra taze sıkılmış 1 su bardağı portakal suyu katılır ve 3 su bardağı un azar azar ilave edilirken 1 paket kabartma tozu da eklenir.Son olarak da 1 adet portakalın rendelenmiş kabuğu kek hamuruna karıştırılır.Margarinle yağlanmış kek kalıbına hamur boşaltılır. Boza kıvamında elde edilen kek hamurunun üzerine 1 kahve kaşığı tarçın serpilir ve önceden ısıtılmış 150 derece fırında 50 dakika pişirilir. Portakallı kekin üzeri pudra şekeri ile süslenir. Soğuduktan sonra portakallı kekimiz servise hazır, afiyet olsun.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Motorundan sıkılmışsın bence.

Daha doğrusu ufak cc olmasından sıkılmışsın.

Seni anlıyorum çünkü 125-150-250-650 cc motorlarım oldu farklı farklı kimi kısa süre kimi uzun süre.

Bende ufak cc kullanırken düz yolda tırlarla cebelleşmekten sinir olduğum için , ara yollarda tatmin ederken buluyordum kendimi malesef.

Ama yüksek cc sürerken altınızda güç olduğunu ve otobanda dahi arabaların sizin rakibiniz olamayacağını bildiğiniz için tabiri caizse " kafanız rahat" oluyor.

O yüzden ara yollarda aksiyon peşinde koşmayıp yolun keyfini çıkarıyorsunuz.

Okuduğum kadarıyla maddi durumunuz şuan yüksek cc ye el vermiyormuş. Yapabilecek tek şey maddi durumunuz düzelene kadar dikkatli olmak ve malın kıymetini bilmek.

Şöyle bir örnek vererek seni motive edeyim.

Eskiden Dl 650 sahibi olan benim şuan 150 cc motosiklet alacak kadar bile param yok. Ve 1 yıldır motor sahibi değilim aşağı yukarı.

Senin o beğenmediğin ybr keşke benim olsada keyfini çıkarsam. Eldeyken kıymeti bilinmiyor zor zaman gelince anlaşılıyor değeri malesef.

Bende işte sağdan soldan motorcu arkadaşlarımın motorlarını 10-15 dk kullanarak kendimi rahatlatıyorum

Beğenmiyorsan bende kalabilir motorun

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorundan sıkılmışsın bence.

Daha doğrusu ufak cc olmasından sıkılmışsın.

Seni anlıyorum çünkü 125-150-250-650 cc motorlarım oldu farklı farklı kimi kısa süre kimi uzun süre.

Bende ufak cc kullanırken düz yolda tırlarla cebelleşmekten sinir olduğum için , ara yollarda tatmin ederken buluyordum kendimi malesef.

Ama yüksek cc sürerken altınızda güç olduğunu ve otobanda dahi arabaların sizin rakibiniz olamayacağını bildiğiniz için tabiri caizse " kafanız rahat" oluyor.

O yüzden ara yollarda aksiyon peşinde koşmayıp yolun keyfini çıkarıyorsunuz.

Okuduğum kadarıyla maddi durumunuz şuan yüksek cc ye el vermiyormuş. Yapabilecek tek şey maddi durumunuz düzelene kadar dikkatli olmak ve malın kıymetini bilmek.

Şöyle bir örnek vererek seni motive edeyim.

Eskiden Dl 650 sahibi olan benim şuan 150 cc motosiklet alacak kadar bile param yok. Ve 1 yıldır motor sahibi değilim aşağı yukarı.

Senin o beğenmediğin ybr keşke benim olsada keyfini çıkarsam. Eldeyken kıymeti bilinmiyor zor zaman gelince anlaşılıyor değeri malesef.

Bende işte sağdan soldan motorcu arkadaşlarımın motorlarını 10-15 dk kullanarak kendimi rahatlatıyorum

Beğenmiyorsan bende kalabilir motorun
    Lan bos yapma yok bende kalsinmis kiymet bilmis

Vstromun parasini kari kızla yerken kendini rahatlatiyodun oyle demiyodun

Yemezleeeerrrrr

Motosikleti
    ybr 125 esd
    baba ortam kurulmuş muhabbetimiz daim olsun. napsam bilemedim 1 yılda 17 bin km yaptım. her günüm hatta okullar kapandığından beri gecelerde motosikletin üzerinde geçmeye başladı. rutine bağladım. içimde yankılanıyor. bir apaçi ağlıyor gözleri yaşlı, yalnız bir kovboydu dağları aştı diye ahanda ben düşük cc ile ağlarken yalnız kovboy olarak dağları aşıyorum :D uzun ve kısa yolda ybr az çekmedi benden :D

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı Alper Karademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lan bos yapma yok bende kalsinmis kiymet bilmis

Vstromun parasini kari kızla yerken kendini rahatlatiyodun oyle demiyodun

Yemezleeeerrrrr
    Motor sahibi olmak varken "karı kızla" para yiyenin aklından şüphelenebilirim

Başka yalan bul pis scooterci.
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    baba ortam kurulmuş muhabbetimiz daim olsun. napsam bilemedim 1 yılda 17 bin km yaptım. her günüm hatta okullar kapandığından beri gecelerde motosikletin üzerinde geçmeye başladı. rutine bağladım. içimde yankılanıyor. bir apaçi ağlıyor gözleri yaşlı, yalnız bir kovboydu dağları aştı diye ahanda ben düşük cc ile ağlarken yalnız kovboy olarak dağları aşıyorum :D uzun ve kısa yolda ybr az çekmedi benden :D
    Cek kredi al bi 250 lik motor bidahami gelcen dunyaya ybr ne ya seneler once dustum bende o hataya cbf vardi yazik

Icicen sarabi yiyecen makinayi agaaaa

Bekooooo skuter en kral sey olm bakma

Simdi mt yi alayim 2 ay sonra mezari acarsin öldürürsün para biriktir simdidennn

Aklindan süphelenirmis sen degilmiydin yok oyle vurdum gol oldu diyen alemlere akan

Ah o selektoru yasli v strom

Memleketten arsa satip kaset yapan dayilardan bile kolay harcandı yazikkkk

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Belliki vücutta başka şeyler baş göstermiş

Benim tavsiyem yakıt denemesi yap atıyorum paran yoksa bile 10 tl lik al deki kendine 100 km gidicem bu yakıtla. Sonra başla sakin kullanıma, varsın 80 km gitsin ama sakin sür. Çokta sakin değilde orta halli işte

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı Alper Karademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cek kredi al bi 250 lik motor bidahami gelcen dunyaya ybr ne ya seneler once dustum bende o hataya cbf vardi yazik

Icicen sarabi yiyecen makinayi agaaaa

Bekooooo skuter en kral sey olm bakma

Simdi mt yi alayim 2 ay sonra mezari acarsin öldürürsün para biriktir simdidennn

Aklindan süphelenirmis sen degilmiydin yok oyle vurdum gol oldu diyen alemlere akan

Ah o selektoru yasli v strom

Memleketten arsa satip kaset yapan dayilardan bile kolay harcandı yazikkkk
    baba kredi çekip almasına alırızda krediyi ödeyemeyince motoru satıp motorsuz kalmayalım bide :D

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Apaçi mod on yapmışsın kardeş..

Bu hatanın çözümü için.

Ayarlara giriyoruz motosiklet sürüş seçeneğinden apaçi moduna basıyoruz.. Kapata basıyoruz. Önümüze çıkacak olan "Bu modu kapatmak vücüdunuzda salgılanan adrenalini azaltacak ancak yaşam ömrünüzü uzatacak" uyarısına evet diyoruz. Kapanıyor.

Vayy be Güvenli sürüş videolarından , kitaplarından 20 gblık arşiv yapan arkadaşa bakın hele :D Sen geçen düştün hala akıllanmadın mı kanka :D

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı Bthndmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belliki vücutta başka şeyler baş göstermiş

Benim tavsiyem yakıt denemesi yap atıyorum paran yoksa bile 10 tl lik al deki kendine 100 km gidicem bu yakıtla. Sonra başla sakin kullanıma, varsın 80 km gitsin ama sakin sür. Çokta sakin değilde orta halli işte
    hemde nasıl hocam :D olabilir ama dürtüyor şeytan bas olum ver gazı ver coşkuyu :D deneyebilirim bu fikiri teşekkür ederim paylaşımınız için

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    baba kredi çekip almasına alırızda krediyi ödeyemeyince motoru satıp motorsuz kalmayalım bide :D
    Sarapcilar sokakta yasiyor

Adamlar metelige tankla ates ediyor ama o sarabi alacak parayi buluyor

Sen niyetine gir calis odenir

Gidip bi yere patlamazsan tabi :D

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı cıbırlover1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apaçi mod on yapmışsın kardeş..

Bu hatanın çözümü için.

Ayarlara giriyoruz motosiklet sürüş seçeneğinden apaçi moduna basıyoruz.. Kapata basıyoruz. Önümüze çıkacak olan "Bu modu kapatmak vücüdunuzda salgılanan adrenalini azaltacak ancak yaşam ömrünüzü uzatacak" uyarısına evet diyoruz. Kapanıyor.

Vayy be Güvenli sürüş videolarından , kitaplarından 20 gblık arşiv yapan arkadaşa bakın hele :D Sen geçen düştün hala akıllanmadın mı kanka :D
    düşmek bizim işimiz kardeşş :D fren antremanı yaparken düşmek bambaşka bir zevk :D apaçi mod on a basınca sistem kapanıp açılıyo mod açık kalıyo bug da kalmış sanırım :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)