Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Buda benim köpekli hikayem eksik kalmiyim :D

Motovento
    REKLAM ALANI
    EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Evet arkadaslar bende anlaticam simdi
    Bizim sokaga girmeden once bi sokak var orda 2-3 daimi saldiran kopekler vardi ve yavasla, hizlan ,kaç olayini uyguluyorduk.
    Bigun ben artciydim ,kopekten kaciyorduk, esim hem motor surup hem kopege tekme atmaya ugrasirken karsiya fena halde gazli şekilde tosluyorduk az kalsin cok ucuz yirttik. O an anladim ki bu kopekler fena seylere mal olacak ve bir sopa tasimaya basladim sonra oraya gelince motoru durdurup inip sopamla kopekleri kosturup geri donup motora biniyodum ki bazen ben geri donesiye kadar onlar bidaha gelmis oluyorlardi .. hayda bidaha kostur , bu cok zahmetli ! Ama artciykende tabi daha kolay inmeye ,durmaya gerek kalmadan sopam hazirda bekleyip esim yola odakli bi sekilde surerken, ben arkada yaklasan kopekleri sopayla savusturuyordum (hic vurmadim sadece sopayi oyle ustlerine sallayinca biraz uzaktan havlayip kosuyorlar ,artik disardan nasil gorunuyor bilmiyorum :D) oyle boyle geciyorduk derken..... Dedik bu boyle olmayacak ...bi kere dusuyordum az daha :D bi tane biber gazi aldik ne hikmetse biber gazi aldigimizdan beri kullanmadik cunku artik kopekler bizden vazgecti yoksa daha farkli yollara girebilirdik kendileriyle -.-
    Buda boyle ani elinde sopa tas vb. olmadan gelince pek tinlamiyorlar ayrica oldu ki inince kacmadi bari savunma yapacak bisey olsun herzaman yerde tas sopada bulunmuyor .. oyuzden guzel bi sopam vardi :D
    Iyi aksamlar
    cenkito, mehmetenis ve Hyjal bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    ben hep hizlanip kacma yoluna basvurdun kangallarda kovaladi ama daha isirilmadik (motora binerken bacagimdan isiran haric) allahta gostermesin sopayi nereye koyuyorsunuz motor ustunde
    EldekiDebryj bunu beğendi.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Ne olursa olsun hayvanlar üzerinde gaz kullanmayın lütfen, tamam sopa yine mantıklı, dediğiniz gibi köpek kaçmaz, havlamakla yetinmez, kendinizi savunmanıza yardımcı olur; ama lütfen bibergazını hayvanlar üzerinde kullanmayın.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı kaanklky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne olursa olsun hayvanlar üzerinde gaz kullanmayın lütfen, tamam sopa yine mantıklı, dediğiniz gibi köpek kaçmaz, havlamakla yetinmez, kendinizi savunmanıza yardımcı olur; ama lütfen bibergazını hayvanlar üzerinde kullanmayın.
    Haklisin ama durmayi denedik ,inmeyi kovalamayi denedik ,hizlan kac derken bizim hem can hem mal guvenligimiz tehlikeye girmeye baslamisti her Allahin gunu onu savusturcam derken ben motordan dusuyordumm .. esim ugrasirken duvara carpiyorduk az kaldi in kovala binmeye gelirken yine pesine takiliyorlar illlah gelmisti hergun hergun bikerede degil ki son care oyduda Allahtan kendileri vazgecti
    kaanklky bunu beğendi.

Bir fikrim var:

Acaba motorun yanlarına ve arkasında flash'lı bir lamba taksak (köpekler kovalarken bildiğim motora bakıyorlar) ve bir anda flash'ı yakıp kapatsak acaba köpekte kısa bir süreliğine körlük yapar mı? Yada cahilliğim olup garibanı kör mü ederiz?

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hep hizlanip kacma yoluna basvurdun kangallarda kovaladi ama daha isirilmadik (motora binerken bacagimdan isiran haric) allahta gostermesin sopayi nereye koyuyorsunuz motor ustunde
    Evden cikarken cantaya sopayi sikistiriyon malum bolgeden gectikten sonra sopayi yol kenarina iyi biyeri koyuyon donuste o bolgeye girerken tekrar sopayi aliyosun :D eve gelirken

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

Alıntı ELque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir fikrim var:

Acaba motorun yanlarına ve arkasında flash'lı bir lamba taksak (köpekler kovalarken bildiğim motora bakıyorlar) ve bir anda flash'ı yakıp kapatsak acaba köpekte kısa bir süreliğine körlük yapar mı? Yada cahilliğim olup garibanı kör mü ederiz?
    Bilemiyorum ama biber gazindan iyidir benim son caremdi ama şukur kullanmaya gerek kalmadi

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Köpek kovucularından alınabilir ebaydan tr sitelerinden kullanıcı yorumlarıda önemli araştırmadan almayın

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köpek kovucularından alınabilir ebaydan tr sitelerinden kullanıcı yorumlarıda önemli araştırmadan almayın
    Kullanıcı yorumlarında Lider,Yavrulu ve sağır köpeklerde işe yaramıyor diyor ama diğerleri aleti beğeniyor bence denenebilir.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı ELque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanıcı yorumlarında Lider,Yavrulu ve sağır köpeklerde işe yaramıyor diyor ama diğerleri aleti beğeniyor bence denenebilir.
    Sürü liderinde işe yaramıyorsa çoğu saldırıda işinize yaramayacaktır.

fromghetto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM 850, Tiger 250
    yaa aslında köpekler size saldırmadan da başınıza bela olabiliyolar benim başıma geldiği gibi 2 ay önce kadar gaziosmanpaşa ya giderken sarıgöl civarında kentsel dönüşüm kapsamında eski gece kondular yıkılmış yeni toplu konutların inşa edildiği bölgede yokuş yukarı motorumla yoluma giderken tam 2. vitesten 3 e attım o an solumda konturplak la kapatılmış şantiye duvarının altında bi köpeğin kafasını farkettim 10 m uzağımda ya var ya yoktu 1saniye geçmediki hayvan tereddütsüz karşıya geçmek için fırladı yola tabi fırlağı anda da bodozlama çarptım havada takla attığımı sola doğru önce sol elimin üstüne ardından da sırtımın üzerine düştüğüm an hala aklımda ( ki son zamanlarda köpeklerle ilgili paylaşımları görünce artık bende yazayım dedim)düştüğümde o anki şokun etkisiyle 5 sn falan kıpırdamadım sonra önce uzuvlarımı hareket ettirip bişiyim varmı kontrol ettim yardıma koşan insanlara ( sağolsunlar) durmalarını kafama dokunmamalarını söyledim bi sıkıntım olmadığını farkettiğimde ayağa kalktım o ana kadar hayvanın acı içinde inlemeleri hala kulağıma geliyodu durduğum yere motora yola ve köpeğe baktım yanına gittim kontrol etmek için ama maalesef ölmüştü büyük ihtimalle ön teker başına denk gelmişti ki günün ilerleyen zamanlarında ön lastiğimde 2 adet diş yüzünde delikle karşılaştım fren kaliperlerinde köpek kılı ile benim allaha şükür hiç bişiyim yoktu motorda ufak tefek kozmetik sorunlar sol diz ve belimde az biraz sıyrık sol baş parmağımda tendon yırtılması ki hala iyileşmedi ama hayvan ölmüştü en çokta ona üzüldüm şimdiye kadar çok saldırdılar genelde hızlı isem yol müsait ise hızlandım değil isem yavaşladım durdum şehir içinde köpekler insanlara saldırmazya şartlanmışlardır ama şehir dışında kırsalda maalesef saldırıyolar ve savunulması gerekir.
    anlayacağınız köpekler büyük kütlesi olan şehirde başıboş dolaşmaları tehlikeli olan hayvanlar, kesinlikle varlıklarından rahatsız olmuyorum ama bazen motorla bazen bisiklet bazen arabayla bazen yayan halde sıkıntılı durumlar yaşayabiliyoruz.
    bu olayda köpek bana saldırmadı öyle bi niyeti yoktu ama gelin görünki istenmeyen bu durum gene yaşandı.
    sonuç olarak size dikkat edin dicem ama karşınızdaki deli fişek neyine nasıl dikkat edicez bilemiyorum.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Biber gazı mı
    Avuç kadar ciğeri hayanın yazıktır. Isırması haricinde kesinlikle kullanmamak gerekir.
    Uğraşmak istemiyorsanız yolu değiştirin farklı bir yerden girin sokağa.
    Benim evimin güzergahında da var havlayıp motora koşan köpekler. Canım eğlence isterse yanlarından geçiyorum.
    Uğraşmak istemiyorsam da 500 metre uzatıyorum yolumu
    crxforever ve EldekiDebryj bunu beğendiler.

havhav ların akıl tutulması sorunları yoktur. aklımız tutulmasın. onların hedefleri motosiklet. araya girerken dikkatli olalım.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    iti öldürme korkut

ite dalanacagina caliyi dolan

motora köpek saldırması olayı bir tanidigimin başına da gelmişti . kazadan sonra zor kendine gelmişti
    cok tehlikeli dikkat

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Bizim burada 1 tane köpek var. yaya giderken hiç bir şey yapmıyor ama araba yada motosiklet ile geçerken hayvan deli
    oluyor son zamanlarda oradan geçerken onu seviyorum yiyecek bir şeyler veriyorum ve artık köpekle resmen kanka olduk hayvan motorla falan geçincede bir şey yapmıyor artık hatta peşimden koşarak geliyor yolda beni korumak,Eşlik etmek için.
    Evimin önünde yatıyor oradan ayrılmıyor o Köpek artık benimdir kimseye vermem
    Güçlü bir köpeğe benziyor motosikletimi dışırıda bıraktığımdada korur onu
    Et karşılığına iyi bir dost ve güvenlik.
    Maslak, EldekiDebryj, capozzz ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

yapmayın Allah aşkına. alın bir köpek kovucu ses makınası yeter. hayvan onda bile acı çekicek ama hasarlar vermicek.

Motosikleti
    DUKE 200
    Baska yoldan git denmiste bizim konuma gore baska yoldan gitmek coook uzak kaliyor, sirf kopek diye kac km yol uzatamam acikcasi bende hayvanlari seviyorum kendi kopegimizde var ama artik can ve mal olarak ciddi seylere yol acabilirlerdi o kopekler diger olaylari gectim ogun gazli sekilde kacmaya ugrasirken karsiya toslasak motorun onu perte cikardi bizde biyerlerimizi kirardik muhtemelen.... O haldeyken kopeciklere yazik diyemezdim en azindan ben onlarin biyerlerini kirmiyorum zarara ugratmiyorum gazida inip agzinin icine sikacak degilim uzaklassinlar diye gecerken alanima sikicaktim kacarlarsa o kadar zarar gormezler zaten gaz okadar etkili degil bulundugum odayada fislattim bi kere yanlislikla cok fazla etkilemiyor sadece rahatsiz ediyor direk gozune ve agza sikildigi taktirde buyuk olcude etkiler kaldiki acik hava cokta abartmaya gerek yok

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    ben duruyorum yanlarında salak oluyorlar ne yapacakalrını bilemiyorlar.

ama ben onları habersiz yakaladığımn zaman bu sefer ben onları korkutmak için üzerlerine sürüyorum. beni yiyecekmiş gibi havlayan abiler bir daha musallat olmuyorlar.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaslar bende anlaticam simdi
    Bizim sokaga girmeden once bi sokak var orda 2-3 daimi saldiran kopekler vardi ve yavasla, hizlan ,kaç olayini uyguluyorduk.
    Bigun ben artciydim ,kopekten kaciyorduk, esim hem motor surup hem kopege tekme atmaya ugrasirken karsiya fena halde gazli şekilde tosluyorduk az kalsin cok ucuz yirttik. O an anladim ki bu kopekler fena seylere mal olacak ve bir sopa tasimaya basladim sonra oraya gelince motoru durdurup inip sopamla kopekleri kosturup geri donup motora biniyodum ki bazen ben geri donesiye kadar onlar bidaha gelmis oluyorlardi .. hayda bidaha kostur , bu cok zahmetli ! Ama artciykende tabi daha kolay inmeye ,durmaya gerek kalmadan sopam hazirda bekleyip esim yola odakli bi sekilde surerken, ben arkada yaklasan kopekleri sopayla savusturuyordum (hic vurmadim sadece sopayi oyle ustlerine sallayinca biraz uzaktan havlayip kosuyorlar ,artik disardan nasil gorunuyor bilmiyorum :D) oyle boyle geciyorduk derken..... Dedik bu boyle olmayacak ...bi kere dusuyordum az daha :D bi tane biber gazi aldik ne hikmetse biber gazi aldigimizdan beri kullanmadik cunku artik kopekler bizden vazgecti yoksa daha farkli yollara girebilirdik kendileriyle -.-
    Buda boyle ani elinde sopa tas vb. olmadan gelince pek tinlamiyorlar ayrica oldu ki inince kacmadi bari savunma yapacak bisey olsun herzaman yerde tas sopada bulunmuyor .. oyuzden guzel bi sopam vardi :D
    Iyi aksamlar
    Eğer hep aynı şey başınıza geliyorsa belediyeye şikayet edin alıp ormanlara bırakıyorlar oradada her gün besliyorlar köpek içinde iyi olur.
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer hep aynı şey başınıza geliyorsa belediyeye şikayet edin alıp ormanlara bırakıyorlar oradada her gün besliyorlar köpek içinde iyi olur.
    Gerek kalmadi artik ,o 2-3 kopegi basibos besliyorlardi 1 ev o bakimdan hep ordalardi ama artik kopekler pek bulasmiyor niyeyse yoksa gaz kullanacaktim zaten sikayet edilse ne kadar ilgilenilir bilemiye egim zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:51 ----------

Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben duruyorum yanlarında salak oluyorlar ne yapacakalrını bilemiyorlar.

ama ben onları habersiz yakaladığımn zaman bu sefer ben onları korkutmak için üzerlerine sürüyorum. beni yiyecekmiş gibi havlayan abiler bir daha musallat olmuyorlar.
    Ozaman pek bi sorun yokmus senin acindan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)