Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Kopek saldirisi devrilen motor 3 ay yatis

Motovento
    REKLAM ALANI
    phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    sanki köpekten değil dağ aslanından bahsediyorlar.

olm siz nasıl yetiştirildiniz? hep bu annelerin suçu. üç yaşında "dokunma o köpeğe kediye pis seni ısırır" dedikleri çocukları büyüyünce insanları öldürüyorlar falan diyor.

Bu haber abartılı, yüzde 99 motosiklet sürücüsü kaçmaya çalıştı. ki "beş yüz kiloluk motorun" altında kalabilmeyi başarmış. hep diyoruz birlikte yaşamak zorundasınız o yüzden öğrenin köpek psikolojisini diye.

yarın bir gün zuzaylılar gelip sırf sizden daha akıllılar ve güçlüler diye sizi tasmalayıp dolaştırmasınlar?
    draggy, Gökhan_Aygün ve m1t0 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Defalarca belediyeye şikayet etmiş belediye birşey yapmadıysa kendi yapsaymış.. Sonuç? kendi çekti cezasını.. Yahu hayatına kast eden bir durum varsa kedi köpek değil insan olsa dahi çözüm bulacaksın yoksa başına bu tür şeyler gelir. Bende hayvan severim köpeğimde var ama bana böyle sürekli saldıran bi köpek yada köpekler olursa önce sopa ile korkuturum çözüm bulamazsam canlarını yakarım. Hemde fena yakarım birdaha beni görünce kaçacak yer ararlar. Hiç birşey insan hayatından değerli değil.

Motosikleti
    F650GS
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu hayvanseverler evlerine 2 şer köpek alın...
    Siz de kurtulun , biz de...

Ortada serseri mayın gibi ne yapacağı belli olmayan varlıklardan bahsediyoruz...
    Pimi çekilmiş el bombası da diyebilirsiniz...

Sanki bir tek hayvan sever sizlersiniz...
    Hayvan sevmek bu mudur ?...
    Sokaklarda başı boş gezsin , Yarı aç , yarı tok, ona buna saldırsın, çoluğunuz çocuğunuzu , eşinizi korkutsun, sokağa çıkmaya korkar hale getirsin....

Hangi dünyada yaşıyorsunuz ?...
    Başta da dedim...Alın 2 şer tane sokaktan kedi köpek besleyin evde...
    Burda hiç hayvan avukatlığı yapmayın....
    Herkesin şükür aklı da var fikride...
    Sizin kadar herkes kullanıyor meraklanmayın...

Her akşam evimin önünde en az 6 kedi 4-5 köpeğe yemek artıklarını veriyorum...
    En az sizin kadar hayvanseverim....
    Ama bu günkü ortamda insanlarla beraber yaşamalarına imkan yok....
    Kabul edin ya da etmeyin malesef böyle...

Sizin gibi lafta hayvanseverler yüzünden bu durumlar oluştu...
    Farkında değilmisiniz...
    Yok barınaklarda şöyle yapılıyormuş , böyle yapılıyormuş...
    Gidin denetleyin arkadaşım barınakları ...
    İlçenizde bulunan barınakları kontrol edin...
    Oturduğunuz yerden ahkam kesmektense bir hayrınız dokunsun...

Ayrıca belediyeye şikayet etmek vatandaşlık görevi...
    Unutmayın..O belediyeyi de sizler seçtiniz....
    Belediyeye şikayet edilmesini istemeyenler numaralarını yazsınlar onlara haber verelim , gereğini yapsınlar o zaman ...

Son yazan arkadaş müslümanlığımızdan dem vurmuş...
    Yahu neyin peşindesiniz...
    Kıçınız sıkışınca müslümanlığa döküyorsunuz....

He arkadaşım ...Müslümanız....
    O halde kediler istediği zaman tırmıklayabilir ,
    Köpekler de istedikleri zaman saldırabilirler...
    Kılımız kıpırdarsa müslümanlıktan dönelim ....,

Mesaj yazacağım diye komikleşmeyin...
    ben de hayvan besledim. o zaman yazabilir miyim?

bir düşünceyi savunmak için tek gereken şey diğer düşüncelerinizin de tutarlı olmasıdır, yaptıklarınız ya da yapamadıklarınız değildir. kimse sesleri çıkmayan hayvanları savunduğu için komik duruma düşmüyor. Hayvanları usulüne uygun kısırlaştıralım, eve köpek alıp beş gün besleyip sokağa salan dangozları cezalandıralım. Şunda anlaşabilecekken birbirimizi neden yiyoruz?

ben söyliyim beceriksiz hükümetler, belediyeler yüzünden... tabi daha iyi bir hayat için onalra baskı yapmayan halkın suçudur bu da.

netice olarak motosiklet sürücüsü iseniz köpekle anlaşmayı deneyin. ben deniyorum ve hep işe yaradı. Honda eğitiminde Tayfun Hoca hızınızı değiştirin demişti. köpek siz giderken hızınızı hesaplayıp buluşma yerini ayarlıyor, önce yavaşlayıp sonra hızlanmak gerekliymiş. Ben katılmıyorum ama deneyen denesin. gerçi şehir içinde hızlanmak şekil A da görüldüğü üzere daha tehlikeli

eninde sonunda o hayvanları seveceksiniz
    izmir3535 ve draggy bunu beğendiler.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de hayvan besledim. o zaman yazabilir miyim?

bir düşünceyi savunmak için tek gereken şey diğer düşüncelerinizin de tutarlı olmasıdır, yaptıklarınız ya da yapamadıklarınız değildir. kimse sesleri çıkmayan hayvanları savunduğu için komik duruma düşmüyor. Hayvanları usulüne uygun kısırlaştıralım, eve köpek alıp beş gün besleyip sokağa salan dangozları cezalandıralım. Şunda anlaşabilecekken birbirimizi neden yiyoruz?

ben söyliyim beceriksiz hükümetler, belediyeler yüzünden... tabi daha iyi bir hayat için onalra baskı yapmayan halkın suçudur bu da.

netice olarak motosiklet sürücüsü iseniz köpekle anlaşmayı deneyin. ben deniyorum ve hep işe yaradı. Honda eğitiminde Tayfun Hoca hızınızı değiştirin demişti. köpek siz giderken hızınızı hesaplayıp buluşma yerini ayarlıyor, önce yavaşlayıp sonra hızlanmak gerekliymiş. Ben katılmıyorum ama deneyen denesin. gerçi şehir içinde hızlanmak şekil A da görüldüğü üzere daha tehlikeli

eninde sonunda o hayvanları seveceksiniz
    E bu yazılanlardan bunu anlıyorsan ne diyelim...
    Yerinde oturarak klavyeden sallamak kolay , ama gidipte hiç bir barınağı gördün mü?..
    Her vatandaşın hayvan barınaklarını kontrol etme hakkı vardır...
    Git ,gör , mukayeseyi yap.. Sokaklarmı daha uygun , barınaklar mı ?...

Başı boş köpeklerin sadece motorlar için tehlike oluşturduğunumu sanıyorsunuz ?...
    İşe giden eşiniz , ya da okula giden çocuklarınız....
    Hepsi tehlikedeler...
    Ya otomobiller ?...Ve sürücüleri , ?...
    İçindekiler ?....

Dedim ya..Siz işin boyutunun farkındasınız ama hayvan sevgisi adı altında kendiniz de dahil herkese kötülük yapıyorsunuz aslında..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bu tartışmanın son gelmez kimseyi suçlamaya hakkımız yok. Bütün problem insan ırkının herşeye hükmedebilmesidir.

Doğa, üstündeki bütün canlılara fazlasıyla yetecek kapasitede. İnsanoğlunun akıl gücü bütün dengeyi bozuyor.

Bunu taraf olarak algılamayın. Kabul etmek gerekir ki herşeyi yıkıp üzerine yaşam alanları inşa edebilirken doğal hayatı düşünmüyoruz.

Sistemde kedi köpeği kollayıp beslemek gibi davranışların hiçbir etkisinin de olmadığını belirtmeden geçemeyeceğim.

Hayvan sever bütün arkadaşların evlerde yaşamaya zorlanan bütün hayvanları doğal hayatlarına kavuşturma çabalarını göremiyorum.

Aslında durum çelişkilerle dolu. Kaş yapayım derken göz çıkarıyoruz.

Yavru domuzun başına gelenlerle Kaçan kurbanlıkların başına gelenler arasında fark görebilene helal olsun.

Şehir hayatına öylebir kapılmışız ki düşüncelerimiz bile G.D.O. lu olmuş

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Büyükçemecede de halk isyanda. Artık sabah koşamıyorum. Büyükşehire de yazdık, belediye de ilgileneceğini söyledi ama bakalım nereye kadar sabredeceğiz.
    bende b çekmecedeyim 3 5 gün içinde motor alıcam köpekler o derece sıkıntımıyaaa korkuyorum bak şimdi

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    dünyanın en sadık ve duygusal insan dostu olan köpeği bile yerden yere vurdunuz yaa diyecek bişey bulamıyorum.memlekette bi bu kalmıştı...
    tanertc bunu beğendi.

Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı izmir3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dünyanın en sadık ve duygusal insan dostu olan köpeği bile yerden yere vurdunuz yaa diyecek bişey bulamıyorum.memlekette bi bu kalmıştı...
    Yerden yere vurmak mı ?...
    Bişey yaptığımız yerden yere vurduğumuz yok...
    Oldukları yerde duruyorlar...

Ama siz nedense baş tacı yapıyorsunuz..
    Bunu yapmanız düşündürücü ....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Yerden yere vurmak mı ?...
    Bişey yaptığımız yerden yere vurduğumuz yok...
    Oldukları yerde duruyorlar...

Ama siz nedense baş tacı yapıyorsunuz..
    Bunu yapmanız düşündürücü ....
    ben size buradan bir şey yazmıycam sebebi sizde devamlı bir muhalefet havası olması ve ben ne yazarsam yazayım sizin anladığınız kadar.saygılar

Motosikleti
    F650GS
    Yerinde oturarak klavyeden sallamak kolay , ama gidipte hiç bir barınağı gördün mü?..

Başı boş köpeklerin sadece motorlar için tehlike oluşturduğunumu sanıyorsunuz ?...
    Hepsi tehlikedeler...
    İçindekiler ?....

Dedim ya..Siz işin boyutunun farkındasınız ama hayvan sevgisi adı altında kendiniz de dahil herkese kötülük yapıyorsunuz aslında..
    ya neden karşıdaki aksi bir şey söyleyince klavyeden sallıyor olsun? barınakları bildiğim için diyorum ki köpeklerin yeri insanların yanıdır, ancak günümüz şehirleri köpekler, kediler, kuşlar için tehlikeli. sırf bu sebeple barınakları kabullenebilirim ama barınakların hali içelr acısı.

siz barınak dediniz diye barınak diyorum; yoksa bana göre hepsi toplama kampı. istanbulda en yakın en güzel örneği beykozdaki... yollarda bile binlerce köpek var.

hatta bak konu başka bir yere kayacak ama yazayım. şimdi istanbula büyük bir barınak(!) yapıyorlar. kısırkayaya. barınak falan değil ölüm kampı. istanbuldaki tüm köpekleri toplayıp orman arazisinden bozdukları yere götürecekler. sallıyorum beş senede o köpeklerin hepsini öldürecekler sonra da o sahile komşu araziyi özelleştirip bir otele satacaklar.

köpekler ya da insanlar kimin umurunda? benim söylemek istediğim enerjimizi birbirimize değil bizi sömürenlere harcamalıyız.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Benim oturduğum yerde en az 10-15 arası köpek var.Çözümü onları beslemek ve sevmekle bulduk.Motosikletle geçerken yanlarında durup başlarını okşuyorum artık kovalamıyolar.Hatta motorum dışarda bile kalsa yabancı kimse yaklaşamıyor.Bir iki tane kulübe yaptık yavruları olanlara.En son bi kedi yavrusuna saldırıyolardı onu da sahiplenerek bağrımıza bastık.Benim düşüncem çoğu zaman köpeklere karşı insanlar şiddet uyguladığı için onlarda saldırganlaşıyor.Ama bir iki arkadaşıma daha sevdirdim nasıl işse hayvanlar onları artık kovalamıyor.Ben dahil herkes tek çare onları kovalamak,taşlamak olarak gördük ama bi faydası olmadı.Şu an rahatız.Bu arada köpeklerden hala korkuyorum ama aynı dünyada yaşıyoruz.

Bu da sahiplendiğimiz sokak kedisi

m1t0 bunu beğendi.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200

Hepsi tehlikedeler...
    İçindekiler ?....

Al sana barınak fotoğrafı. Onları kötülemek yerine medeniyet koşullarını yerine getirip onlara kendinizi kabul ettirmeye çalışın. Onların amacı insan yemek değil sadece bölgelerini yabancılardan korumak. Bak yukarıda turkish39 abim çözümünü bulmuş.

turkish39 bunu beğendi.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Bu sabah saat 6.15/6.30 civarlarında en sağda bariyer dibindeki 30 santimlik tahliye şeridinde bir kamyonun sağından geçerken kasası demir kafesten ibaret kamyondan ağzı salyalar içinde bir köpek demirlerin arasından kafayı birden çıkararak bana saldırı pozisyonunda havlamaya başladı. Bu da ilk defa başıma geliyor. Zaten tam uyanamamıştım. Az daha aklımı kaybediyordum. Can havli ile gazladım geçtim o daracık aradan. Manyak lan bu köpek milleti. Az daha gebertiyordu beni itoğluit.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    cbf1000
    Hadi size dostlarınızla hayatta başarılar....
    Canınız yandığında anlarsınız...
    İşallah çok geç olmaz...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)