Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Tesadufen yasıyoruz hakikaten (virajda koca kalas)

Motovento
    REKLAM ALANI
    2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yuh be arkadaş, her gun kullandığım yol ve ne kadar işlek
    Şeritten mi gidiyordun yoksa soldaki beyaz çizgili alandanmı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı TimFx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gece 21:30 Florya kavşağında ciddi bir tehlike atlattım ,hani hep derlerya "tesadüfen yaşıyoruz, yollarımız çok sakat, ne çıkacagı belli olmaz." diye. Oto yolda koskacaman kalasın ne işi var hemde virajın tam ortasında. Bir allahın kuluda aracını kenara çekip yoldan atmamış birader. Motorcular için ölüm tuzağı resmen. Kalası önceden fark eden şanslı şöförler sadece yavaşlıyorlar bir allahın kuluda kaldırmıyor yolldan.

Ben Viraja 30 -35 km hızla girdim ve motora azda olsa eğim vermiş durumdayım. kalası görmem ve üzerinden geçmem saniyelik oldu panik yapcak zamanım bile olmadı. işte o anda lasitkler ve amortisörler görevini çok iyi yerine getirdi. Aletin dengesi şaşılacak derecede hiç bozulmadı. kazasız belasız üzerinden geçtim maşallah. Düşmediğime gerçekten çok şaşırdım verilmiş sadakamız varmış resmen. Hemen virajın geniş kenarına çektim motoru. Trafiği durdurarak kalası yoldan aldım. Sonra az ilerde arkdaşımla buluştuk. Olayı anlattım , viraja tekrar gittik ve bu hatıra resmini çektik.

http://i.hizliresim.com/g46MoZ.jpg

olayın ceryan ettiği viraj.
    https://harita.yandex.com.tr/-/CVCzjHiR
    Selamün Aleyküm osman kardeşim yaptığın hareket çok güzel!Ayrıca Yolda giderken ayağımıza takılabilecek veya ona benzer şeyleri kenara çekmek Peygamber Efendimiz (S.A.V) 'in sünnetidir.Allah senden razı olsun!
    TimFx, mehmetenis ve İlker41 bunu beğendiler.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    dikkatli olmakda bu yüzden yararlı.. fark etmeseydiniz ve süratli olsaydıynız kaza kaçınılmaz olurdu... geçmiş olsun.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Herkese çok teşekkür ederim. Sizlerde Allah'a emanet olun.

Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yuh be arkadaş, her gun kullandığım yol ve ne kadar işlek
    Şeritten mi gidiyordun yoksa soldaki beyaz çizgili alandanmı?
    Normal esas şeritteydim , kalasın üzerinden geçince beyaz çzgili alana motoru park ettim. O gece başka bir traji komedide yaşanabilirdi. Kalası yoldan çekmeye gittiğimde Motoru görsünler çarpmasınlar diye sinyalleri açık bıraktım doğal olarak anahtar üzerindeydi birinin gece karanlığında saklandığı yerden çalıların arasında fırlayıp motoru götürme ihtimal aklıma gelmedi değil hani Burası istanbul kurtlar sofrası ...
    mehmetenis ve İlker41 bunu beğendiler.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Büyük geçmiş olsun kardeşim,
    Allah seni ailene bağışlamış
    Bende 05 ocakta İzmir'den gelirken yolda bir plakanın üstünden geçtim.Ki benim hızım sizinki gibi otuzbeş değildi ortalama hızım 100 110 arasıydı.Bu tip engelleri yolda giderken çok farkedemiyorsunuz.
    Artık engele geldikten sonra motoru Sağlam tutup üstünden geçmek gerekiyor

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Geçmiş olsun.
    Bizim milletimizde , bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı var.
    İşimiz zor.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı TimFx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese çok teşekkür ederim. Sizlerde Allah'a emanet olun.

Normal esas şeritteydim , kalasın üzerinden geçince beyaz çzgili alana motoru park ettim. O gece başka bir traji komedide yaşanabilirdi. Kalası yoldan çekmeye gittiğimde Motoru görsünler çarpmasınlar diye sinyalleri açık bıraktım doğal olarak anahtar üzerindeydi birinin gece karanlığında saklandığı yerden çalıların arasında fırlayıp motoru götürme ihtimal aklıma gelmedi değil hani Burası istanbul kurtlar sofrası ...
    Abi oradaki yeşillik'te balici veya içki içen gençler normalde çok olur birde motoru kaptirsan
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tehlikeyi kaldırdığınız için bravo taktir ettim sizi

Hyjal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '10 Gsxr-600 - ' 09 Yamaha YBR 125
    TimFx geçmiş olsun , bahsettiğin yerde belkide dorseli bir araç virajı dönerken düşürmüş olabilir diğer ihtimal olarak da oradaki piknikçilerin yapabileceği aklıma geldi. Istanbuldayken sık kullandığım bir güzergah bana da denk gelebilirdi , Allah korumuş üstadım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Ninja 300 sahipleri kendinizi bi hocaya okutup üfletin

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Aşırı olmuş hocam bu, tesadüfen yaşamak nedir ya. Biz yanlışlıkla yaşıyoruz. Ölelim diye herkes her haltı yapıyor bütün bu çabalara rağmen bir şekilde hayatta kalıyoruz ki böyle tesadüf olmaz. Bu olsa olsa yanlışlık olabilir. Yolda kalas arabaya kaza yaptırma gücüne sahiptir, motorda neler olabilir düşünmek bile istemiyorum.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    lastiklerin ve jantın bundan az da olsa bir hasar almadığına eminsen ne mutlu...sende kaldırmasaydın belki ordan geçen başka bir motorcu ölebilirdi şimdi...sağol...
    TimFx bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olacak şeyler bunlar kamyonetten düşmüş olabilir peki viraj çıkışına kasis yapan belediyeye ne demeli

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Öncelikle geçmiş olsun hocam.. Bu yaz belediyenin yüzünden iki defa zor anlar yaşadım. İlki yeni yapilan yolda tamda viraj da açılan rögar kapakların kalıntıları hepsi de büyük büyük taşlarını toplamayıp yola saçmaları.. diğerinde işlek ana yolun tamda ışıklara yaklaşmak üzere olan kısmını boydan boya kazıp sonra da kapatmak için mıcır döktükleri yeri asla unutmadım ve en önemlisi de ne zabıta ne de polisi aradığımda beni takmadıklarıydı. Gerçekden tesadüfen yaşıyoruz. Sonumuz hayırlı olur umarım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)