Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

kawasaki ninja250sl mi yoksa yeni cbr250r mı

Motovento
    REKLAM ALANI

selam arkadaşlar bu sene yeni ninja250sl geldi. fiyatı cbr250rdan düşük.sizce hangisi tercih edilir. yorumlarınız için teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bineceksen kawa satarım belki yarın dersen honda
    sdirer bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    karşılaştırma videosu geçen pazar günü çekildi. kıyaslandılar. önümüzdeki haftalarda yayınlanacaktır. biraz daha beklemenizi ona göre karar vermenizi tavsiye ederim. her iki markanında kendine göre avantajları ve dezavantajları var.

ben kişisel olarak iyi ki ninja almışım dedim lakin motoru sadece ben değil eşimde kullanacak onu düşünerek bunu söylüyorum. cbr ninjadan daha kalıplı, ninja cbr den daha daha hızlı hatta rodajı yeni bitmiş cbr kulanıcısı üzerine tam kapanmasına rağmen ninjaya yaklaşamıyordu bile. hondanın servisi daha uygun deniyor (servis kısmını kullananlar daha net belirtecektir.) frenleri ve lastikleri cbr den çok daha iyi. hatta honda sürücüsü lastikleri rosso ile değiştirmiş idi. honda nın kafa tasarımı ninjadan daha güzel hatta honda 600lük motor gibi duruyordu malum 2014 serisi daha iri yapıldı. kullanım olarak ise ninja bana ve eşime daha çok uydu...

dediğim gibi bunlar benim kişisel görüşlerim, farklı kullanıcılardan farklı yorumlar elbette alacaksanız.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    az yaksın, çok kaçsın, hem de şekil olsun, satarken de rahat olsun dersen CBR,
    hız yapıcam, satmıcam, dökülene kadar binicem diyosan Ninja.
    Selçuk Keleş bunu beğendi.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kawasakiye zam gelmesi muhtemel. yatırım aracı olarak bile kawasaki alınır.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    ninja.
    geleceği parlak.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karşılaştırma videosu geçen pazar günü çekildi. kıyaslandılar. önümüzdeki haftalarda yayınlanacaktır. biraz daha beklemenizi ona göre karar vermenizi tavsiye ederim. her iki markanında kendine göre avantajları ve dezavantajları var.

ben kişisel olarak iyi ki ninja almışım dedim lakin motoru sadece ben değil eşimde kullanacak onu düşünerek bunu söylüyorum. cbr ninjadan daha kalıplı, ninja cbr den daha daha hızlı hatta rodajı yeni bitmiş cbr kulanıcısı üzerine tam kapanmasına rağmen ninjaya yaklaşamıyordu bile. hondanın servisi daha uygun deniyor (servis kısmını kullananlar daha net belirtecektir.) frenleri ve lastikleri cbr den çok daha iyi. hatta honda sürücüsü lastikleri rosso ile değiştirmiş idi. honda nın kafa tasarımı ninjadan daha güzel hatta honda 600lük motor gibi duruyordu malum 2014 serisi daha iri yapıldı. kullanım olarak ise ninja bana ve eşime daha çok uydu...

dediğim gibi bunlar benim kişisel görüşlerim, farklı kullanıcılardan farklı yorumlar elbette alacaksanız.
    karşılaştırma çekildiğini nerden biliyorsunuz ? Barkın beyle berabermi çalışıyorsunuz ? Merak ettim.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tigershark belki de arkadaş motorunu verdi inceleme için.

Ninja250sl, Cbr250'den çok daha hızlı derken ?

Motosikleti
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karşılaştırma çekildiğini nerden biliyorsunuz ? Barkın beyle berabermi çalışıyorsunuz ? Merak ettim.
    hayır 250SL imizi AEA ekibine geçtiğimiz pazar günü teslim ettik. bütün gün çekimler yapılırken yanlarında idik. sohbetlere dahil olduk, projeler konuşulurken kulak misafiri olduk, çekimler yapılırken onların yorumlarını dinledik, kamera arasında seyrettik. bütün bunlar olurken çekim için bir adet cbr 250cc 2014 model yeni rodajdan çıkmış motor gelmiş idi. 2 motorun otoyolda nasıl gittiklerini eksilerini artılarını arkalarına araba ile yapışıp canlı canlı izledik. ninja yı yakalamakta zorlanırken (aracımız 1,3 motor idi) honda ya çok rahat yetişiyorduk kimi zaman yavaşlayarak bize yetişmesini de bekledik gibi geldi bize. bu arada ninja için röportajı eşim verdi. şimdi merakla videoları bekliyoruz.
    mehmet188 ve mehmet eren bunu beğendiler.

bence ninjanın gideri var performans olarak

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır 250SL imizi AEA ekibine geçtiğimiz pazar günü teslim ettik. bütün gün çekimler yapılırken yanlarında idik. sohbetlere dahil olduk, projeler konuşulurken kulak misafiri olduk, çekimler yapılırken onların yorumlarını dinledik, kamera arasında seyrettik. bütün bunlar olurken çekim için bir adet cbr 250cc 2014 model yeni rodajdan çıkmış motor gelmiş idi. 2 motorun otoyolda nasıl gittiklerini eksilerini artılarını arkalarına araba ile yapışıp canlı canlı izledik. ninja yı yakalamakta zorlanırken (aracımız 1,3 motor idi) honda ya çok rahat yetişiyorduk kimi zaman yavaşlayarak bize yetişmesini de bekledik gibi geldi bize. bu arada ninja için röportajı eşim verdi. şimdi merakla videoları bekliyoruz.
    Vaybe cbr ninja 250r yakalayamiyordu zaten 250sl'yi de yakalayamıyor he
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    çokta fark yoktur aralarında. plotajı iyi olan akar bence
    OnurTr bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vaybe cbr ninja 250r yakalayamiyordu zaten 250sl'yi de yakalayamıyor he

ninja 250sl vs ninja 250

http://www.motofuar.com/kawasaki-nin...inja-250r.html

ve
    ninja 250sl vs cbr 250

http://www.motofuar.com/kawasaki-nin...-cbr-250r.html

buradan bir bakın isterseniz 2 ninjada ruh olarak çok benziyor.
    Karalı ve mehmet eren bunu beğendiler.

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    karşılaştırmaya bile gerek olduğunu sanmıyorum ninja al derim

Ninja fiyat yönünden avantajlı. Peki ninja alırsak ilerde ikinci el.durumu ne olur. Ninja nin parçaları kaliteli gibi gelmedi bana

neonxc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Demek Altın Elbiseli Adam sizin Ninjanızı test etti Murat hocam Haber verseydiniz bende pazar günü Anadolu yakasında yine forumdan 2 ninja ile turluyordum. Bir baskın yapardık oraya :D

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Yeni ninja güzel motor. Markayı düşünürsek zamlanacağı kesin. Yatırım açısından mantıklı. 2 sene kadar binmeyi düşünüyorsanız o sırada ikinci el piyasası da oluşur çünkü hondadan eksiği yok fazlası var ve fiyat uygun. Cbr yeni makyajlanmış olsa da üzerindeki motor eski, ninja sl ise yeni bir motor.

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gerçekçi olmak lazım..Kawasakiye yorum yok...ama Türkiyede yaşıyoruz...Honda al üzülme...
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

neonxc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Ben, zaten ninja 250 sl aldığıma göre bana en uygun, beğendiğim motor Ninja 250 SL ki gidip onu aldım. Yoksa Honda CBR 250 ye biniyor olurdum

Şimdi mükemmel bir motor yoktur öncellikle, ihtiyaçlara en iyi cevap veren motor vardır. Kimin ihtiyacı? tabiki senin kendi ihtiyacına göre. kimi adam için sadece ucuz olsundur, kimisi servis ağı, kimi görünüş, kimi marka, kimi renk, kimi son hız bu liste uzar gider.

Honda CBR 250 nin Kawasakiye göre artısı.

Servis ağı
    İkinci El
    Yedek Parça ve Aksesuar bolluğu
    Yedek Parça fiyatı.

Kawasaki Ninja 250 SL nin Honda ya göre artısı.

Üzerinde IRC yerine nispeten daha iyi olan Dunlop Lastiklerin gelmesi.
    Hondan dan kalite olarak eksiği değil fazlası olmasına rağmen fiyatının 1200 tl kadar daha uygun olması.
    Yaklaşık 10 kg daha hafif olması.
    1-2 BG daha güçlü olması.
    Tamamen dijital göstergesi.
    Kızılay dağıtmış gibi her köşe başında görünmemesi, ( bu kimi için artı kimi için negatif bir özellik)
    Soba borusu gibi değil daha güzel bir egzoza sahip olması.
    Detaylarda tipik Kawasaki Kalitesi

Son tahlilde, İkisi de japon, ikiside 250cc tek silindir motosiklet. İkiside hemen hemen aynı hızlanacak, hemen hemen aynı yakacaktır. İkisinide çalıştırdığınızda fıtı fıtı fıtı ses alacaksınız. Boyut konusuna takılmayın, çünkü internette bizzat teknik özelliklerine baktım, Honda ile Kawa arasındaki boyut farkı 1-3 cm civarında. Ben her ne kadar Kawasaki yi daha çok sevsemde Honda almak üzere iken son anda döndüm Kawasaki aldım. Bunda da en büyük faktör fiyatı oldu.

Fiyat önemli arkadaşlar, Honda ya fazladan 1200 tl birde lastik parası verip te ne alacaksınız onu iyi düşünün. Fuarda Yamaha R25 de gelecek, Bajaj da güzel bir motor getirecek, artık o Honda al kar yap sat mevzusununda en azından CBR 250 de çok kalmayacağını düşünüyorum.

Diyeceğim o ki hesabınızı kitabınızı iyi yaptın, birazda kalbinizdeki sesi dinleyin İki motorda kalite yönünden sizi pişman etmez.

Unutmadan yakıt tüketimi olarak ta İstanbul Şehir İçi Rodajda olmama rağmen 100km/3.5 litre yakıyorum. Son 2 depodur tüketimim bu şekilde. Rodaj bitip motoru daha devirli kullanmaya başlayınca ne olur orasını da beklemek lazım.
    hyanax100 bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    @neonxc bir ara karşılaştırma yapalım 250r ile250sl'yi bakalım nasıl farklar var
    OnurTr bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)