Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 İçin Lastik Önerisi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    İyi akşamlar arkadaşlar,
    Honda CBF 150 min lastikleri 2 senelik oldu ve orjinal lastikleri.Artık yavaş yavaş değiştirme zamanı geliyor.
    Bu Motosiklet için kullanıcı arkadaşlardan lastik tavsiyesi alabilirmiyim?
    Tabiiki +/- yönleri içinde yorumlarınızla beraber.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:29 ----------

Güncel Lütfen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    prellli duratraction on numara hem asfalt hem stabilize de güzeldir hamur yumuşaktır yağışta güzel tutar kullananlar memnum

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletin kullanıcısı değilim ama, Michelin Pilot Street lastik takımı kullanıyorum. Asfalttan çıkmıyorsanız gayet verimlidir, herhangi bir kusurunu görmedim, bir kaç kez "İyi ki" denecek frenleme ve viraj yaşattı bana.

Bunun dışında ara sıra stabilize yola da girerim, köy yollarında da dolaşırım diyorsanız Pirelli Dura Traction çok daha uygundur, toprak yolda Michelin kabak lastik tadı verdiği gibi, bir de lastiğe acırsınız

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Michelinin o serisini arkadaşın cbf inde denemiştim ve motor kaymaktan duramıyordu. O da aynı dertten şikayetçiydi. Isındığında iyi fakat lastik ısınmıyor diyordu.
    Ben çok iyi olmayan zeminde denemiştim gerçekten de bu ne yahu dedirtecek kadar kayıyordu, ama pirelli bana daha iyi gelmişti.
    Pirellide hissettiğim tek fark sanki yolu daha çok hissettiriyordu. Pozitif bir etki midir negatif mi ona siz karar verin

Motosikleti
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin kullanıcısı değilim ama, Michelin Pilot Street lastik takımı kullanıyorum. Asfalttan çıkmıyorsanız gayet verimlidir, herhangi bir kusurunu görmedim, bir kaç kez "İyi ki" denecek frenleme ve viraj yaşattı bana.

Bunun dışında ara sıra stabilize yola da girerim, köy yollarında da dolaşırım diyorsanız Pirelli Dura Traction çok daha uygundur, toprak yolda Michelin kabak lastik tadı verdiği gibi, bir de lastiğe acırsınız
    Pirelli Dura Traction nın asfalt performansı hakkında bilginiz varmı?
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pirelli Dura Traction nın asfalt performansı hakkında bilginiz varmı?
    Hocam 10km kadar Dura Tractionlu motorla sürüş yapmıştım, çok uç noktaları bilemem ama, panik fren ve virajlarda bir sıkıntı yaşamadım.

Şöyle bir inceleme yazısı buldum forumdan, belki yardımcı olabilir.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-buyrunuz.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:20 ----------

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Michelinin o serisini arkadaşın cbf inde denemiştim ve motor kaymaktan duramıyordu. O da aynı dertten şikayetçiydi. Isındığında iyi fakat lastik ısınmıyor diyordu.
    Ben çok iyi olmayan zeminde denemiştim gerçekten de bu ne yahu dedirtecek kadar kayıyordu, ama pirelli bana daha iyi gelmişti.
    Pirellide hissettiğim tek fark sanki yolu daha çok hissettiriyordu. Pozitif bir etki midir negatif mi ona siz karar verin
    Bu Michelin'in Street serisi lastiği hakkında yorumlar hep böyle, ya çok iyi ya çok kötü
    Ben kullanıcısı olarak henüz 1 kere kaydım, o da cam gibi pürüzsüzleşmiş kilit taşta önüme çıkan arabayı görünce aniden freni köküne kadar sıkmamdan dolayı. Bunun dışında ön freni hiç kızaklatamadım, virajlarda peglere kadar yatırdığım oldu hiç kaymadı.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Pilot street iyidir 10.000 kmdir kullanıyorum street asfalt lastiğidir dura traction ile kıyaslamam için pirelliyide uzun zamandır kullanmış olmam gerekir pirelli kullanmadığımdan yorum yapmıyacağım

Ben olsam 2 lastiğide belli süre km kullanmış arkdşlrn yorumlarını dinlemek isterdim

Motosikleti
    Zaman zaman asfalt ta olsa köy yollarına giriyorum.köy yolu asfaltları malum kırma taş mıcırdan ve yağmurlardan sonra çok kötü şekilde bozulabiliyor.Zaten oturduğun ilçenin yolları da (Foça)arnavut kaldırımı diye tabir edilen kesme taşlardan oluşuyor.İlçe den İzmir şehir merkezine 70 km.yol yapıyorum zaman zaman.Bu da bahsettiğim köy yollarından oluyor.
    Yol şartları bu olunca Pirelli Dura Traction kullanmam daha uygun olacak herhalde.

Motosikleti
    Cbf150
    Ben iki yıldır Pirelliyi kullanıyorum, son konumdada görmüşsünüzdür, her şart ve ortamda kullanıyorum, memnunum

http://www.motosiklet.net/forum/etki...aa-2014-a.html

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Pilot street kullanıyorum pek memnun değilim keşke Dura traction alsaydim dedim kendi kendime

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)