Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cbf 1000fa hakkında ne düşünüyorsunuz

Motovento
    REKLAM ALANI

başlıkta dediğim gibi cbf 1000fa hakkında ne düşünüyorsunuz. bence 10 numara şekilli şemalli motor. neden kaldırdı honda. artık getirmiyor buraya. bi kronik problemimi varmış. dermansız derdimi varmış merak ettim aıkcası.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KutlayGül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650, CBF 1000 ABS
    Yaklasik 10.000 km`dir kullaniyorum. Güzel motosiklet, her isi yapar. düsük devirde yeterli torku var, bazilarina göre avantaj olan sirali 4 silindirli motoru var, fazla yakmaz, dengeli ve frenleri güzel. Böyle bakinca süper motosiklet.

Ama ben motosikleti satacagim 2-3 ay sonra. Orta devirde verdigi titresimle bir taraflar igneleniyor. Onunde kücük sayilmayacak bir cami var ama rüzgar korumasi bir tur motoru icin yeterli degil. Tur motoru icin güzel ivmelenmesi var fakat sport olabilecek kadar (1 litre motor icin) yüksek beygiri yok. Benim icin en büyük eksisi cok agir olusu. VFR 800 de sürdüm, agirligi yakin ama onda bu kadar hissedilmiyor. Motor yatarken kalkarken nazlaniyor azcik. Uzun yol icin agirlik motosiklein dengesini artirir dogrudur fakat sürekli otobanda gitmiyorum. Yolumun yarisindan cogu kivrimli yollar. Yani bir süre sonra motosikleti yatirip kaldirmak zor gelmeye basliyor. Bu nedenle de motosikletin sürüsü biraz cansiz, ruhsuz hissetiriyor.

Ben usta bir sürücü degilim ama edindigim tecrübeler bu yönde. Bu nedenle bu yaz motosikleti satip orta siklette, daha kivrak bir motosiklet almayi düsünüyorum (Triumph Street Triple R). Daha cok yalniz sürüs yaptigim ve cantalarin 10-20 kg olacagi düsünülürse o kadar torka ihtiyacim yok. Benim icin motorun gücünden cok, oturus pozisyonu, hafifligi, sürüs keyfi daha önemli.

Iki kisiyle gidecegim, titresime care bulurum, selesi genis, az yakan (5,5-6 lt/100 km @140 km/sa) ve sinifindakilere göre ucuz motosiklet bakanlar icin bence hala en iyi seceneklerden.
    E-TEKİN, tinerci, mehmetenis ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbf1000 parasini fazlasiyla hak eden bir motordur. 7000 km kullandim.sehir ixinde kullanim icin kesinlikle uyumlu degil. Motor cok agir ve fazla kivrak degil ama uzun yol icin cok keyifli motordur. Yuksek torktan dolayi vites degistirmeden butun yolu tamamlarsiniz ancak cami cok kucuk. Kesinlikle tam almaniz gerekir. Motorda en buyuk sıkıntı titresim. Anlam veremedigim bir titresim 6500 olusuyordu. Bendeki 2012 modeldi. Kardesimdede 2013 var. O sifir aldi ne yazik ki ondada titresim basladi. 4 silindir makinaya yakismayacak titresim bunlar. Frenler kullandigim en iyisidir. Uzerine tanimam.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    2move`un da dedigi gibi otomatik vitesli motosiklet gibi kullanilir. 6. viteste 60 km/sa ile giderken gazi acinca tik demeden 200 görürsünüz.
    mehmetenis bunu beğendi.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    9 yıldır CBF serisi motosikletler kullanıyorum. (500, 600, 1000 A, 1000 FA)Ve bu 9 yıl boyunca servise sadece periyodik bakımlar için gittim. Kullandığı 4 adet CBF serisi motosikletimde arıza yaşamadım. (Bu çok önemli bir kriter)
    Son aldığım CBF, iki yıldır kullandığım 1000 FA.(Öncesinde 6 yıl 1000 A kullandım) Hata bulamıyorum.
    Tur camıyla ve motor koruma demiri yerine koruma takozu ile kullanıyorum. (Titreşimin büyük çoğunluğunu motor koruma demiri yapıyor)

CBF 1000 candır...
    mehmetenis, KutlayGül ve ergün1968 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9 yıldır CBF serisi motosikletler kullanıyorum. (500, 600, 1000 A, 1000 FA)Ve bu 9 yıl boyunca servise sadece periyodik bakımlar için gittim. Kullandığı 4 adet CBF serisi motosikletimde arıza yaşamadım. (Bu çok önemli bir kriter)
    Son aldığım CBF, iki yıldır kullandığım 1000 FA.(Öncesinde 6 yıl 1000 A kullandım) Hata bulamıyorum.
    Tur camıyla ve motor koruma demiri yerine koruma takozu ile kullanıyorum. (Titreşimin büyük çoğunluğunu motor koruma demiri yapıyor)

CBF 1000 candır...
    Koruma demirinin buna neden olacagini hic dusunmemistim, cikartip deneyim bir. O konuda cok rahatsizdim.
    tinerci bunu beğendi.

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Ben CBF1000'i Honda GS3 eğitiminde kullanmıştım ve çok memnun kalmıştım. Uzun yol tecrübem bu motosiklet ile yok ama denge konusunda çok başarılı bir motosiklet. Tecrübeli olan arkadaşlar motor için ağır demişler ama ben eğitim sırasında ağırlığını pek hissetmedim, titreşimi de muhtemelen yüksek devir görmediğim için yine hissedemedim. Örnek olması açısından CBF1000 ile eğitimden bir video koyuyorum :

mehmetenis bunu beğendi.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Koruma demirinin ttresim yaptigini yabanci forumlarda okumustum ancak benimki daha bir fazlasiydI. Artik kısmet dedim.
    Motor agir ve agirlik merkezi alçak degil bu sebeple cok kivrak motor demedim.
    Yalniz ozellikle belirtmek isterim honda egitimde kullandiginiz gibi caddede kullanmanizi pek tavsiye etmem, malul lastik ve asfalt kalitesi cok farkli. Alacak arkadaslar koruma demiri yoksa "guven61" dedigi gibi takoz takarsa daha iyi olur. Onun haricinde kesinlikle 10 numara makinedir
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    CBF1000 kıvrak,torklu ,gösterişli,frenleri süper,seni asla yolda bırakmayan,motosiklet sürmeyi tam bir eğlenceye çeviren,toprak olmayan her yolun, efendisidir.5000 -5500 devir aralığında oluşan titrşim zırıltısı koruma demirinden kaynaklanıyor. 600 cc civarındaki dual purpose motorların 25-35 aralığındaki fiyat aralığı düşünüldüğünde şu andaki aksesuarlı düşük km.li 2012-13 model CBF1000 için 25-30 bin civarında fiyatlar isteniyor.mukayese edildiğinde CBF1000 beddava gibi kalıyor onların yanında..
    mehmetenis bunu beğendi.
    06 EB 8036
    09 R 5520

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

CBF 1000 candır...
    Eski kasası ile yeni kasası arasında ne tür farklar var acaba. Yol motoru olarak almayı düşünüyorum ama açıkçası eski kasaya göre motosikleti ne kadar geliştirdiler çok bilgi sahibi değilim.
    mehmetenis bunu beğendi.

ınzell adlı üyemizde kullanıyordu. o ok memnun ve 100 km de 4.5 litrelere kadar düşmüş. bence bu motora ciddi anlamda haksızlık yapılıyor. şekilbence 1000rr la bile kapışabiler hele beyazsa
    mehmetenis ve inzell bunu beğendiler.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbf1000, africa twin gibi honda'nın efsane motorlarındandır. 37bin km'dir çok keyif alarak kullandım halen sahibiyim. şimdiki honda'larda o kaliteden eser yok.

piyasadan niye çekildi?

yarı fiyatına mal edebildikleri motorların cbf1000 fiyatına satılabildiğini gördüler. ileride tekrardan geri gelecek, umarım kalitesinden ödün vermeden geri gelir.
    kalitesiyle ve özellikleriyle rakip sayılabilecek diğer motorlar çok daha pahalılar.

titreşimi daha çok koruma demirinden kaynaklı, onun dışında rodaj sürecinin de çok etkisi var. hem koruma demiri hem rodajdaki titreşim birleşince kimisine fazla geliyor. problemsiz ve sorunsuz bir motor kısaca.

ayrıca oldukça kıvrak bir motordur, kontrolü ve yol tutuşu harikadır. kıvraklığını ağırlık dağılımına ve kalın olmayan arka tekerine borçlu daha çok. gs3'te deneme şansı bulan herkesin ilk farkettiği de genelde bu yönde.
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Bende Yamaha 2011 XJ6 Diversion dan sonra 2012 CBF 1000 FA Modelini aldım hayırlısıyla, Ben bu motor için kötü yorum görmedim açıkçası camı küçük olduğundan bahsediliyor ama tur camlarıyla bu sorun çözülüyor hele ki camı aşağı yukarı ayarlanması ayrı bir keyif. Ben İzmir den İstanbul a getirdim 600cc lik ile 1000cc lik arasında gece ile gündüz kadar fark varmış. Çalışması bile farklı sanki otomobil ile hızlanıyormuş hissi veriyor.
    Selesi oldukça rahat benim kalçam xj6 da uzun yolculuklarda ağrıyordu bunda maşallah hiç ağrı problemim olmadı.

Selesinin 3 farklı yükseklik ayarı var yukarı aşağı ayarlanabiliyor, Yalnız gidon biraz aşağıda(Bilmiyorum belki ayarlanıyordur) benim Yamaha da gidon yükseltme olduğu için bu bana biraz düşük geldi.
    Motor çok kuvvetli 9.000 devirde 79 KW yani (105 Bg ) güç üretebiliyor 4.viteste 60km/s düşüp tekrar 140-150Km/s çok rahat çıkabilen bir makine.

Bu da benim Bebeğim; Profil Resmimde ki Diğer Bebeğim

Aykut009, beko12345 ve SilentScream bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBF1000 Can dır
    mehmetenis bunu beğendi.
    06 EB 8036
    09 R 5520

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Bu motora bayılıyorum.Özellikle duruşu nedense bana çok asil geliyor. Birde gösterge panelini çok beğeniyorum. Açıkçası gönlüm temiz bir tane almaktan yana. Ama şehiriçi kullanımda litrelik bloğun yakıt dezavantajı fazla gibi. Senede birkez belki iki kez şehirdışına çıkan biri olarak günlük kullanımda canımı sıkabilir diye çok kararsız kalıyorum.
    Allah sahiplerine bağışlasın diyerek ve imrenerek bakmaya devam...

p.s.: Yengenizi ikna edersem katılacam bu sürüye..
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı RAMİREZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motora bayılıyorum.Özellikle duruşu nedense bana çok asil geliyor. Birde gösterge panelini çok beğeniyorum. Açıkçası gönlüm temiz bir tane almaktan yana. Ama şehiriçi kullanımda litrelik bloğun yakıt dezavantajı fazla gibi. Senede birkez belki iki kez şehirdışına çıkan biri olarak günlük kullanımda canımı sıkabilir diye çok kararsız kalıyorum.
    Allah sahiplerine bağışlasın diyerek ve imrenerek bakmaya devam...

p.s.: Yengenizi ikna edersem katılacam bu sürüye..
    günlük kullanım için bence bu motora yazık olur.sizde nasip olursa,benim gibi yapın cbf1000 nin yanına şehiriçi için bi scooter alın.
    mehmetenis ve RAMİREZ bunu beğendiler.
    06 EB 8036
    09 R 5520

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı EGELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günlük kullanım için bence bu motora yazık olur.sizde nasip olursa,benim gibi yapın cbf1000 nin yanına şehiriçi için bi scooter alın.
    Amin inşallah Allah Size de Daha iyilerini nasip etsün
    EGELİ bunu beğendi.

geçengün bir cbf 1000 fa gördüm. içinden şöyle geçirdim; ay ni kadar güzelbi motor. kaskımada çok yakışır. kişki benim olsahh :D inşallah canavara nazar değmemiştir :D
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)