Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Trafikte uzak durulması gereken araçlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    calderons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bana hep doblo - caddy - kango sürücüler sorun çıkarıyor.
    Mümkün oldukça uzak duruyorum ama her 50 metrede 1 tane oluyor.
    büyük sıkıntı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    volvo sahibi olarak, volvo diyen olacak mi diye bekliyorum....
    Sj's bunu beğendi.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    volvo sahibi olarak, volvo diyen olacak mi diye bekliyorum....
    C30'da sıkıntı çıkabilir :D
    TEKNECI bunu beğendi.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Kalın lastik takılmış, arka camında "Ben imkansızlara zar attım" falan yazan her türlü şahin - doğan.

Saygılarımla.
    TEKNECI bunu beğendi.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    istisnasız adam gibi kullanılan arabaların listesini yapmaya kalksanız daha kolay olurmuş, iş açmışsınız başınıza :D

neyse kesinlikle güzel kullanılan araba trafiğe çıkmamış arabadır diye başlangıcı yapayım

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaz oraya plakasiz kasksiz ehliyetsiz trafikte nerden cikicagi belli olmayan scooter...

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Toroslar var bir de..
    Onun içindekiler genelde kırsal kesimde,köylerde yaşamış, şehir trafiğine alışmamış kişilerdir. Şehrin kalabalık trafiğine kısa süreliğine gelirler genellikle.Ya bi akrabanın düğününe, ya hastaneye vs.. Sürekli bir şok etkisinde araba sürdüğü için çooook tehlikelidir, çünkü etrafında alışık olmadığı hızlı bir hayat akıyor.
    Dağda bayırda 1.viteste püfür püfür giden torosuyla, anayolda yavaş gidemeyeceğini anlayınca da gaza abanmaya başlar. Bu hıza alışık olmayan balatalar durmakta da zorlanırlar tabi. Dik bir yokuşta kesinlikle stop ederler. Ters yöne girmeler, kırmızıda geçmeler onlar için "ne olmuş canıııımdır".. Nerden mi biliyorum bu kadarını?.. babamdan, amcamdan niceee akrabalarımdan

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Servis minibüsleri
    Dacia marka arabalar
    Hafif Ticariler
    Arkasında Tuğra resmi olan araçlar
    Volkswagen Scirocco
    Son dönemde birde bunlar yetmez gibi tamamen kuralsız giden arap plakalı araçlar eklendi birde
    hemen aklıma gelenler

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Çok güzel tespitler yapılmış, marka fark etmez öküzün bindiği her marka araç öküzün aracıdır. Ama, bize öküzlük yapmadan kimin öküz olduğunu nasıl anlayacağız meselesi var. O zaman can sağlığımız için yapmamız gereken; trafikteki her araçtan uzak durmak, yani olması gereken takip mesafemizi, araçları sollarken balon mesafemizi daima korumak, aynalarımızı daima kontrol etmektir.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Gariban kesimin hepsinden uzak durulmalı trafikte, sebebini anlayamadığım bir kin var adamlarda.
    Azıcık varlıklı adamlar - güzel arabalara binen adamlar şeridinden sakin sakin gidiyor.

Dip not: Bende bu gariban kesime dahilim ama böyle cins cins kinim yok kimseye karşı.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Diger motosikletler. Bazilari gercekten sakat isler yapabiliyor Emniyet seridinde ilerlerken yanimdan 100le gecen motorculardan ve arabalarin arasindan seridi kontrol etmeden dalan motosiklet suruculerinden baya korkuyorum.
    braveguy bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Küçük bir ekleme ile başlığı hortlatalım.Rastlantı mıdır?Yoksa daha önce dikkatimi çekmedi mi?Ama bu hafta farkına vardım genel olarak ve özellikle yine model Toyota Corolla sürücüleri(Forumda kullanan varsa üstüne alınmasın) biraz dikkatsiz gibi.Hepsi değil ama gözlemlediğim kadarıyla bir çoğunda ciddi dikkatsizlik var.Bu hafta karşılaştığım iki olay;

-Şehir çevresinde küçük bir turlama yapayım dedim.Ortalama 70-90 km ile seyredilen şehir dışı yolda 100 metre önümde yol kenarında bir toz bulutu gördüm.Tozdan birşey gözükmüyordu.Baştan herhalde rüzgardandır falan dedim.Toz bulutunun yanında geçerken çığlık atan bir kız gördüm hemen 30 m ötede durdum motosikleti sağa çektim.Bu arada sağ olsunlar iki farklı araç daha yardımcı olmak için durdu.Olay yerine geldiğimde spin atıp yol kenarındaki tıra dorsesinden çarpmış bir Corrolla ile karşılaştım.Sürücüsü 40 lı yaşlarında iyi görünümlü bir beyefendiydi ve haraketsiz halde şok geçiriyordu yanında da kızı arabanın dışına çıkmış ağlıyordu.Benimle beraber duran diğer sürücüler kızı sakinleştirdi ben de şoför kapısına Allah ne verdiyse asıldım ilk yardım ekipleri geldiklerinde kapı ile uğraşmayıp hemen müdahele etsinler diye.Diğer arkadaşlar adamı dışarı çıkarmak istedi ben sağlık ekipleri gelene kadar dokunmayın dedim,kapıyı zarla zorla açtım,beyin kanamasına karşı adamı konuşarak ayakta tutmaya çalıştım.Önce polis geldi,sağlık ekipleri hastane yakın olduğundan dolayı 10 dk içinde geldi.Umarım ikiside iyidir,kızı öyle ağlarken görünce içim cız etti.O kadar yavaş gidilen virajsız düz bir yolda nasıl yoldan çıktı?Nasıl spin attı?Olayı net olarak görmediğimden hala kafamda soru işaretleri var.

-Diğer olay; Mahalle arasında ki ana yola çıkmak için ara sokakta dönemeçe yakın yavaşladım.Önce sağ baktım 50 m civarında hiç araba yok.Sonra sadece 2 sn sola baktım araba yok,tekrardan kafamı çevirdiğim an hemen önümde biten Toyota Corolla'yu gördüm,benim çıktığım yol dönmek için dönüşü içten almış,benim yolumu işgal ediyor,bir de üstüne tam önümde duruyor son anda fren sıktım zaten yavaş ilerlediğimden kapısına çarpmadan durdum.Olay saniyelik olduğundan tam kavrayamadım aracı görmediğim için kendimi suçlu olarak buldum yola devam ettim.Ama sonradan düşündüğümde bu araç ne ara,sokak arasında hangi hızla 50 metreyi 2 sn de geldi neden kendi şeridinden değilde benim şeridimide işgal ederek dönüş yapmaya çalıştı?Benim çıktığımı göre göre neden üstüme doğru geldi?Bunlar kafamda olan sorular.Sağa biraz daha dikkatli bakmayarak,bunun gibi son gaz gelip karşı şeridi işgal ederek dönüş yapabilecek dangalakları görüp önlemimi almadığın için bende de suç var.

Bu hafta rastalantı mıdır?Yoksa gerçekten Corolla sürenlerde bir dikkatsizlik mi var bilmiyorum ama bu şekilde iki olay başımdan geçti.Kasti yaptıklarını sanmıyorum ama ciddi bir dalgınlık ve dikkatsiz var gibi geldi.

Motosikleti
    PCX 150 -YAMAHA R 25
    Listeye özellikle kadınların kullandığı büyük cipleri de dahil edin. Kaç kez ölümden döndüm dikkatim sayesinde.
    ogzcngdk bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Genel olarak bütün araçlar diyebiliriz aslında.

Güvenlik balonunuzu oluşturun, güvenli bir şekilde yolunuzda gidin.

Size bela çıkartacağından şüphelendiğiniz bir araç olursa, ya çokça yavaşlayın (belki durmak bile olabilir), o araç ileri gitsin, ya da koşullar müsaitse onu ilk fırsatta geçip gerinizde bırakın.

Benim etrafımda birileri olduğunda, vallahi geriliyorum.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    ben marka değilde 3 şeyden kaçıyorum.

1- Ticari araçlar
    2- Telefonla konuşanlar
    3- Bağyan sürücüler
    Memento-Mori bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    tofaş ve sürücü tiplemeleri

1 kasap çırağı tiplemesi

arka camda "24 saat açık çilingir" yazar arabayı kullanan 18'den ya küçüktür ya yeni gün almıştır dükkanın çırağıdır açık bagajda korniş taşıyanları da vardır

araç

muhtar emmi tiplemesi

genellikle kırsal alanda ortaya çıkar motoru farklı bir obje olarak gördükleri için üzerinize kırmaya meyillidirler genellikle araç döküntüdür ve tarlada fırlayan taşlardan nasibini almıştır (karter koruması olmadığı için altı vurulan araba yağsız da kalmıştır)

araç

sürücü

3.gerçek apaçiler

tofaş'ın hakkını vererek 4 sap olarak kullanırlar bayanlar için tehlikedirler sürücü koltuğunun altındaki zincir kelebek ve sopa ile dovülmelidirler

araç

sürücü

şirket arabaları (symbol megane fluence)

tek tiplerdir (plaza bebeleri aynı tornadan çıkma gibi tek tiptir genelde)

2.erkek şeklinde ön taraftalardır mutlaka 2sinden birinin elinde telefon vardır ya konuşur ya da facebook instagram gezinir güneş gözlüğü mutlaka takarlar

araç

sürücü

arka cama çocuk ismi yazılı araçlar -tuğralılar-

arka camda Ali-Nisanur vs yazıyorsa araba bunlardan biridir

eşofmanlı ve güneş gözlüklü şırokko şöförleri

ya barzo ya da motosiklet düşmanı çıkar bunların içinden dikkat

jeep

sürücü erkek ise

büyük ihtimalle sizden büyük bir taşıt olduğu için her şeyde üstün olduğunu düşünecek uzak durulmalı

sürücü kadın ise

büyük ihtimalle "meloş" ile randevusuna yetişecek ve dedikodu yapacak hiç engellemeyelim hiç strese girip saçları kepek yapmasın bırakın geçsin

hem motosiklet dediğin ne ki zaten şekerim di mi ayol

araç

bu kadar aklıma başka gelirse eklerim
    Thracian ve ogzcngdk bunu beğendiler.

MotoNoob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Spada Anton 200
    Hangi Araçta Yerli, ona mesafe aç Yeteri.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küçük bir ekleme ile başlığı hortlatalım.Rastlantı mıdır?Yoksa daha önce dikkatimi çekmedi mi?Ama bu hafta farkına vardım genel olarak ve özellikle yine model Toyota Corolla sürücüleri(Forumda kullanan varsa üstüne alınmasın) biraz dikkatsiz gibi.Hepsi değil ama gözlemlediğim kadarıyla bir çoğunda ciddi dikkatsizlik var.Bu hafta karşılaştığım iki olay;

-Şehir çevresinde küçük bir turlama yapayım dedim.Ortalama 70-90 km ile seyredilen şehir dışı yolda 100 metre önümde yol kenarında bir toz bulutu gördüm.Tozdan birşey gözükmüyordu.Baştan herhalde rüzgardandır falan dedim.Toz bulutunun yanında geçerken çığlık atan bir kız gördüm hemen 30 m ötede durdum motosikleti sağa çektim.Bu arada sağ olsunlar iki farklı araç daha yardımcı olmak için durdu.Olay yerine geldiğimde spin atıp yol kenarındaki tıra dorsesinden çarpmış bir Corrolla ile karşılaştım.Sürücüsü 40 lı yaşlarında iyi görünümlü bir beyefendiydi ve haraketsiz halde şok geçiriyordu yanında da kızı arabanın dışına çıkmış ağlıyordu.Benimle beraber duran diğer sürücüler kızı sakinleştirdi ben de şoför kapısına Allah ne verdiyse asıldım ilk yardım ekipleri geldiklerinde kapı ile uğraşmayıp hemen müdahele etsinler diye.Diğer arkadaşlar adamı dışarı çıkarmak istedi ben sağlık ekipleri gelene kadar dokunmayın dedim,kapıyı zarla zorla açtım,beyin kanamasına karşı adamı konuşarak ayakta tutmaya çalıştım.Önce polis geldi,sağlık ekipleri hastane yakın olduğundan dolayı 10 dk içinde geldi.Umarım ikiside iyidir,kızı öyle ağlarken görünce içim cız etti.O kadar yavaş gidilen virajsız düz bir yolda nasıl yoldan çıktı?Nasıl spin attı?Olayı net olarak görmediğimden hala kafamda soru işaretleri var.

-Diğer olay; Mahalle arasında ki ana yola çıkmak için ara sokakta dönemeçe yakın yavaşladım.Önce sağ baktım 50 m civarında hiç araba yok.Sonra sadece 2 sn sola baktım araba yok,tekrardan kafamı çevirdiğim an hemen önümde biten Toyota Corolla'yu gördüm,benim çıktığım yol dönmek için dönüşü içten almış,benim yolumu işgal ediyor,bir de üstüne tam önümde duruyor son anda fren sıktım zaten yavaş ilerlediğimden kapısına çarpmadan durdum.Olay saniyelik olduğundan tam kavrayamadım aracı görmediğim için kendimi suçlu olarak buldum yola devam ettim.Ama sonradan düşündüğümde bu araç ne ara,sokak arasında hangi hızla 50 metreyi 2 sn de geldi neden kendi şeridinden değilde benim şeridimide işgal ederek dönüş yapmaya çalıştı?Benim çıktığımı göre göre neden üstüme doğru geldi?Bunlar kafamda olan sorular.Sağa biraz daha dikkatli bakmayarak,bunun gibi son gaz gelip karşı şeridi işgal ederek dönüş yapabilecek dangalakları görüp önlemimi almadığın için bende de suç var.

Bu hafta rastalantı mıdır?Yoksa gerçekten Corolla sürenlerde bir dikkatsizlik mi var bilmiyorum ama bu şekilde iki olay başımdan geçti.Kasti yaptıklarını sanmıyorum ama ciddi bir dalgınlık ve dikkatsiz var gibi geldi.
    Doğru tespit. Bu aracı tercih eden sürücü tipi geneli; araba kullanmak ve trafik üzerine kitap dışına çıkamadığı için yolda sıradışı durumlarda error vermiş-mavi ekran hatası vermiş şekilde görülebilir. Geneli aracın sağlamlığı, sorunsuzluğu ve geniş bagajı için almıştır. Alınmaca yok, genelden bahsediyorum. Yoksa bizde de Broadway var. 110km/s sabit gider, yavaş giden Ferrari bile olsa selektör yapmaya gücenmem :D
    Thracian bunu beğendi.

Doğrusu kamyon yada tır dışındaki araçlardan çekinmiyorum. Sürücüsü kötü olan araçların hepsi tehlike.. Ama arkadaş Tır-kamyon-Otobüs öyle mi? Çiğneyip geçseler bile farketmeyip yollarına devam ederler AlimAllah... Hele tırlar Yaklaşınca tekerler sanki altına doğru çekiyormuş hissine kapılıyorum.. Çok tehlikeli.. Birde önümde giden araca çok dikkat ederim. Önümde giden aracın ön trafını yani yolun ilerisini görmüyorsam hemen kaçarım oradan..

katılıyorum
    http://www.parcakontor.co

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)