Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Allah aşkına canınızın kıymetini bilin. Hız ve tutku hayranları tekrar düşünün.

Motovento
    REKLAM ALANI
    kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Yav arkadaşlar her zaman bir sıkıntı her zaman bir ölüm haberi canınızın kıymetini bilin. Hiç değilse arkanızdaka kalıcak insanları biraz düşünün. Tamam motor bir tutkudur ama o gazı açarken o motoru almayı düşünürken 2 kez düşünün. Şimdi biri çıkıp dicek ee sadece ss lerdemi ölümler gerçekleşiyor yok kardeşim yok 50 cc mobilette de kaybettiğimiz insanlar oluyor 1300 Hayabusa larda da giden insanlar oluyor. Herşey bizim elimizde değil ama elimizde olan şeylere lütfen sahip çıkalım. Birde en sinir olduğum ee ben 125 cc motor sürdüm şu kadar km 250 sürdüm şu kadar km 600 yada 1000 cc motor almak istiyorum ne alim? Fotolarına baksanız o sürdüğü 125 150 250 cc motorların hepsine apaçi gibi binen bir insana 600 yada 1000 ne kadar yeticek ya yapmayın ya az olsun öz olsun sanki 600 1000 cc ve üstü motor alan adamlar şehir içinde her gün motormu sürüyor maliyetide fazla ufak düşünün küçük şeylerle mutlu olmayı artık öğrenin ne demek istediğimi link e tıklayıp göz gezdirerek iyi anlarsınız diye umuyorum.TEKRAR GERİ GELMİCEZ 200 LE GİTME 160 YAP 120 YAP AMA SAĞOL.

ÇOK ÇOK UZATMAYIMDA SİZDE KISADAN ANLAYIN ARTIK

=>BUYRUN TIKLAYIN<=

LÜTFEN KONU DIŞI VE GEREKSİZ YORUM YAPMAYINDA KALP KIRMAYALIM.
    pnongrata bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    hayali hayabusa olan biri için çok çelişkili bir yorum olmuş bu
    ///MPOWER, cihan54 ve Dodin bunu beğendiler.

Motosikleti
    KUBA CİTA
    Önemli olan NİYET güzel kardeşim. Adı üstünde "HAYAL" hani anlıyorsundur belki bilmiyorum ama özetle bir çizgi film karakterinin, film rolünü gerçekte oynayabilmesi kadar büyük bir "HAYAL" benimkisi.

Düşünüyorum yazıyorum.Hani belki olurda birisinin kafasında kalır, belki daha dikkatli sürmeye başlar da o hatayı yapmaz diye. Benim motorumda CG (kendine iyi çevresine her zaman kötü olarak bilinen o CG lerden) o zaman beni buna göre yargılarsanda senle çok ters düşerik biz.

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    kimse kusura bakmasın o hırçın 200 beygiri kıçının altına koymak akıl karı değil anasına babasına yazık trafikde her an her boyutta araç için risk vardır ama bunu bahane edipde riskin en alaa zirve derecesine çıkmak bana göre canını hiçe saymaktır ama ne yazıkki elmizi yakmadan sobanın yakacağını anlamak istemiyoruz

Motosikleti
    KUBA CİTA
    Bilinçlenelim arkadaşlar ana konumuz bu, kimseyi yargılamak bizim üstümüze düşmez. 1300cc 200 220 beygir bi alet biçilmiş kaftan (ALLAH sürenleri korusun) fakat 100 cc hatta 50 cc de bile kaza,yaralanma,ve en kötüsü ölüm risk i var. 2 Tekerin tek şasesi bizik. Bu tutkuyu, heycanı 3-5 sn için hiç etmeyelim. TEKRAR SÖYLÜYORUM AMACIMIZ BELKİ BİR BELKİ BİN KİŞİ AMA NE OLURSA OLSUN BİLİNÇLİ SÜRELİM. TEKERİNİZ DÜZ BASSIN ARKADAŞLAR.

MFTaşkıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV950 Bolt (2016)
    Ne demek istediğin gayet iyi anlaşılıyor. Ben daha yeniyim motor konusunda evet çok güzel evet apayrı bir tutku ama motorun yanına gidene kadar bin türlü şey geçiyor aklımdan koltuğa oturduğum an gidiyor her şey. Geçenlerde ilk kazamı yaptım yazmıştım zaten buraya da motor kaydı yerde yuvarlandım falan kalktım kaldırıma oturdum kendi kendime güldüm. Dedim hee o işler öyle olmuyormuş demek ki. O günden beri takip mesafem,trafiği okumam,fren kontrolü falan her şey daha net ve anlaşılır gelmeyi başladı. Her motorcu tutkulu motora ama o an kendimi hiç düşünmiedim. Kaybedeceklerimi düşündüm ve şu an için kaybedeceklerim bir motordan çok daha fazlası yani. O yüzden herkes dikkatli olsun abi.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı kinqdai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önemli olan NİYET güzel kardeşim. Adı üstünde "HAYAL" hani anlıyorsundur belki bilmiyorum ama özetle bir çizgi film karakterinin, film rolünü gerçekte oynayabilmesi kadar büyük bir "HAYAL" benimkisi.

Düşünüyorum yazıyorum.Hani belki olurda birisinin kafasında kalır, belki daha dikkatli sürmeye başlar da o hatayı yapmaz diye. Benim motorumda CG (kendine iyi çevresine her zaman kötü olarak bilinen o CG lerden) o zaman beni buna göre yargılarsanda senle çok ters düşerik biz.
    ben seni yargılamadım nerden bu kanıya vardığını da anlamadım.
    sadece isminin altında yazan bir yazıyı sana söyledim. bunu sen yazmışsın ben değil..
    ayrıca eğitimini almış, yetenekli bi adama "aman abi 1000 lik alma ölürsün" demek çok abes kaçar.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayali hayabusa olan biri için çok çelişkili bir yorum olmuş bu

Tam ben yazacaktım çok hızlısın!

Ayrıca bende cg hayranıyım gardaşım.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    1- forumda hepsi kalın harflerle yazmak yasak (1.2.29). dikkat çekmek istiyorsan yazdıklarınla çek yazma şeklinle değil. 2 kere yapmışsın bu işi, eğer forum kurallarını uyguluyorlarsa 3 gün ban yemen gerekir.

2- bu uslüp ne arkadaş. zaten herkesin bildiği bişeyi söylüyorsun, sanki yeni keşfetmiş gibi. neymiş motora dikkatli binecekmişiz bunun şakası olmazmış 50cc de olsa 1300cc de olsa. gerçekten mi, ben de diyorum lan bu motosikletlerde ölümlü yaralanmalı kaza yapma riski neden diğer araçlardan kat kat fazla, senin açıklamalarınla aydınlandım sağolasın.

3- temelde sana katılıyorum ancak, sana ve bana ne? senin de dediğin gibi bir kere geliyor insan hayata ve bazısı buna göre daha dikkatli yaşarken bazısının da daha riskli yaşamak hoşuna gidiyor. ben de 1000cc ss sürmek isterim ama benim şu anki koşullarımda (motosiklet tecrübesi, eğitimi ve yaşadığım ülke nedeniyle) riskli geldiği için yapmıyorum kötü bişey olduğu için değil. keşke daha az riski olsa veya ben daha cesur olsam da kullansam ne güzel olur, eminim acayip zevklidir. parasal olarak veya cesaret olarak ulaşamadığımız ciğere mundar dememek lazım. emin ol çok lezzetli bi ciğer o, o kadar ki onun için hayatını riske atanlar var.

bu arada 120km/s hız ile yapılan kazanın 200km/s ile yapılandan daha az ölümcül olacağını sanıyorsan da çok yanılıyorsun. kabul etmek lazım ki motosikletin her türlüsü çok tehlikeli, o zaman motosiklete hiç binmeyen biri de çıkar senin yüksek cc motosikletler için dediklerinin aynısını sana der.
    MFTaşkıran, redlion999 ve efendy06 bunu beğendiler.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Temennilerin ve düşüncelerin güzel fakat gel gör ki işin realitesi öyle olmuyor. pek çok kişi kendine söz vermiştir belki gaza basmıycam diye fakat yüksek cc li motorun o sesi o ataklığı insana bastıkça daha basma hissini uyandırıyor. o verdiği adrenalin hissini tatmak insanı bağımlı yapıyor. pek çok motorcu tehlikeli gazladıktan sonra durduğu an ayakları titrer ve tekrar motora bindiğinde herşeyi unutur tekrar aynı şekilde gazlar. keşke dediğin gibi kazalar olmasa canlar gitmese ama bu çok güzel bit temenni olmasının yanında gerçekleşmesi de çok zor bir temenni. Bunu yarın öbürgün hayalin olan hayabusaya kavuşursan ne demek istediğimi anlarsın
    LynXMaSTeR bunu beğendi.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Tamammm ))

Motosikleti
    xvs 250 dragstar-ps150i-inazuma
    çok güzel yazı.hızın,sesin,tek'in de yeri var.biraz şans ve kendine hakimiyetle motorda ölmezsin.ya şanssızsındır ya da kendine hakim değilsindir. tabi motora hakim kişiden bahsedersek

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    Tutku hayranı olmak?

Motosikleti
    KUBA CİTA
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- forumda hepsi kalın harflerle yazmak yasak (1.2.29). dikkat çekmek istiyorsan yazdıklarınla çek yazma şeklinle değil. 2 kere yapmışsın bu işi, eğer forum kurallarını uyguluyorlarsa 3 gün ban yemen gerekir.

2- bu uslüp ne arkadaş. zaten herkesin bildiği bişeyi söylüyorsun, sanki yeni keşfetmiş gibi. neymiş motora dikkatli binecekmişiz bunun şakası olmazmış 50cc de olsa 1300cc de olsa. gerçekten mi, ben de diyorum lan bu motosikletlerde ölümlü yaralanmalı kaza yapma riski neden diğer araçlardan kat kat fazla, senin açıklamalarınla aydınlandım sağolasın.

3- temelde sana katılıyorum ancak, sana ve bana ne? senin de dediğin gibi bir kere geliyor insan hayata ve bazısı buna göre daha dikkatli yaşarken bazısının da daha riskli yaşamak hoşuna gidiyor. ben de 1000cc ss sürmek isterim ama benim şu anki koşullarımda (motosiklet tecrübesi, eğitimi ve yaşadığım ülke nedeniyle) riskli geldiği için yapmıyorum kötü bişey olduğu için değil. keşke daha az riski olsa veya ben daha cesur olsam da kullansam ne güzel olur, eminim acayip zevklidir. parasal olarak veya cesaret olarak ulaşamadığımız ciğere mundar dememek lazım. emin ol çok lezzetli bi ciğer o, o kadar ki onun için hayatını riske atanlar var.

bu arada 120km/s hız ile yapılan kazanın 200km/s ile yapılandan daha az ölümcül olacağını sanıyorsan da çok yanılıyorsun. kabul etmek lazım ki motosikletin her türlüsü çok tehlikeli, o zaman motosiklete hiç binmeyen biri de çıkar senin yüksek cc motosikletler için dediklerinin aynısını sana der.
    1. Bu sebepdense ban yiyeceksek yiyek.

2. Bizde böyle. Herkezin bildiği bir şeyi evet söylüyorum tekrar söyleyim o zaman dikkatli sür sen yinede. Yada pardon kardaş sana şöylemi diyim "ÖLECEĞİNİ BİLE BİLE NİYE YAŞIYONKİ KARDAŞ AÇ GAZINI KADERDE VARSA VARDIR YOKSA ZATEN ALLAH KORUR ATIN ÖLÜMÜ ARPADAN OLSUN" mu demeliydim kusura bakma nasıl anlıyorsan öyle anla. Benim deyindiğim hani BELKİ bir kişi etkilenirde yolunda giderken 200 le gideceğine 120 le gider en azından bir sıkıntı olursa 120 deki fren manevra mesafen belli 200 deki belli anlamana sevindim anlamış olman lazım yani tahminim böyle.

3. Sana ne ve bana ne ? Yolda bir kardeşimiz motorla kaza yapınca sana ne yada bana ne mi diceksin sen ? Yada kazaya giden bir insanın farkına varıcaksın ve ona uyarı hareketleri yapmıcaksın sanane ve banane diceksin her halde dimi o anda, EGONA HAYRANIM belirtmek isterim. Ben Mobilete de motor der binerim imkanım olsa HAYALİMDEKİ 1300CC olan motora da ama mundar demem,etmem durumum neye yetiyorsa ona biner ŞÜKÜR ederim.

İŞİNİZ GÜCÜNÜZ YARGILAMAK.SADECE AT GÖZLÜKLERİYLE BAKIYOR ŞU FORUMDA BAZI KİTLE, HER KONUNUN ALTINA GİDİP İNSANLARIN MORELLERİNİ BOZAN HEP BİR KAÇ TÜY KIL OLUYOR SİZİN İŞİNİZ BUMU ? BU KADAR CİDDİ BİR KONUDA BİLE DALGAYA ALMAK NE KADAR MANTIKLI? ALLAH GÖSTERMESİN AMA BİR GÜN GÖRÜRSENİZ ÇEVRENİZDE YADA KENDİNİZDE BİR ZARAR BİR KAYIP GÖRÜRSENİZ İŞTE O ZAMAN İYİ ANLARSINIZ DİYE TAHMİN EDİYORUM. ANLAYAN ARKADAŞLARADA TEŞEKKÜRLER.

Alıntı kinqdai adlı üyeden alıntı Mesajı göster

LÜTFEN KONU DIŞI VE GEREKSİZ YORUM YAPMAYINDA KALP KIRMAYALIM.

Proud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen ne diyorsun heval ?

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya arkadaşlar, lütfen sakin olun. Kingdai iyiniyetle bir uyarı mesajı yazmış. Tartışmaları lütfen farklı boyutlara çekip, birbirimizi kırmayalım
    Susuki bunu beğendi.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı zileliorhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar, lütfen sakin olun. Kingdai iyiniyetle bir uyarı mesajı yazmış. Tartışmaları lütfen farklı boyutlara çekip, birbirimizi kırmayalım
    kendisi iyi niyetli olabilir ama üslubu pek de iyi değil.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    olay var :D

başlığı açan arkadaş çok haklı.

beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Adanada cg sevgisi bitmez, adam haklı üstüne üstlük sevgiyle anlatılacak bir konu değil ağdalı bir dil kullanılmasını haklı buluyorum, son olarak:
    Bu kingdai size netti gardaş netti???

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi niyetle açılmış bi konu sert tepkilerin sebebini anlayamadım.O kadar saçma sapan konu açılıyo kimseden ses yok adam bişeler anlatmaya çalışıyo tepkiye bak.Herkesin bildiği bişe olabilşr düşünmesi yeter bence.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)