Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

yeni bir başlangıç, yeni bir motor...

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese selamlar...

Bir motorsiklet seven olarak, bir hevesle artık almak istediğim için sizlerden fikirlerinizi almak istiyorum.

Motorsiklet ehliyetim yok. Sadece bisiklete binebiliyorum Motor tecribem yok. Bir arkadaşımın 125 lik scooter'ini çok az kullandım o kadar.
    Arabam var, istanbul trafiğini iyi biliyorum.

Almayı düşündüğüm motorlardan biri (ikinci el)

YAMAHA MT-125
    HONDA cbr 125
    YAMAHA YZF-R125

125 lik değil 250 likle başlarsam yapamaz mıyım? Herkes önce 125 likle başlamam gerektiğini söylüyor.

Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı tanra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar...

Bir motorsiklet seven olarak, bir hevesle artık almak istediğim için sizlerden fikirlerinizi almak istiyorum.

Motorsiklet ehliyetim yok. Sadece bisiklete binebiliyorum Motor tecribem yok. Bir arkadaşımın 125 lik scooter'ini çok az kullandım o kadar.

YAMAHA MT-125
    HONDA cbr 125
    YAMAHA YZF-R125

125 lik değil 250 likle başlarsam yapamaz mıyım? Herkes önce 125 likle başlamam gerektiğini söylüyor.

Teşekkürler
    mt 125 yada yzf 125 al çok güzel motorlar bende 250 cc ile başladım ama tavsiye etmiyorum 250cc o kadar para vermeni çünkü bir zaman sonra yetmiyor daha hızlısını istiyorsun o yüzden ucuzla başla 10.000-20.000 km sonra 600cc ye geçersin.
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    125 likle başlayın, 3 motorda olur bende cbr var 1 aya bisiklet gibi oldu altımda zaten, trafikte istanbulda vs. iyidir bi ehliyet birde eğitim alırsanız kazasız sorunsuz kullanırsınız

Amacın İstanbul trafiğinde rahat etmek ise PCX 125 scooter seni mutlu eder. Ama vitesli ile başlamak istiyor isen YAMAHA MT-125 tavsiye ederim.

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt 125 yada yzf 125 al çok güzel motorlar bende 250 cc ile başladım ama tavsiye etmiyorum 250cc o kadar para vermeni çünkü bir zaman sonra yetmiyor daha hızlısını istiyorsun o yüzden ucuzla başla 10.000-20.000 km sonra 600cc ye geçersin.
    250 ve diğer ara cclere para vermeyi çöp olarak değil de tecrübe olarak görsek daha güzel olur kanımca.125ccye xx kadar km bin 600cc ye geçersin önerisi yapılmamalı.
    Cuhara bunu beğendi.

Merhaba.
    Şu an PCX kullanıyorum. Genel olarak çok memnunum. Yakıtı çok çok iyi.
    Ancak saydıklarınızdan birisini alacak olursam kesinlikle o MT-125 olurdu.
    Cbr 125 artık kalkacak. Yerine 150R gelecek diyorlar. Onuda bir göreyim derseniz neden olmasın?
    YZF bence acemi için biraz sakıncalı. (Oturuş pozisyonu olarak)
    Bence yakıt ve tasarım olarak MT-125 en iyisi.
    Bakalım belki 5-10 bin km sonra bende bir MT-125 ardından,İnazuma yaparım ömürlük binerim. Şehir içerisinde bence max 250 cc almalı insan. Adım başı ışık var zaten. Eğer çok severseniz 2. bir motor olarak alırsınız +500 cc vurursunuz kendinizi pistlere/yollara.
    Saygılar.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    125 cc de 250 cc de başlangıç motorudur. 125 cc scooter da kullandığını söylüyosun. Bence 250 cc al. 125 cc çok kısa sürede yetersiz kalacaktır ama 250 cc'ye ömür boyu binersin.
    zapalka bunu beğendi.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.

YZF bence acemi için biraz sakıncalı. (Oturuş pozisyonu olarak)
    o kadarda değil yani abartmayın
    Traction Pad taktığın zaman yzf 125 den daha güzel 125 lik yok takmasanda olur
    eski kasalarda oturuş şekli biraz değişik ama öğrenmene mani olmaz

250cc almak daha mantıklı görünüyor aslında, 125 alınca sanırım bir s üre sonra yetmeyecek, herkes öyle diyor. 250 likle başlamak çok mu sıkıntı veriyor ki. gaz verdiğinizde bir anda motor uçuyor mu İşte olduğum için çok sık cevap yazamadım kusura bakmayın.

yavuz benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Ben cbr 125 kullanıyorum ama cogu zaman keske 250lik olsa diyorum benim tavsiyem cbr250 alman yada kawasaki ninja 300 bak derim bütçen yeterliyse

Motosikleti
    Sym Fidde 125s
    Ben şu 125 lık yetmeyecek,sonradan sıkılacaksın muhabbetını anlamıyorum.Eğer şehir içi kullanacaksan 125 yeter abim.Benim scooter bile max 100 daha 100 km hızı gormedım.Sen 125 den devam et hocam.Ben olsam öyle yapardım ki bundan sonrakı motorumda 125 lık olacak.

94CanRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Sadece şehir içi ise 125 de gayet uygun olur fakat arada şehirler arası yol yaparım diyorsanız 250 çok daha rahat ve keyifli olacaktır. Ben zamanında param olmadığı için 150 ile başlamıştım ama 250 ile başlamakta bi sorun olacağını hiç düşünmüyorum. Bütçeniz uygunsa neden olmasın

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    6 ay önce bir kere dahi motosiklet sürmüşlüğüm yoktu.
    Ehliyetimi alıp cbr250 ile başladım sadece bir kaç gün alışma evresinde ufak tefek sıkıntılar yaşadım. Daha sonrasında ben motoruma motorum da bana alıştı 7bin kmdir birlikteyiz.
    Hala acemiyim ancak her hangi bir kaza atlatmadım önemli olan kaza durumuna kendinizi düşürmemektir. Her an temkinli olmaktır.
    En basiti uzun bir yola yada otobana çıktığımda iyi ki 125 lik almamışım derim her seferinde.
    Çünkü ilk zamanlarda bende 125 mi 250 mi arasında kalmıştım
    250 ile pişman olmazsınız ve sürücü dostudur başlangıç cc sidir.
    İyi forumlar dilerim umarım aradığınız cevapları bulursunuz.
    Leon10Rhyme, Machair, Cuhara ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Leon10Rhyme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı KYorulmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 ay önce bir kere dahi motosiklet sürmüşlüğüm yoktu.
    Ehliyetimi alıp cbr250 ile başladım sadece bir kaç gün alışma evresinde ufak tefek sıkıntılar yaşadım. Daha sonrasında ben motoruma motorum da bana alıştı 7bin kmdir birlikteyiz.
    Hala acemiyim ancak her hangi bir kaza atlatmadım önemli olan kaza durumuna kendinizi düşürmemektir. Her an temkinli olmaktır.
    En basiti uzun bir yola yada otobana çıktığımda iyi ki 125 lik almamışım derim her seferinde.
    Çünkü ilk zamanlarda bende 125 mi 250 mi arasında kalmıştım
    250 ile pişman olmazsınız ve sürücü dostudur başlangıç cc sidir.
    İyi forumlar dilerim umarım aradığınız cevapları bulursunuz.
    Arkadaşın söylediklerine kulak has harfien katılıyorum...
    KYorulmaz bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    250 ile başlanır imkan varsa,bende mecburiyetten 125 cbr aldım ama özellikle arkamda artçı varken küfür ediyorum,yokuşlarda zaten ağlıyor alet

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    benim ilk motosikletim CBR 125 idi bir ara sonrası 2 sene önce de X-Max 250 aldım onu kullanıyorum.

benim nacizane fikrim, 125cc ile 250cc arasında anlamlı bir fark olmadığı yönünde, hatta özellikle trafiği yoğun geniş yollarda (büyük şehirlerde) daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. trafiği bilen, maddi olarak 250cc'nin 125cc'ye göre dezavantajını karşılayabilecek olan ve yaşı çok da genç olmayan birine 125cc ile başla kesin demek güzel bir tavsiye değil bence.

yeni başlayan için yine bana göre olmazsa olmaz güzel lastikler ve mümkünse ABS'ye sahip bir motosiklet. ani fren durumunda ön freni isteseniz de kitleyemeyecek olmanın ve iyi lastiğin virajlardaki yol tutuşunun güvenliğe katkısı büyük.

saydığınız motosikletlerin 3'ü de bence güzel, CBR 125 ve MT-125'i ilk elden biliyorum ikisi de (özellikle MT-125) çok güzel aletler. YZF'nin tipi güzel ama kendisini kullanmadım, bilemiyorum. Ancak neticede 125cc kapasiteye sahip motosikletler ve 0-60km/s hızlanmaları yeterli olsa da, özellikle 80km/s üzeri hızlara ivmelenme süreleri yüksek kalıyor trafikteki diğer araçlara göre. Zaten 250cc bana daha güvenli geliyor dememdeki ana neden de bu.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Herkese selamlar...

YAMAHA MT-125
    HONDA cbr 125
    YAMAHA YZF-R125

Teşekkürler
    250cc almak daha mantıklı görünüyor aslında, 125 alınca sanırım bir s üre sonra yetmeyecek, herkes öyle diyor. 250 likle başlamak çok mu sıkıntı veriyor ki. gaz verdiğinizde bir anda motor uçuyor mu İşte olduğum için çok sık cevap yazamadım kusura bakmayın.
    Arkadaş 250 cc den aşağı da başlama yukarı da başlama. Dünya standardı yeni başlayanlar için max. 33hp diye geçer. Sende herhangi bir 250cc ile başlayabilirsin.

Nedeni yetmez diye değil. Gerektiğinde sollamaya çıkamayacağın için. Ben öyle yaptım ve çok mantıklı bir karar olduğunu e5 te e6 da gayet gördüm.
    Kamyon sağda 80 90 la giderken. Senin sollamaya çıkıp da sollayacak canı olan bir motorun yoksa saatlerce çakılır kalırsın kamyonların arkasına. Arkasına çakıl, kum düşüren, taşıdığı birşeyi düşürme ihtimali olan kamyonların arkasına.
    Tehlike anında uzaklaşamazsın.

Rahat oturuşlu 250cc bir motor al kendine. Mümkünse full karenajlı olmasın ki ufak tefek düşmelerde 300 500tl masraf açılmasın başına.
    Sepetçioğlu bunu beğendi.
    ver gazı... ver çoşkuyu

Haha Valla büyük çoğunluk 250 cc ile başla diyor,
    UNdocab, mithrelios, SametSenel, Leon10Rhyme, KYorulmaz, 94CanRR, serkanabbas, yavuzbenli, Freye, Evural, mexico, cbr1907, Jhem, YouSuffer
    arkadaşlar, hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim...

Peki bu tarz motorlardan otomatik olanı yok mudur ? Genelde scooter larda varmış sanırım.
    Bir de benim boy biraz kısa 1.69 falan. Ayağım yere değsin isterim ama bunlarla sıkıntı olur mu acaba.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Hiç bi sıkıntı olmaz. Bende yaklaşık aynı boydayım.
    160 boyu ile cbr 250 kullanan bir sürü kişi var.

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bi sıkıntı olmaz. Bende yaklaşık aynı boydayım.
    160 boyu ile cbr 250 kullanan bir sürü kişi var.
    hadi ya, valla ayaklarım yere değsin isterim. bana motoru tuttuğumda o ağırlığı biraz ürkütücü geliyor acemilik işte herhalde ona da alışılıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:34 ----------

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş 250 cc den aşağı da başlama yukarı da başlama. Dünya standardı yeni başlayanlar için max. 33hp diye geçer. Sende herhangi bir 250cc ile başlayabilirsin.

Nedeni yetmez diye değil. Gerektiğinde sollamaya çıkamayacağın için. Ben öyle yaptım ve çok mantıklı bir karar olduğunu e5 te e6 da gayet gördüm.
    Kamyon sağda 80 90 la giderken. Senin sollamaya çıkıp da sollayacak canı olan bir motorun yoksa saatlerce çakılır kalırsın kamyonların arkasına. Arkasına çakıl, kum düşüren, taşıdığı birşeyi düşürme ihtimali olan kamyonların arkasına.
    Tehlike anında uzaklaşamazsın.

Rahat oturuşlu 250cc bir motor al kendine. Mümkünse full karenajlı olmasın ki ufak tefek düşmelerde 300 500tl masraf açılmasın başına.
    Hocam teşekkür ederim, bugün bir arkadaş da aynı şeyi söylemişti. Sollamalarda hızlı motor şart diyordu

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)