Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2 SECONDS EASY 2 QUECHUA Çadır Kullanımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahar ve yaz döneminde gezilerimde festivallerde konaklamak için bunu alacağım.
    Kullanışlı ve pratik gözüküyor.

Problem şu; normal çadır yapısında olmadığı için taşımada sıkıntı çıkartırmı,

66 cm lik disk yapısında, Motorum çok ağır değil Rüzgarda problem olurmu ?
    Kullanan arkadaşlarım bilgi verirse memnun olurum.
    Diğer çadır kullanıcılarınında Gezilerinde kullandıkları çadırları paylaşıp bilgi verirse bu karar aşamasında faydalı olacaktır.
    kittyhawk bunu beğendi.
    Passionately in love with Motorcycle

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ugurcan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    nacizane fikrim, bu şekilde kolay açılır kapanır çadırlara ben de bakmıştım ama kapalı halinin büyüklüğünden dolayı motorun üstünde taşımak pek kolay olmayacak gibi gelmişti ve standart (kapandığında rulo şeklini alan) çadırlarından almıştım yine quechua nın... gayet de memnunum... aha da linki http://www.decathlon.com.tr/arpenaz-...d_8297993.html
    ..Carmentality.. bunu beğendi.

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Bu çadır iki teker için uygun değil. Arabanızla kamp yapacaksanız alabilirsiniz. Uğurcan88'in linkini verdiği çadır gayet iyi. El alıştıktan sonra 1'er dakikada kurulup, sökülüyor.

Ben bisiklette market çadırı denilen tek katlı çadırlardan kullanıyorum. Yarı yarıya daha hafiftir ama güneşte yakar, baharda dondurur. Güneş doğduktan sonra çadır içinde kalmayacaksanız, baharda kamp yapmayacaksanız hafiflik uğruna ucuz yollu market çadırlarına da bakabilirsiniz.
    ugurcan88 ve ..Carmentality.. bunu beğendiler.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Geçen sezon bende aldım.3 yada 4 kurulumda katlaması devlet sırrı gibi olduğu için elimde patladı kırıldı.Onun yerinede gittim otomatik 3 kişilik çadır aldım .Uğraşmaya gerek kalmadan açılıyor toplanıyor.Bir dahada almam sanırım pop up çadır.Ciddi katlaması sinir harbi.Bir bölgesi var kırarak katlatığınız .Olurda ters yada en ufak zorlamada çatırdıyor çadır.Ayriyetten araba tekerliği gibi motosiklet ile taşıması ayri bir eziyet.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Bende düşünüyorum çadır almayı.. otomatik açılanlardan düşünmüyorum geçen yaz baya kampa gittik elim alışkın artık kurup kaldırmaya.. ancak soğuk havalar içinde kullanılabilcek tarzda olan çadırlarda varmı ? İlla çok büyük paralar ödemek mi lazım.. çadır konusunda tecrübeli arkadaşlar aydınlatırlarsa güzel olur
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Birde mantıken şunu söyleyeyim.Ben çok çadır kamp malzemesi tükettim.Tatlı su balıkçısıyım yazları pek eve uğramam .Eğer cadır alacaksanızda ,belirli markaların çadırlarını alın.Alırken de yedek parçasının ve garantisinin olup olmadığına bakın derim.Ne olduğu belli olmayan 40 50 tl lik çadırlar zaten soğuğu komple içeri alıyor .Yazından sabahın 5 6 da içere kavruluyorsunuz.Bizzat tecrübeyle sahip.Tamamen naylondan polyesterden üretilme dandik çadırlar 1 2 aya patlıyor.Ne kazık soktuğunuz yerdeki dikişler dikiştir ne kazıkları kazıktır.Tavsiyem çadırda alacaksanız herşeyin kalitelisi en aşşağı 2 kişilik için 200 300 tl meblağı gözden çıkarmak lazım.

İncelemedende almayın ben geçen sene motosiklet şenliği için çadır alacaktım .Husky marka 890 tl olan çadır sanalpazarda indirimdeydi 257 tl ye mesela.Ömürlük çadırdır bunlar .Böyle birşey alın kafanız rahat etsin.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende düþünüyorum çadýr almayý.. otomatik açýlanlardan düþünmüyorum geçen yaz baya kampa gittik elim alýþkýn artýk kurup kaldýrmaya.. ancak soðuk havalar içinde kullanýlabilcek tarzda olan çadýrlarda varmý ? Ýlla çok büyük paralar ödemek mi lazým.. çadýr konusunda tecrübeli arkadaþlar aydýnlatýrlarsa güzel olur
    Ben bi ara kipa'dan 60 liraya 2 kişilik çadır 45 tl'ye de 210 cmlik tulum almıştım, dize kadar kar olan yere kurmuştum hiç üşümedim hatta çadırın su geçirmediğini sonradan öğrendim. Kar yağsın yine kampa gidicem. rulo çubuklu mavi çadır.

Motosikleti
    SYM GTS 250İ
    Aslında resimde gösterdiğiniz çadır gayet kaliteli ve kullanışlı bende 3 kişiliği var ve gayet memnunum fakat taşımak eğer problem olursa almayın ben topcase' in üstüne kancalı lastiklerle sarıyorum pek bir sorun yaşamadım şimdiye kadar.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çadırın pratikliği sadece kurulumundan ibaret değil. toparlamasından taşımasına kadar bir bütün. bütün olarak ele alınca da pek bi esprisi kalmıyor.
    ben de aynı markanın otomatik olmayan ama kurulumu çok kolay olan bir modelini kullanıyorum. hatta kısa da bir video çektim kurulum yaparken, kesinlikle tavsiye ederim.

http://www.youtube.com/watch?v=-4xfmyRNmmA

..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu yazılıp çizilenlerden sonra kesinlikle fikrim değişti. Pop up çadır almıyacağım. çift katmanlı 2 kişilik , uğurcanın tavsiye ettiği ürünü alacağım . Mutlaka kalite önde olmalı fakat bir çadır için 250-300 TL gibi 5 kat daha fazla ödemeye gerek olmadığını düşünüyorum.
    Sanırım Quechua yedek parçalarını decothlon bulunduruyor.

Bu kadar bilgili arkadaşı bir arada bulmuşken, konuyu genişletsek. Çadır yeri, kurulumdaki püf noktalar, mat seçimi gibi detayları paylaşırmısınız ?

Daha önce çadırda kalmadım.
    MhmtcnKoral bunu beğendi.
    Passionately in love with Motorcycle

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ..Carmentality.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yazılıp çizilenlerden sonra kesinlikle fikrim değişti. Pop up çadır almıyacağım. çift katmanlı 2 kişilik , uğurcanın tavsiye ettiği ürünü alacağım . Mutlaka kalite önde olmalı fakat bir çadır için 250-300 TL gibi 5 kat daha fazla ödemeye gerek olmadığını düşünüyorum.
    Sanırım Quechua yedek parçalarını decothlon bulunduruyor.

Bu kadar bilgili arkadaşı bir arada bulmuşken, konuyu genişletsek. Çadır yeri, kurulumdaki püf noktalar, mat seçimi gibi detayları paylaşırmısınız ?

Daha önce çadırda kalmadım.
    ilgini çekecek bi kaç yazım vardı

MOTOSİKLETLİ YOLCULUKLARDA KAMP

KAMP YAPTIĞIM YERLER VE KOORDİNATLARI
    www.motorumla.net

Motosikleti
    mondial rx3i
    şahsi fikrim en kullanışlı olanı hezaman kubbe çadırdır. rüzgara karşı daha dayanıklıdır. motorun arkasındada fazla yerde işgal etmez. 2.5 kg civari iyidir. bazıları 3.5 4 kg geliyor. ben 2.5kg 4 mevsim almıştım sene 2007 yılında. polleri gecen yaz kırıldı ama çadırım hala sağlam. yeni pol alacağım sadece

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bi ara kipa'dan 60 liraya 2 kişilik çadır 45 tl'ye de 210 cmlik tulum almıştım, dize kadar kar olan yere kurmuştum hiç üşümedim hatta çadırın su geçirmediğini sonradan öğrendim. Kar yağsın yine kampa gidicem. rulo çubuklu mavi çadır.
    Kipaya bakayım bende, 60 lira fiyatı da iyiymiş.. Kurulumu kolay mıydı ?
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

Motosikleti
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kipaya bakayým bende, 60 lira fiyatý da iyiymiþ.. Kurulumu kolay mýydý ?
    Ben aldığımda 2013 mayıstı. Kurulumu 2 dakika ağırlık max 2.5 kilo.

Motosikleti
    MT-25
    Ben aldığımda 2013 mayıstı. Kurulumu 2 dakika ağırlık max 2.5 kilo.
    Belki vardır umuduyla bir soracağım yinede, daha önce çadır hiç almadım ve incelemedim. Yukardaki yorumlarda da 2.5 kilo civarı çadırların taşıma açısından iyi olduğu yazılı.
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

Motosikleti
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki vardýr umuduyla bir soracaðým yinede, daha önce çadýr hiç almadým ve incelemedim. Yukardaki yorumlarda da 2.5 kilo civarý çadýrlarýn taþýma açýsýndan iyi olduðu yazýlý.
    Bisikletli yolculuklarda rahatlıkla taşıyordum. Benzer ürünler hepsi burada.com'da var ocak ayında bulmak zor sezon açılışına yakın gelir kipaya. ama belki depoda falan kalmıştır bi kaç tane.

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Ben kendimi güvende hissedemiyorum çadırda yahu arkadaşlar
    yani arsızı var, sarhoşu var. Tutar gelır çatar filan ne yapmak lazım?

Motosikleti
    Alıntı APALA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kendimi güvende hissedemiyorum çadýrda yahu arkadaþlar
    yani arsýzý var, sarhoþu var. Tutar gelýr çatar filan ne yapmak lazým?
    Akıllı TV'de el feneri şeklinde elektro şok cihazı reklamı görmüştüm. Biber gazı, komando bıçağı, Katana vs. de olabilir
    APALA bunu beğendi.

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Akıllı TV'de el feneri şeklinde elektro şok cihazı reklamı görmüştüm. Biber gazı, komando bıçağı, Katana vs. de olabilir
    Da işte, yine de ne bileyim Pek cesaret edemiyorum tek başıma.
    Zaten ufak tefek birşeyim ben
    Güvenebileceğimiz tek gözler, kendi gözlerimizdir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)