Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Birdaha KUBA bir motora binersem 2 OLSUN!!!! KAZA HİKAYEM

Motovento
    REKLAM ALANI
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun, ama motora b*k atma
    Karşılaştığın sorunların HEPSİ motosikletin bakımsızlığıyla alakalı, kaza da senin tecrübesizliğinle alakalı. Yani Kuba diye değil.
    Yani istersen senin Ybr, sürdüğün Kuba'dan daha kötü hale getirilebilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Altındaki motor honda olsaydı, suzuki olsaydı yine aynısı olurdu. Sen hissedeceksin vites geçtimi diye. 6 bin devirdee vitese atar debriyaj bırakırsan bunu yapmaya gücü yeten her motor tekere kalkar. YBR'yi muaf tutuyorum çünkü zayef olduğu bilinen bir gerçek güç bakımından. Bununla geçmiş olsun. Ama hata motosikletten değil senin tecrübesizliğinden kaynaklanmış.

Bahsettiğin boşluklara gelince, hepsinden benim motorda da vardı, çektim tamirciye yaptırdım. 2 bardak çayını içtim, 5 tl para aldı. Bakımını yaptırmazsan harleyde alsan boş...

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence forumun başlığı "Bir daha başkasının hiç sürmediğim bir markadaki motoruna binersem 2 olsun" olmalıymış.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Kendi motorundan başka motorda gaz debriyaj ayarını beceremeyen sen, ehliyetsiz motora binen sen, ikinci viteste duran sen, vitesi geçiremeyen sen, gazı harş diye açan sen, devir yüksekken debriyajı çat diye bırakan sen, suçlu olan motor. İnşallah arkadaşının hasarını karşılamışsındır bare.
    beko12345, efendy06, The-Rock ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Aaa bende gecemden baska motora binersem düşüyorum :D :D gece benim motorumun adi yani oburleri ustunden atiyor.
    Beni bir tek gece anliyor :D saka biyana motorun sucu yok bencede kaza sizin

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bak senin icinde deneyim olmus 6000 devirde birdaha birakma aniden debriyaji yoksa gokyuzuyle kanka olursun
    EldekiDebryj bunu beğendi.

jonkro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 660,Motoran Vento,Opel Corsa C
    Kardeşim ben de Antep'liyim. Dediğin KUBA'nın benzer modelini 55000 km kullandım ve Maraş'a sattım. 10000'de 1000 tl'ye almıştım satarken 800 tl'ye sattım 45000 km binmişim. Son zamanlarda gerçekten motorda bazen çok sık olmamakla beraber gaz yememe,vitese geçmeme gibi olaylar oluyordu ancak o fiyata 55000 km yaptım ve her binişimde motorumla gurur duyuyordum. Sanki o benim sadık bir dostum gibi geliyordu. Ne günlerimde benim yanımda oldu. Ne zamanlarımda işimi gördü. O yüzden sen o motora laf söylemekle gerçekten yanlış yapıyorsun. Sağda solda ' ÇİN MALI MOTOR ALMAYIN' gibi HANEKLER duymuş olabilirsin ama bu kadar da çamurlu işlere girmeyin lütfen. Yiğidi öldürün,hakkını verin vesselam.

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    o gene iyi cub kullandığım dönemde o motoru debriyajsız kaldırmışlığım var ve halaaa o dişlileri nasıl kırmadığımı merak ediyorum
    bu arada kübanın motosikletleri gene iyi heleki viteslerde bir kısmı sıralı da değil 5 ten boşa falan geçiyor büyük kolaylık
    şuan kullandığım chopperda ole her istediğinde vites değiştiremiyorsun hele hareket halinde değilken bide soğukken tam eziyet boşa almak ustalık istiyor (özellikle dururken)
    ama bir yamaha kawasaki olmasada parası kadar kaliteli ve yeterli (bide gerçekten sürücü usta şöför hepsini kullanır )

Motosikleti
    Bajaj Pulsar
    kesin ben yanlış biliyorum ama artçı ile sürebilmek için deneyim sahibi olmak gerekir.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı yavuz benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın motoru bide r1 falan olaydı bak sen işe o zaman
    Nenemin bıyığı,sakalı çıksaydı dedemi...
    The Power of The Dreams.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    yeter vurmayin artik
    öldü gariban

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Belkide oda senin bisikletinden hoşlanmamıştır

Herkesin motoru kendine
    cenkito bunu beğendi.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    6.000 devirde 1. vitese geçmek...

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    ya bak herşeyi geçtim debriyaj teli bile kopsun da sen o motor 6 bin devire gelene kadar hiç mi bişey hissetmedin be mübarek? Bide bi baktım 6 bin devir yazmış, devir saati falan olmasa redline redline gezeceksin demek. Veya bardağın dolu tarafından bakalım, motor o kadar iyi ki 6 bin devirde bile sıfır titreşim vermiş sana hiçbişey hissetmemişsin.
    ilkerabi bunu beğendi.

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Bu kadar yüklenmeyin en azından biraz daha koyup ybr almış.
    beko12345 bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı Berkay* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar yüklenmeyin en azından biraz daha koyup ybr almış.
    Ahahaha

Son zamanda şu geyik iyice kabak tadı vermişti ama bu hoşuma gitti
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

Arkadaşım yorumunu okudum başlarda herhalde çok deneyimli bilgi birisi, bilgi verecek dedim ki. O da ne ! Sende YBR,CBF avukatları gibi motosikle koruyorsun. Ybr ve cbf ciler bile kendi markaları ile ilgili bu kadar uzun yazı yazmamıştır. Motosikletinizi seviyor ve beğeniyor olabilirsiniz ama çin malını lütfen bu kadar savunmayın, iyi forumlar.

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    geçmiş olsun sorunun tamamen alışık olmadığın motora binmen huyunu bilmediğin motoru sürdüğün için sıkıntı yaşamıssın eğer durduğun vakit 3 vites düşürtürsen bazen vites 1 e geçmez çok az bişe ileri gitsen o vites 1 e geçer belki bu yamahada olmuyordur 2.si debriyaj ileride kavrıyorsa sende o motora alışık değilsen arkadada artçı varsa kavramayı geç yaptıysan arka taraf ağır olduğu için direk teker yapmışsın buda çok normal tek kişi olsan belki kurtarırdın tekrar geçmiş olsun birde çin malı felan karalamaya gerek yok herkez bunu bilipde alıyor en azından sen veya bir başkası ybr ye ucuz binmesi için bu çin mallarıda gerekli yoksa takamuro takaşi icizaki size 10.000 den aşşağı ybr satmazdı sağlıcakla kal.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Herifler boşuna demiyor biraz daha koy ybr al diye

Arkadaşa katılıyorum bir yerde çin motorlarının sağı solu pek belli olmuyor mondialin commuter tarzı 125'lik motorunu sürmüştüm.Gaz kolu kendiliğinden geri gitmiyormuş arada sırada takılıyormuş öyle dedi sahibi bende motorun devrinin sesini pek bilmiyorum ilk kez sürdüm onu gazı yarıya kadar açıkmış debriyajı bir bıraktım ırmağa uçuyordum nerdeyse

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya ne guldum su saatte :D...
    arkadasim motor dunyasi ile ilgi ve alakanin yeni olmasi kazayi yapis seklin ve bu konuda motoru suclu bulmandan anlasiliyor. sendeki iyi cesaretki bu tecrube ile artci ile motor surmussun, once git bir ehliyetini al sonra motor ve surus uzerine teknik ve pratik bilgileri edin, daha sonra . birde basligi degistir. kuba motorunu bilmem ancak burada suc motorun degil. bizzat senin.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)