Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlginç bir sıkıntı. İçeriye gelip bi göz atın yardımlarınıızı bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Bugün motoru 2-3 dk lık ısıtma süresinden sonra taktım 1 e gidiyorum tam yola çıkıcam sağ sol kontrol ettim gazı bir verdim söndü. Normalde hep yapıyor tam ısınmadığından dolayı. Neyse elim hala debriyajdayken çalıştırım dedim bastım marş a çalışmadı korktum bir an ala ala dedim niye çalışmıyor dur 0 a alim dedim yani boşa aldım boşa çatır patır çalıştı. Önceden 1 de de marş alıyordu niye şimdi böyle oldu bu bi sorun mu yoksa normalmi anlıyamadım. 1 de çalışmaması tamam iyi ama debriyaj sıkılıydı basıyordum yani kontakta haliyle açık ama hiç bir işlev yoktu kıv kıv kıv yapar ya hani motor marşa basınca o bile yoktu ama boşa aldım vitesi tak diye çalıştı hemen varmı bilgisi olan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    jikleyi açık unutmuş olmayasın?

Motosikleti
    Şahsi motosikleti yok..
    Debriyaj müşürünü iyice bi W40 la düzelmezse değişecek.. Sanırım..
    serkanADH13 ve cenkito bunu beğendiler.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Google'a yaz MOTOSİKLET DEBRİYAJ MÜŞÜRÜ diye karşına çıkacak olan parçayı,
    CONTRAMURA arkadaşın dediği gibi WD 40 ile bir güzel yıka,

düzelecektir, düzelmez ise değişecek,
    yok şimdilik kalsın dersen eğer O MÜŞÜRÜN KABLOLARINI BİR BİRİNE KESEREK EKLE,
    bu şekilde çalıır,
    ama dikkat et viteste iken debriyaja bamasanda marş döneceğinden motor devrilmesin...
    cenkito ve ergün1968 bunu beğendiler.

Motosikleti
    KUBA CİTA
    Yıl başından önce motoru en son yıkamıştım. Aküden gelen bir kaç kablo sanki eski yerinde değil biraz gevşeklik kazanmış gibime geldiydi ama ellemedim bişey olmaz mantığıyla. Acaba ondanmı diye düşünüyorum bu aralar motoru tam süremiyorumda hava şartları çok sıkıntılı o yüzden neyin ne olduğunu hiç bilemiyorum. Acaba servis e mi götürsem ? Götürürsem ne yapmam lazım şuan bu ciddi bir sıkıntımı bu arada ?

Contramuro ve serkanadh13 size cevap vermişler. Israrla aynı soruyu soruyorsunuz. Amacınız nedir ? Burda verilen cevaplara güvenmiyorsanız neden konu açıyor sunuz ?

Motosikleti
    CBR 250R 2014 HRC
    Ayaklık kısmını hiç biyere sürttün mü ? Ben sürtmüştüm ve motor sadece boştayken çalışıyordu birinci vitese taktığımda stop ediyordu. Motorcuya itirerek götürdüm motor ayaklık açık olarak algılıyormuş sürttüğümde orda hasar meydana gelmiş ayaklık açık olarak gördüğü için 1e atıldığında stop ediyormuş sonra o sistemi iptal ettirdim bi kablo kesti düzeldi o sorun eğer durumun yoksa o kabloyu iptal ettir. Durumun varsa parçayı komple değiştir Cbr 250r'ın ayaklığına 270 küsür bişeyler demişlerdi durumum olmadığı için kabloyu kestirmek zorunda kaldım. Geçmiş olsun

Motosikleti
    KUBA CİTA
    Alıntı jackalxi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Contramuro ve serkanadh13 size cevap vermişler. Israrla aynı soruyu soruyorsunuz. Amacınız nedir ? Burda verilen cevaplara güvenmiyorsanız neden konu açıyor sunuz ?
    Yav sanane arkadaşım belki ondan değil belki benim bu sıkıntı olarak söylediğim şeylerden ne kolpa yapıp can sıkıyorsunki ? Ben aynı soruyu sormuyorum GÖZÜNLE oku başka bir organınla değil anlaman kıt harflerin yerlerini değiştirerek bari anlama kapasiteni daha da yorma. Yorum atmış olmak için yorum atma atıcaksanda benim konumda dolaşma fikir sahibi değilsen öneri sahibide olmucaksın. O adamlar söylediğini sanki görmüyormuyuz her konuda senin gibi bir tane kıl tüy bulunuyor ne hikmetse hep var yani türünün tek ördekleri sizi.

Alıntı TarkanHappy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayaklık kısmını hiç biyere sürttün mü ? Ben sürtmüştüm ve motor sadece boştayken çalışıyordu birinci vitese taktığımda stop ediyordu. Motorcuya itirerek götürdüm motor ayaklık açık olarak algılıyormuş sürttüğümde orda hasar meydana gelmiş ayaklık açık olarak gördüğü için 1e atıldığında stop ediyormuş sonra o sistemi iptal ettirdim bi kablo kesti düzeldi o sorun eğer durumun yoksa o kabloyu iptal ettir. Durumun varsa parçayı komple değiştir Cbr 250r'ın ayaklığına 270 küsür bişeyler demişlerdi durumum olmadığı için kabloyu kestirmek zorunda kaldım. Geçmiş olsun
    Dostum klasik CG. İster ayaklığa al ister amuda kaldır ne yaparsan yap çalışır normalde Debriyaj müşürü mü neyse sanırım arkadaşların dedikleri gibi ya sıkıntı onda yada ben bir kaç şeyden şüpheleniyorum üstte de belirttim motoru yıkadıktan sonra olmaya başladı. Teşekkürler bu arada En kısa sürede servis e götürmeye çalışıcam kısmet olursa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)