Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

CBR 250R'den 600cc'ye geçiş

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Ninja250r
    0 düşünüyorsan şubat sonundaki fuardan bişeyler patlatmaya çalış iyi indirim oluyor diyolar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    hız yapmam,az yaksın,biyerlerde patlamayalım diyorsun ama dört silindir olsun diyorsun.. neden?

ayrıca, honda nın 500 lük makinası NC lerdeki 700 lük lerden daha agrasiftir..

250 den NC700s e geçebilirsin,birçok dört silindirlinin yarısını yakarsın ve daha çok konfor alırsın..

varsın 3 sn de 100 e çıkmasın da 5 de çıksın ne kaybedersin..

bizim bi kaplumbağamız vardı 0 dan 100 e iki haftada çıkıyordu ama gayetde keyifle biniyorduk

2. el 15-20 bin km de ortalama donanımlı bir NC 700 sana çoook uzun yıllar hizmet eder..

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Arkadaşlar çok güzel bir motor buldum yaza kadar hem biraz daha biriktirip biraz da aile desteği ile yamaha fazer 800
    alacağım motoru gerçekten sevdim tipi falanda güzel supersport değil ama bunla hayalimde geziyi de yapa bilirim
    Türkiyenin bir bölümünü turlamak isterdim hep bu motor uygun gibi en azından kendi istediğim motoru alacağım yani arkadaşlarımın önerdiği xj6 yı alsaydım aklım hep diğerlerinde kalacaktı.

Herkese iyi günler
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    sıfır mı alacaksın fz8 i ?

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır mı alacaksın fz8 i ?
    hayır arkadaşımın tanıdığı yazın ev almak için satacak motoru bende o zamana kadar parayı denkleştirip alıcam 2014 model 2.000 km'de 0 gibi

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    600cc ile 1000cc arasında öyle dağlar kadar bi fark yok
    sene olmuş 2015 bi başlıkta bi arkadaşımızın "600cc daha efendi daha sakin" yazdığını gördüm.
    polemik yaratmak istemedim ama. yani 600cc motosiklet bana sorarsanız almam. ha vergi neredeyse 2 katına çıkıyor bu yüzden düşünülür mü? evet ama o da problem değilde kesinlikle 1000cc alırım. çünkü hakkaten uzun yıllardır (90ların başları) motosiklet süren büyüklerimizin söylediği şey:
    600cc de kesmeyecek 1000lik denemek isteyeceksin.
    gerçekten kullanıp görüp 600 ile 1000 arasında kıyaslamaya 600cc ye ybr cbf muamelesi yapılmasına anlam veremiyorum. abi güçlü ciğerlerini arkada bırakacak kadar güçlü motorlar bunlar.
    yani sakın ola ki 1000lik öldürür de 600cc ile en fazla kolunu bacağını kırarsın diye düşünmeyin(aynı bu cümleyi kurmuştu o arkadaşımız da)

yaklaşık değerlerde
    600cc 4 silindir ss motosiklet 20sn civarlarında 260 belki 270 yaparken
    1000cc 4 silindir ss motosiklet 20sn civarlarında 300ün üzerine çıkıyor.
    aradaki 40-50km/s hız mı sizin canınızı kurtaracak da kolunuzu bacağınızı kıracak.

unutmayın arkadaşlar 80-90 km hızın üzerinde kaza anında ölme ihtimaliniz "en baba koruma ekipmanlarını da taksanız" %90ın üzerinde. o yüzden 10beygir motosiklete bile binen adama aman iyi bi kask al ekipmanlarını sakın ha ihmal etme öğütleri veriyor herkes.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

eklemek istiyorum:
    20bin km değil 120 bin km de yapsanız önemli olan o kadar km yi nasıl yaptığınız kendinize neler kattığınız neler öğrendiğiniz.
    LynXMaSTeR ve ardacik bunu beğendiler.

Motosikleti
    helal sana teneke

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    tecrube az dıyorsunuz 600 cc den bahsedıyorsunuz bence bunlar cok yanlıs bakış açıları... bende 400 cc almanızı yada bı 10.000 km daha 250 yi kullanmanızı tavsıye ederım. cunku bellı suan 250 cc yetmemiş 600 cc alıyım açıyım gazımı demıssınız kendınıze gıbı geldi bana.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja250r
    al bi 600rr keyfini çıkar bence. gaza gelme kendine dikkat et egitim al kop git

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Benim motorum satılık xj6 diversion s 2011 model 31.000 KM küsür.
    İlgilenirsen
    https://m.sahibinden.com/classifiedD...ctive&rnd=9280

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tecrube az dıyorsunuz 600 cc den bahsedıyorsunuz bence bunlar cok yanlıs bakış açıları... bende 400 cc almanızı yada bı 10.000 km daha 250 yi kullanmanızı tavsıye ederım. cunku bellı suan 250 cc yetmemiş 600 cc alıyım açıyım gazımı demıssınız kendınıze gıbı geldi bana.
    şu an 10.000 km yaza kadar 20.000 olur aslında telikeninde dediği gibi km pek bir önemi yok.Zaten tapa gaz gitmek gibi bir hayalim'de yok grup sürüşlerinde arkada kalmayayım 250 cc den biraz daha hızlı olsun yeter

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:36 ----------

Alıntı Onur Ozdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al bi 600rr keyfini çıkar bence. gaza gelme kendine dikkat et egitim al kop git
    Bir tarz değişikliği yapalım zaten bununla 30-35 bin km yaptıktan sonra 2012-2013 R1 almak istiyorum ama kaç sene sonra alırım fikrim değişir mi bilmiyorum.

Motosikleti
    bende cbr250r den sonra r6 veya r1 e geçmeyi düşünüyorum. yamahaların görüntüsü daha çok hoşuma gidiyor
    olmadı 1000rr

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    bende cbr250r den sonra r6 veya r1 e geçmeyi düşünüyorum. yamahaların görüntüsü daha çok hoşuma gidiyor
    olmadı 1000rr
    1000rr yeni kasalardan alacaksan süper bi kasa efsane. r1 zaten bişey demiyorum..
    ama ikinci el alacaksan çok çok dikkat et apaçiler çok üzüyorlar motorları. haşatını çıkartıyorlar. sürekli 1. viteste yarım debriyaj falan gaz vermeler neler neler. şöyle düşün. keyif için çıkartıyorlar motorları 20bin km deki bir motosikletin 15bin i böyle gereksiz devir yükseltip alçaltmakla geçiyor. ki en iyi ihtimal böylesi. şehiriçinde. haa hepsine böyle demek tabiki olmaz. öyle temiz kullananlar da var. kurunun yanındaki yaşları heba etmemek gerekiyor. ama öyle bakan bi adam da kolay kolay satmaz zaten. denk getirmek lazım o yüzden. hatta ben de düşünmüyor değilim bi ss motosiklet. alırsam sıfır alırım. sıfır alırsam da bebek gibi bakarım. e bebek gibi baktığım motoru da keyfi satmam heralde.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    2014 Fazer8
    olmadı 1000rr
    Bende 3.motor olarak r1 istiyorum
    ama km den gol yerim gibime geliyor o yüzden 2.el motor alacaksam tanıdıklardan alırim ama 2.sahibi ben olmam lazım yoksa asla almam
    Sonuçta bunlar (Ülkemizde) çokta ucuz değil.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3.motor olarak r1 istiyorum derken

Allahtan sefilin tekiyim de 9 aylık banka kredisi bitene kadar değil motor değişmeyi, ekipmanları bile değiştiremiyorum.

İyi ki CBR250 10bin önüne gelen apaçi almıyor diyordum, iyi ki yüksek hacimli motorlar pahalı da erişemiyorum demeye başladım

Herkese kazasız , belasız sürüşler

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3.motor olarak r1 istiyorum derken

Allahtan sefilin tekiyim de 9 aylık banka kredisi bitene kadar değil motor değişmeyi, ekipmanları bile değiştiremiyorum.

İyi ki CBR250 10bin önüne gelen apaçi almıyor diyordum, iyi ki yüksek hacimli motorlar pahalı da erişemiyorum demeye başladım

Herkese kazasız , belasız sürüşler
    fazer ile 30.000-35.000 km yaptıktan sonra satıp r1 almak istiyorum yani 3 tane motorum olmayacak

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Neden bu 4 silindir takıntısı? Neden en büyüğü olsun gittikçe büyüsün kocaman olsun arzusu? Neden en tarz olanı değil? Neden en iyi viraj alanı değil? Neden tek silindiri azıcık sürdükten sonra 800lük 4 silindir? Neden 2 veya 3 silindir tarz bir makine değil? Fazer 8in 600lük racingden daha uysal olduğu fikri de nerden çıktı?

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden bu 4 silindir takıntısı? Neden en büyüğü olsun gittikçe büyüsün kocaman olsun arzusu? Neden en tarz olanı değil? Neden en iyi viraj alanı değil? Neden tek silindiri azıcık sürdükten sonra 800lük 4 silindir? Neden 2 veya 3 silindir tarz bir makine değil? Fazer 8in 600lük racingden daha uysal olduğu fikri de nerden çıktı?
    Kapak oldum

biraz sesi çıksın hızlı gitsin istiyorum

Motosikleti
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000rr yeni kasalardan alacaksan süper bi kasa efsane. r1 zaten bişey demiyorum..
    ama ikinci el alacaksan çok çok dikkat et apaçiler çok üzüyorlar motorları. haşatını çıkartıyorlar. sürekli 1. viteste yarım debriyaj falan gaz vermeler neler neler. şöyle düşün. keyif için çıkartıyorlar motorları 20bin km deki bir motosikletin 15bin i böyle gereksiz devir yükseltip alçaltmakla geçiyor. ki en iyi ihtimal böylesi. şehiriçinde. haa hepsine böyle demek tabiki olmaz. öyle temiz kullananlar da var. kurunun yanındaki yaşları heba etmemek gerekiyor. ama öyle bakan bi adam da kolay kolay satmaz zaten. denk getirmek lazım o yüzden. hatta ben de düşünmüyor değilim bi ss motosiklet. alırsam sıfır alırım. sıfır alırsam da bebek gibi bakarım. e bebek gibi baktığım motoru da keyfi satmam heralde.
    izmir de vardır kesin öle düzgün makineler, sen şimdiden istihbarat topla hocam seneye alırız motoru

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)