Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

sizce ocak ayinda 2000 km yapilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pathologyst - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki ve R25(Satıldı)1000rr( satılık:( )
    Arkadaslar merhabalar. Acil bir durum sebebiyle 10-15 ocak arasi bir tarihte marmarise gitmem gerekiyor. Ne zamandirda motorla uzun yol yapmaya hevesim var. Sizce Yuki Spitzer ile bu mevsimde uzun yol yapmak mantikli mi? 100-110 ile fazla sikistirip zorlamadan gidip gelsemde icimdeki yangini firsat bulmusken sondursem mi diyorum. Yardim lutfen 😅😅

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07 RACEBLUE ABS '14
    Hocam başka türlü gidebilceksen başka türlü git sıkıntı çıkartma kış kıyamette başına

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Sakın yola çıkma kardeşim otobüsle eskişehirden antalyaya 15 saatte geldim :(

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Gerçekten çok sağlam kışlık ekipmanın olması gerekiyor , her ne kadar marmarise gidiyor olsanda geçtiğin güzergahta yüksek yerlerde karla karşılaşman mümkün ve bu hava koşullarında ve uzun yolda tecrüben olmadığını varsayarak konuşuyorum gerçekten senin için büyük macera olur, gitmek isteyen her türlü giderde sen bu koşullarda gitmekten gerçekten zevk alabilecekmisin onu düşünmelesin ve tekrar söylüyorum bu mevsimdeki bir yolculuk için iyi kışlık ekipmanın olması şart geri kalan senin kabiliyetine ve birazda şansına kalmış. Gidecek olursan şimdiden iyi yolculuklar. : ))
    tinerci bunu beğendi.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

Motosikleti
    Alıntı eymen312 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam başka türlü gidebilceksen başka türlü git sıkıntı çıkartma kış kıyamette başına
    Uçaktan kış aylarında tırsıyorum (gerçi yazında tırsıyorum ama en azından binebiliyorum :D ) otobüs yada motor kalıyor geriye

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:34 ----------

Karar vermek için 15 günüm var daha

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Bu iş mantığa bakmaz ki gözün yiyorsa git bence harika olur.

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    içindeki yangını bir daha yanmamak üzere söndürmek istiyon galiba
    MFTaşkıran, beko12345 ve CompanERROR bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Pekbipicadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten çok sağlam kışlık ekipmanın olması gerekiyor , her ne kadar marmarise gidiyor olsanda geçtiğin güzergahta yüksek yerlerde karla karşılaşman mümkün ve bu hava koşullarında ve uzun yolda tecrüben olmadığını varsayarak konuşuyorum gerçekten senin için büyük macera olur, gitmek isteyen her türlü giderde sen bu koşullarda gitmekten gerçekten zevk alabilecekmisin onu düşünmelesin ve tekrar söylüyorum bu mevsimdeki bir yolculuk için iyi kışlık ekipmanın olması şart geri kalan senin kabiliyetine ve birazda şansına kalmış. Gidecek olursan şimdiden iyi yolculuklar. : ))
    Çok çok kaliteli olmasada ekipmanlarım var çok şükür pantolon ve mont (korumalıklı), ayrıca dizlik ve yağmurluk, termal içlik, eldiven, balaklava 5000 km tecrübem var henüz yeniyim doğru bakalım mantıklı hale getirirsem bu planı uygulayacak alt yapım var. Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:39 ----------

Alıntı aranel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu iş mantığa bakmaz ki gözün yiyorsa git bence harika olur.
    Gözüm yiyor sadece fazla tecrübem yok. Ama harika olacağından şüphem yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

Alıntı Mr.[T] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    içindeki yangını bir daha yanmamak üzere söndürmek istiyon galiba
    Haklısın ama bir ihtimal daha var ya daha da alevlenirse diyorum hani fenamı olur

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ocakta sorunsuzca 2000 KM yapabilecegin tek cografya ekvator, arap yarimadasi ve hindistan

Ben olsam yemezdi 2000 km bu sogukta.
    beko12345 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ocakta sorunsuzca 2000 KM yapabilecegin tek cografya ekvator, arap yarimadasi ve hindistan

Ben olsam yemezdi 2000 km bu sogukta.
    Tek sorun soğuk birtek ondan çekiniyorum

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    hocam boşver yav karda kışta Allah korusun

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    kar olmasaydı gidebilirdin bir şekilde ama ekişehir kütahya afyon taraflarına kar yağdı bir daha zor kalkar oralarda rakım yüksek olduğu için. sen otobüsle git.
    gidicek olsaydın
    -kışlık motosiklet botu
    -kışlık mont
    -kışlık eldiven
    -kışlık pantolon
    -yağmurluklar vs baya bir ekipmana ihtiyacın var yoksa soğuktan yol alamazsın

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    12 v isitmali pantolon ve mont reklami vardi bi yerde onu bi dusun arastir bide elcik isitma gerisi allaha kalmis :D

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    illa gideceksen bu kar kıyametin geçmesini bekle bence. yol üstü konaklanacak yerleri hesaplamak da lazım.
    kış lastiği varsa motoruna göre tavsiye ederim. sen yavaş gitsen de diğer araçlar sıkıştırabilir. yolun kenarından gider isen bu sefer buz çamur gibi tehlikeli durumlar olabilir. hava erken kararıyor bunu da hesaba katman lazım. ortalama hızın da 100-110dan düşük olacak. kavşak mola aşırı rüzgar kamyon gibi faktörlerden dolayı.

bsongoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Kisin yola cikmak icin biraz daha pismen gerekir diye dusunuyorum. Yok ben ille de gidicem dersen bir haftasonu tekirdag ya da sakarya gibi yakin yerlere giderek kendini test edebilirsin. Hem de karsilasabilecegin olasi olumsuzluklarin bir ozetini cikarma imkani da olur. Ancak su da bir gercek ki bu isin sirri teorik bilgiyi pratige kolayca dokebilmekten gecer. Icindeki ates yuzunden bunu tam olarak goremiyor gibisin.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Tek zorluğun Manisa Balıkesir hattı olacaktır. Yenikapı-Bandırma feribotunu kullan. İzmir üstünden inersin. Afyon - Kütahya yerine. Hava durumuna mutlaka bak.

Acilen yetişmen gerekiyorsa, işin zor olur; gidemeyebilirsin. Gezegeze giderim dersen, üşüdüğünde, öğleden sonra 16.00 bile olsa, çeker bir gece yatar ertesi sabah devam ederim dersen; olabilir...

100-110'u unut... Düz yolda rüzgar felaket çarpıyor; sis, yağmur vs... Virajlı yollarda da zaten o hıza çıkamıyorsun... Ortalama hızın 60-70 km/h olursa, iyisin... Bu sürüş süren için. Molalar hariç. Molaları da 15 dk çay molası olarak sayma; üşüdüğünde oturuyordum ısınıp tekrar kalkıyordum derken 1,5 saat geçiyor zaten...

Ama, eğlenceli olur mu, olur ... Ben de planlıyordum Nazilli - İstanbul'u Aralık için; erteledim (hava durumu haricindeki sebeplerden). Ama yola çıkacak olsam, bir gece Manisa'da yatarım; ikinci günün akşamı da Bandırma'ya kendimi atsam, tamamdır diye hesaplamıştım ...

Elbette full ekipman ile yola çıkmayı unutma ... Çıkacak olursan, haber et; okuruz. Şimdiden iyi yolculuklar (ama böyle yazdık diye gaza gelme... Karar senin).

Okuyunca farkettim; kar konusuna değinmemişim. Aralık'ta kar yoktu. Şimdilerde, kar sanki her yer... 15 gün sonra ne olur bilinmez.

Kar varsa, ve yetişmen gerekiyorsa, unut gitsin. Kar olsa bile kalkasıya pansiyonda sıcak sahlep içerim, çevreyi "yürüyerek" dolaşırım diyorsan, olur o zaman ... Ne gezi olur ama ... bak heveslendirdin şimdi beni de ... (sen yine de gaza gelme ... )

Ruzgari, yagmuru, sogugu gectim ocak ayi kar ile gececek. Simdiden kardan kapanan yerler var.

Ayrica, iki gun once kirikkaleden elmada gelmek uzereyken otomobil ile gizli buzlanma olan yerde kontrolu kaubedip ufak bi kaza atlattim. Yani kar olmasa ile gizli buzlanma her yerde. 2000 km diken ustunde bitmez.

Motosikleti
    Kar ve buzlanma olan güzergahtan değil (Afyon-Kütahya) Balıkesir-İzmir üzerinden gitmeyi düşünüyorum. Feribotla Bandırma yada İzmir'e kadar gitmek faydalı olacak gibi en azından Bursa'yı geçmiş olurum.

Sado39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Adventure & Ktm Duke
    Hayatı ıskalamamak gerekir. Daha sonra pişman olmayın da. Her iki durum için de geçerli bu yorumum. İleride ah yaşlandık nerede o gençlik yıllarım dememek için gidilebilir fakat tehlikelerden dolayı vazgeçilebilir de.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    o motorla bırak ocak ayını temmuzda bile 2000 km zor olur..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)