Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

sizce ocak ayinda 2000 km yapilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Hocam bende yağmur çamur motor kullanmayı severim.

Ford aracım var, bu havalarda kalorifer ısıtıncaya kadar içim titriyor :D :D ( Ya evde yoksan :D )

Dün gece garaja indim Honda ne alemde bakayım dedim, soğuktan 10 15 marşta anca çalıştı.

İlla gideceğim dersen, sağlam kışlık ekipman şart!!
    Pathologyst bunu beğendi.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pathologyst - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki ve R25(Satıldı)1000rr( satılık:( )
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o motorla bırak ocak ayını temmuzda bile 2000 km zor olur..
    Üstat o konuda yanılıyor olabilirsin,çok daha basit makinelerle neler yapıldığı aşikarken... Bizde bir laf var at sahibine göre kişner diye. Hava, yol, acemilik dersin anlarım ama ben bu durumlarda motor, marka, model ve cc nin zurnanın en son deliğini olduğunu düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

Alıntı Sado39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatı ıskalamamak gerekir. Daha sonra pişman olmayın da. Her iki durum için de geçerli bu yorumum. İleride ah yaşlandık nerede o gençlik yıllarım dememek için gidilebilir fakat tehlikelerden dolayı vazgeçilebilir de.
    Aslında bir yol arkadaşı bulabilsem hiç düşünmeden çıkılır yola. O yüzden ikilemdeyim yoksa ne zaman ne başka bi sıkıntım var ağır ağır takıla takıla gider gelirim ki planım bu şekilde bi rota belirlemek. 1 saatlik işim var 4 gün ayırmayı düşünüyorum bu yolculuk için. Bu şartları ıskalamak istemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Alıntı ahmetkorkmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bende yağmur çamur motor kullanmayı severim.

Ford aracım var, bu havalarda kalorifer ısıtıncaya kadar içim titriyor :D :D ( Ya evde yoksan :D )

Dün gece garaja indim Honda ne alemde bakayım dedim, soğuktan 10 15 marşta anca çalıştı.

İlla gideceğim dersen, sağlam kışlık ekipman şart!!
    Dediğim gibi 1. sınıf olmasada ekipmanım mevcut. Zaten hergün (son 2 gün hariç) günde 50 km yapıyorum (Halkalı- Kağıthane işe git gel) ekipmanım yeterli oluyor bu hava koşullarında. Gündüz yolculuğu yapacağım için ekipman problemi yaşayacağımı sanmıyorum.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    gündüz vakitlerinde sür, geceleri buzlanmaları fark edemeyebilirsin, sıkıntı olur.

Motosikleti
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gündüz vakitlerinde sür, geceleri buzlanmaları fark edemeyebilirsin, sıkıntı olur.
    Gündüz sürüşü olacak zaten. Aksi bir durumda gece konaklama yapacak vaktim var. Gündüz geceden daha güvenli olur diye düşünüyorum bende

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Pathologyst adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat o konuda yanılıyor olabilirsin,çok daha basit makinelerle neler yapıldığı aşikarken... Bizde bir laf var at sahibine göre kişner diye. Hava, yol, acemilik dersin anlarım ama ben bu durumlarda motor, marka, model ve cc nin zurnanın en son deliğini olduğunu düşünüyorum.
    antalya,marmaris,bodrum istanbul güzergahında yaklaşık 25bin km yolculuğum vardır..

o makinayla neler yaşayacağını kısaca yazayım,çok eğildiğin için belin ve bileklerin ağrıyacak yarım saatte bir mola vermek zorunda kalacaksın yol bitmek bilmeyecek,bu mevsimde o güzergahda 3-4 derece sıcaklıklar göreceksin az giysen üşürsün çok giysen terlersin sonra yine üşürsün,ısıtmalı elcik ve selesi olan arkadaşlarım bile bu kadar soğuk hava da çok zorlanıyorlar ki üzerlerindeki mont ve pantolanları 1500-2000 liralık takımlar ve bunun üzerinede soğuktan korunmak için yağmurluk giyiyorlar-giydim..

sana nacizane tavsiyem vazgeç bu sevdadan veya havalar ısınınca dene..

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    15 gün sonrasını bilemeyiz fakat bugün istanbuldan biri gelmiş askerden balıkesirde yolda 8.5 saat bekledik diyor kardan dolayı üstelik şoför yakıt bitmesin diye kaloriferi de açmamış

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    arkadaş gidecek kararlı buraya onay almaya gelmiş, o zaman git dostum dönebilirsen yazarsın tecrubelerini

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Bence bi 300 km gitsin gelsin sonra durumu değerlendirsin.

MFTaşkıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV950 Bolt (2016)
    Az önce yoldaydım Güllük den Milas a geliyordum senin bahsettiğin ekipmanların çoğu vardı bir yağmur bastırdık 20 kmlik yol bile bitmiyor gibi geldi. İyi düşün. Tamam motor her koşulda güzel ama bu zevki çileye döndürmek sıkıntı yaratır :D

Motosikleti
    Meteorolojiye gore yagislar ve kotu hava egeyi terkediyormus. Sadece geceleri soguk olacakmis. Sanirim yolculugu daha erken bir tarihe cekip carsamba gunu yola koyulucam

12680 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pcx 125
    SS motor, havalar, yuki, 2000 km... cevap açık bence.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Pathologyst adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meteorolojiye gore yagislar ve kotu hava egeyi terkediyormus. Sadece geceleri soguk olacakmis. Sanirim yolculugu daha erken bir tarihe cekip carsamba gunu yola koyulucam
    ne diyelim yolun açık olsun.. senin için büyük tecrübe olacak..
    ailenden bir büyüğünü tanıyor olsam seni vazgeçirmesi için ısrar ederdim inan..

tavsiyem çok sık mola vermendir..
    aksi halde hipotermiye yakalanırsan durup ayağını yere koyduğunda farkına varırsın ve düşersin olduğun yerde..
    tinerci bunu beğendi.

2 gün önce balıkesir-manisa yolu kar yağışı dolayısıyla kapandı ve 45 saat sonra açıldı.kütahya-afyon karayolu da baya bir süre kapalı kaldı..not olarak paylaşayım dedim

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Bugün arabayla İstanbul-Bursa yaptık.
    Arabadan 1-2 kere bir yere uğramak için indim. Toplam 2 dk anca yürümüşümdür inişlerimde.
    Aklıma direk motorum geldi. Sanırım 2 ay civarı yatıcak.
    Ben böyle soğuk görmedim. Değil motor bisiklete bile binmem (binemem) bu havada.

Bence çok zorlayıp , zevki eziyete dönüştürmemek gerekir.
    Gizli buzlanma riskide var. Motor için çok tehlikeli bir durum . Kimi yerlerde kar vardı bugün yolda. Virajlarda hemde.

Hadi soğuğu geçtim , düşme riski cidden fazla şu durumda .
    Arabalarda yerde hiçbirşey yokmuş gibi gidiyor anlamış değilim. Nasıl cesaret 120 ile gidiyoruz sellektör yiyoruz, Bursada yaşayan biri olarak İstanbuldaki motorcuların Allah yardımcısı olsun İnşallah. Millet delirmiş.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    gideceğin yerleri türkiye haritasından gir hesapla ne kdr km gidecegini ögrenirsin

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Geçen haftaya kadar bende senin gibi ikilem yaşadım kendime gaz verip durdum istanbuldan bodruma bu havada gidermiyim diye yazın 3 - 4 defa Antalya, bodrum, İstanbul yaptım ama yazın... sadece yarım saat bi işi vardı motorun çıktım geldim kendi kendime dedim iptal bağladım hayvanı yaz başına kadar yatsın zaten deli rüzgar alıyor ve yüksek motor... sıralamaya başlayınca hava durumu, yol durumu, otomobil kullanıcıları, kamyonlar, traktörler vs vs bence kendini tehlikeye atma. Yaz başı planımız var arkadaşla uzun yol yapicaz geçen yaz fellik fellik arayıp yol arkadaşı bulamamıştım :/

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Bu havada değil yola çıkmak, gidip garajda kontağa basmam.2000 km bu hızlarda gidilirmi .Hele bu soğukda rüzgarı yedinmi karşıdan ,yandan vay haline

yapman gerekeni yap :/

serkanksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    c800 intruder-honda nc750x
    Kardeş otur oturduğun yerde iklim şartları zaten motorunu kontrolünü minumuma indiriyor.Birde uzunyol da sürücülerin hızı ve seni hor görmeleri daha da zorluyacak.Haydi üşümeyi geç bir şekilde hallettin yağmur ve kar üzerine arabalar ıvır zıvır senin motivasyonunu gebertecek.Bence uslu dur) İzmirde yaşıyorum ev ve işyerim 10 km.Suzuki m800 kullanıyorum full ekipmanım var motoru kaldırmıyorum Sürekli yağmur çünkü.Hafta sonu izmir chopper ile 150 km yol yaptık 5 motor geberdik.İstikamet Göztepe eski foça idi ki seyrek ve gerenköyden yani köy yollarından dolaştık ama sıkıntılıydı.Bence bin otobüsüne git.. ) Saygılar..

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Yanina birazda çiklet al yolda sıkılma boğazında kurumasın diye.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)