Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

RTR 150 vs CBF 150 vs YBR 125

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. el ybr veya cbf almalısın.
    nasıl olsa 2 sene geçmeden satmak isteyeceksin.
    satacağın zaman zarara girmezsin aldığın paraya satarsın.

özellikle apachinin 0 ını almak demek , satarken direkt 2000 tl zarar demek. hiç gerek yok.
    2. eli hiç önemli değil zaten bu motoru 4-5 yıl kullanmayı düşünüyorum ondan sonra hepsinin fiyatı hemen hemen aynı oluyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    cbf150 ya da ybr125 al hintliler çinliler ve korelilere güvenme

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    ben olsam apache alirdim hiz ve tip olarak ikisindende üstün sağlamlığınada denilecek birşey yok.
    kazım kazım bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar ns200
    hiç bu motorlarla vakit kaybetme eğer maddi durumunuz elveriyor ise pulsar ns200 araba aldığım için sattım. tadı nı alamadım 140km ye çıkıyor . yakıt olarakta yarım lt daha fazla yakar.
    AydınOğlu09, Tİme_shİft42 ve _kaan_ bunu beğendiler.

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    arka sele çok geniş değil ama dar da değil yani orta karar diyebiliriz parça fiyatları ybr ve cbf den yüksektir biraz çünkü muadilleri pek bulunmuyor ama sağlam mı sağlamdır yani yakıtı ise ybr ve cbfden daha az tüketir biraz daha hızlı gider
    ne imzası beaaa

AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran, Tvs Apache, Mondial MCX 150 Road Racer
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf150 ya da ybr125 al hintliler çinliler ve korelilere güvenme
    Hintlilerin ne günahını gördün yahu

bu arada dostum hangisi hoşuna gidiyorsa ONU AL! 3 motorunda ayrı ayrı özellikleri var.

Kısaca

YBR: Yakıt

CBF: Konfor

TVS: Şekil ve Hız (emsallerine göre)

Yakıt olarak en az yakanı ybr. daha sonra tvs. daha sonra cbf bunuda göz önünde bulundur.

Çinli almada ne alırsan al bence. çinli kullanmış biri olarak

Alıntı nokiaxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç bu motorlarla vakit kaybetme eğer maddi durumunuz elveriyor ise pulsar ns200 araba aldığım için sattım. tadı nı alamadım 140km ye çıkıyor . yakıt olarakta yarım lt daha fazla yakar.
    beni biraz aşar o motor ben elimden geldiğince ucuz bir şekilde kapatıp çoğu parayı lastik aksesuar kask ceket gibi şeylere ayıracağım bu motoru alırsam bütçemin üzerine ek 1000 tl eklemem lazım ve ekstra hiçbirşey alamam

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

Alıntı AydınOğlu09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hintlilerin ne günahını gördün yahu

bu arada dostum hangisi hoşuna gidiyorsa ONU AL! 3 motorunda ayrı ayrı özellikleri var.

Kısaca

YBR: Yakıt

CBF: Konfor

TVS: Şekil ve Hız (emsallerine göre)

Yakıt olarak en az yakanı ybr. daha sonra tvs. daha sonra cbf bunuda göz önünde bulundur.
    bence yakıt pek önemli olmamakla birlikte en önemli olay biraz iyi görünüş ve daha iyi bir motor (nispeten) konfor olarak fazla farkedeceğini düşünmüyorum sonuçta touring için kullanmayacağım gideceğim en uzak nokta 75 km uzak onun dışında aleti geocaching den gözüme kestirdiğim cachleri bulmak için kullanacağım aletin biraz güçlü olması önemli sonuçta tepe olan yerlere de çıkarım cevabınız için teşekkür ederim

AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran, Tvs Apache, Mondial MCX 150 Road Racer
    Alıntı AhmetY58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beni biraz aşar o motor ben elimden geldiğince ucuz bir şekilde kapatıp çoğu parayı lastik aksesuar kask ceket gibi şeylere ayıracağım bu motoru alırsam bütçemin üzerine ek 1000 tl eklemem lazım ve ekstra hiçbirşey alamam

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

bence yakıt pek önemli olmamakla birlikte en önemli olay biraz iyi görünüş ve daha iyi bir motor (nispeten) konfor olarak fazla farkedeceğini düşünmüyorum sonuçta touring için kullanmayacağım gideceğim en uzak nokta 75 km uzak onun dışında aleti geocaching den gözüme kestirdiğim cachleri bulmak için kullanacağım aletin biraz güçlü olması önemli sonuçta tepe olan yerlere de çıkarım cevabınız için teşekkür ederim
    O zaman tvs derim en torklu olanı o aralarında.

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    2. el temiz bi pulsar al bence 1 sene sonra motoru değiştirme derdin olmasın

Alıntı tuna_tour adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. el temiz bi pulsar al bence 1 sene sonra motoru değiştirme derdin olmasın
    cevabınız için teşekkür ederim ama 2. ele pek sıcak bakmıyorum türkler bu 2. el olayınca çok çakallık yapıyor km düşürme marşı bozuk motoru kakalama grenaj kaç kere tamir görmesine rağmen yatmadı demesi tek teker yapıp jantı yemesi motorda sorun olup bir şey yok yürürü iyi demesi gibi şeyler beni 2. elden uzaklaştırıyor

Motosikleti
    tvs apache
    senin aradığın motor tvs apache

Alıntı kazım kazım adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin aradığın motor tvs apache
    banada öyle geliyor artık araştırmalarımı tvs apache üzerine yoğunlaştıracağım tüm foruma yardımları için teşekkür ederim gerçekten çok yardımsever bir forum

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Bu muhabbet uzar gider.. Git 3ünede bak gönlündeki hangisiyse onu al.. 3ünede pişman olmazsın.. milletin ne dediğine bakma.. sen bineceksin.. 2.kez apache alacağımda konuşan çok oldu ama ybr ve cbf yi gözüm asla görmedi görmezdi.. gönül meselesi bu..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu muhabbet uzar gider.. Git 3ünede bak gönlündeki hangisiyse onu al.. 3ünede pişman olmazsın.. milletin ne dediğine bakma.. sen bineceksin.. 2.kez apache alacağımda konuşan çok oldu ama ybr ve cbf yi gözüm asla görmedi görmezdi.. gönül meselesi bu..
    Peki eksikliğini hissetiğiniz cbf ye veya ybr ye baktığınızda ah ulan keşke bizim makinede böyle olsun dediğiniz bir özellik varmı çevremde bu makineden kullanan olmadığı için pek bir bilgim yok

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı AhmetY58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki eksikliğini hissetiğiniz cbf ye veya ybr ye baktığınızda ah ulan keşke bizim makinede böyle olsun dediğiniz bir özellik varmı çevremde bu makineden kullanan olmadığı için pek bir bilgim yok
    Tek sürerken asla.. Ybr ve cbfnın konfordan başka en ufak artısı yok bnm için.. Ama artçılı sürerken daha konforlu olsun isterdim.. Cbf ye bazen acabamı deyip , kullanınca hemen vazgeçiyorum :D Daha dün o soğukta 400km yol yaptık .. yeri geldi 30 dk boyunca redline gittim 120 altına inmeden.. her kullandıgımda daha çok seviyorum..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    apache de titreşimden bezme ihtimalin yüksek buda önemli etken bunada dikkat et

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı tuna_tour adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apache de titreşimden bezme ihtimalin yüksek buda önemli etken bunada dikkat et
    Öyle.. Konfor peşindeysen cbf bak.. Daha agrasif şekil olsun diyosan apache.. gönlünde bulcaksın zaten cevabı.. burdakıler ne derse desin..

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    vibrasyon (çoktan aza) CBF>RTR>YBR

sağlamlık YBR>CBF>RTR

şekil RTR>CBF>YBR

F/P YBR>RTR>CBF

Kişisel görüşüm RTR 150 ama yurtdışında rtr180 abs var sen alana kadar absli model gelirse hiç düşünme al

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:12 ----------

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 ünede bakarsa tvsden başka bişey alma şansı yok kardeşim

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Pulsar al pulsar seneye yüzüne bile bakmıyacan bu düşük cc lerin bizde düşüğk cc ile başladık kazın ayağı öyle olmuyor varsın çinli olsun ama 250 cc olsun diyeceğin günlerde gelecek sen en iyisi 7.000 civarı pulsar al

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vibrasyon (çoktan aza) CBF>RTR>YBR

sağlamlık YBR>CBF>RTR

şekil RTR>CBF>YBR

F/P YBR>RTR>CBF

Kişisel görüşüm RTR 150 ama yurtdışında rtr180 abs var sen alana kadar absli model gelirse hiç düşünme al

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:12 ----------

3 ünede bakarsa tvsden başka bişey alma şansı yok kardeşim
    CBF ve titreşim ? Aynı cümle içinde ? Bir yanlışınız var. Sıralama ters olmasın. CBF ve titreşimi aynı cümle içinde bile kullanmam.
    http://ikitekersizasla.blogspot.com.tr/

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)