Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Tulumu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Merhaba arkadaşlar, kendime motosiklet için mont ve pantolon alacaktım çünkü kazada kendimden bir parça bırakmak istemiyorum yere ama pantolon ve mont bana pek sağlam gibi gelmedi açıkçası ve kendime tulum almaya karar verdim günde 16-25 km sürüyorum motosikleti aklımdaki tulum bu.Çok hoşuma gitti her tarafında koruma falan var güzelde duruyor şehir içinde bunu giymek aptallıkmı olur çünkü 1 kere alacağım bir daha bu kadar paralar veremem yılda 1 (o da belki) uzun yol yaparım.

https://www.motoavm.com/ProductDetai...rmizi/257/4629

Herkeze iyi günler dilerim
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Beyaz renk sıkıntı biraderim

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyaz renk sıkıntı biraderim
    bu renkler çok hoşuma gitti en sevdiğim renkler burada birde bunları temzilemesi sıkıntımı yanı zormu

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu renkler çok hoşuma gitti en sevdiğim renkler burada birde bunları temzilemesi sıkıntımı yanı zormu
    Yani bayaa zor zahmetli iş titiz olmak gerekiyor
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Renk için bişey diyemem, ben de bakınıyorum tulum, muhtemelen ben de açık renkli birşey alacağım.

Ama, gündelik kullanmam aptallık mıdır demişsin, hiç de bile değildir. kim ne derse desin değildir. Evet, belki pratik değildir, belki biraz zahmetlidir, ama kesinlikle aptallık değildir. Bu tulumun en güvenli koruma giysilerinden biri olduğu kesin.

Ben emirgan-beşiktaş arası sahil yolunda kullanıyorum. ev iş arası 9,5 km. Günde 20 km anca yapıyorum. max hız en fazla 60-65 oluyor. Ama motora her bindiğimde (diğer korumaların yanında) boyun korumamı da takıyorum (Boyunluğum bu: http://www.brnmotor.com.tr/Alpinesta...k,PR-1529.html). Aptallık mıdır, hayır. Özellikle kuryeler ışıkta beklerken gülüyorlar mı, evet. Ama benim canım kıymetlidir arkadaşım. Anam var, eşim var, köpcüklerim var, yolumu bekleyenim var. Boyunluğu da takarım, tulum da giyerim, bot da giyerim.

Güvenliğe önem veren adama da her türlü saygı duyarım, selam da veririm, yol da veririm...

Sağlıcakla kal,
    beko12345 ve hakikiteker bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı 40yapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Renk için bişey diyemem, ben de bakınıyorum tulum, muhtemelen ben de açık renkli birşey alacağım.

Ama, gündelik kullanmam aptallık mıdır demişsin, hiç de bile değildir. kim ne derse desin değildir. Evet, belki pratik değildir, belki biraz zahmetlidir, ama kesinlikle aptallık değildir. Bu tulumun en güvenli koruma giysilerinden biri olduğu kesin.

Ben emirgan-beşiktaş arası sahil yolunda kullanıyorum. ev iş arası 9,5 km. Günde 20 km anca yapıyorum. max hız en fazla 60-65 oluyor. Ama motora her bindiğimde (diğer korumaların yanında) boyun korumamı da takıyorum (Boyunluğum bu: http://www.brnmotor.com.tr/Alpinesta...k,PR-1529.html). Aptallık mıdır, hayır. Özellikle kuryeler ışıkta beklerken gülüyorlar mı, evet. Ama benim canım kıymetlidir arkadaşım. Anam var, eşim var, köpcüklerim var, yolumu bekleyenim var. Boyunluğu da takarım, tulum da giyerim, bot da giyerim.

Güvenliğe önem veren adama da her türlü saygı duyarım, selam da veririm, yol da veririm...

Sağlıcakla kal,
    işte aradığım cevap sağol hocam
    40yapar bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Fazla uzun yol yapmıyorsanız iki parça tulumlara bakın.
    Daha pratik ve kullanışlı olur.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Bencede 2 parça tulum bakın şehir için en ideali o aynı güvenliği de sağlar.

Motosikleti
    2014 Fazer8
    http://www.brnmotor.com.tr/Alpinesta...m,PR-1882.html
    Eğer şehir ici 2 parça tulum öneriyorsanız biraz daha bekleyip buna bakcağım birde merak ettiğim birşeyde biliyoruz bunlar pahalı şeyler ufak bir kazada bir yeri yırtılırsa tamir olurmu

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer şehir ici 2 parça tulum öneriyorsanız biraz daha bekleyip buna bakcağım birde merak ettiğim birşeyde biliyoruz bunlar pahalı şeyler ufak bir kazada bir yeri yırtılırsa tamir olurmu
    ufak bir kazada deri tulumun bir yeri yırtılıyorsa o kaza ufak bir kaza olmayabilir

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Tek parça tulumların çogu pist içindir 2 parça tulumlar ise hörgüçsüz ve gündelik kullanımda daha rahattır.

Hörgüç gündelik kullanımda bile rahatsızlık vericek ve tulumla bir cafeye yada sagda solda mola verdiginde aşırı derecede ilgi ve degişik bakışları üzerine çekiceksin.

Fakat ben yarışa katılıcam vs vs diyorsan 2 parça tulum kabul etmezler piste çıkma gibi bi durum söz konusu olmaz.

Bu tulum birebir pist için gayet uygun fiyatı biraz pahalı ama idare eder. Bende tulum alma arifesindeyim şuanki 2 parça tulumum küçük ve dar gelmeye başladı türkiyede fiyatlar inanılmaz uçuk..

Fcmoto'dan alma imkanın var ise benim gibi almanyadan getirebilirsin. Ayrıca sliders olarakta fiyat performans açısından uyarmı emin degilim ama motomax'da 4 riders'in slidersi vardı. Revitinki biraz pahalı olabilir.

Önerime gelirse yukardaki yorumlar gibi 2 parça tulum alman ..gündelik kullanımda uzun yolda gerekse sadece ceket olarak kullanman açısından mantıklı.

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ufak bir kazada deri tulumun bir yeri yırtılıyorsa o kaza ufak bir kaza olmayabilir

Yani bir yeri yırtılırsa tamir edile bilirmi yoksa
    çöp mu

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Tulum güzel ama her zaman giyilebilirmi diye düşünüyorsun şahsi fikrim giyilmez.sıcak havasıda var bu işin..fiyatı yüksek bide hergün giyersen yıpranma payıda var.en az bir altarnatifi olmAlı kot ve mont olarak.bide ürünün mağzadan bedenini ayarla ebayden aynı ürüne bak daha uyguna bulma ihtimalin fazla.özllikle almanyanın ebay inde giyim çok uygun..

he tulum giyorum diye değişik bakarlar diyorsan o zaten banko kaskıma bile ufo görmüş gibi bakıyor kamiller..bizim millet baya değişik.özellikle büyük bîr kısmı düşünce yapısı olarak 3-4 level geriden takip ediyolar dünyayı...

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı sandıkçı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tulum güzel ama her zaman giyilebilirmi diye düşünüyorsun şahsi fikrim giyilmez.sıcak havasıda var bu işin..fiyatı yüksek bide hergün giyersen yıpranma payıda var.en az bir altarnatifi olmAlı kot ve mont olarak.he tulum giyorum diye değişik bakarlar diyorsan zaten kaskıma bile ufo görmüş gibi bakıyor kamiller..

şuan bir tek kaskım var oda dandik bir şey her şeyi en baştan alıyorum ilk tulumla başlayalım zaman içinde para biriktirdikçe her şeyi alırım. tulumun yanına alternatif mont pantolon da alabilirim ama şuan olmaz .

isteyen istediğini desin yada tip tip baksın sorun değil zaten boş konuşanlara kalsaydık motosiklet almazdık

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    yağmur yağdığunda bunu giyemezsin. birde bunlar yarışçı işi. aynı tasarımın 2 parça olanı almanı tavsiye ederim. ileride çok pişman olursun. yazın pantolunu giymek istemeyeceksin çünki

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağmur yağdığunda bunu giyemezsin. birde bunlar yarışçı işi. aynı tasarımın 2 parça olanı almanı tavsiye ederim. ileride çok pişman olursun. yazın pantolunu giymek istemeyeceksin çünki
    eğer 2 parça alırsam ki öyle olucak gibi görünüyor biraz daha bekleyip buna benzer birşeyler ala bilirim

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    hocam kışın üşür yazın pişersin bunda şehir içinde

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)