Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosikletlerin çalınmaması için

Motovento
    REKLAM ALANI
    Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Merhaba Arkadaşlar son zamanlarda ne kadar hırsız varsa hondaların peşine düşmüş artık gerçekten çaydırıcı bir önlem almak lazım bu iş kiltle brandayla çözülecek gibi değil CBR250 alana kadar ne yaşadığımı Allah bilir
    bir tane şerfesizin alıp götürmesi çok koyar bana.
    motoru evin içine sokmak isiorum ama sokmak istesemde olamaz çünkü geri çıkartmak için çok uğraşmam lazım.

gerçekten motosikleti nasıl saklaya biliriz kilit falan hikaye çünkü en sağlam kilit olsun adam inşaat makasıyla 2 dk da kesiyor direksiyon kildini 1 tekmeyle kırıyorlar bunlardan başka benim bilmediğim bir şey varmı önlem ala bileceğim.

Hepinize iyi akşamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ceymier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...92669902/detaykardesim bu ilana bak bu urunu cok ovuyorlar

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yolu yok abi calacaklari varsa onlemenin imkani yok. Goturuyorlar kimse de bir sey yapmiyor bu konuda. Yapmayacak da

Bu spy ve benzeri alarmlar da gunduz ya da motorun yakinindayken cok faydali ancak gece uyurken ne alarm ise yarar ne birsey. Cogunlugu da oyle caliniyor zaten.

Motosikleti
    xmax250
    elbet yakında kapalı bir otopark vardır gidip aylık abone ol koy kafan rahat olsun...
    eger yoksa da sar sarmala 100 kere bagla naparsan yap sadece caydırıcı olur calmak isteyen gelir calar...

Benim bir arkadasim bugun anlatti mt-07si kapali guvenlikli garajdan calinmis dun halkali'da.

Motosikleti
    2014 Fazer8
    motoru koyduğum yere 1 tane güvenlik kamerası koysam işe yararmı
    fiyatlarıda uygun

en yakın zamanda alarm taktırıcam

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Motoru koyucak kapalı yer bulmayın, yaptırıcak biyer varsa yaptırın. Ben evimin arka bahçesine kapalı bir balkon gibi pimapenden 1000 tle depo yaptırdım oraya koyuyorum ıcerıye boru ile kilitliyorum (alarm taktırın kılıtle ugrasmayın kucuk kapalı yerde benım alarm bozuldu ondan kılıtlıyorum) kapıyıda kılıtlıyorum hem ıcerıde yedek kask temızlık malzemelerı vs duruyor hemde yagmur camur calınma vs derdi yok.

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru koyucak kapalı yer bulmayın, yaptırıcak biyer varsa yaptırın. Ben evimin arka bahçesine kapalı bir balkon gibi pimapenden 1000 tle depo yaptırdım oraya koyuyorum ıcerıye boru ile kilitliyorum (alarm taktırın kılıtle ugrasmayın kucuk kapalı yerde benım alarm bozuldu ondan kılıtlıyorum) kapıyıda kılıtlıyorum hem ıcerıde yedek kask temızlık malzemelerı vs duruyor hemde yagmur camur calınma vs derdi yok.
    hocam peki gerçekten sağlam mı ?
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Arkadaşın önerdiği gibi kapalı bir yer varsa çok iyi olur, birde kapalı bir yer olmasada en azından göz önünde olmayacak şekilde bırakırsanız daha iyi olur bence, yani apt. Girişi yerine apt arkası gibi daha az görünen bir yer. Açıkcası bu hırsızlık olayları yüzünden bırakın gece uyumayı, sahilde adam gibi bir yemek bile yiyemiyorum. Lanet olsun tüm hırsızlar a Allah yedirmesin. O paraları
    Tulpar ve orcunberkk bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Arkadaşlar aslında şunun aynısını yaptırsam ancak üzerine sac olacak şekilde nasıl olur hem ucuzada gelir bu.
    https://encrypted-tbn1.gstatic.com/i...Lrqqa1fQkGCuN2

içine motosikletin zincir yağını kask falanda koyarım

Proud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Demir makasıyla demir kesmek sanıldığı kadar kolay değil. İnce inşaat demirini büyük inşaat makasıyla kesmeye çalıştımda kesene kadar beni benden aldı. Büyük demir makasının dibine girmeyecek büyüklükte çelikten imal edilmiş koruyucu bir alet alırsan çok uğraştırır en azından hırsızı.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    ben kaynakcıyım cıydım suan uni okuyorum demir makası cok kullandım kesinlikle aldıgınız pahalı kilitleri vea zincirleri rahatlıkla kesersiniz hatta zincir alırken görmedinizmi nalburda adam sana soruyor kaç metre zincir lazım 2metre tak demir makasıyla kesiyor eline veriyor kesmen için makasın bi ucu yerde diyer ucu elinde üstüne yükünü verecen sac makasıyla karıstırdın belki

Motosikleti
    Mondial Drift
    demir makasıyla gerçekten çok kolay demir makasının kesemiyceği bir çelik türü daha varmıdır bilmiyorum bende daha yeni alıcam motorumu ev apartman 5. kat kapalı alan yaptıramam kapalı garaj yok yakınlarda kısaca uykusuz geceler başlıycak :(

Proud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir yere dayamadan kesmiştim ama ben, dayayacak yer yoktu çünkü. Kilidi yere yakın şekilde takmamakta fayda var.

serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler ben 10luk sarma çelik telden yaptırdım bir halat üstünede bir hortum ayarladım sağlamından,uçları bir malzemeyle kaynattık baya sağlam birşey oldu.Hatta keserken giyotin kullandık kesemedik.Zira giyotin makası bile sadece sakız gibi çiğniyor,kopartamıyor.Bizde ispiral ile kestik.Eğer istenirse bir kaç resimle konu açabilirim bir ara.Hatta bir kazada araba bile çekildi benim halatımla (yaklaşık 8 km civarı(çekende-çekilen araçta şahin).Ancak gel gelelimki bağlayıp kilitlediğimiz kiliti keserlerse ne olacak onu bilemiyorum.

Motosikleti
    Mondial Drift
    memnunsanız paylaşırsanız sevinirim geceleri ıssız oluyor buralar

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS '14
    Alıntı serseric adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler ben 10luk sarma çelik telden yaptırdım bir halat üstünede bir hortum ayarladım sağlamından,uçları bir malzemeyle kaynattık baya sağlam birşey oldu.Hatta keserken giyotin kullandık kesemedik.Zira giyotin makası bile sadece sakız gibi çiğniyor,kopartamıyor.Bizde ispiral ile kestik.Eğer istenirse bir kaç resimle konu açabilirim bir ara.Hatta bir kazada araba bile çekildi benim halatımla (yaklaşık 8 km civarı(çekende-çekilen araçta şahin).Ancak gel gelelimki bağlayıp kilitlediğimiz kiliti keserlerse ne olacak onu bilemiyorum.
    Hocam güzel olur paylaşırsan

serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peki bu hafta sonu paylaşırım resimlerle açıklamalarla herkes yararlansın.Küçük bile olsa belki bir faydamız dokunur.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Kasko yaptıramıyorsanız disk kilit alarmlı önn ve arkada disk varsa 1 tanede arkaya.ÇELİK zincirli içten kitleme mekanizması olan en az 150-200 tl lik bir kilit.havada kalacak şekilde arka amortisörden bağlayın.vede spy 5000 alarm hem normal alarm gibi çalıyor hemde kumanda ötüyor.bundan başka yapacak bir şey yok.gps falan tercihinize bağlı ama jamerla gelirlerse oda yalan olur.

Abi kasko falan cok canimi sikiyor benim. 20 bin liraya orn motor aliyoruz kaskoya gidiyoruz senelik 2 bin lira cikariyor. hadi motor calindi kasko oduyor ama calinmazsa ve motoru 3 sene kullanirsak motorun yari parasi ediyor kasko neredeyse.

En guzeli ruhsatli tabanca + motosiklet takip sistemi. Sonra ver Allah ver. yanlissam hanzo ve barzo diyin bana.
    Shrieker ve orcunberkk bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)