Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletlerin çalınmaması için

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Drift
    Alıntı sandıkçı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasko yaptıramıyorsanız disk kilit alarmlı önn ve arkada disk varsa 1 tanede arkaya.ÇELİK zincirli içten kitleme mekanizması olan en az 150-200 tl lik bir kilit.havada kalacak şekilde arka amortisörden bağlayın.vede spy 5000 alarm hem normal alarm gibi çalıyor hemde kumanda ötüyor.bundan başka yapacak bir şey yok.gps falan tercihinize bağlı ama jamerla gelirlerse oda yalan olur.
    bu spy 5000 biraz daha açıklaya bilirmsin kumandadan ötmesi çok hoşuma gitti ev 5. katta uykumda ağır mağlum ama jameri anlamadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fullpusat1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu spy 5000 biraz daha açıklaya bilirmsin kumandadan ötmesi çok hoşuma gitti ev 5. katta uykumda ağır mağlum ama jameri anlamadım
    Jammer/Sinyal bozucu. Bununla gezen hirsiz ya da herhangi bir kimse sizin aracinizdan evinize giden sinyalleri bozar, ulasmasini engeller. Dolayisiyla hirsiz kolaylikla motorda alarm olmasina ragmen sizin haberiniz olmadan yurutur gider.

2013te gezi olaylarinda da polis bu cihazlari bolca kullandi ozellikle olaylarin oldugu yerde telefonla diger insanlarla haberlesemeyelim diye, telefonlar cekmedi vs.

Motosikleti
    Mondial Drift
    öyle birşeyi kullanırlarmı bilmiyorum aklımda çok model yok honda cbf 150 mondial 150 mr düşünüyorum genel olarak ama cbr 125 r 2. elleri ucuz çok hoşuma gitti bu modeller üzerinde düşünüyorum ama ilanlardan da anlamıyorum fazla iyimidir kötümüdür mondialden de pek emin değilim tamirden felan anlamam hiç

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jammer/Sinyal bozucu. Bununla gezen hirsiz ya da herhangi bir kimse sizin aracinizdan evinize giden sinyalleri bozar, ulasmasini engeller. Dolayisiyla hirsiz kolaylikla motorda alarm olmasina ragmen sizin haberiniz olmadan yurutur gider.

2013te gezi olaylarinda da polis bu cihazlari bolca kullandi ozellikle olaylarin oldugu yerde telefonla diger insanlarla haberlesemeyelim diye, telefonlar cekmedi vs.
    Gezi olaylarında telefonların çalışmama nedeni, jammer değil baz istasyonlarının kapasitesinin yetersiz kalmasıdır.

Herkes herşeyi bilemez ama en azından yanlış bilgilendirmeyelim.

http://www.hossajans.com/ek_resimler/tasarim2/bazistasyonu/bazistasyonu.pdf
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ahmetkorkmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezi olaylarında telefonların çalışmama nedeni, jammer değil baz istasyonlarının kapasitesinin yetersiz kalmasıdır.

Herkes herşeyi bilemez ama en azından yanlış bilgilendirmeyelim.

http://www.hossajans.com/ek_resimler/tasarim2/bazistasyonu/bazistasyonu.pdf

Dostum 15 gun boyunca oradaydik polis sahasindan ve gezici jammer araclarinin menzilinden cikinca telefonlarimiz cekiyordu. Biliyoruz baz istasyonu nedir ne degildir polemik baslatmayalim simdi

Konumuz motosiklet hirsizligi.

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Dostum 15 gun boyunca oradaydik polis sahasindan ve gezici jammer araclarinin menzilinden cikinca telefonlarimiz cekiyordu. Biliyoruz baz istasyonu nedir ne degildir polemik baslatmayalim simdi

Konumuz motosiklet hirsizligi.
    Bende oradaydım, kalabalık dağılınca telefon gayet güzel çekiyordu. Haa polisin müdahalesi yok mu illa vardır, ama asıl neden polis değil.

Aynen bu gibi durumlar da, polemik çıkmasın diye sen haklısın deyip kenara çekilirim.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam peki gerçekten sağlam mı ?
    Tabiki hocam o kalınlıkta pimapeni anca kaynak makinası ile felan kesmeleri lazım yada kilidi patlatmaları, gözönunde degıl zaten garaj aylık 100 lira otopark yerine 1000tl bunu yaptırdım.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Abi kasko falan cok canimi sikiyor benim. 20 bin liraya orn motor aliyoruz kaskoya gidiyoruz senelik 2 bin lira cikariyor. hadi motor calindi kasko oduyor ama calinmazsa ve motoru 3 sene kullanirsak motorun yari parasi ediyor kasko neredeyse.

En guzeli ruhsatli tabanca + motosiklet takip sistemi. Sonra ver Allah ver. yanlissam hanzo ve barzo diyin bana.
    Adam yerine koyarlar vurduğun hırtoyu ceza yatarsın boş yere...ben takıcam gps diyosan sana x max taktırıp geri
    İade etmiş birisi olarak şu söyliyim..sistemi taktırdım bir arkadaşımda jamer cihazı almış netten (başka amaçlı) denedik jamer ı torpidosunu açıp içine koydu ve sinyal yalan oldu fiyasko
    Spy 5000 alarm al kumandada çalıyo motorda ötüyo en temizi gps motor için en kolay çözülen güvenlik önlemi..
    Bu arada sinyali susturdu kumandanınkini eee motor ötüyo hadi onuda susturdu alarmli disk kilit var o da alarm kadar bağrıyo nerdeyse.onuda kırdı çelik zinciride kesti elektrikli makasla direksiyonu kırdı bunlar uzun işler o kadar vakit harcamaz.adı üstünde CAYDIRICI güvenlîk önlemi.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    giyotin makas max 3mm sac kesebilir giyotin testerede içi boş profilleri keser demir kesememesi normal spiral le kesseniz

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı fullpusat1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    spy 5000m için zaten bu forumda detaylı başlık var: link

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Disk kilidine elektirik verilmesi taraftarıyım Şok tabancasındaki sistemi uyduruyorlar ona banka kasalarında kullanılıyor dokununca aniden elektirik şoku veriyor ve kişiyi bayıltıyor veya geçici felç verilen elektiriğe göre Ama unutupta elektiriği kesmeden dokunmayın şoka girersiniz

Motosikleti
    Mondial Drift
    Oyle kapali alan yaptiramam hem parasal olarak cok zor hemde mahalleden tepki gelir ama spy 5000alarmli disk kilidi e zincir aklima yatti kumandayi yastigimin yanina koyarsam kaldirir her turlu insallah

Motosikleti
    Honda CBR 125R, CBR 250R, Yamaha XJ6 Diversion S
    ben komşunun camının altına boruya bağlıyorum arka tekerden. Öne de alarmlı disk kilidi. Abla sağolsun daha ben motora binmeye giderken cama çıkıyor zaten :D En iyisi güvenebileceğin bir komşu yani :D

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    şunun aynısını yaptırsam bana ne kadara patlar
    ve işe yararmı

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/i...Maf776JaRybcAR
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Motosikleti
    Mondial Drift
    Elektrik olayi cok hosuma gitmesine ragmen hirsizdan onc carpilcak olan benim spy 5000 ve alarmli disk kilidi asiri ruzgardN otmezlerse super

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:29 ----------

Bir tanede kurusiki alirim balkondan korkutma amacli

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve işe yararmı

Bunun pimapenden olanını yaptırdım işte 1000 tl e

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun pimapenden olanını yaptırdım işte 1000 tl e
    hocam bin tl veremem 300-400 tl verebilirim en fazla

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:44 ----------

Arkadaşlar belki sıra şuan aramızda birinde şunun aynısı ne kadar tutar

Motosikleti
    falcon deserd 277
    ve işe yararmı
    kapı+üstü sac 1500tl en az

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı burak5353 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kapı+üstü sac 1500tl en az
    oha o ne ya öyle
    içimde bir his var sanki sıra bende benim motorum çalınıcak

artık motoru eve koyucağım çünkü çalınsa dahamı iyi olacak
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Motosikleti
    falcon deserd 277
    en iyisi motorunu sokabilecegin kadar yaptır dediğim fiyat bile az dır yada iskeletini yaptır dısını tahta türü veya tuğla ile ör daha ucuza gelir üstünede sacını kendin ör işcilik sana kalsın dısının iskeleti 100tl yi tutmaz kum desen 1ton kum 20tl dir kamyonet tutsan 50 100 arasıda o alır tugla ile ör dedigin gbi 300 oralarda fiyat nasıldır bilmiyorum belkide 400 e halledersin iskeletini demirden yaptır sacıda yivli vida ile tutturursun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)