Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

41 RS 172 plakalı jip, trafik polisi ve ben

Motovento
    REKLAM ALANI
    40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Selam arkadaşlar,
    Bu akşam yaşadığım bir olayı anlatmak istedim size. Gece 23:30 sularında Beşiktaş'tan Emirgan'a dönüyorum sahilden. Tam Ortaköy'ü geçtim, eğlence mekanlarının birinin önünden beyaz bir kia jip çıktı, sağ şeritten ilerlemeye başladı, benim hemen önümde de arabayla eşim gidiyor. İlerde sağda bir araç vardı, jipin 100 metre önünde. Velhasıl sol şeritte eşim bunu geçti, bu sola geçemedi. Arabaya da yaklaştı haliyle, "ulan bu benim önüme atlayacak dedim" (ileriyi okumanın faydası), kendimi hazırladım, sellektör korna... "ben burdayım" diyorum, eller de frende hazırda, hızımı da duracağım mesafeye göre ayarladım (evet, o korkuyla hepsini 1 saniyede yapıyoruz valla). Ama bu atlamadı, yavaşladı. Ben de haliyle devam ettim, tam yanından geçerken aniden bi sol şeride kırdı bu. sol şeriyye sadece yarım metre alan kaldı bana, karşı şeritten de araba geliyor, oraya da kaçamıyorum. anamın duası üzerimdeymiş ki aradan fırladım ve geçtim. hemen sağda durup korna çalıp elimle "n'apıyosun" dedim. Direksiyonda kezban... elle "ne bıdı bıdı yapıyosun" diyo. önüme kırdı bi de... haydaa, arkasından gidiyorum haliyle, sağa geçiyorum, bekliyor tam yanına yaklaşınca sağa kırıyor. Sola geçiyorum yine aynı... velhasıl az ilerde bi iki araba var da bu şeridinde kalmak zorunda kalıyor ve sağdan öne geçiyorum. Biliyorum, kuruçeşmede, bebek girişinde felan sürekli polisler oluyor. Hemen önden basıp gittim, polis arıyorum. kuruçeşmeyi geçtim, baktım karşıdan polis arabası geliyor. sellektör yaptım, korna çaldım durmadı. Arkasında motorlu trafik polisi. Aha dedim, sellektör korna vs. durdu... Tam o esnada da beyaz kia geldi arkama yapıştı. Polise seslendim "eğlence mekanından önüme fırladı, korna çaldım. ortaköyden beri sıkıştırıyor. öldürüyordu beni bu" dedim. bana aynen "uğraştırma kardeşim" dedi. "Uğraşacan işin bu, bak sen de motorcusun" dedim. heralde durumu anlamış olacak ki arkaya seslendi, "napıyosun arkadaşım ne derdin var" diye. Ohh dedim kendi kendime. Camdan kafayı uzatan kezban "nedir mesela, ben bişey yapmadım, korna çalıp duruyo" dedi buna. Bunun üzerine az önce ne derdin var diye şoföre çıkışan polis bana dönüp "bak birşey yapmamış, hem niye yapsın ki o bir hanımefendi" demez mi! Ortaköyden kuruçeşme çıkışına kadar manyak gibi beni kovalayan kezban oldu sana hanımefendi. Ulan dedim kendi kendime, 3 hafta önce bir polis boğaziçi köprüsü beşiktaş çıkışında bir jip çarptı diye öldü be, öldü adam. o sen de olabilirdin namussuz herif. bu kadar mı abazasın da platin sarısı sarhoş kezbanı görünce kendinden geçtin, iki tekeri de iki tekerde ölen arkadaşını da unuttun. Velhasıl çıkardığım ders şudur: polisi sevmem, hiçbir baltaya sap olamayınca son çare olarak o mesleği seçen, çoğu psikolojik sorunlu olan o kitleyi sevmek zorunda da değilim. Ama motorcu polisleri hep daha farklı, daha insancıl, ne bileyim daha medeni düşünürdüm. Yanılmışım, katranı kaynatsan da olmazmış şeker...
    Mexico bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok geçmiş olsun.

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    sağolasın. sıkıştırana atlayana alışkındım da psiko gibi kovalayana, yanından geçmemi bekleyip üstüme kırana pek alışkın değildim.. ama asıl polisin tavrına üzüldüm. bizle empati yapmaları için sakat kalmaları gerekiyor galiba

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    onları motorcudan sayma, alakaları yok çünkü uzun yolllardaki çevirmelerde sorun yaşamıyorumda şehir içindekiler saçma sapan tavırlara giriyorlar sevmiyorum işte uzatmayayım. geçmiş olsun.
    40yapar bunu beğendi.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    yav hemşerim sen olayı başından yanlış anlamışsın:

şöyleki; gecenin o saatinde tatminsiz ve yanlız hayatında işle dolduramadığı bazı yerler, çektiği yanlızlık kafasına vurmuş durumda, ihtiyacını giderecek gerçek erkek arıyorken, karşısına İstanbulda gecenin o saatinde motosiklete binmeye cesaret edecek kadar yürekli ve deli çıkmış, seni kaçırmak istememiş , ancak sen onun hareketlerini yanlış anlayıp, ona gerekli ilgi , özen ve hediyesini vermeyince olan olmuş. onca zamandır çektiği tüm o yanlızlık beyninin çalışmasına engel olarak saçmalamasını sağlamış.

neyse geçmiş olsun. Ülkemizde olur böyle vakalar.

bu ülkede polis kalmadı zaten. okullarını bile kapadılar, sıkma canını...
    kazasız belasız...
    40yapar ve kdiner bunu beğendiler.

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Geçmiş olsun da polise gitmen bile hata dua et sana birşey olmamış.. Bu ülkede polise hakime hastaneye isin düşmeyecek yoksa geçmiş olsun..
    40yapar bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

şöyleki; gecenin o saatinde tatminsiz ve yanlız hayatında işle dolduramadığı bazı yerler, çektiği yanlızlık kafasına vurmuş durumda, ihtiyacını giderecek gerçek erkek arıyorken, karşısına İstanbulda gecenin o saatinde motosiklete binmeye cesaret edecek kadar yürekli ve deli çıkmış, seni kaçırmak istememiş , ancak sen onun hareketlerini yanlış anlayıp, ona gerekli ilgi , özen ve hediyesini vermeyince olan olmuş. onca zamandır çektiği tüm o yanlızlık beyninin çalışmasına engel olarak saçmalamasını sağlamış.

kazasız belasız...
    Bu noktada bekar arkadaşlara iş düşüyor işte :D
    kdiner bunu beğendi.

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    hayatımda bikere jandarmaya işim düştü kaza yapmıştım aradım yaralanma varmı dediler (merkez tabi ) ben yaralıyım dedim ambulans geldimi dediler şaşırdım aranızda halledin filan dedi ama
    5 dk sonrada o jandarma oraya geldi. Baktı duruma, numaramı aldı evrakları aldı gönderdi ambulansla ve hiç tanımadığım adam 2 kere aradı hastahanede cepten nasıl oldun varmı bişeyin diye
    tabi sonra evraklar kayboldu falan o ayrı

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    anladım arkadaşlar. polisten de jandarmadan da medet ummam bundan sonra, söz :D :D

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kazasız belasız...

Adamsın yaaa , valla ben hertürlü pisliği yaparım . Hele bisiklet olunca

UNUTMAYIN TÜRKİYE DE KADIN KANUNLAR ÖNÜNDE 3-0 ERKEKTEN ÖNCE
    kdiner bunu beğendi.
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    İst da zonta bitmez.hiç takılma yoluna bak..trafikte bayanların çoğu acemidir ama güzellik kibarlık hatta insanlık katarlar diye düşünürdüm.2gün önce bana yol veren arabanın sağından tam gaz bir bayan sürücü fırladı son salise freni yaptı.(araba) ve sola kaçışım vehızlı olmam sayesinde yırttım.tabi hata benim manevram iyiydi ama uyanık olup farketmem lazımdı (büyük süpriz) durdum oda zaten stop ettirdi aracı panikten. bana yol veren adamı işaret ettim görmüyormusun diye gayet sakin bir şekilde.vee bana göz ucuyla bakıp kafasını bile çevirmeden bastı patiyi gitti.bayanında öküzü olacağının hafızamdaki kanıtları arasına yerleştirdi kendini.plakası siması aklımda bende kalsın.en kısa zamanda bir kamera alıcam...
    40yapar bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)