Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Köpek Tarafından Isırıldım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Selamlar. Dün saat 4 civarında ben ve kız arkadaşım motosikletle geziyorduk. Bir sokak arasında ileride yolun sağında ve solunda iki köpek olduğunu gördüm. Yüzlerinde saldıracak gibi bir ifade vardı. Ben de internette ve bu forumda duydukları uygulamak için plan yaptım, fakat her şey burada başladı.

Köpekler için yirmiden fazla konu açılmıştır bu forumda. Neredeyse hepsini okudum. Yorumların 10/8 i ''köpekler havlar ve kovalarlar, fakat ısırmazlar, durduğunuzda onlar da dururlar.'' diyordu. Bazıları öneri olarak durmayı, bazıları da yavaşlayıp yakınlaşınca gaz açmayı savunuyordu. Hatta sırf bu konu için bir arkadaşımız güzel bir video bile çekmişti. Bana her zaman gaz açmak daha etkili gelmişti, dün de köpeklerin kovalayacağını hissettiğim an kafamda bunu planladım. yaklaşana kadar bir miktar yavaşladım, 1-2 metre kala vites düşürüp aniden gaz açtım, ileri baktım. Köpeklerin ikisi de havlayıp dibime kadar girdiler ve sol taraftaki bacağımı ısırdı. Şiddetli bir acı çektim ve hemen durdum. küçük bir yara vardı ve yaranın etrafı kötü görünüyordu. Hemen acile gittim, tetanoz ve kuduz aşısı yapıp eve gelince de yarayı sabunlu su ile iyice yıkadım. Kız arkadaşımı da ısırabilirdi, bu benim için çok daha kötü olurdu.

Şimdi kendime soruyorum, internette ve forumlarda çok fazla bilgi kalabalığı var, ben nasıl doğru bilgiyi bulacağım? Bazılarından 'forumlara güvenme, orada ağzı olan konuşur' yorumumu duymuştum. Bu olayla çoğu bilgiye güvenilmeyeceğini düşünmeye başladım.

Yaranın fotoğrafı bu( görüntü kirliliği için affola):

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA cbf 150
    çok geçmiş olsun hocam benimde korktuğum olaylardan biri bu köpek saldırıları
    Espaniole bunu beğendi.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    köpekler dönen teker görmesin.. durunca kaçıyor benim burdakiler ama acemi olduğum için ciddi tehlikeler atlatıyorum
    Espaniole bunu beğendi.

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok geçmiş olsun.
    10da 2 lik kısmın söylediğini uygulamışsınız , sonuç hüsran, demek ki 10 da 8 'i dinlemek gerekiyormuş
    ben de bu zamana kadar bir çok değişik köpekle karşılaştım,yolun düz olduğu , önümün açık olduğu yerlerde tabiki de gaz açarak kaçtım , ama yolun dar olduğu önümü görmediğim yerlerde hep durdum, bu zamana kadar çok şükür herhangi bir olay yaşamadım, en fazla havladılar, hırladılar, ama saldırmadılar
    Tekrar geçmiş olsun
    Espaniole ve dockerengin bunu beğendiler.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Köpek işi belli olmuyor, şunu yap bunu yap bilmişliği yapmamalı. Çok geçmiş olsun.
    Espaniole ve loop bunu beğendiler.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Büyük geçmiş olsun. Bi dönem işe cok erken gidiyordum, köpeklerin tam kabadayı olduğu saatlerde. Her sabah bitane cüce beni kovalardı. Benki kedi köpek sever biriyim o yüzden canları yansın istemezdim. Kovalamaya başladığında eğlence olsun diye gaz acıp bırakıyordum ısırmıycağını bildiğim icin. Ama motordan inince gercekten kaçıyorlar. Onların haz aldığı tek şey kovalamak. Isırabilceklerini hic düşünmemiştim, gercekten çok şaşırdım.. Sanırım sayıları bikaç tane olunca birbirlerinden güç alıyorlar. Sürü halleri daha tehlikeli..
    Espaniole bunu beğendi.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    aynen sonucta oda düşünebilen bi canlı napıcagı belli olmuyor bi ara benimde pesime takıldı 3 vitesteyim 60km hızda gittigim halde yanıma kadar yaklastı ödüm patlamıstı üstüme atlicak düşürcek diye ben ufaklıgımda 2 kere köpek saldırına ugradım 2 sindede ısırıldım korkum büyük hani derler ya siz köpekten korkarsanız o anlar ozaman saldırır diye hiç alakası yok yanlıs egitimle köpekleri saldırgan hale getiriyorlar bulundugu bölgeyi koruma iç güdüsüyle saldırıyorlar
    Espaniole bunu beğendi.

Geçmiş olsun. Böyle bir şey yaşamana çok üzüldüm. Köpekleri uzaktan fark edersen bir sokak yandan geç , bu sözüm gece saatleri için ve sabah gün açarken.
    Espaniole bunu beğendi.

mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Ben köpek gördüğüm zaman bilerek yaklaşırım ve ısırmaya kalktığı zaman da ağzına bir tekme koyuyorum bi dahada gelemiyo zaten motorun yanına. Yalnız motorun üstünde tekme atıcam derken dengeye bozmayın yoksa yem oluruz bu itlere. Dengeyi iyi korumak lazım.
    Espaniole bunu beğendi.

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Herkese çok teşekkürler.

Alıntı fusuy364 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun.
    10da 2 lik kısmın söylediğini uygulamışsınız , sonuç hüsran, demek ki 10 da 8 'i dinlemek gerekiyormuş
    ben de bu zamana kadar bir çok değişik köpekle karşılaştım,yolun düz olduğu , önümün açık olduğu yerlerde tabiki de gaz açarak kaçtım , ama yolun dar olduğu önümü görmediğim yerlerde hep durdum, bu zamana kadar çok şükür herhangi bir olay yaşamadım, en fazla havladılar, hırladılar, ama saldırmadılar
    Tekrar geçmiş olsun
    Tam tersi, bir şey yazanların 10 da 8 i ısırmaz, gaz açın veya durun deyip, 10 da 2 si ısırır veya ısırdı diyordu.
    İşin enteresan tarafı şehrin göbeğinde oldu olay, yani tenha bir yer değildi. İzmir'in köpekleri de zararsızdır, insanlarla bir zararları yoktur. Isırıldığım yerde insanlar da vardı. O köpeğin neden bu kadar sinirlenip ısırdığını anlayamadım.
    Korkarak yaşayamazsın!

logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ince bir detayı kaçırmışsınız. köpekler sürü halinde hareket eder. tek köpek olsa ısırmazdı ancak köpekler birbirlerinden cesaretlenmiş. birden fazla köpek varsa direkt kaçmak yavaşlamamak en doğru olanı
    Espaniole bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    kardeşim 5 tanede köpek olsa yapman gereken debriyajı çekip aragazını köklemen tabi bunu yavaşla öyle yap birde performans egzost varsa köpek kalıyormu orda ben herzaman bunu yapıyorum benim korktuğum ise Allah göstermesin kedi köpeğin yola atlaması bu arada geçmiş olsun .
    Espaniole bunu beğendi.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Arkadaşım çok geçmiş olsun. Beni de 2 köpek önden arkadan sıkıştırmıştı zamanında. Yavaşladım ama durmadım, gaz açıp uzaklaştım. Ama yavaşladığım anda istese ısırırdı. Bu biraz da şansa kalıyor, kimi gaz açar köpek yetişir bir şekilde size zarar verir, kimi durur ona rağmen köpek gelir ısırır. Ama büyük bir oranda siz durduğunuzda köpek de durup sizi izliyor. Bir kaç kez tenha köy yollarında karşılaştığım köpeklerle durup sohbet edip kafalarını karıştırarak kaçmışlığım var.
    zulu ve Espaniole bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    çok geçmiş olsun benide ben köpek saldırıcağını anlayınca gaz açıyorum
    Espaniole bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Geçmiş olsun arkadaşım , ayağında tam boy korumalı bot yokmuydu ??
    Espaniole bunu beğendi.

meugur74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    strike 150
    Köpek saldırılarına karşı, üstümüzde biber gazı taşısak nasıl olur.

Benimde deniz kıyısı dağlık bölgede başımdan geçen olayda; bir köpeği karşıdan gördüm baktım arkasında bir köpek daha var, öndeki köpek arkadaki köpeğe bakarak birbirlerinden güç alıp üstüme geliyorlardı,(kangal cinsine benziyorlardı)kendimi koruyacak birşeyde yok, bende o an tornistan yapıp geriye dönüp topukladım arkamdan kovaladı tabi, ama yetişmesi imkansızdı arada mesafe vardı.
    Espaniole bunu beğendi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Gecmis olsun.isirildiktan sonra Su dan korkmuyorsan sikinti yok. Normal Köpeklerden bu kadar korkmayin .insan köpeklerinden korkun. Normal köpekler beni 3 kez isirdilar simdiye dek.ama hepside kendi bölgelerine motorsuz giriş yaptigim icin. Yani motor surmuyordum.
    Yinede korkmam gecen sene 5 köpek bu sefer motor sürerken geldiler hemen motordan inip ben onlari kovaladim. Tekrar motora bindiğimde yine beni kovalamaya başladılar.
    Isırılsamda benim en çok sevdiğim hayvanlardan biridir itoğluitler

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

Her şerde hayır vardır. Belki de o köpek sizi isirmasaydi az ileride kaza yapip sakat veya ölebilirdinizde. O yüzden hayra yormak lazim. Bir insanin isirmasindan iyidir önlemini almak sartiyla tabi
    Espaniole, Siyah&Beyaz ve dockerengin bunu beğendiler.

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Bunun için biryerden bilgi almaya veya kaynak bulmaya gerek yok buna hayat tecrübesi deniyor yaşayıp öğrenilen şeylerden okuduğun olayların 10'da 10 normal köpektir senin şansına kuduz köpek denk gelir napıcaksın ozaman bu konuyu okumamıştım tüh deyip duracakmısın? O anki şartlarda ne gerekiyosa onu yapıp kaçtın kaçtın kaçamadın kader deyip geçeceksin.
    Espaniole bunu beğendi.
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    sana yeni taktik vereyim
    baktın ilerde köpek var hızını sabit tu 40km civarı
    ayagını güzelce geriyorsun köpegin yaklaşmasını bekleyip
    tekmeyi basıyorsun bukadar
    senelerdir bu taktigi denerim ve birkez olsun olumsuz sonuç almadım

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeş geçmiş olsun ama biraz hatalısın. Yani aslında hesap hatası yapmıssın.

1. si altındaki cbr125 ve diğer 125-150 ler 2 kişi yüklüyken yeterli hızlanmaya sahip değiller. Ama yinede kaçmayı düşünüyorsan şunu bilmen gerekiyor.Köpeklerin son hızı 50 km. Onlardan sıyrılma için gaz açıcaksan 35-40 km hızda olmalısınki kısa sürede 55-60 gibi bi sürate ulaşıp etkisiz hale getirebilesin. eğer en az MT-07, er-6n, fazer, xt660, gs650 gibi bir motorun olsa yaptığın dogru, şuan büyük ihtimal seni ısırmamıştı.

20 km hızla bile topuklardın.

Hatta doğru taktik şu. Hayvanlara 45 civarı giderken az yavaşlayıp onlarıda yavaşlatıp açısını değiştirp, kandırıp hemen ardından gaz açman. çünkü onların amacı senin önünü kesmek olduğundan bu sana büyük avantaj sağlar.

Tek kişi ise doğru zamanlama ve hızla cbr125 le kaçarsın ama yine iyi hesap yapmalısın.

Ben senin yerinde olsam hayvanlara daha yaklaşmadan(öndelerse) durur. hafif geri geri giderek(genelde şasırırlar buna) arkadaki inmeden inemeyeceğimden, kız arakdaşımı hayvanların olmadığı taraftan indirir. sonra ben diğer taraftan inerdim. motordan inersen eğer seni geri ısırmaları zorlaşır gerekirse oerda 10 dakika dikil tekrar binip gazlama hemen modları değişsin.

Tekrar geçmiş olsun, yinede ucuz atlatılmış
    Nathan ve Espaniole bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)