Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Köpek Tarafından Isırıldım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı tekoklava adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana yeni taktik vereyim
    baktın ilerde köpek var hızını sabit tu 40km civarı
    ayagını güzelce geriyorsun köpegin yaklaşmasını bekleyip
    tekmeyi basıyorsun bukadar
    senelerdir bu taktigi denerim ve birkez olsun olumsuz sonuç almadım
    Yanlis taktik !
    Aynisini bizim arkadaş yaptı ayagindan kapti ayakkabiyi deldi diş izi deriyi kanattigi için kuduz asisi oldu.
    Espaniole ve dockerengin bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı tekoklava adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana yeni taktik vereyim
    baktın ilerde köpek var hızını sabit tu 40km civarı
    ayagını güzelce geriyorsun köpegin yaklaşmasını bekleyip
    tekmeyi basıyorsun bukadar
    senelerdir bu taktigi denerim ve birkez olsun olumsuz sonuç almadım
    Gaz sesi ve korna gayet yeterli oluyor bu söylediğiniz de çok vahşiçe olur
    sürücü kursunda da yanındaki hoca birinci Gün gazı kökle deyip araba kapısı ile Köpeğe vurmaya çalışmıştı. Sınavda da sınav görevlileri şerit degistirmek yerine üstüne Kırmamı istemişti. Daha sonra düşünüyoruz nden çok kaza oluyor . Hayvana vurmak yanlış olur ve tehlikeli yani denge kaybedip düşebilir insanlar

Ara gaz korna veya yön degistirmek iyidir. Olmazsa en yakın acil
    Espaniole bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    geçmiş olsun hocam ne olacağı belli olmuyor beni hep bisikletle yakalıyorlar özellikle halkapınar bölgesinde. izmirdeki arkadaşların da haberi olsun geceleri halkapınardaki demiryolunun ordan köprü altından geçerken dikkatli olun. eski akdemir plazaya çıkan yoldan, yolunuzu değiştirebilirseniz değiştirin.
    Espaniole ve Machair bunu beğendiler.

EserEser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Köpeğe güvenilmez, ne yapacağını kestirmek zordur.

VW minibüsün yan aynasını ısıran köpek gördüm.
    Espaniole bunu beğendi.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Geçmiş olsun.
    Köpek kovalamarından bende çok nefret ediyorum. Gereksiz yere atar yapıyorlar.

Ben köpeğin havlayacağını ve kovalayacağını hissettiğimde, Birazcık üzerine doğru sürüyorum ve kornaya basarak ayaklarıda havaya kaldırıyorum sonrada gazı açıp uzuyorum. Korna sesi ve üzerine sürme ile biraz geri çekiliyorlar sonrada biraz havlayıp takip ediyorlar sonra bırakıyorlar zaten.
    Tabi her köpek aynı davranacak diye bir şey yok o anda empati yapmak ve dua etmekten başka bi şans yok.
    Espaniole bunu beğendi.

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler. Öncelikle şunu söyleyeyim, cbr125 bir mt07 veya fazer gibi seri değil tabii ki, fakat yüksek devirde köpeği atlatacak, ya da şaşırtacak potansiyele sahip. Fakat dediğiniz gibi bu motorlar olsaydı belki de ısırılmayacaktım. Başka taktik işe yarayabilirdi.

Ayağımda da korumalı bot yoktu. Pantolon+ içlik vardı. İşin garibi bu ikisinde de diş izi, delik veya deforme yok. Demekki köpeğin dişleri direk tenime deyseydi sonuç daha kötü olacaktı. Tekme at diyen arkadaş olmuş, bunu yapmaktansa durup geri dönerim daha iyi.

Bugün de vizörüm açıkken gözüme kocaman sinek girdi, içeride kıpraştığını hissettim, gece kedim oyun oynarken alnımı tırmaladı. Hayvanların benimle ne alıp veremedikleri var anlamadım arkadaş..

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    çok geçmiş olsun. burada da havlıyorlar ama yaklaşamadılar gaz açtım onlar geldiklerinde. hatta birine tekme attım ciyaklayarak gitti
    Espaniole bunu beğendi.

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Kaçarsan av olursun, bu iş bu kadar basit.
    Espaniole ve sardokar bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Geçmiş olsun. Aşıları ihmal etme, bu işin şakası yok.
    Espaniole bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Geçmiş olsun. Bi ara köpek kaçıran korna reklamı görmüştüm bi sitede. Bizim burdada çok köpek var banada hep saldırıyorlar, ben durup; Haaayyytt! Sen deliysen bende deliyim lan! diye bağırıyom. geldiği gibi gidiyo.
    Espaniole bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu bu öyle bir mesele ki, herhalde ileride motosiklet sürüşü konusunda üstad olacak kadar deneyim kazansam bile her köpek gördüğümde yaşadığım tedirginlik değişmeyecek.

Geçenlerde bir arkadaş konu açmıştı, gaz açayım derken köpek önüne atlıyor ve çarpıyor. Arkadaşta ciddi bir şey olmamıştı ama köpek ağır yaralandığı için çok üzülmüştü. O zamanlar şöyle bir mesaj yazmıştım ;

Senin her köpek musallat olduğunda motosikletinden inip kovalar gibi yaptığını zannetmiyorum. İstanbul trafiğinde her defasında bunu yapabilmeye şartlar elvermez.

Tabi ki hayvanların bizi parçalamak gibi bir derdi yok ama kaza yapmamıza neden olacak heyecan patlamalarına neden oluyorlar. Şöyle bir örnek vereyim. Çalıştığım yerin yakanında Tomi lakabı taktığımız bir sokak köpeği var. İşten fırsat kaldıkça gidip uğraşıyorum. O kadar gamsız ve derbeder bir karakteri var ki havlamaya üşeniyor hayvan resmen. Yoluna birisi çıksın rötayı değiştirir korkusundan. Ama bu mülayim hayvan nasıl oluyorsa, ben yanından motosiklet ile geçtiğimde (orjinal egsozumla düşük devirde geçmeye çalışmama rağmen) yardıra yardıra koşuyor, havlamaktan sesi kısılıyor hayvanın. Her defasında kendime telkinde bulunmama rağmen, aksi yöne gaz açmaktan başka bir şey yapamıyorum. Motosikleti parkedip, ekipmanları çıkarıp yanına gidiyorum sanki bir dakika önce kendini parçalayan hayvan o değil.

Uzun lafın kısası, içgüdüleriyle hareket eden, yaptıklarının kendilerine nasıl bir fiziksel acı verebileceğini düşünemeyen canlılar bunlar. Böyle düşün.

Geçtiğimiz ay içerisinde CBR250 kullanan afyonlu nickli arkadaşımız da köpeğe çarpma sonucu kaza yapmıştı. Allahtan onun da ciddi bir yaralanması olmadı. İşte benim de içimi ürperten nokta, yavaşlayıp (veya gazı sabit tutup ne derseniz deyin) gazı açtığımız noktada köpeğin ön teker mahaline atılımda bulunması. Bazen şartlar durmaya elvermiyor, genelde beni yokuş çıkarken/inerken yakalıyorlar. Korna veya aragaz bende işe yaramıyor tam aksine daha çok sinirleniyorlar egsoz sesi yükselince. Tabi ki duyunca kaçan, yavaşlayınca susan tipler de vardır ama sürüş halinde bunu tespit etmek çok zor.

Bir dünya şey yazıp, yardımcı olacak bir taktik veremediğim için üzgünüm
    Espaniole bunu beğendi.

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    arkadaşta nezaman köpek sürüsü görse ceplerini karıştırıyor bigün köpeğin yanından geçerken ciyaklamaya başladı
    ona bakarken başka bi köpek ciyaklamaya başladı nooluyoz diye kaldım bizim arkadaş arkamda biber gazı sıkıyormuş köpeklere

şaka biryana o köpeklerin birdaha motorumada havladıklarını görmedim
    Espaniole bunu beğendi.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Geçmiş olsun. Geçen izin günü hava güzeldi eşimle beylikdüzü gürpınar sahile gitmeye karar verdim sahile yaklaştıkça köpekler çoğaldı heryerde var eşim çok korkuyor bunu bildiğim için hiç panik yapmadım 10tane yolun ortasında duruyordu ben ilerledikçe motora doğru geldiler hemen durdum onlar bana bakıyo ben onlara 2dk sabit durdum hepsi çekildi kenara tam gaz kalkıp kaçtım.SEN DURDUĞUNDA ONLAR DA DURUR benim karşıma çıkanlar hep öyle oldu.
    Espaniole bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun, köpeğin ivmelenmesi motosikletten daha iyidir bir daha bunu unutma [büyük makinelerde kaçma ihtimalin var misal 600rr]
    sen beni dinle bir daha kaçmaya yeltenme dur, baktın illa sana saldıracak motosikletten inip gelişine tekmeyi atıyorsun(üzüm bağına giden biri olarak söylüyorum)
    Espaniole bunu beğendi.

hasanfuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr .13
    Giden aracin tekerlegini isirip ölen kopek var . Canli varlik sonucta hepsinin dusuncesi ayni olmayabilir . Kimse garanti veremez gecmis olsun size kopegin manyak olani gelmis

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Ben kopek gordugumde debriyaja basip motorun sesini kesiyor ve sabit hizda geciyorum. Su ana kadar cok sukur saldiran olmadi. Motorun tekerine veya hareketine degil sesine gicik olduklarini dusunuyorum. Egzos sesimiz bir nevi hayvan hirlamasi gibi cunku.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Merhaba dostum geçmiş olsun. Köpekler tarafından defalarca ısırılmış biri olarak tattığın acının ne kadar tuhaf bir sızlaması olduğunu biliyorum.
    Videoyu ben çekmiştim, demekki taktik işe yaramamış. Ama detay olarak şunu belirtmiştim "köpekler yaşayan varlıklardır, hepsi bir olmaz. yani benim taktiğim 10 köpek üzerinde etkili olmuştur, 11. köpekte işe yaramayabilir. ağrı kesicinin 10 insandan 1nde etkisi olmaması gibi birşey"

Videoda buydu

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba dostum geçmiş olsun. Köpekler tarafından defalarca ısırılmış biri olarak tattığın acının ne kadar tuhaf bir sızlaması olduğunu biliyorum.
    Videoyu ben çekmiştim, demekki taktik işe yaramamış. Ama detay olarak şunu belirtmiştim "köpekler yaşayan varlıklardır, hepsi bir olmaz. yani benim taktiğim 10 köpek üzerinde etkili olmuştur, 11. köpekte işe yaramayabilir. ağrı kesicinin 10 insandan 1nde etkisi olmaması gibi birşey"

Videoda buydu
    http://www.youtube.com/watch?v=88n50w9PHk0

peki bisikletlileri neden kovalıyorlar ? onda'da ses yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:01 ----------

Alıntı Espaniole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler. Öncelikle şunu söyleyeyim, cbr125 bir mt07 veya fazer gibi seri değil tabii ki, fakat yüksek devirde köpeği atlatacak, ya da şaşırtacak potansiyele sahip. Fakat dediğiniz gibi bu motorlar olsaydı belki de ısırılmayacaktım. Başka taktik işe yarayabilirdi.

Ayağımda da korumalı bot yoktu. Pantolon+ içlik vardı. İşin garibi bu ikisinde de diş izi, delik veya deforme yok. Demekki köpeğin dişleri direk tenime deyseydi sonuç daha kötü olacaktı. Tekme at diyen arkadaş olmuş, bunu yapmaktansa durup geri dönerim daha iyi.

Bugün de vizörüm açıkken gözüme kocaman sinek girdi, içeride kıpraştığını hissettim, gece kedim oyun oynarken alnımı tırmaladı. Hayvanların benimle ne alıp veremedikleri var anlamadım arkadaş..
    kaç sefer daha kuduz aşısı olacaksın ?

Çok geçmiş olsun. Umarım acemi olarak benim başıma gelmez. Tekrarı olmaması dileğiyle...

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Köpekler, tehdit olduğuna inandıkları şeyleri kovalıyor. Mesela bir sürü arabanın geçtiği bir cadde düşünün, köpek bu duruma alışkındır ama modifiyeli bir araç geçse (yüksek ses vs.) onu daha önce deneyimlemediği için potansiyel tehdit olarak algılar. Ha şu var, köpekler çok değişken olabiliyor ama eğer hal ve hareketlerinden niyetinin ne olduğunu anlayabiliyorsanız o duruma göre inisiyatif alınabiliyor. Misal benim üzerime koşan bir köpek vardı ve hafif de olsa güçlü bir cinsti, baktım ki egosu için geliyor üzerine koşmaya başlamıştım ve köpek kaya kaya durarak kaçmaya başlamıştı. Şans işi biraz da, iyisine denk gelmek lazım
    Mamba09 ve Espaniole bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)