Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Servis şoförleri nin amacı NE ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Sabah 7.30 da işe gitmek üzere çıktım yola ana caddeye girince bir servis dibime kadar girerek beni sıkıştırıyor öndeki araç gitmiyor hızlanacak halde değilim iki sefer soluma girerek beni kaldırıma atmaya kalktı.Baktım olmuyor öndeki aracı sollamaya kalktım karşıdan ıett otobüsü geliyor ama mesafe var ben girdim soluna adam bastı gaza tam ikisi arasında tost olacaktım nerdeyse ki otobüs manevra yapıp yol açtı benim için.Yavaş yavaş gidip de beni görünce hızlanan servis şoförü bi yanda arkadan sıkıştırıp beni yoldan çıkmaya zorlayan bi yanda sabah sabah ucuz atlattım şükürler olsun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CANER1405 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125-şuanda motorsuz:(
    Onların arabaları mazotsuz kendileri küfürsüz yaşayamıyorlar sanırım. Motorumu ilk aldım girdim bir benzinciye dedim abi bugün motorda ilk günüm adam hayırlı olsun bile demeden servis minibüslerine dikkat et dedi ya... ilk ciddi kaza riskimide bir servis yüzünden atlattım.
    Sana da geçmiş olsun ucuz atlatmışın gerçekten.
    sandıkçı ve hsk bunu beğendiler.
    YAŞ 35 YOLUN YARISI DEDİLER. BENDE KALAN YOLU MOTOSİKLET İLE GİTMEYE KARAR VERDİM.
    çok hoşuma gitti alıntı yaptım.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Anladığım kadarıyla bunlar sen sağ şeritteyken oluyor. Motorunu önündeki aracın sol tekerleğine hizalayıp istifini bozmadan devam edeceksin. Arkadaki isterse yırtsın kendini, sağ şeritten ötesi yok. Yol vermek zorunda değilsin.

Servis şöförlerinden insanca bir davranış beklemeyeceksin, bunlar olağan şeyler... Onlara göre varılacak hedefe ulaşmak için yapılacak her türlü hayvanlık, saygısızlık, kural tanımazlık mübahtır. Birgün birisi elimde kalacak, gelip burada anlatacağım.
    CANER1405, hsk ve ferhatkars bunu beğendiler.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    küfürü basamadan mı inatla adamın dibine dibine girmişsin bizde de suç var

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    ist da servis araçları başta sivil şirket araçlarıda dahil saat 6yla 8 arası gerçekten ciddi bir problem var.bir kurye arkadaşla sohbet ederken bu sorunu paylaştığımda "herkesin acelesi var işe yetişiyor"dedi(doğru tespit)..beyfendiler geç kalmış...ERKEN KALK ULEN O ZAMAN.benim canıma kastediyorsun.adınada kaza diyorlar.yol kayıt için kask kamerası kask kadar kadar gerekli bence.ezerler bide haksız çıkarsın.malum dünyanı. En büyük adalet sarayı bizde ADALET NERDE...??

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    sağından geçerken ekstra dikkat edin sağ aynaya bakmazlar baksalarda görmezler.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    çoğu servis şoförü zamanında anne sevgisinden mahrum kaldığı için analarının daha bir özenle anılmaları maksadı ile bu mesleğe giriyorlar. kendi yaşadıkları çocukluk tramvası sonrası annelerine saydırmakta zorlandıkları bir çok sıfatı gösterdikleri insan üstü efor sayesinde diğer sürücülerin yardımları ile toplayıp, bu şekilde annelerinin kulaklarını çınlatmaktan özel bir keyif almaktalar.
    Siyah&Beyaz bunu beğendi.

Motosikleti
    Ben zaten öndeki aracın sol teker hizasında gidiyorum adam beni sollamak için diğer seride girip direk üstüme kırıyor geçmeyince bizde işe yetişmeye çalışıyoruz ama ezer gibi kimsenin üstüne üstüne gitmiyoruz !!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ne bekliyorsunki? Cahil varoş takimi hepsi. Nerede issiz gucsuz adam var sofor oluyor, taksici, kamyoncu oluyor. Okuz gelmis okuz gider bunlar, beklentini azalt bence
    Karalı bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Birader hem istanbuldasin hemde esenyurt

Motosikleti
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birader hem istanbuldasin hemde esenyurt
    Malesef 26yaşındayım 25 yıldır istanbuldayım 1sene oluyor esenyurt a geleli böyle yer görmedim kaldırımda araba sürenler ters şeritte gidenler kırmızı yi hiç bilmeyenler her çeşit insan var.
    34 HSK 57
    ASYA AS125 T21 - DAELIM S2 250 - SUZUKI AN 125HK
    MONDİAL MASH

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Birazda motorun etkisi var bence. Scooterim varken öldureceklermis gibi bakanlar üzerime kirmalar arkadan sıkıstırmalar ,
    600 luge geçince tam tersi ,
    Yol vermeler buyrun vs,(yol istedigimde),
    arkadan sıkıştırma yok zaten o gücü hangi araç sıkistiracak güçte olacak ki
    Bu magandalarin bazilari kaliyor ses cüsse görüntü değişince.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

Allah korusun özellikle 250 cc ve altı motor suren kardeslerimizi. Çünkü bence onların isi daha zor İstanbul da.
    Cbr Den sonra 600 lugun ne kadar güven verdiğini bir üst sinif cc ye geçenler bilirler.
    Guvenden kastettigim göreceli yani sollama , makas , vs daha bir kolaylasiyor.
    hsk bunu beğendi.

Motosikleti
    Bütçe meselesi olmasa bende büyük motora geçmek isterdim en fazla 90a çıkan bi Scooter ile istanbul da yolculuk çok zor ki ayda iki sefer Sultanbeyli - Beylikdüzü gidiyorum bu zorluğu her gidiş dönüş de yaşıyorum. 125 lik de olsa bi PCX alabilsem benim için farkı olacak.İstanbul trafiği için 100 km rahat görecek motor şart.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    arkadaşlar bundan 5-6 ay kadar önce bir aksiyon kamera aldım ve yeni hevestirya elime geçtiği günün sabahı işe giderken taktım kaska gittim işe işin güzel tarafı şu. bu bahsettiğimiz magandalar kamerayı gördükleri an kaçmaya başlıyor. teki gene sıkıştırdı herife baktım herif kamerayı gördü nasıl kaçtı en basiti.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bende bir servis şöförüyüm... her iş sektöründe olduğu gibi bu sektördede görmek istemediğimiz insanlar... bu insanlardan taksici olanı otobüscü olanı öğretmen olanı doktor olanı pazarcı olanı da var.. her gruptan insan var.... hepsine uyarsak vay halimize.. belaya bulaşmadan yoluna bak diye tavsiye ederim sana ... çünkü sen yol vermezsen o adam seni sıkıştırıp istenmeyen sonuçlar doğabilir... sırf bu sebebden full dikkat ve kimseye bulaşmadan yol alıyorum... yasak falan ama sırf daha güvendeyim diye e 5 de kesinlikle emniyet şeridinden gidip geliyorum... ama tabiki gözüm aynada yol vermem gerekenleri magdur etmeden yol vererek... çünkü motosikleti gerçekten sevmiyor genel halkımız....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bundan 5-6 ay kadar önce bir aksiyon kamera aldım ve yeni hevestirya elime geçtiği günün sabahı işe giderken taktım kaska gittim işe işin güzel tarafı şu. bu bahsettiğimiz magandalar kamerayı gördükleri an kaçmaya başlıyor. teki gene sıkıştırdı herife baktım herif kamerayı gördü nasıl kaçtı en basiti.
    Burada ki ayılar bizi görmekten aciz kamera yı fark edecek ...
    34 HSK 57
    MONDİAL MASH

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    İstanbul öyle bir şehirki insanlar koşuşturmada insanlıklarını yitiriyor , trafik bir oyuna dönüşüyor hep diyorum bak şu beni sıkıştıran adam , ayağım kırık yatarken halimi görebilse asla yapmaz ama sonuçlarını düşünmüyor.Servisçiler (mesela Başakşehir için konuşursak market servisleride buna dahil , hangi ülkede basit kısa mesafe bir servis aracı böyle bir kaza yapar ki ? http://www.212haber.com/kayasehirde-...erdi-4117h.htm ) ve sürekli trafikte olanlar yol esnafları bir süre sonra yol benim mantığına bürünüyor.

Peki bize düşen bunu düzeltmek mi bu bireysel olarak nerede ise imkansız benim kendi adıma uzak durulacak araçlar listem var , Dacia araçlar , arkasında tuğra bulunan küçük esnaf zihniyeti araçlar , scirocco , eski kasa şahin , kartal vb. bu araçları görünce ekstra dikkat etmek gerekli.

Bu arada Esenyurt vb yeni yerleşim bölgeleri kuralları oturmamış bölgeler , insanlar hayatın zorluklarını başkalarına hayatı zorlaştırarak aşıyorlar , bir ülkede adalet azalırsa böyle bölgelerde hayat daha zorlaşır ve zorlaşıyor.Ben mesela ülkede yanlış giden birşeyler olduğunu trafikten anlıyorum son cemaat operasyonları oldu , o iki gün eve zor geldim , bir şerit deli gibi akıyor diğer şeritler duruyor , emniyet şeridine dalanlar vb.

Motosikleti
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esenyurt vb yeni yerleşim bölgeleri kuralları oturmamış bölgeler , insanlar hayatın zorluklarını başkalarına hayatı zorlaştırarak aşıyorlar
    Aynen öyle kendisi gitsinde gerisi önemli değil.O değilde birşey dediğimde pis pis sırıtıyorlar 'hanzo' lar o an deliriyorum işte.
    34 HSK 57
    MONDİAL MASH

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    sadece istanbul değil yalnız burada ehliyet kursuna giderken şoförün yanına oturdum motor ehliyeti almak için kaydolduğu mu öğrenince bir dövmediği kaldı büyüklerime saygı göstermesem elimden bir kaza çıkacaktı neredeyse marifet değil ama gerçekten sınırı çok aşanlar var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)