Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Satın alma alternatifleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Abi siz ne diyorsunuz ya. Sorduğum soruya bak tartışılan konuya bak, -kredi alacağımdan değil de- faizi ben ödeyeceğimi haramı banka yiyecek siz niye kendinizi kasıyorsunuz? Eyvallah tamam uyarmak istiyorsunuz da sizin amacınız sadece uyarmak değil ki bu mesajlarda. Fikir alışverişi yapmak istiyorsanız direk bunun için uygun bir başlık açın ya da mesajlaşın aranızda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı moturmotur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakın arkadaşlar banka manka ben bilmem benim bahsettiğim eminevim eminotomotiv sistemi.Organizasyon ücretine faiz demişsin çok cesursun nede güzel gelişi güzel fetvalar verebiliyorsun.Bu konular hassastır Bu işi Alim kişlerin araştırıp onların tavsiyesi dinlenmelidir b eeee organizasyon bedeli harammış. Bu ne cahilliktir. Organizasyon ücreti alıcak tabiki adam gruplar oluşturuyorlar müşterilerle tek tek ilgileniyorlar.Babasının hayrına mı yapıyor bu işleri. Biraz araştırın öğrenin aç telefonu sor aç youtube yi izle öğren tatmin olmadıysan en azından tanıdık bankacısı olan arkadaş tanıdık bi cami vardır yakınlarda bilgili bir İmamsa sende sistemi iyi biliyorsan sana ne şekilde nasıl yapılırsa helal olacağını açıklayabilir hala faiz bankacılığı ile sistemi karıştıran var bu kadarda insan cesur olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:22 ----------

evet kafayı ara sıra kullan tabi soru sormakla bilmediğin işleri öğrenmekle başlayabiliriz mesela bilmediğin bir mevzuda ne şekilde doğru karar alacağını düşünüyorum şuan : bence yanlış sonuca varacaksın
    Ben diyeceğimi dedim benim gördüğüm bildiğim duyduğum sistemde faiz olmayışı sizide bilgilendirdim gerisi size kalmış benim ne sizlerden nede onlardan bir kar beklentim var sadece dini konular çok basite indirgeniyor o ciltlerce kitaplar tefsirler fıkıh ilimler hadis ilimleri sanki boşa yazılmış gibi direk fetvayı basıyorsunuz bu yaptığınız çok yanlış şurda desemki rodajdaki motora 12000 devir çevirttirdim hemen basarsınız feryadı sen neyapıyorsun rodojdaki motora okadar devir çevirtttirilirmi diye ama iş dine geldimi sıfır hassasiyet hemen faiz deyip çekiliyorsunuz hatta karşılaşdığım bazı insanlar hadismi uydurma deyip çekiliyor kenara dini bukadar basitleştirmeyin
    İnternette eminotomotiv ile ilgili bir sürü yorum konu var merak eden googleyi acar bakar

evkur yapar diye tahmin ediyorum ama istediğiniz modeller var mı bilmiyorum

Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Açılın yol verin arkadaşlar ben bankacıyim.
    hakikiteker bunu beğendi.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    evkur hys köroğlu gibi mağazaalardan elden taksitle alabilirsiniz..

Survivalsyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar
    Hepinize yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederim.Öncelikle amacım tartışma çıkarmak yada siyasi herhangi bir şey yapmak değil.Ben bir nevi motosiklet.net sakinlerini kardeşim gibi görüyorum.Bunun dışında inancıma göre tüm Müslümanlar kardeşim.Buna göre dini görevimi yerine getirmeye çalıştım.Kur'an-ı Kerim de Allah faizi yasaklamış haram kılmıştır.Kabul edersiniz etmezsiniz bu size kalır.İnsanlar ismini cismini yada şeklini değiştirirler.Bu gerçeği değiştirmez.Katılım payı şahsi görüşüme ve düşünceme göre haram.Ayrıca isim vermiyecem.Dediğiniz sistemi de araştırdım.O sistemde faiz.Şu hoca şunu demiş,yok bunu demiş ben pek bakmam.İslam'da 2 kaynak var.Birincisi Kur'an-ı Kerim,ikincisi Hadis-i Şerif.Hocalar bakıcak olursak.Tv de çıkıp kredi ile ev alıyorum harammıdır diyene haram diyemiyor.Nerede kaldı aklımız.Herşeyi hocalar belirliyecek ise yandık.Camiye gidersin parayla namaz kıldırır hoca.Sorarsın 50 dereden su getirir.Günümüzde ne yazık ki ak koyun kara koyun ayırt edilemez olmuş durumda.Kusuruma bakmayın kafanızı ağrıttıysam.
    Bilg.
    Sayg.

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Eveeet yerimizi alalım ...Bu faiz konusu akar... Ne vardı bide ? "Müslümanın mali ortak" diye bir şey vardı değil mi ?

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    Sayın survivalsky Din kardeşim iyi güzel yazmışsınız amma eksik ve yanlış yazdığınız yerlerde var. Kredi alınır diyen hocanın yanlış fetva verdiğini çözmüşsünüz bu çok güzel beni sevindirdi.Katılım payı ben bilmiyorum ne anlama geliyor ama kendi görüşüme göre şahsi fikrime göre demeniz yanlış çünkü burada fıkhi bir inceleme gerekir sizinde belirttiğiniz gibi Kuran ve Hadis İcmai ümmet Kıyası fukaha. İmamların para alması konusu ise caiz olduğunu biliyorum fakat bir araştırma yapmadım kaynaklara bakmak lazım. Ama siz şüphe gördüğünüz şeylerden uzaklaşabilirsiniz veyahut kardeşim ben bu işden şüpheliyim içim el vermiyor ben sıcak bakmadım bu güzeldir olabilir. ama bana göre haram derseniz bu size zarar verir her işi ehline sorun her hocayım diyene güvenilmez peygamber olduğunu iddia edende var mucizelerin olmadığını iddia edende var yahudiyi hristiyanı cennete sokmaya çalışanda var oy kullanana kafşr diyende var kardeşim konuyu uzatmıyacağım Peygamber efendimiz buyuruyorki: Alimler peygamberlerin varisleridir. Bu ilimler Tefsirler Hadisler bize Alimler vasıtasıyla geldi yoksa bizim yapacağımız en azından benim yapabileceğim bir iş değil. bir hadis için adamlar aylarca yol gidiyorlardı.Bir imam Rabbani bir Abdulkadir geylani bir İsmail hakkı bursevi İmam buhari olmak kolaymı kaynaklar hep onlardan kolaymı fetva vermek bu işler sadece akılla olmuyor ve ben hep bunu söylüyorum bu sitem veyahut başka bir sistemde çıkabilir ne yapacağız hemen fıkha göre onu araştıracağız ilmimiz yok ise güvenilir bir yerden onu öğreneceğiz.

Merhabalar
    Açıklık getirmek isterim benim şahsi fikrime göre dedim.Çünkü katılım payına haramdır diyemem.Haramı helali Allah belirlemiş.Bana göre katılım payı=faiz.Bu yüzden de haram.Tabiki Alimlere ihtiyacımız var.Günümüz alimleri hariç.Lakin alimler de insan.Onların dediklerini de akıl ve vicdan terazisinden geçirip düşünmemiz gerekli.Toplumda çoğunluğa bakıyorum.Herşeyi hocalara soruyorlar.Arkadaş adama diyorsun aklın var mı var,okuman yazman var mı var.Eee sen de oku Kur'an-ı Kerim'i,Hadis-i Şerifi sen ne düşünüyorsun.Gerekli olan şeyleri kendin bulabiliyorken hocaya neden soruyorsun.Ee kem küm.Ayrıca şu da var Kur'an-ı Kerim'i okudukça Allah'ın izni ile insan neler neler öğreniyor.Aynı Ayeti,Sureyi 2. okuman da 3, okumanda okuduğun ama farketmediğin çok farklı şeyleri görüyorsun.Ama yok millet alışmış tembelliğe herşey hazır olsun,hiç çaba göstermiyeyim.Bende zamanında sordum hocalara.Kafama yatmadı dedim bu böyle olmaz.Kendim araştırdım,okudum ve düşündüm.Bu şey gibi;içki haramdır.İçmek de,satmak da,üretmek de ne bilim nakliyesini de yapmak aynı.Sonuçta aynı şeye çıkıyor.Haram olan birşeyin tartışması olmaz(moturmotur size değil bu lafım).Faizi hocalara hatta yaşayan alimlere bile sormaya gerek yok.Çünkü belli.Örneğin çıkardılar sigara haramdır diye.Çok yanlış.Sigara haram değildir.Ama vücuda zarar veren herşey haramdır.Kur'an-ı Kerimde sigara yada tütün haramdır yazmadığı için,sigaraya haramdır denemez.Haramı helali Allah tayin eder.Hocalar alimler değil.
    Motor konusuna gelirsek.Gerçekten bende çok istiyorum motor almayı.Ama Allah krediden faizli almaktan korusun.
    Neyse okuyanlara teşekkürler.
    Bilg.
    Sayg.
    Neyse çok uzatmayayim.Anlayan anladı.

Motosikleti
    kendiniz araştırmanız güzel fakat Ayeti kerimelerden hüküm çıkarmak çok detaylı bir işdir müteşabih muhkem ayetler nesh sebebi nuzul o ayet neden nazil oldu Kuranı kerim 23 senede tamamlandı olaylar gerçekleşdikçe ayet indi.Yanlış anlamayın ben burda Alimin önemini anlatmaya çalışıyorum yani Kurandan hüküm çıkartmanın önemini vurguluyorum şuan müslümanlara kafir diyen zihniyetler var neden çünkü ilimsizler kafirler için inen ayetleri müslümanlara söyleyerek kafirlikle itham ediyorlar.hadislerle amel etmek hangi mezhebe mensub iseniz (hanefi,maliki,şafi,hanbeli) bunlar yine ilim ister herkesin hafızası yeteneği dini konuda ileri derecede Alim olmaya elverişli değildir bunlar uzun seneler ister arapça bilinmesi gerekir kaynak ister batıl görüşlere karşı reddiye ister alim yetişmesi için medrese ister talebe yurtları ister Tabiki insanın ilmihal bilecek kadar bilgisi olması gerekir ama sadece namaz mevzusunda binlerce mesele var mekruhları müstehapları sünneti vacibi farzı tadili erkanı zekat vereceksin 40da 1 kime vereceksin günü gramı tahıldan bukadar şundan şukadar oruç tutacaksın kazası kefareti boşanma olayı talak mevzusu mehir vereceksin ve binlerce mesele bir insan bunların hepsine vakıf olmayabilir ama tabiki ilim her mümine farzdır hadisi şerif .bu ilmihaldir yani imanın şartı namazın şartı gibi ama herkezde imamı azam gibi müçtehid olamaz önemli nokta burası yani yine bir Alime ihtiyacımız var tabiki sizin dediğiniz gibi bu bizim yatıp nasıl olsa hoca var olayı yanlış bende katılıyorum acil bir meselede bazı şeyleride bilmemiz gerekir.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili kardesim,

Senet isi 90larda bitti. Ben en son 2003te ilk motorumu bir mobilyacidan senetle almistim 1800 liraya bir mondial. Hayatimda gordugum son senetle motor oydu. O vakittir senetle arac alabilecegin yerler mahallendeki tanidik beyaz esyacilar haricinde sifir.

Bende de ssk yok, resmi olarak 10 senedir issiz gorunuyorum ama bankam 10 senedir ayni oldugu icin oraya her ay yatan sabit parayi baz alarak bana kredi verdiler. Vermeselerdi de parami biriktirerek pesin parayla bir seyler alacaktim.

Sana tavsiyem sabirli olup ne istiyorsan onu pesin alman. Gunumuzde artik oyle veresiye isler yapan isletme kalmadi. Kaldiysa da astari yuzunden pahaliya gelecek. Aklini calistir lutfen.

Din iman itikat muhabbeti yapacaklar bu basliga yazmasin lutfen sacmalamaktan baska bir ise yaramiyorlar. Adam da size cikin gidin diyor bos beles muhabbetinizi istemiyorum yardimci olun diyor birakin Kur'andan ayetler dizmeyi. Bu ara isin icine din girince bonzaiye baglamaya basladiniz.

Tesekkurler ve Sevgiler.
    kaanklky bunu beğendi.

Motosikleti
    Ayet hadis yazınca neden saçmalama oluyormuş insanlara birşey öğretmek benim haddime değil ama bu mevzuları bilmek motor üstünde gidenede taksiye binenede el arabası kullananada lazım şeyler şimdi saçmaladınız dediniz bunun tutar bir tarafı yok.
    Survivalsyk bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    sahibinden.com da ilanlarına rastlamıştım. istanbulda point motors ya da points motors senetle 2. el satıyor. vadesini koyuyor üstüne ama. bi bak istersen.

Merhabalar
    Amacım konuyu yada forumu saptırmak değil.Lakin her Müslümanın görevi iyiliği emredip kötülükten men etmek.Ayet bile var.Kimseye zorla birşey yaptırma derdinde yada uğraşında değilim.
    Bilg.
    Sayg.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Survivalsyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar
    Amacım konuyu yada forumu saptırmak değil.Lakin her Müslümanın görevi iyiliği emredip kötülükten men etmek.Ayet bile var.Kimseye zorla birşey yaptırma derdinde yada uğraşında değilim.
    Bilg.
    Sayg.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    abicim dini niye siyasilestiriyosunuz:( Elhamdurullah muslumaniz hepimiz fakat bulundugumuz ülkede faizi en başta devlet Geçiriyor lütfen duyarlı olalım. alismadik mi 50 tllik faturayi 250tl ödemeye:(

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:  Konunun amacından sapması.
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)