Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ankara - İstanbul arası motor taşıma

Motovento
    REKLAM ALANI
    evilded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Delight
    Arkadaşlar merhaba,
    Yeni alacağım kawasaki zx636 yi ankaradan istanbula taşımam gerekiyor, havalar soguk,yol 450-500km. havadaki kara bulutlar gibi düşünceler dolanıp duruyor sürsemmi yoksa otobüsle mi getirsem , bu durumda otobüsle getirmek mantıklı, daha once konu acilmis okudum baktim , giden motorlar scooter veya 250lik , bir 636 otobüsle taşınır mı nelere dikkat etmek lazım köpük ve battaniye, ip demişler. sıkıca baglasak gelir mi sığar mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Yol otoban, hiz limitlerinin az uzerinde dikkatli gelebilirsen sure de kisalir, iyi ekipmanin varsa kislik gazla.. saat 10 da teker donse 15.00 da varsan gunun gunesinden de yararlanirsin..

isfa67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTAR 650
    valla bende nakil konusunda sıkıntı yaşıyorum.otobüs firmaları pek alma taraftarı olmuyorlar yolcu çokluğundan mütevellit.ama ankara da farklı olabilir.tecrübeniz varsa ki var görünüyor binin getirin benim gibi acemi değilsiniz ki.

Motosikleti
    Yamaha Delight
    Scooterim var şu an istanbulda binmiyorum. Sürülmesine sürülür ama işte soguk rahatsız ediyor pantolon mont kask eldiven içlik var, ama yine de üşüyorum. :/
    Otobüsle getiren varmı büyük makina. sığar mı şu an en büyük sıkıntım öglen 12 gibi ankaradan istanbula çok insan gelmez diye düşünüyorum akşam ve gündüz yogunluk olur diyorum ama belli de olmaz.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Sığar mı hususunda,

en garantili yol sanırım,müsait bir vaktinizde herhangi bir firmayı arayarak bu konu hakkında danışmak,yardım istemek olur . Bagaj içerisindeki yükseklik ölçüsünü şöförler mutlaka bilirler, onlara sorabilirsin.Ben şu an rakamı tam hatırlamıyorum,geçmiş gün unuttum..Sehirler arası otobüslerin en yüksek bagajlısı travegodur.Seferlerde hangi aracın geleceği de çok öncesinden belli oluyor,ona göre hangi gün gelecek olan otobüs travegoysa o gün içinden bilet alır,motorunu orta sehpada bile getirebilirsin eğer ölcüler tutarsa,yoksa yan yatırmak zorunda kalacaksın.

Daha önce motorumu,bir şehirden başka şehre travegoyla getirdim.İp,köpük,battaniye yeterli gelebilir,siz tedbirli olun o konuda,ne kadar koruyabilecek önlem alabilirseniz o kadar alın,fazlasıyla derim. Daha önce motorunu otobüse yerleştirmiş tanıdığınız varsa, o gün mutlaka yanınızda olsun,yardımcı olsun motoru bagaja alırken ve koruma önlemlerini alırken.Çünkü otobüslerin zamanları kısıtlı oluyor,geldiklerinde muavin bagajları yerleştirmek için cebelleşirken sizde motoru yerleştireceksiniz ve tek başınıza yapamazsınız.

Dediğim gibi,hatta aramaktan öte gidip müdürleri ile görüşün,rica edin.Şöförler problem çıkartırlar ama üstü yap dediği için hayır diyemeyecektir.Ayrıca daha önceden haberleri olduğu içinde bagajları ona göre yerleştirecekler, motorunuza da yer bırakacaklardır. Şöförün hemen arka kısmındaki,otobüsün sol kısmındaki açılan ilk bagaj yeri müsait olacak şekilde yer bırakırlar.Bagaj yapısı itibariyle de motoru iplerle sıkıca bağlayabileceğiniz demirler olur.

Motosikleti
    Yamaha Delight
    cevabınız için teşekkür ediyorum, satın aldığım kişi önceden motor taşımış yardımcı olacak, araştırdığım kadarıyla direk şöferle muhattap olup harçlık vermek en dogru yol olacak gibime geliyor çünkü şimdi telefonla arasam taşınması mümkün değildir diyeceklerdir, tren var bir diğer alternatif arayıp sordum kutusu varsa olur dediler bunlar da bir değişik.
    ferhatkars bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Hava durumunu kolla ve yağışsız bir günde kendin getir en iyisi. Ekipman sağlamsa sıkıntı olmaz tüm kıyafetin üzerine yağmurluk da giy, bu durumda üşümezsin. Tesislerde mola verip ısınırsın. Otobüs bence çok doğru bir taşıma şekli değil. Şöförlerle muavinlerle yüz göz olmaya değmez.

isfa67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTAR 650
    Alıntı evilded adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevabınız için teşekkür ediyorum, satın aldığım kişi önceden motor taşımış yardımcı olacak, araştırdığım kadarıyla direk şöferle muhattap olup harçlık vermek en dogru yol olacak gibime geliyor çünkü şimdi telefonla arasam taşınması mümkün değildir diyeceklerdir, tren var bir diğer alternatif arayıp sordum kutusu varsa olur dediler bunlar da bir değişik.
    metro kargo var ona da bakabilirsiniz

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Geçen sene Scarabeo'yu İzmir'den Düzce'ye göndertmiş tim. Sanırım travegoların bagajı nispeten yüksek. 100 tl verdim. Benim avantajım firmadan tanıdığım olmasıydı. Gidip şoförler ile görüşürseniz mutlaka getirecek birisini bulursunuz. Veya acentedeki elemanlardan travegosu olan bir şoförün telefonunu isteyin, yardımcı olurlar.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Şanslıymışsınız, Satın aldığınız kişi yardımcı olacaksa harika..Bir bilet parası da motorunuza verirsiniz.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Yolda kar buz yoksa, kat kat giyin, balaklava ve eldivenlerini giy, bin motoruna gel. Ama acele et bir kaç güne kadar kar başlar.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Gidiş uçak bileti , dönüş benzin parası ve iş sonunda bir şişe jacke ben getiririm
    evilded bunu beğendi.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

RBF2014 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tek çözüm otobüs firmaları değil. Şehirler arası nakliye yapan firmalar ile de taşıtabilirsiniz. Motosiklet demonte halde ise çok daha kolay olur taşıma.

Motosikleti
    Yamaha Delight
    demonte degil motor cuma gününe bileti aldım hava durumu 0-9 derece ankarada güneşli gösteriyor muhtemelen otoban 4-5 derece olur boluya deniz etkisine girene donma tehlikesi mevcut güneş belki bir nebze ısıtır kendime de güvenmiyorum motor yeni ben 3 aydir sürmedim ,uzun yol en çok bursaya gidip gelmişliğim var istanbuldan, artık kısmet abahtan baktım otobüs olmuyor sürerek gelicem mecbur ama öncelikli tercihim otobüs, tanıdıgı olan daha önceden götürmüş olan bulabilirsek içim rahatlayacak.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    demonte degil motor cuma gününe bileti aldım hava durumu 0-9 derece ankarada güneşli gösteriyor muhtemelen otoban 4-5 derece olur boluya deniz etkisine girene donma tehlikesi mevcut güneş belki bir nebze ısıtır kendime de güvenmiyorum motor yeni ben 3 aydir sürmedim ,uzun yol en çok bursaya gidip gelmişliğim var istanbuldan, artık kısmet abahtan baktım otobüs olmuyor sürerek gelicem mecbur ama öncelikli tercihim otobüs, tanıdıgı olan daha önceden götürmüş olan bulabilirsek içim rahatlayacak.
    Sabahtan atla motora mola vere vere gelirsin , hem motoruna alışırsın hemde tecrüben artmış olur işte ankara - istanbul yolu dümdüz sıkıntın olmaz , sınırlarını zorlama , bolu tarafında yola dikkat et soğuk olduğundan yol tutuşunun zayıf olacağını aklından çıkarma , motoru otobüse koyacağım diye uğraşacağın sürede yolu yarılarsın zaten. Yeni motorunda hayırlı olsun tekerin düz bassın.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

RBF2014 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sürülerek getirilecekse motorun lastik kalitesine de dikkat edilmeli, mumlu olması muhtemel lastiğe dikkat etmek gerek.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Bence en mantıklısı herhangi bir kargo şirketine vermeniz ertesi gün gelir ama garanti olur,

Şayet;otobüste motorun başına bişey gelse Allah muhafaza karşınızda bir muhattap bulamazsınız.Sanki beleş götürüyormuşsunuz gibi muavinin şoförün tribini çekersiniz sağlam olsun ama geç gelsin derseniz kargo derim

Motosikleti
    Yamaha Delight
    Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence en mantıklısı herhangi bir kargo şirketine vermeniz ertesi gün gelir ama garanti olur,

Şayet;otobüste motorun başına bişey gelse Allah muhafaza karşınızda bir muhattap bulamazsınız.Sanki beleş götürüyormuşsunuz gibi muavinin şoförün tribini çekersiniz sağlam olsun ama geç gelsin derseniz kargo derim
    tcdd yükü aradım taşımıyoruz dedi kargoya nasil vericez? kargo için kutusu lazım

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    aynen dediğin gibi firmayı aramayacaksın... gideceksin ankara da aştiye istanbula giden otobuslerin yanına gidip şoförle konusup senin bilette dahil bi 100 luk olmadı 120 vereceksin... adama da aşti çıkısında bir yerde beklerim ordan beni alırsınız diyeceksin... ona göre de muavınler bagajı düzenleyecekler...

ben geçtiğimiz agustosta ankara dan mersine getirdim motoru... pazar gunu gece 12 de feribot mersinden-kıbrısa gelecekti..
    ben sabah 9 da ankarada otogara gidip konuştum otobuscüyle... (ha otobüscüyle anlaşamasam binip gidecektim)
    benim bilette dahil 120 ye anlaştık (motor 80 tl yakacaktı)...otobus de travego idi... geri geri bagaja soktuk...(bagajın ortasında uzunlamasına kolon gibi bir şey var ordan aynalar direksiyon felan geçmedi... o yüzen motoru geri geri soktuk...
    içerde valizler felan da vardı...hiç ayak felan açmadım direk yasladım valizlere
    iple de güzelce bağladım... sorunsuz mersine kadar gelmiştik...
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

Motosikleti
    Yamaha Delight
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen dediğin gibi firmayı aramayacaksın... gideceksin ankara da aştiye istanbula giden otobuslerin yanına gidip şoförle konusup senin bilette dahil bi 100 luk olmadı 120 vereceksin... adama da aşti çıkısında bir yerde beklerim ordan beni alırsınız diyeceksin... ona göre de muavınler bagajı düzenleyecekler...

ben geçtiğimiz agustosta ankara dan mersine getirdim motoru... pazar gunu gece 12 de feribot mersinden-kıbrısa gelecekti..
    ben sabah 9 da ankarada otogara gidip konuştum otobuscüyle... (ha otobüscüyle anlaşamasam binip gidecektim)
    benim bilette dahil 120 ye anlaştık (motor 80 tl yakacaktı)...otobus de travego idi... geri geri bagaja soktuk...(bagajın ortasında uzunlamasına kolon gibi bir şey var ordan aynalar direksiyon felan geçmedi... o yüzen motoru geri geri soktuk...
    içerde valizler felan da vardı...hiç ayak felan açmadım direk yasladım valizlere
    iple de güzelce bağladım... sorunsuz mersine kadar gelmiştik...
    içimi rahatlattın yol yordam da işi halletmenin yarısı, inş sorunsuz olur , koskoca istanbulda motor yok, ankaralardan uğraşıyoruz umarım stresine değecek güzel bir motor sahibi olacağım,
    yerleştirebilirsek otobüse buraya resimler koyucam. herkese rehber olsun.
    ferhatkars bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)