Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MT-07 mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Selamlar ey ahali,

Sorum sizlere yaklaşık 10000 km motosıklet tecrübem var.Ybr 125,Dylan 150 olmak üzere artık büyüme vakti geldi diye düşünüyorum.Aklımda olan modeller mt-07,bmw f650 gs,fazer 600,xt 660x bu dört modeli sürekli araştırmaktayım.

F650 gs:BMW sonuçta ama 2000-2001 model makina sorun açar mı? parçası pahalı mı bize gelir mi?

Fazer 600:4 silindirli makina sesi gidişi duruşu güzel ama beni yorar mı sürebilirmiyim?düşüp kalkarmıyım.

xt 660 x:tek silindir tork canavarı yer helikopteri supermotoda ilgimi çekmeye başladı şu sıra.ama iki kişi konforu nasıldır.

Son olarak favorim;

MT-07: diğer üstteki makinaların hemen hemen aynı parasına 2013-2014 model makina çift silindir,gidişi duruşu güzel(miş)şekil olarak ta güzel bir makina sizce hangini tercih etmeliyim?

bu tecrübeyle hangisi bana uygun olur.cevaplarınızı bekliyorum.Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KutlayGül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650, CBF 1000 ABS
    F650 gs:99 modeli var elimizde. Krank sorun cikardi. Parcasini bulmak sorun oldu.

Fazer 600:4 Alt devirleri biraz bos. ust devirlerde de katir tepmis gibi ziplar. ani frenlerde, gazlamalarda arka atar. Daha yüksek tecrübeyle kullanmani tavsiye ederim.

xt 660 x: xt600 süren bir arkadasim vardi. gece sürüsünde bir ara aynayi tutarken gördüm. "ne oldu kirildi mi?" diye sordum, "yok titresimden arkayi pek net goremiyordum, parmagimla bastirinca görünüyor" dedi. 660 da böyle mi bilmem ama aynisinin laciverti. Fakat ondan alacagin torku baska makinada bulman zor.

MT-07: Alan memnun, satan memnun. Süspansiyonlari azicik sikintili diyorlar ama fazer`da da ayni sorun var mt-09`da da. Hic olmadi ikinci eli rahat, satarsin. Daha cok sehirici kullanim icin bakiyorsan en mantiklisi bence bu.
    YBRMANİA bunu beğendi.

Motosikleti
    Teşekkür ederim.En mantıklısı mt-07 gibi görünüyor

Yamaha XJ6 Diversion düşündünüz mü? Ya da Kawasaki ER6N?
    barodi bunu beğendi.

10.000 km tecrübe bahsettiğiniz motorlara geçiş için çok az. 250-300 cc de biraz km yapıp tecrübe kazanmanız sizin için daha sağlıklı olur. Bahsettiğiniz motorların şakası yok top speed leri ve hızlanmaları belli. Bi gaz açayım dediğiniz de en ufak frenleme hatanızda caninizdan bile olabilirsiniz allah korusun. Genede karar sizin
    Ertugyigit ve ucanteneke5 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı alparslana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha XJ6 Diversion düşündünüz mü? Ya da Kawasaki ER6N?
    xj6 diversionda fena değil ama bütçe olarak beni aşıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:25 ----------

Alıntı jackalxi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10.000 km tecrübe bahsettiğiniz motorlara geçiş için çok az. 250-300 cc de biraz km yapıp tecrübe kazanmanız sizin için daha sağlıklı olur. Bahsettiğiniz motorların şakası yok top speed leri ve hızlanmaları belli. Bi gaz açayım dediğiniz de en ufak frenleme hatanızda caninizdan bile olabilirsiniz allah korusun. Genede karar sizin
    Ara geçiş motorları fiyat olarak bahsettiklerimle hemen hemen aynı sakin ve dikkatli kullanacağımı düşünüyorum.teşekkür ederim

Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xj6 diversionda fena değil ama bütçe olarak beni aşıyor.
    MT-07 o zaman. Sanırım aralarında fiyatı en uygun olanı o. ER6N de daha pahaliydi diye hatırımda kalmış.
    YBRMANİA bunu beğendi.

Altınızda 600 cc ve en kötü 70-80 hp güç varken kendinize gerçekten hakim olup sakin sürebilirim diyorsanız diyecek bişey kalmamış hakkınızda hayırlısı olsun.
    Ertugyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı jackalxi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altınızda 600 cc ve en kötü 70-80 hp güç varken kendinize gerçekten hakim olup sakin sürebilirim diyorsanız diyecek bişey kalmamış hakkınızda hayırlısı olsun.
    Eyvallah hemşerim
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mt07 bence en doğrusu olur. Garantisi olan bir motosikletiniz olur.
    YBRMANİA bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    seçeneklerin birbiriyle alakasız bu 4 motorsa yeterince tecrübe kazanmamışsın diyebiliriz

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Biraz daha beygiri düşük, düşük devir torku yerli yerinde ( kullanım hakimiyeti daha kolay)

ve mutlaka ABS olan bir motosiklet bakmanı öneririm. 125cc ile 10.000 km saydıkların için çok çok az bi tecrube bence.

Ayrıca ben 125cc commuterlerin istersen 100.000km tecruben olsun kullanıcıyı +600cc motosikletlere asla hazırlamadığını düşünüyorum.

Bu benim fikrim tabi, kan senin, damar senin
    YBRMANİA ve Ertugyigit bunu beğendiler.

Motosikleti
    mt-07 daha sakin daha kullanımı kolay olduğu için düşünmekteyim.AEA'da bi sakınca görmediğine göre

Şaka bir yana tecrübesiz olarak bunu sormadım.Neyse alınca göreceğiz

Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt-07 daha sakin daha kullanımı kolay olduğu için düşünmekteyim.AEA'da bi sakınca görmediğine göre

Şaka bir yana tecrübesiz olarak bunu sormadım.Neyse alınca göreceğiz
    Yine muhabbet yeterli tecrübe olup olmaması konusuna gelip dayanmış.

Merakımdan soruyorum, yaşınız kaç?

Motosikleti
    Alıntı alparslana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine muhabbet yeterli tecrübe olup olmaması konusuna gelip dayanmış.

Merakımdan soruyorum, yaşınız kaç?
    24 yaşımdayım
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Araya bi ara makine koymak şart bence , bunlara geçmeden önce . Mesela 2. el cbf 500 alıp onuda bi 20 30 bin km kullanıp öyle alabilirsiniz mt-07'yi .

zanyoscar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadasim gaza gelmezsen hepsini rahat rahat kullanirsin.Ben bu forumdaki bazi arkadaslarin neden boyle ''yok kullanamazsin,yok efendim o sana fazla gelir, yok birden buyuk motora gecilmez'' gibi ifadeler kullandigini anlamiyorum.Eger yeterli donaniminiz var ise gayet de kullanirsiniz arkadasim.Kendinize hakim oldugunuz surece bir sorun yasamazsiniz.Once bu yazdigin motorlardan en cok begendigini sec.Sonra da butcene en uygununu belirle.Zaten geriye tek bir motor kaldigini goreceksin.Forumlarda da boyle seyleri sorma bence.Cunku senin motivasyonunu dsurecek o kadar insan var ki ortalikta.Sonucta senin yetenegini ve kabiliyetini kimse bilmiyor burada.Belki cok cabuk ogrenen/adapte olan birisin? belki de 100.000 km de gitsen daha fazla pratige ihtiyaci olan birisin.Dolayisiyla sana bu motorlardan birini almak mantikli geliyorsa al arkadasim.Hic burda kendini yorma.Gerekirse git Profesyonel bi kurumdan 1 ya da 2 kur egitim al.Ondan sonra aslanlar gibi sur.Kimseye de kulak asma.

Ileride allah korusun basina bir is geldiginde de kimseyi suclama cunku bu secimi kendin yaptin.Butun sorumluluk sana ait.125 cc de kullansan trafige cikinca hepsi ayni tehlikede.Is sende bitiyo yani arkadasim bunu kafana koy.Dedigim gibi sorumluluk sende olacak haberin olsun.

Bu arada benim de tercihim Mt-07'den yana olur.
    alparslana, YBRMANİA ve MNS-FZ6 bunu beğendiler.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    sabahtan beri kaçıncı mt 7 konusu bu ybr-cbf-apeche bitti mt-7 ye geldi sıra
    al sen al güzel motor

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O kadar farkli sinifta motorlardan soz ettin ki hocam neyi onerecegimi bilmiyorum. Enduro mu seviyorsun? Sport touring mi yoksa naked mi?

MT-07 tabii ki bir cok kategoride lider sayiliyor bu aralar ama sunu unutmamak gerek: Ruzgar darbelerine hazir misin, sever misin? Sadece ruzgar yedigi icin, baska hic bir sikayeti olmadigi halde satiliga cikarilmis cok 1000-2000kmde mt-07ler var sahibindende.

Cok azinin satma nedeni nakit sikisikligidir. Bu kadar torklu ve hafif bir ciplak motorun ustune cam da taksan pek fayda etmeyecek.

Sahipleri ben dahil ruzgardan sikayet etmiyoruz oyle seviyoruz ama bu ruzgar senin icin ne kadar onemli onu da bilmek gerek

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zanyoscar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasim gaza gelmezsen hepsini rahat rahat kullanirsin.Ben bu forumdaki bazi arkadaslarin neden boyle ''yok kullanamazsin,yok efendim o sana fazla gelir, yok birden buyuk motora gecilmez'' gibi ifadeler kullandigini anlamiyorum.Eger yeterli donaniminiz var ise gayet de kullanirsiniz arkadasim.Kendinize hakim oldugunuz surece bir sorun yasamazsiniz.Once bu yazdigin motorlardan en cok begendigini sec.Sonra da butcene en uygununu belirle.Zaten geriye tek bir motor kaldigini goreceksin.Forumlarda da boyle seyleri sorma bence.Cunku senin motivasyonunu dsurecek o kadar insan var ki ortalikta.Sonucta senin yetenegini ve kabiliyetini kimse bilmiyor burada.Belki cok cabuk ogrenen/adapte olan birisin? belki de 100.000 km de gitsen daha fazla pratige ihtiyaci olan birisin.Dolayisiyla sana bu motorlardan birini almak mantikli geliyorsa al arkadasim.Hic burda kendini yorma.Gerekirse git Profesyonel bi kurumdan 1 ya da 2 kur egitim al.Ondan sonra aslanlar gibi sur.Kimseye de kulak asma.

Ileride allah korusun basina bir is geldiginde de kimseyi suclama cunku bu secimi kendin yaptin.Butun sorumluluk sana ait.125 cc de kullansan trafige cikinca hepsi ayni tehlikede.Is sende bitiyo yani arkadasim bunu kafana koy.Dedigim gibi sorumluluk sende olacak haberin olsun.

Bu arada benim de tercihim Mt-07'den yana olur.
    2 teker ruhunu hareketlendirir bu yüzden uygun bulmuyorlar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)