Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Artik yaya'ya yol vermekte suç bu ülkede

Motovento
    REKLAM ALANI
    EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim allahtan polis çağırmamışsın. Ben E5'te yola atlayan yayaya çarpmamak için motoru düşürüp köpürcük kemiğimi kırdım, yaya ortada yok, tüydü. Yani ortada benden başka zarar gören yok ama trafiği tehlikeye atacak şekilde motor kullanmaktan savcılık dava açtı bana.

Dur bi tane daha anlatayım;

O dokuz günlük bayram tatillerinin birinde hacıosman bayırında yol bomboşken bedford ile bir pazarcı gömdü bana arkadan. Allahım şaştı. Ben hastanede komadayken şahit filan ayarlamışlar, ben bedfordun önüne geçip aniden fren yapmışım bedford da ne yapsın bana vurmuş ve davayı kaybettim bana bir kamyon para ödettiler.

Burası Türkiye, ayarı kendin bulacaksın.
    Selametle.
    yol kamerasi olsa durum farklı olabilirdi

arabanin biri benim önüme geçti ani fren yapti .
    on tekeri kitledim yerdeyim
    takip mesafeme dikkat etmemişim hata bendeymis
    bir de üste çıkıyorlar
    dizlik falan vardi
    pantolon birkac yerden yirtildi

panik fren çalışması lazım
    reflex sekilde iki freni de ayni anda kullanmayı bilmeliyiz

ayrıca kontra tekniğini de refleks derecesinde öğrenmeliyiz

konuya dönecek olursak;
    arkadan carpan sahis takip mesafesine dikkat etmemis
    veya o esnada saga sola bakiniyordi
    dikkatsiz arac kullanımı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Aynı olayı yenibosnada yaşadım.Motorcu önümde aniden durdu bayana yol vermek için kadın motorcuya beni işaret ediyor arkadan araba geliyor diye neyse nerdeyse motora arkadan vuracaktım.İster araba olsun ister motor olsun ister bisiklet olsun caddede şak diye durulmaz.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    millet olarak ne kadar hayvanlaştığımızın göstergesi olmuş bu başlık. hayvan adı olarak artık siz öküz mü dersiniz, sığır mı dersiniz, bulun bir şeyler?

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Herkes kuralı kafasına göre yazar cehaletin erdem olduğu ülkede.
    Yaya geçidinde ışık yoksa durulmaz diyen mi istersin, yolun üstünde şak diye durulmaz diyenler mi... onlarda haklılar. Yazılı kanunun uygulanamadığı, kuralların insanlara öğretilemediği yerde, vatandaşların yazdığı ve uyguladığı sokak kanunları geçerlidir. Katillerin yakalanmadığı memleketlerde çatır çatır adam vurulduğu, herkesin haklı bir sebep bulduğu memleketlerde olduğu gibi.
    Yaya geçidinde ışık olsa da olmasa da yaya adımını atar atmaz durulur. Medeni memlekette o yayaya çarparsan sana öyle bir çarparlar ki bir daha araba koltuğuna oturamazsın.
    Yaya geçidinin bulunduğu yollarda yol kenarlarında o hiç sallamadığınız tabelalar da bulunur. Yaya geçidinden önce hız limitini belirtir ve araç kullanan kişi o hıza düşer. Sonra yaya geçidi tabelasını ve yaya geçidini gördüğünde kontrolünü yapar, gerekirse durur. Yaya geçidini önündeki araç fark edip duruyor ise, sürücü hız limitine uyarak yavaşladığı ve önündeki araba ile arasında mesafe de olduğu için rahatça durur. 30 ile gidilecek yerde öküz gibi yardırıp öndeki arabayı taciz ediyorsan, durduğu zaman arkadan yapışırsın.
    Burada direksiyonda film seyrediyor diye laf söylediğimiz kişiye kimse kızmasın. Trafikte az hata çok hata yoktur. Ufak olduğunu düşündüğünüz bir hata çok büyük sonuçlar doğurur.
    Ha bu kurallar uygulanmıyor ben de kafama göre kullanırım kardeşim diyorsanız da, kimsenin yaptığı hataya kulp takıp kendinizi rahatlatmayın. Bu trafikte herkes sorumsuz, herkes hatalı.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı smiles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes kuralı kafasına göre yazar cehaletin erdem olduğu ülkede.
    Yaya geçidinde ışık yoksa durulmaz diyen mi istersin, yolun üstünde şak diye durulmaz diyenler mi... onlarda haklılar. Yazılı kanunun uygulanamadığı, kuralların insanlara öğretilemediği yerde, vatandaşların yazdığı ve uyguladığı sokak kanunları geçerlidir. Katillerin yakalanmadığı memleketlerde çatır çatır adam vurulduğu, herkesin haklı bir sebep bulduğu memleketlerde olduğu gibi.
    Yaya geçidinde ışık olsa da olmasa da yaya adımını atar atmaz durulur. Medeni memlekette o yayaya çarparsan sana öyle bir çarparlar ki bir daha araba koltuğuna oturamazsın.
    Yaya geçidinin bulunduğu yollarda yol kenarlarında o hiç sallamadığınız tabelalar da bulunur. Yaya geçidinden önce hız limitini belirtir ve araç kullanan kişi o hıza düşer. Sonra yaya geçidi tabelasını ve yaya geçidini gördüğünde kontrolünü yapar, gerekirse durur. Yaya geçidini önündeki araç fark edip duruyor ise, sürücü hız limitine uyarak yavaşladığı ve önündeki araba ile arasında mesafe de olduğu için rahatça durur. 30 ile gidilecek yerde öküz gibi yardırıp öndeki arabayı taciz ediyorsan, durduğu zaman arkadan yapışırsın.
    Burada direksiyonda film seyrediyor diye laf söylediğimiz kişiye kimse kızmasın. Trafikte az hata çok hata yoktur. Ufak olduğunu düşündüğünüz bir hata çok büyük sonuçlar doğurur.
    Ha bu kurallar uygulanmıyor ben de kafama göre kullanırım kardeşim diyorsanız da, kimsenin yaptığı hataya kulp takıp kendinizi rahatlatmayın. Bu trafikte herkes sorumsuz, herkes hatalı.
    Sayın İsmail Abim yazınıza kısmen katılıyorum.Güzel tespitler yapmışsınız.Yanlış anlaşılmasın ben kural koyan değil kurallara uyan biriyim kural koymak haddime değil.Zaten ben çok hız yapmadığımdan ve takip mesafesini koruduğumdan kolayca durabildim.Ayrıca arada beni de kırmadan eleştirdiğiniz için teşekkür ederim.Yayanın adımını attığı yerde durulması (ben kendi adıma yayayı gördüm mü duruyorum zaten )gibi durumlar (almanya vs.)bu ülkede de yakında görülür İNŞAALLAH karamsar olmayın! Saygılarımla Ahmet Volkan
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

O dangalak otomobil sürücüsü, önünde otomobil olsaydı aynı cümleyi kuramazdı şerefsiz. çok kez yaya geçidi olmadan insanlara otomobilimle yol verdim vermeyede devam edicem. henüz bir araç sahibi daha o cümleyi kurmadı. kurarsada cevabımız olur illaki. fakat gördüğüm şu, millet olarak manevi değerleri kaybetmeye hızla devam ediyoruz.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Ahmet Bey, anlayışınız ve güzel yaklaşımınız için teşekkür ederim. Kendim de dahil olmak üzere çevremdeki kendisini eğitimli sayan birçok insanı bu konuda eleştiriyorum. Hepimiz bu bozuk dişlinin parçalarıyız. Bu konuda kendimizi kötü hissetmemiz ve rahatlamamız gerektiğini düşünüyorum. Bir tane doğru var ve bu doğru kişilere göre değişemez. Ayda 300 yaralanmalı ve ölümlü kaza olan bir memlekette herkes bir diğerini suçluyor. "Ya ben de bir şeyleri yanlış yapıyor muyum, bu kadar insan öldüğüne göre kesin bir şeyler doğru gitmiyor" denmiyor.
    Ben yaya gördüm mü her zaman duruyorum diyemem, kendi adıma. Daha bayramda köy yolunda önümden kedi geçti durdum ve çarpmadım ama aynı anda karşıdan hızla gelen araba kediyi ezdi ve öldürdü. Ben kediye bakayım derken arkadan gelen öküz bana vurdu. Bu arada hızım 20 km falandı. Kediyi ezen bastı gitti. Benimle aynı hızda olsaydı ne o kediye çarpacaktı ne de bana arkadan çarpacaklardı.
    Yine geçenlerde yaya geçidinde yaya yol verdim, yaya geçmeye başladı ama tam önümden geçerken can havliyle kendini geriye attı. Çünkü arkamdaki öküz oğlu öküz, beklemek yerine beni geçip ana yola atladı.
    Ben de kurala uymama bahaneleri üretmeye başladım gördünüz mü? 99 defa kurala uyup 1 tanesinde uymaz ve birisine zarar verirsem, ne anlamı kalır diğer 99 tanesinin?
    Temelden bazı şeylerin değişmesi gerek, bireysel olarak bilinçlenmemiz maalesef yetersiz kalıyor. O yüzden pek umudum yok.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    her Allah'ın günü o tiplerle beraberim, evimizin önünde gidiş geliş 3'er şeritli bulvar var, bir de tepede okul var, yaya geçitleri, ışıklar var, üzerine zırt pırt yola yapılmış, boyanmış tümsekler var, öküz oğulları o tümseklerde yavaşlamamak için kıçlarını yırtıyorlar, öyle süratli o tümseklere geliyorlar ki aynadan görünce korkuyorsunuz, insanımızın çoğu cahil, aptal, öküz ... bunları yapanların çoğu da doblo, kango vs iş arabası, o tümseklerde durmuyorlar, oralardan uçuyorlar, zırt pırt o bulvarda ani fren sesleri duyuyoruz, bu sabah 06:30 da o bulvarda biri beni cezalandırmak istedi ve aracını üzerime kırıp kaçtı, çevredeki evlerin minimum değeri toki olarak 250 bin tl, özeller 400 den başlıyor, semt o kadar da kötü değil, her şey yeni ama kafalar eski ...

Keremk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PCX
    Geçmiş olsun. Bende geçen ay 7-8 defa Ar-El üni'nin güzergahından geçtim. Yol planlaması olarak Türkiye'de en berbat güzergah. Üni önüne servis park edebiliyor, yine üni'nin yan tarafından bağlanan yoldan arabalar birden fırlayabiliyor. İşin komik tarafı yine orada otobüs durağı var otobüslerin kimisi kafasına göre cebe girmeyebiliyor. Aslında oraya kamera koymaları lazım ve en gerekli yerlerden birisi ama ne yazık ki çözüm olarak görmüyorlar bunu. Keza Armoni Park'tan Ar-El üni'ye giden yolda aynı şekilde çok kazaya sebebiyet verecek şekilde tehlikeli.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)