Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

-LEM- marka kask hakkında bilgileriniz.

Motovento
    REKLAM ALANI
    mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Arkadaşlar babamın belkide 20 sene önce aldığı kaskı hırdavatların içinden çıkardık. Yıkadık temizledik(sadece iç döşemesi yoktu) babam süngerle çok güzel döşedi içini. Bu kasku kullanıcam. Bu kask hakkında bilgileriniz neler, sağlammıdı? Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    süngerden nasıl bi koruma beklıyorsun dostum saf olmayın bu kadar ya. Yoğurt kasesi takmakla aynı şey git 200 liraya bi mt revenge kask al rahat et

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Bir kaskın ömrü 5 senedir, 5 seneden sonra leğene dönüşür.

Kullanmayınız 200 - 250 lira arasında güzel kasklar var MT Revenge - LS2 375 Shogun vb.
    Kendinizi riske atmayın.

Motosikleti
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süngerden nasıl bi koruma beklıyorsun dostum saf olmayın bu kadar ya. Yoğurt kasesi takmakla aynı şey git 200 liraya bi mt revenge kask al rahat et
    Dostum kaskın dışı sünger değil heralde. Ayrıca günümüzdeki kaskların içindeki o yumuşak tabaka ne oluyo ozaman.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kullanmayınız 200 - 250 lira arasında güzel kasklar var MT Revenge - LS2 375 Shogun vb.
    Kendinizi riske atmayın.
    Valla kask çok sağlam duruyor. Öyle çürük filan değil. Resminide atabilirim. Zaten ben geçici olarak kullanıcam. Kışın motora çok binmiyorum. Yazın yeni alıcam bitane.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Kullanma bence o seni korumaz hicbir sekilde biraz ucuz yolluda olsa yeni bir tane al mutlaka yada keyfine kalmis

Motosikleti
    Sizlerde haklısınız tabi. Zaten bende dandik bişe olsa böyle bi konu açmam. Markanın geçmişini araştırdımda biraz çok kaliteli ve sağlam olduğu söyleniyor. 15 sene aradan sonra tekrar üretime başlanmış ve Türkiye'de mevcut. Kullanıcıların yorumlarına bakmak lazım. Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı mtgemlik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizlerde haklısınız tabi. Zaten bende dandik bişe olsa böyle bi konu açmam. Markanın geçmişini araştırdımda biraz çok kaliteli ve sağlam olduğu söyleniyor. 15 sene aradan sonra tekrar üretime başlanmış ve Türkiye'de mevcut. Kullanıcıların yorumlarına bakmak lazım. Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.
    Metal değil, plastik ya da fiberglass vs. bir maddeden ise gevrekleşmiştir. Ne kadar sağlam görünse de bir darbede ikiye ayrılır. Metalse bilemeyeceğim ama onun da koruma olayı tartışılır.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum kaskın dışı sünger değil heralde. Ayrıca günümüzdeki kaskların içindeki o yumuşak tabaka ne oluyo ozaman.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

Valla kask çok sağlam duruyor. Öyle çürük filan değil. Resminide atabilirim. Zaten ben geçici olarak kullanıcam. Kışın motora çok binmiyorum. Yazın yeni alıcam bitane.
    Hocam baya heves etmişsin sen o kaska, kendinden emin cevaplar vermişsin ama o iş sadece dış kısmının sağlam olmasında bitmiyor.
    Kask ömrü yaklaşık 5 yıldır. Kaskın dışı sağlam olabilir. Ama darbeyi absorbe edip başınıza yansıtmayan, içindeki farklı bir strafor çeşidi olan ve darbe emmeye yönelik tasarlanmış şekilde yerleştirilmiş köpüktür. Ömrü 5 yıl olan kısım bu strafor ve dışıdır.
    Bunun üzerinde ise sizin sünger diye tabir ettiğiniz kısım vardır. Bu kısmın antibakteriyel terletmeyen ve konforu sağlayan kısım olmasının yanı sıra, asıl önemli olan kaskın kafanıza oturmasını sağlamasıdır. Bu sadeye herhangi bir kazada kask kafanızda dönmez, emniyette durur.

Kısacası, 5 yılda o kask hiç kullanılmamış olsa bile içindeki strafor ve dış kabuğu özelliğini kaybettikten sonra, sıfır bile olmasının pek bir esprisi kalmıyor.

İyiliğiniz için en azından Ls2 nin FF351 veya FF350 sini alın, en uygun fiyatlı, sharptan 4 yıldız almış kasklardan biridir.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam baya heves etmişsin sen o kaska, kendinden emin cevaplar vermişsin ama o iş sadece dış kısmının sağlam olmasında bitmiyor.
    Kask ömrü yaklaşık 5 yıldır. Kaskın dışı sağlam olabilir. Ama darbeyi absorbe edip başınıza yansıtmayan, içindeki farklı bir strafor çeşidi olan ve darbe emmeye yönelik tasarlanmış şekilde yerleştirilmiş köpüktür. Ömrü 5 yıl olan kısım bu strafor ve dışıdır.
    Bunun üzerinde ise sizin sünger diye tabir ettiğiniz kısım vardır. Bu kısmın antibakteriyel terletmeyen ve konforu sağlayan kısım olmasının yanı sıra, asıl önemli olan kaskın kafanıza oturmasını sağlamasıdır. Bu sadeye herhangi bir kazada kask kafanızda dönmez, emniyette durur.

Kısacası, 5 yılda o kask hiç kullanılmamış olsa bile içindeki strafor ve dış kabuğu özelliğini kaybettikten sonra, sıfır bile olmasının pek bir esprisi kalmıyor.

İyiliğiniz için en azından Ls2 nin FF351 veya FF350 sini alın, en uygun fiyatlı, sharptan 4 yıldız almış kasklardan biridir.
    Benim aklıma takılan ise , kask üretim tarihini nasıl öğrenebileceğim..Kaskın ömrü 5 yıl evet, ama satın aldığımızdan itibaren 5 yıl değil ki, nerde yazıyor bu üretim tarihleri..

Tesekkürler
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Iyi markalarda kaskın içinde yazıyor, diğerlerinde yazmıyor diye biliyorum ben.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim aklıma takılan ise , kask üretim tarihini nasıl öğrenebileceğim..Kaskın ömrü 5 yıl evet, ama satın aldığımızdan itibaren 5 yıl değil ki, nerde yazıyor bu üretim tarihleri..

Tesekkürler
    Markadan markaya değişiyor, benim aldığım LS2'nin dışında etiket vardı, orada yazıyordu. Ayrıyetten içinde de bir etiket var. Şimdiye kadar elime geçen kaskların içindeki etikette yazıyordu.
    oluroyle bunu beğendi.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Bunun marka ile alakası yok isterse moto Gp kaskı olsun her materyalin bir ömrü var ve bu kasklarda genel olarak 5 sene.Birde içine siz köpük döşemişsiniz ama o iş o kadar basit olmuyor.Size şöyle bir şey anlatayım Ford aracımız için lastik conta gerek ti, gittik servise orjinal parça yı aldık ve eve geldik contayı elime aldığım an ortadan ikiye ayrıldı üretim tarihine baktım 7 yıldı.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Kullan ama kaza yapma

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Bu kafaya bu kask gider bence ,sizde üstelemeyin
    beko12345 bunu beğendi.

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE

sen kaskı tak kafana tapa gaz git, gerisini düşünme
    Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun; Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Resmi at görelim şu meşhur kaskı. Sen geçici kullan, zaten Dünyada da geçici değil miyiz?
    beko12345 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    kafanı bir yere vurduğunda kafan kaskın içinde sağa sola çarpar bunu için kaskların içinde 5-6 çeşit madde bulunur diyelim yani strafor hatta adamlar bağırıyor kaza yaptığınızda kafanız bu straforlara çarptığında strafor ezilir ve daha kullanılmaz ve sen gidip içine başka bir şeyler koymuşsun.kasıkın ömrü 4 max 5 yıldır 5 yılda hem dıştaki kabuk hemde strafor sağlamlığını yitirir ve bir dahada bir işe yaramaz onu rafa kaldırıp izleyeceksin.

illa diorsan ben bunun şeklini sevdim,kafanı kaldırımı ağaca çarptığında acaba seni o şekil mi kurtarcak ?
    yoksa olmayan sağlamlığımı ?

ucuz yada pahalı kendine bir kask al.,

diyorsan hayır ben bu kaskı kullanacağım, Macit250'nin dediği gibi bu kafaya bu kask gider.

Başının değeri ne ise kaskınınki de odur.

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kendinizi riske atmayın.
    kaan kardeşimizin leğen örneğini abartı sanmayın.bakınız :

bi de organik kasklar varmış yeni gördüm:

soruyu soran kardeşimize: tak kafana bişey olmaz diyemeyiz,korumaz çünkü,taş gibi serttir onun içi karpuz gibi yarılır Allah korusun. .masraftan kısmaman gereken en önemli ekipman kask malesef.kazasız sürüşler

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    At çöpe ...

Motosikleti
    Yorumlarınız için teşekkür ederim. Kaskı gözümün önünden yok ettim. En kısa zamanda yeni bir kask alıcam. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)