Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Artık Islanmıyorum,İçeri buyrun ....

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Değerli Arkadaşlar,
    geçenlerde şöyle bir konu açmıştım,yaptığınız yorumlar için
    hepinize tekrardan teşekkür ediyorum.http://www.motosiklet.net/forum/moto...11-2014-a.html

O gün yağan aşırı yağmurda aşırı ıslanmıştım ve bir daha ıslanmıyacam diye kendime söz verdim.

İlk önce ayakkabı işini halletmeliydim,01.12.2014 günü
    Motosiklet botu değil ama su geçirmezlik özelliği ve sıcak tutması ve fiyatının uygunluğu ile decathlon daki novadry markasının quechua botunu aldım.

Bot gerçekten işini gördü ve oldukça sıcak tutması takdire şayan.

Yağmurlukta almam gerekiyordu çok araştırdım tulum yağmurluk istiyordum ama maalesef tulum yağmurluklar bana olmuyormuş.
    bende bunu 08.12.2014 tarihinde kadıköydeki motomaxa gidene kadar bilmiyordum.
    Kadıköy motomax da Gökhan isimli satıcı bir arkadaş var bana çok yardımcı oldu bering ve h20 nun tulum yağmurluklarını denedim ama üst taraf maalesef olmadı.
    Gökhan bana 4riders yağmurluğunu tavsiye etti.İndirim de olduğunu da söyledi.
    acaba dedim ne kadar korur aklımda soru işaretleri vardı.
    Gökhan,eğer dedi su geçirirse değiştiriz deyince tamam dedim 100TL gibi bir rakama yağmurluğu aldım.

Ancak bir türlü yağmutluğu deneme fırsatı bulamamıştım tâ ki düne kadar.
    Dün(11.12.2014) iş yerinden geç çıktım açıkmıştım hafif hafif yağmurda çiseliyordu yağmurluğun sadece altını giyerek merterdeki mcdonalds doğru yola çıktım yolda giderken yağmur durdu.Hay dedim kendi kendime sonrasında mcdonalda varınca yemek faslı derken yağmur iyiden iyiye yağmaya başladı.

Artık dönüş vakti gelmişti takribi 1 saat sonra yağmur iyice bastırdı.

İşte benim istediğim fırsattı hemen termal dizliklerimi üstüne alt yağmurluk
    (bu arada yağmurluğu giyip çıkarması botlarla 1 dk sürüyor)
    üst yağmurluk kask ve eldivenler sonrasında motorun selesini silip eve dönüş yolculuğuma başladım.

Yolda su birikintikeri ve çamur oldukça fazlaydı.
    Ama ıslanmadım.

Sonunda eve vardım hemen otoparka çekip yağmurluğu ve ayakkabıları sizler için fotoğrafladım.

Üst Yağmurluk

Alt yağmurluk

yalnız üsteki iki resim evde yıkadıktan sonra çekildi o yüzden içleri ıslak.

Yalnız bir detay var yağmurluk paçaları ıslanmasına engel olamadı fakat diğer bölgelerde ıslaklık oluşmadı.

Botlar
    Botların dışı sırıksıklam olmasına karşın içleri bir o kadar kuruydu.

Bu da kanıtı çorabım kupkuru

Eldivenler
    Eldivenler hiç ıslanmadı çünkü motorda elcik koruma vardı.

Motorun Elcik Korumaları

Sonuç

Paçalarım dışında hiç bir yerim ıslanmamıştı.4riders yağmurluk ve decathlon daki novadry markasının quechua botunu tavsiye ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bot mükemmel görünüyor sadelik herşeydir tam benlik, ancak online mağazada tükenmiş sanırım , bir linki varmıdır?

Geçen gün sağanak yağışta sürüş yapmam gerekti , tulumu çektim eldiven, bot aynı yarım bot ancak deri, sonuç felaket, eldive ve bot hariç heryer kuru, bi,lhassa botun çuvallamasına şaşırdım, hülasa bu bottan edinmem gerek, bilgi için teşekkür ederim.
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Benim ayakkabı numaram 43,
    internetteki yorumlar 1 numara büyüğünü alın dediler fakat ben direkt decathlondan denedim 43 numara oldu.
    bu da linki,
    http://www.decathlon.com.tr/iniut-no...d_8180324.html

Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ayakkabı numaram 43,
    internetteki yorumlar 1 numara büyüğünü alın dediler fakat ben direkt decathlondan denedim 43 numara oldu.
    bu da linki,
    http://www.decathlon.com.tr/iniut-no...d_8180324.html
    Eyvallah, ancak net mağazasında sadece 39-40-46 bedenler mevcut imiş , Adana-Mersin, olmadı Angara'da yiğenlere bu işi havale edeyim.
    mehmetenis bunu beğendi.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Aynı botlardan hali hazırda kullanıyorum. Son derece memnunum. Yalnız ben motorda kullanmıyorum. Çünkü botun arka kısmında "hedik" takılması için bir çıkıntı var. Aynı zamanda ayakkabıyı ayağa oturtmak için çekmeye yarayan bir parça var (resimlerde görünüyor). O parça motorumdaki pedalların üzerindeki bileğe denk gelen parçaya takılmıştı bir kaç kere. Belki tehlikeli olabilir. Yada kesebilirsiniz çünkü sadece görüntü, başka bir işe yaramıyor.
    Botun su geçirmezliği 10 numara. Çok da rahat. Bileği güzel kavrıyor ama bir motor botu kadar korumalı değil. Dikkate alınırsa iyi olur.
    Saygılar.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Botunuza bayıldım,bayan modeli yokmuş ama paçalar ıslanmış,botun içine sokardım ben olsam paçaları

Güle güle kullanın
    mehmetenis bunu beğendi.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Botunuza bayıldım,bayan modeli yokmuş ama paçalar ıslanmış,botun içine sokardım ben olsam paçaları

Güle güle kullanın
    Eşimde var bayan modeli. Hatta hem siyahı hem beyazı var( yetmedi tabi tek rengi bayan olduğu için)
    mehmetenis ve oluroyle bunu beğendiler.
    ...ADAMLIK, CİNSİYETLE DEĞİL ŞAHSİYETLE ALAKALIDIR...

Merhaba,

Botu ben de takip ediyorum bayadır.
    Mest ile giymek zor olur mu sizce?
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı RAMİREZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eşimde var bayan modeli. Hatta hem siyahı hem beyazı var( yetmedi tabi tek rengi bayan olduğu için)
    Tesekkür ederim haberdar ettiğiniz için, az önce araştırdım nette bulamadım. Yine aynı sitede mi var, ben oraya baktım ama
    mehmetenis bunu beğendi.
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

efizikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xcg 100>Pulsar 200NS>xtreme max200>Dominar400
    Öncelikle yaptığınız bilgilendirme için çok teşekkürler şimdi ilk sorum şu botu tam olarak nereden aldınız fiyat internetteki ile aynı mıydı hemen almayı düşünüyorum da. Bir de bot yaklaşık ne kadar süre yağmura maruz kaldı ?
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr125
    Harika benimde işime yarar.
    mehmetenis bunu beğendi.

plegus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Kawasaki Ninja 650 R
    Botun markası Quechua, kullanılan teknoloji novadry; bilginize.
    mehmetenis bunu beğendi.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Hevesinizi kırmak istemem fakat bu tür botlar özelliklerini yitirdiklerinde uzun süre suya dayanamzalar,suyu emmeye başlarlar
    Yürüyüşiçin ideal olabilir fakat motorda fazla dayanamazlar
    Alt yağmurluğunuzun en ucuna, ayağınızı ayakkabıyla beraber alttan kavrayacak bir parmak genişliğinde lastik diktirin
    Yağmurluğunuzu giydiğinizde bu lastiği ayakkabınızın altına geçirin,böylece oturuş pozisyonundan dolayı yağmurluk yukarı kaymayacaktır

Scoyco takım yağmurluk kullanıyorum,bu aparat çıtçıtlı olarak pantolonun paçalarında bulunmakta,rüzgarın içeriye girmesinide engelliyor
    mehmetenis bunu beğendi.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Motosiklet botunun en önemli özelliği su geçirmez olması ve sıcak tutması değildir. Kazada ayağı koruma gibi özelliği de vardır ve en önemlisi budur.
    Şu bot harikaymış, tam istediğim gibi muhabbetinden bence vaz geçin

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    bot fiyat olarak da iyiymiş.
    mehmetenis bunu beğendi.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Decathlon da çok güzel ürünler var fiyatları da çok uygun, bende su geçirmez bir mont ve bot alıp ıslanma derdinden kurtulmayı düşünüyorum
    mehmetenis bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sol ayak baş parmağınızda mantar var. Çorap oradan eskimeye başlamış
    Bir ara aynı dert bende de vardı, cildiye doktoru bir ilaç verdi, 15 günde düzeldi
    Yeni ekipmanlarınızı da kazasız belasız kullanın
    mehmetenis bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Ben de 2 gündür yağmurda kullandım. Prosev alt yağmurluk 10 numara damla geçirmiyor. Ağ kısmı takviyeli. Ixon kışlık montum da su geçirmiyor tek sıkıntı eldiven. Deri eldivenler su geçiriyor. Goretex olanlar da çok pahalı. Elcik koruma mı alsam acaba diye düşünüyorum onlarda çok kurye işi ama.
    mehmetenis bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Ayaklarinizin rende gibi olmasini istemiyorsaniz korumali bot giyin ustune ayakkabi yagmurlugu giyin..

Uzaktan bir yakinimizin kizi korumasiz ayakkabi ile kazaya karismis doner kavsakta arac yandan vurmus.. babasi kizimin ayagi yandan tabani ile ayagi boydan boya ekmek gibi birbirinden ayrilmisti demisti..

mehmetenis ve fz6_fazer bunu beğendiler.

uguruyaniker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R Repsol 2014
    Aynı botu hali hazırda ben de kullanıyorum. Zeytinburnu bölgesinde çok fazla sulara girmeme rağmen herhangi bir ıslanma yaşamadım. Tavsiye ederim.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)