Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bakırköy meydanda kaza !

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Sym Fidde 125s
    Karakolun bitişiğindeki otoparka motorumu bıraktım ve otoparktan cıktım,ordan bahçelievler istikametine dogru gelen Honda Cbr1000rr en sagdan giderken yola beyaz sedan bir araba cıktı,motosıklet surucusu arabanın ön tekerlegıne vurarak motordan fırladı ve yere düştü hemen koştuk ettik kask vardı bi tek ama kafasından cıktı sanırım,üst tarafta bir şeyi yoktu ama dizlerinin üstüne düşmüş sanırım kıpırdatamıyordu ayağını.
    Ambulans tabiki yarım saatte geldı.Karakolda hemen bitişiğimizde olmasına ragmen 20 dk da geldı poliste.

Eğer burdaysa sürücü çok geçmiş .

Ama bir konu daha var,motorda plaka yoktu ve Cbr 1000 rr sürücüsünün ls2 kask takmasıda saçma.

Birde kaza oldugunu gören bütün motorcular durup ilgilendiler.Onlarada hem sürücü adına hemde kendi adıma teşekkür ederim.
    mehmetenis, dmRhn ve 2move bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnşallah dizlerde bir şey çıkmaz. Geçmiş olsun şimdiden.
    serkanabbas bunu beğendi.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Motosiklet sürücüleri ARABA Sürücülerine nazaran daha tutumlular bu konuda,
    en ufak sıkıntıda MOTORCU Durdugu anda hemen yanına yanaşan Başka bir motorcu HAYIRDIR DOSTUM BİŞİYMİ OLDU Diyerek en azından halini hatrını soruyor,

Bu sebepten MOTOSİKLET DOSTLUĞU Böyle bişiy...
    serkanabbas, mayk29, ferhatkars ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor 1000rr dedin, Kask LS2 dedin. Plaka yok dedin. Bizden degildir. Gecmis olsun, iyi gunler.

Bizden degildir kisminda sadece motorun 1000rr olmasi alakasizdir. 1000rra parayi bayilip diger bahsettigim seylerde hiper hanzo olan kardesimizdir bizden degildir olan.
    Onurhan D, telike ve yusufozugenc bunu beğendiler.

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    kaza ben siparişteyken olmuş geçemedim kartaltepe mahallesine yardımcı olurduk geçmiş olsun

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok gecmis olsun umarim cok biseyi yoktur... Bende cok goruyorum 600cc 1000cc motor kullanipta kafasinda ls2 ile dolasan ayni seyi dusunuyorum motora o parayi bayiliyosun zevkin icin kafana niye okadar onem vermiyosun...

Motosikleti
    Arkadaşlar Sizin Çevrenizde hiç CBR 125 MOTORUNU SATIP üzerine BORÇ toplayıp veya KREDİ ÇEKİP 600cc,,,1000cc motor alan kime olmadımı?
    adamın zaten hali hazırda LS2 kaskı var,
    adamın zaten elimde PROSEV mont var,
    motor 13000,,,15000 lira kılı kılına toparlıyor ve BU KASK BU MOTOR KALİTESİNDE DEĞİL,SIRA KASK'TA PARA BİRİKTİREYİMDE DEĞİŞTİREYİM diye düşünürken,
    Kaza olamazmı?
    Böyle bir şart varmı acaba ?

plaka, büyük cc motorların hiçbirinde yok, SEBEP??? RADAR,,,

Yapmayın Arkadaşlar Yorum Yaparken KENDİZİNİ VE İMKANLARINIZI DÜŞÜNEREK YORUM YAPALIM,

sizde yolunuzda giderken biri vursa ve üzerinizde cüzdanınız çıkmasa mesela veya ruhsatınız evde kalsa O ZAMAN BURADA YAZILIRSA SİZLERDE O MOTORU ÇALMIŞMI OLURSUNUZ ???

Biraz EMPATİ Kuralım...

Bunlar sadece Benzetme Ne O ŞAHSI tanırım Nede PEK ÇOĞUNUZU TANIRIM,

Tanıdıklarım sadece 50 veya 100 kişidir en fazla,

Sitede 1000'lerce Kayıtlı üye var...
    metinkilic, efizikci, mehmetenis ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Sym Fidde 125s
    Serkan abi sana kısmen katılıyorum fakat;1000 lik motora binerken böyle bir lüksünün olacağını düşünmüyorum ben almak istediğim motoru ekipmana öncelik verdiğim için alamadım onun yerıne daha ucuz bir motor aldım ve ilk motorum.(sym fiddle 125s) ki bu motor 125 lik bi scooter.

Az önce dediğim gibi bence motora biniyorsan hele ki yüksek cc agresif motora biniyorsan ekipmanıda sonra yenilerim deme lüksü yok bence.
    Ve çok belliydiki bu kazayı en 40.000 km yi devirmiş biri yapmazdı.Abilerimiz demiyor mu önce tecrübe sonra büyük ?
    MotorKafa bunu beğendi.

Motosikleti
    ne güzel söylemişsin kardeşim 125 CC SCOOTER diye,

sen bünü büyütmek isteyince başına gelebilir şu söyleyeceğim,

Şu anda kullandığın kask NİTRO var sayarsak,

Bundan sonra alacağın motoru BURGMAN diye düşününce,
    EEE O MOTORU ALMAN İÇİN ÜZERİNE 8000 LİRA EKLEMEN GEREKECEK,
    Ve ekledin diyelim,Motoruda aldın, AMA BURGMAN'DAKİ HIZA YETECEKMİ NİTRO KALİTESİ ????

Herkes Elindeki Kadar Yükseğe Uzanır...
    harung ve xawa bunu beğendiler.

Motosikleti
    Sym Fidde 125s
    Serkan abi dainese montum,agv kaskım var.Ve ben bunları takınca arkadaşlarım gülüyor sanki yarış motoruna biniyorsun diye,Cahillik diyip geciyorum.

Ekipmanımı hala tamamlayamadım tech 90 kot ve güzel bir eldiven alana kadarda motosikletimi değiştirmeyi düşünmüyorum.

Tabi herkesin kendi tercihi bize geçmiş olsun demek ve yardımcı olmak düşer.Saygılar.
    mehmetenis bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne güzel söylemişsin kardeşim 125 CC SCOOTER diye,

sen bünü büyütmek isteyince başına gelebilir şu söyleyeceğim,

Şu anda kullandığın kask NİTRO var sayarsak,

Bundan sonra alacağın motoru BURGMAN diye düşününce,
    EEE O MOTORU ALMAN İÇİN ÜZERİNE 8000 LİRA EKLEMEN GEREKECEK,
    Ve ekledin diyelim,Motoruda aldın, AMA BURGMAN'DAKİ HIZA YETECEKMİ NİTRO KALİTESİ ????

Herkes Elindeki Kadar Yükseğe Uzanır...
    öncelikle kim olursa olsun geçmiş olsun. sanki hepiniz her zaman motora full ekipman biniyor.
    90-100 km hızla bi yere patlattığınızda kaskınız 5bin liralık kask da olsa testlerden 5 değil 15 yıldız da alsa kafanızı kırılmalardan korur fakat darbenin g kuvvetinden ve beyin kanamasından korumaz. bu demek değildir ki kalitesiz kask alın. hayır kaliteli kaskınız olsun ama hız sınırlarına da uyun.

kaliteli kasktan kastım nedir?. marushin kullanıyorum yine marushin kullanan bir arkadaşın yaptığı kazada bir minibüse arkadan vurması ile ilgili; vizörün burnuna kadar esneyip geri düzelmesi bir kalite göstergesidir. kıytırık 100liralık bir kaskta bunu yaşar mısın? tartışılır. kaliteye bir önrnek bunu verebilirim. veya vizörün buğu yapmaması olabilir buğu yapmaz görüşün hep optimum seviyede olur. yoksa doktor arkadaşlarım var acile kaskıyla gelen hayatını kaybetmiş motorcular olduğunu söylüyorlar. ki olur da. üstünde tulum var kask var shoei arai falan güzel pahalı kasklar. e hayatını kaybetmiş.
    mehmetenis bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı serkanabbas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serkan abi dainese montum,agv kaskım var.Ve ben bunları takınca arkadaşlarım gülüyor sanki yarış motoruna biniyorsun diye,Cahillik diyip geciyorum.

Ekipmanımı hala tamamlayamadım tech 90 kot ve güzel bir eldiven alana kadarda motosikletimi değiştirmeyi düşünmüyorum.

Tabi herkesin kendi tercihi bize geçmiş olsun demek ve yardımcı olmak düşer.Saygılar.
    Peki o kaskın 2-3 yılda koruyucu özelliğinin azaldığını biliyormusun ?...
    Her 3 yılda bir AGV almak dokunmaz mı sana ?...

Korunmak güzeldir...
    Adam büyük cc motor aldı diye ekipmanlarını baştan sona yenileyecekse bu iş saçma olur...
    Zaten en zengin adamlardan bile bekleyemessin bu dediklerini...
    Hele ülkedeki şartlar gözönüne alındığında imkansız...

Bizler LS2 ye abdurahman çelebi diyoruz memlekette...
    Hiç olmamasından iyidir...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Sym Fidde 125s
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki o kaskın 2-3 yılda koruyucu özelliğinin azaldığını biliyormusun ?...
    Her 3 yılda bir AGV almak dokunmaz mı sana ?...

Korunmak güzeldir...
    Adam büyük cc motor aldı diye ekipmanlarını baştan sona yenileyecekse bu iş saçma olur...
    Zaten en zengin adamlardan bile bekleyemessin bu dediklerini...
    Hele ülkedeki şartlar gözönüne alındığında imkansız...

Bizler LS2 ye abdurahman çelebi diyoruz memlekette...
    Hiç olmamasından iyidir...
    Benim de ilk kaskkım ls2 ff386 225 liraya almıştım aynen sizin dediğiniz Abdurrahman Çelebi mantıgı ile.
    Fakat benim söylemek istediğim konu bu degıl,ve dedıgınız ''Adam büyük cc motor aldı diye ekipmanlarını baştan sona yenileyecekse'' ile ne lakası var ? Her motor aldıgımızda neden baştan aşagı değiştirelim ?

Vede ''Her 3 yılda bir AGV almak dokunmaz mı sana ?'' demişsiniz,eğer 3 yada 5 yılda bir kaskımızı yenilememiz gerekiyorsa bunu yapmamız gerekir.
    Eğer bu ağır gelicekse kişisel gorusum motorada bınılmemesi.

Bu tamamen kendi görüşüm siz farklı düşünebilirsiniz.Saygılar.

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    Öncelikle kaza yapan arkadaşa geçmiş olsun.Kaç cc lik motora binersen bin ekipmanın en iyisi olacak çünkü önce can..eğer motor için ciddi bütçeler ayırıp ekipman işini t-shirtle,kotla,dandik kasklarla çözmek isteyenede allah akıl fikir versin..Asfalta yapıştınmı 600 derecelik bi ısıya maruz kalacağınıda yapıştıktan sonra anlar ama iş işten çoktan geçmiş olur.
    06 EB 8036
    09 R 5520

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Sizin Çevrenizde hiç CBR 125 MOTORUNU SATIP üzerine BORÇ toplayıp veya KREDİ ÇEKİP 600cc,,,1000cc motor alan kime olmadımı?
    adamın zaten hali hazırda LS2 kaskı var,
    adamın zaten elimde PROSEV mont var,
    motor 13000,,,15000 lira kılı kılına toparlıyor ve BU KASK BU MOTOR KALİTESİNDE DEĞİL,SIRA KASK'TA PARA BİRİKTİREYİMDE DEĞİŞTİREYİM diye düşünürken,
    Kaza olamazmı?
    Böyle bir şart varmı acaba ?

plaka, büyük cc motorların hiçbirinde yok, SEBEP??? RADAR,,,

Yapmayın Arkadaşlar Yorum Yaparken KENDİZİNİ VE İMKANLARINIZI DÜŞÜNEREK YORUM YAPALIM,

sizde yolunuzda giderken biri vursa ve üzerinizde cüzdanınız çıkmasa mesela veya ruhsatınız evde kalsa O ZAMAN BURADA YAZILIRSA SİZLERDE O MOTORU ÇALMIŞMI OLURSUNUZ ???

Biraz EMPATİ Kuralım...

Bunlar sadece Benzetme Ne O ŞAHSI tanırım Nede PEK ÇOĞUNUZU TANIRIM,

Tanıdıklarım sadece 50 veya 100 kişidir en fazla,

Sitede 1000'lerce Kayıtlı üye var...
    Konu maddiyat olunca tabiki her şey sırayla olur. Ama bilinçli motorcuda bu sıra motor, ekipman değil ekipman, motor şeklinde olur.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    kaza yapan arkadaşa geçmiş olsun ,konu farklı yöne gitmiş ,benim düşüncem 10.000 tl parası olan bir insan gitsin en fazla 5.000 tl lik motor alsın ekipmanları ile maalesef ülkemizde herkes ayrı bir hava derdinde, ayranı yok içmeye atla gider helaya misali, şuan büyük makine alacak param var ama biraz daha beklemedeyim 2. el almayı düşündüğümden, bence kasktan ziyade insanlar verimli kullanacağı motoru almalı, 50 tane 1000 rr getir şehir merkezinde 125 cc motoru geçemez trafikten sebep ve büyük, küçük cc li makinalara bindiğimden sebep, tecrübelerim var, büyük kazada ne marka olursa olsun koruması yetersiz kalır, ayrı konu ama madem 1000 rr a biniyorsun kaliteli kask ekipman olsun demek mantıklı, binmeyeceksin o zaman kesene göre hareket edeceksin, her istediğimizi yapabilseydik ,zaten sorun kalmazdı

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

bu arada diz olayı pis geçen lerde 2 ay oldu hafifçe dizimin üstüne düştüm halen tam çökemiyorum diz olayı kötü

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    adamı ekipmanı bizim foruma dert olmuş ya ne acayipsiniz

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Kaza yapan arkadas insallah sağlık durumuyidir.
    Yalnız bu forumda Son zamanlarda benzer konularda hep bu sekilde yorumlar yapıldığı için eskisi kadar girmek istemiyorum. Burada hepimiz Shoei, arai daisene kullanıp eldivenlerimiz 300 Euro bakkala dahi tam tesisat gidiyoruz ve yorumlarda haklısınız. Gecen yıl serkan abim dediği gibi elde avuca olanı satıp borc harc 600 RR aldım ls2 kaskım vardı bütçem o dönem kask alacak durumda değildi. Yaptıgım dogru değildi ama secenegim yoktu 4 bin km bindim öyle sattım , ilk fırsatta iyi bir kask aldım suan PCX de de kullanıyorum. Ayrıca plaka bizden değildir demiş bi arkadaşımız ama 4 silindir 1000 CC motoru maksimum 90km hızla çevreuolunda hız sınırına uyarak sürmek için alıyoruz çünkü biz deliyiz

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zaten LS2 kaskim vardi ducati panigale aliyorum kafami yere vurup gebersem de hakliyim cunku motoru krediyle aldim kaski degistiricek durumum yoktu. Bi de cok agir bonzai iciyom ben.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Adam kaskını bağlamamış bir kere. Markası ne fark eder?
    Şu 1000rr, 600rr, r6 r1 tarzı motorların sürücülerine çok sağlam giydiresim var ama ne yazık ki yeri değil. Başka bir konuda artık.
    Kaza yapan arkadaşa geçmiş olsun.
    telike ve serkanabbas bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)